REFRESH

Volleyball » I dag » Alle

ARGENTINA: Liga Kvinder - Første etape

3. sætEstud. de La Plata K - Mun. La Matanza K 2:0

BELGIEN: EuroMillions League

20:30Guibertin - Waremme 3:0
20:30Lindemans Aalst - Maaseik 0:3
20:30Roeselare - Menen 3:2
20:30VDK G. - Haasrode Leuven 2:3

DANMARK: 1. Division Vest

20:00Aarhus 3 - Aarhus 2 -:-

EUROPA: Champions League Kvinder

17:30Maritsa Plovdiv K - Chemik Police K 0:3
18:00Alba Blaj K - Le Cannet K 1:3
19:00Stuttgart K - LKS Lodz K 3:2

EUROPA: CEV Cup Kvinder

18:00Olympiakos K - VK Liberec K 3:0
20:00Scandicci K - Palmberg Schwerin K 3:2
20:30UYBA Busto Arsizio K - THY K 0:3

EUROPA: Challenge Cup Kvinder

19:00Jedinstvo S.P. K - AJM/FC Porto K 3:0
19:00Suhl K - Prostejov K 3:1
19:30Asterix Avo K - Lugoj K 2:3
19:30Sliedrecht K - Chieri '76 K 0:3

EUROPA: MEVZA

17:00Mok Mursa (Cro) - Aich/Dob (Aut) 3:2
19:00UdsatKomarno (Svk) - Mladost Ribola Kastela (Cro) -:-
19:00OK Maribor (Slo) - HAOK Mladost (Cro) 2:3
20:00Waldviertel (Aut) - Amstetten NO (Aut) 3:1

EUROPA: MEVZA Kvinder

18:00Linz-Steg K (Aut) - Calcit Kamnik K (Slo) 1:3

FINLAND: Mestaruusliiga

17:30PerPo - Savo 2:3
17:30TUTO - Vantaa Ducks 1:3

FRANKRIG: Coupe de France

20:00Nantes - Narbonne 0:3
20:00Plessis Robinson - Montpellier 1:3

FRANKRIG: Ligue A Kvinder

20:00Levallois K - Chamalierois K 0:3

GRÆKENLAND: Greek Cup

14:30AEK - Athlos Orestiadas 0:3
16:30Kifisia - OFI 3:0
18:00Aris - Aristotelis Skydras 3:2

GRÆKENLAND: Greek Cup Kvinder

16:30Ilisiakos K - Thira K 0:3
17:00Prevezas K - Aris K 0:3
18:00Lamia K - Markopoulo K 1:3

HOLLAND: Eredivisie

19:30Papendal/Arnhem - Vocasa Nijmegen 3:2
19:30RECO - Groningen/Lycurgus 0:3
20:00Dynamo Apeldoorn - Huizen 3:0
20:00Taurus - Orion 1:3
20:30VCN - Limburg 1:3

HOLLAND: Dutch Cup Kvinder

18:00UdsatSliedrecht K - Apollo 8 K -:-
20:00Dros/Alterno K - Sneek K -:-

IRAN: Super League

12:30Ardakan - Rah Yab Marivan 1:3
12:30Gorgan - Amol 3:1
12:30Isfahan - Rafsanjan 1:3
12:30Javaheri Gonbad - Saipa Tehran 3:2
12:30Paykan - Payam Khorasan 1:3
12:30Sirjan - Hoorsun Ramsar 3:1
13:30Shahrdari Urmia - Shahdab Yazd 0:3

ISLAND: Mizunodeild Kvinder

21:00Alftanes K - Throttur K 3:0

KROATIEN: Superliga Kvinder

17:30Marina Kastela K - Split K 1:3

LETLAND: Nacionala Liga

18:30Jekabpils - Augsdaugava 0:3

LETLAND: Nacionala Liga Kvinder

19:00Gulbene K - Riga VS 2 K 0:3
19:00Marupes K - RSU-MVS K 2:3

PERU: LNSV Kvinder

23:00Rebaza Acosta K - Circolo K 3:1

POLEN: Ekstraklasa

17:30Kedzierzyn-Kozle - Gdansk 3:0
20:30Rzeszow - Slepsk Suwalki 3:0

QATAR: Volleyball League

16:00Al Sadd - Al-Ahli 0:3

RUMÆNIEN: Divizia A1

14:00Rapid Bukarest - Steaua Bucuresti 1:3
15:00Craiova - U. Cluj 3:0
17:00Unirea Dej - Suceava 3:0
17:00Zalau - Stiinta Bucuresti 3:0
17:30Arcada Galati - Stiinta Baia Mare 3:0

RUSLAND: Superleague

13:00Novosibirsk - Dinamo-Lo 3:2

SLOVAKIET: Extraliga

11:00VKP Bratislava - Projekt RD SVF 3:0

SLOVENIEN: Slovensk Cup

20:00ACH Ljubljana - Salonit Anhovo 3:0

SLOVENIEN: 1. DOL Kvinder

18:00Nova KBM Branik K - Grosuplje K 3:0

SVERIGE: Elitserien Kvinder

19:00Lunds VK K - Engelholm K 0:3

SYDKOREA: Volleyball League

11:00Hyundai Skywalkers - Ansan OK 3:1

SYDKOREA: Volleyball Liga Kvinder

11:00Pepper Savings Bank K - IBK K 1:3

TJEKKIET: Extraliga Kvinder

18:00Prerov K - Olomouc K 2:3

TJEKKIET: Czech Cup - Play Offs

18:00Ceske Budejovice - Kladno 3:0

TYRKIET: 1. Ligi

12:00Niksar - TVF Spor Lisesi 3:1

UKRAINE: Superleague

15:00Epitsentr Podoliani - Ukraine U18 3:0
18:00DSO Ternopil - VNAU 1:3

ØSTRIG: AVL

20:30TSV Hartberg - Sokol Wien 3:0

ØSTRIG: AVL Kvinder

18:00Hartberg K - Sokol/Post SV K 0:3

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live volleyball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.