REFRESH

Volleyball » I dag » Alle

ITALIEN: SuperLega

15:30Perugia - Vibo Valentia 3:0
18:00Cisterna - Modena 2:3
18:00Milano - Padova 3:1

POLEN: PlusLiga

14:45Rzeszow - Gdansk 0:3
17:30Luk Lublin - Czarni Radom 3:1
2. sætStal Nysa - Cuprum 0:1

BELGIEN: EuroMillions League

15:00UdsatRoeselare - Menen -:-

BELGIEN: Belgian Cup Kvinder

18:00Antwerp K - Gent K 0:3

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Premijer liga

16:00Bosna - Mladost Brcko 2:3

BRASILIEN: Superliga

23:00Sao Jose dos Campos - America Volei 3:2
23:00Volei Renata - Goias 3:2
01:30Guarulhos - Funvic 3:1
23:00Uberlandia/Gabarito - Sesi -:-
00:00Blumenau - Brasilia Volei -:-

DANMARK: 1. Division Vest

13:00Bedsted - Aalborg Volley 0:3

DANMARK: 1. Division Øst

12:00Amager 2 - Køge Volley 1:3
12:00Frederiksberg - Gentofte 2 3:1
13:30VLI - Holte 3:0
16:00Ishøj Volley - Hvidovre VK 2 3:0

DANMARK: 1. Division Vest Kvinder

11:00Bedsted K - Aalborg Volley K 3:2

DANMARK: 1. Division Øst Kvinder

10:00Amager 2 K - Køge Volley 2 K 3:1
11:30VLI K - Holte 2 K 3:1

ENGLAND: Super League

14:00Sunderland - Richmond Docklands 0:3

ENGLAND: Super League Kvinder

15:45Polonia London K - Durham K 3:2

ESTLAND: Meistriliiga Kvinder

14:00TBD-Biodiscovery Tartu K - Viljandi Metal K 3:0
15:00Rae SK K - Tartu Ulikool K 0:3

EUROPA: MEVZA

16:00UVC Graz (Aut) - Calcit Kamnik (Slo) 0:3
17:00VKP Bratislava (Svk) - Myjava (Svk) 0:3

EUROPA: MEVZA Kvinder

17:45Vasas K (Hun) - Marina Kastela K (Cro) 3:0

EUROPA: Baltic League

15:00Jekabpils - Biolars/Olaine 3:1
16:00Parnu - Amber-Arlanga 3:1
17:00Daugavpils/Ezerzeme - RTU 3:1

EUROPA: Balti Liiga Kvinder

10:00RSU-MVS K - Kaunas K 1:3
12:00Noortekoondis K - Latvijas Universitate K 3:2
12:00Tallinna K - Ausrine KKSC K 3:0

FINLAND: Mestaruusliiga

16:00Akaa - Tiikerit 3:1
16:00TUTO - Vantaa Ducks 3:0

FINLAND: Mestaruusliiga Kvinder

14:00Puijo K - OrPo K 3:0
16:00Polkky Kuusamo K - WoVo K 3:0

IRAN: Super League

12:30Shahrdari Urmia - Amol -:-
13:30Gorgan - Javaheri Gonbad -:-
13:30Paykan - Hoorsun Ramsar -:-
13:30Rafsanjan - Shahdab Yazd -:-
13:30Rah Yab Marivan - Matin Varamin -:-
13:30Sepahan - Sirjan -:-
15:30Azar Battery Urmia - Saipa Tehran -:-

ISLAND: Mizunodeild

14:00Throttur Nes - HK Kopavogur 1:3

ISLAND: Mizunodeild Kvinder

16:00Throttur K - Husavik K 3:2
16:00Throttur Nes K - HK Kopavogur K 3:0

ITALIEN: Serie A2

18:00Bergamo - Ortona 3:0
18:00Mondovi - Cantu 2:3
18:00Reggio Emilia - Cuneo Volley 3:1
18:00Siena - BCC-NEP Castellana 0:3
19:00HRK Motta di Livenza - Lupi Santa Croce 3:2

ITALIEN: Serie A1 Kvinder

17:00Casalmaggiore K - Cuneo K 1:3
17:00Monza K - Firenze K 3:0
17:00Roma K - Scandicci K 1:3
19:30Trentino K - UYBA Busto Arsizio K 2:3

ITALIEN: Serie A2 Kvinder

15:00Olbia K - Macerata K 3:0
15:30Albese K - Pallavolo Sicilia K 3:0
15:30Pinerolo K - PVT Modica K 3:0
16:00Soverato K - Martignacco K 3:0
17:00Brescia K - Sassuolo K 1:3
17:00Marsala K - Marignano K 3:2
17:00Ravenna K - Altino K 3:0
17:00Sant'Elia K - Futura Volley Giovani K 0:3
17:00Talmassons K - Mondovi K 1:3

JAPAN: V.League

04:00Toray Arrows - Panasonic Panthers 3:1
05:00JTEKT - Nagoya 2:3
05:00JT Thunders - Nagano 3:0
05:00Suntory Sunbirds - Oita Miyoshi 3:1
06:00FC Tokyo - Osaka Sakai 1:3

JAPAN: V.League Kvinder

04:00Kurobe Aqua Fairies K - Body Queenseis K 3:2
05:00Hisamitsu Springs K - Himeji Victorina K 3:1
05:00NEC Red Rockets K - PFU Blue Cats K 3:0
06:00Hitachi K - Ageo K 3:2
06:30JT Marvelous K - Okayama Seagulls K 3:1
07:00Toray Arrows K - Denso Airybees K 3:0

KROATIEN: Prva Liga Kvinder

14:30Olimpik K - Nebo K 0:3
15:00Umag K - Sinj K 2:3
17:00Nova Gradiska K - Drenova K 2:3

LETLAND: Nacionala Liga

12:00Daugavpils/Ezerzeme - Riga 3:0

LETLAND: Nacionala Liga Kvinder

10:00UdsatVK miLATss K - Latvijas Universitate K -:-
12:00UdsatMurjani K - VK miLATss K -:-

POLEN: I. Liga

18:00Gwardia Wroclaw - Lechia Tomaszow Mazowiecki 1:3

POLEN: TAURON Liga

12:30Wroclaw K - Radom K 1:3

POLEN: I. Liga Kvinder

17:00Karpaty Mosir Krosno K - Mielec K 1:3

PORTUGAL: 1. Divisao Kvinder

17:00Castelo Maia K - Boavista K 3:2
17:00CD Aves K - Vitoria Guimaraes K 3:2
17:00Famalicao K - Clube Kairos K 3:0
17:00SC Espinho K - Benfica K 0:3
17:00Sporting K - Leixoes K 3:0
17:00Vilacondense K - Porto Volei K 3:1
18:00AJM/FC Porto K - Lusofona K 3:0

QATAR: Volleyball League

14:00Police Club - Qatar Sports 3:0
16:30Al-Rayyan - Al Arabi 3:0

RUMÆNIEN: Divizia A1

16:00Steaua Bucuresti - U. Cluj 3:0

RUSLAND: Superleague

11:00Kemerovo - Zenit Kazan 0:3
13:00Novosibirsk - Novyi Urengoy 3:0

RUSLAND: Vysshaya League А

12:00Tyumen - Kama 3:2

RUSLAND: Superleague Kvinder

15:30Lipetsk K - Kaliningrad K 0:3
15:30Tulitsa K - Nizhniy Novgorod K 3:1

SCHWEIZ: NLA

18:00UdsatTSV Jona - Amriswil -:-

SCHWEIZ: NLA Kvinder

16:30Dudingen K - Schaffhausen K 3:1
17:00Val-de-Travers K - NUC Volleyball K 0:3

SERBIEN: Liga

16:00Nis - Spartak Ljig 1:3

SERBIEN: Liga Kvinder

18:00Stara Pazova K - Sremska M. K 3:0

SLOVENIEN: 1. DOL

20:00Salonit Anhovo - Pomgrad 3:0

SPANIEN: Superliga Kvinder

16:00UdsatBarca K - Las Palmas K -:-

SVERIGE: Elitserien Kvinder

15:00Lindesberg K - Falkoping K 3:0

SYDKOREA: Volleyball League

08:00Ansan OK - Samsung Blue Fangs 3:2

SYDKOREA: Volleyball Liga Kvinder

05:40IBK K - Pepper Savings Bank K 3:0

TYRKIET: Efeler Ligi

11:00Arkasspor - Fenerbahce 1:3
12:00Spor Toto - Altekma 3:2
13:00Bursa - Afyon Bld. Yuntas 1:3
14:00Sorgun - Halkbank 1:3
14:30Ziraat Bankasi - Belediye Plevne 3:1

TYRKIET: 1. Ligi Kvinder

11:00Cukurova Bld K - Kolejliler K 3:0
11:00Gaziantep Merinos K - Turkuaz Seramik OSB K 2:3
11:00Mersin B Sehir K - Numune Genclik K 3:0
11:00Vakifbank 2 K - Bahcelievler K 2:3
12:00Adam Voleybol K - Buyukcekmece Akademisi K 3:0
12:00Canakkale K - Sigorta Sakarya K 0:3
12:00Muratpasa K - Istanbul BB K 3:1
12:00Sivrihisar K - Bahcesehir Universitesi K 3:0
14:00Karsiyaka K - Goztepe K 3:0
14:00Mihaliccik K - Edremit Bld. K 1:3
15:00Besiktas K - Fenerbahce 2 K 3:0
16:00Ilbank K - Mert Kaan Sigorta K 3:0

TYSKLAND: 1. Bundesliga

17:30Düren - UV Frankfurt 3:2

TYSKLAND: 2. Bundesliga Nord

16:00Baden - Bocholt 0:3
16:00Bitterfeld - VCO Berlin 3:0
16:00Schuttorf - Kiel 3:0
16:00Warnemunde - Neustrelitz 1:3

TYSKLAND: 2. Bundesliga Syd

16:00Friedrichshafen 2 - L. E. Volleys 3:2
16:00Mimmenhausen - Delitzsch 3:1

TYSKLAND: 2. Bundesliga Nord Kvinder

15:00Stralsund K - Berlin K 3:1
16:00Bonn K - Koln K 0:3
16:00VCO Munster II K - Sorpesee K 3:2

TYSKLAND: 2. Bundesliga Syd Kvinder

14:00VCO Dresden K - Planegg-Krailling K 3:2
15:00Dingolfing K - Holz K 3:0
15:00Vilsbiburg II K - Stuttgart II K 3:2
16:00Bad Soden K - Altdorf K 1:3
16:00SV Lohhof K - Wiesbaden II K 1:3

UKRAINE: Superleague

10:00Dnipro - Burevisnyk 3:0
12:30Yurakademiya - Reshetylivka 3:1

UKRAINE: Superliga Kvinder

10:00Khimik K - Ternopil K 3:0
13:00Dobrodiy Meduniversitet K - Polesie Zhytomyr K 2:3

ØSTRIG: AVL

16:00UdsatTSV Hartberg - Tirol Innsbruck -:-

ØSTRIG: AVL Kvinder

15:00Sokol/Post SV K - Hartberg K 3:1

ØSTRIG: 2. Bundesliga Kvinder - Første etape

12:00Villach K - Jennersdorf K 2:3
16:30Wolfsberg K - UVC Graz 2 K 0:3

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live volleyball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.