Fodbold » I går » Alle
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
EUROPA: Champions League - Play Offs
21:00PSG - Dortmund 0:1ARGENTINA: Primera Nacional
20:05Talleres (R.E) - Racing Cordoba 0:0ARGENTINA: Torneo Federal
01:35Sportivo Belgrano - Douglas Haig 1:1ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
20:00Deportivo Metalurgico - Deportivo Camioneros 0:1ARGENTINA: Reserve League - Første etape
20:00Banfield 2 - San Lorenzo 2 1:120:00Belgrano 2 - Racing Club 2 2:1
20:00Sarmiento Junin 2 - Estudiantes 2 0:1
20:00Union Santa Fe 2 - Godoy Cruz 2 2:1
00:00Independiente 2 - Talleres Cordoba 2 0:1
ARMENIEN: Premier League
14:00West Armenia - Urartu 1:017:00Ararat-Armenia - BKMA 4:1
ARUBA: Division di Honor - Nedrykning
01:00Caiquetio - CDRA 4:103:00Sport Boys - Caravel 0:1
ASIEN: AFC Asian Cup Kvinder U17
10:00Kina U17 K - Australien U17 K 3:013:00Japan U17 K - Thailand U17 K 4:0
AUSTRALIEN: NSW League One
12:00Nepean - Hakoah Sydney 0:4BANGLADESH: Federation Cup - Play Offs
11:00Mohammedan - Bangladesh Police 2:1BRASILIEN: Serie A
01:00UdsatJuventude - Atletico GO -:-BRASILIEN: Serie B
00:00Ceara - CRB 2:201:00Ponte Preta - Amazonas 3:0
02:00Santos - Guarani 4:1
BRASILIEN: Serie C - Første etape
01:00Londrina - CSA 2:201:00Sao Bernardo - Ferroviario 5:0
BRASILIEN: Serie D
01:00Aguia De Maraba - Fluminense-PI 1:120:30Audax RJ - Democrata SL 0:1
BRASILIEN: Gaucho 2
00:30UdsatVeranopolis - Passo Fundo -:-BRASILIEN: Goiano 2
00:00Gremio Anapolis - Ouvidorense 0:1BRASILIEN: Matogrossense 2
01:00Operario FC - Atletico MT 1:000:30Paulistano FC - Rondonopolis EC 0:9
BRASILIEN: Catarinense U20
20:00Inter de Lages U20 - Criciuma U20 0:3BRASILIEN: Paranaense U20 - Første etape
20:30AA Iguacu U20 - Campo Mourao U20 1:0BRASILIEN: Brasileiro Kvinder
00:00Cruzeiro K - Palmeiras K 1:202:00America Mineiro K - Flamengo K 1:2
20:00Fluminense K - Avai Kindermann K 1:0
00:00UdsatSantos K - Gremio K -:-
BRASILIEN: Brasileiro A3 Kvinder
20:00Botafogo PB K - Uniao RN K 0:1CANADA: Championship
17:00Forge - CF Montreal 1:1CHAD: Premiere Division - LPFN
16:45UdsatEmat - Agri - Tchad -:-CHILE: Primera B
00:00La Serena - Arica 2:1COLOMBIA: Primera B - Apertura
23:00Inter Palmira - Huila 2:102:00Llaneros - Real Santander 4:0
02:30Quindio - Cucuta 1:1
CONGO DR: Ligue 1 - Nedrykningsgruppe
13:30US Panda - Groupe Bazano -:-15:30Simba - Blessing 0:0
COSTA RICA: Liga de Ascenso - Clausura – Play Offs
03:00Escorpiones - Santa Ana 1:0CYPERN: Cyta Championship - Nedrykningsgruppe
18:00Achnas - AEL Limassol 2:018:00Karmiotissa - Nea Salamis 1:3
18:00Othellos Athienou - Doxa 3:0
ECUADOR: Liga Pro - Første etape
02:00Tecnico U. - Imbabura 1:1ECUADOR: Serie B
22:00Leones del Norte - Ind. Juniors 1:1EGYPTEN: Premier League
18:00Al Ahly - Al Ittihad 4:1EGYPTEN: Division 2 A - Gruppe for Oprykning
15:30Al-Sekka - Petrojet 1:2ENGLAND: League One - Play Offs
21:00Bolton - Barnsley 2:3ENGLAND: League Two - Play Offs
20:30Crawley Town - Milton Keynes 3:0ENGLAND: Professional Development League
14:00Bristol City U21 - Charlton U21 4:214:00QPR U21 - Barnsley U21 0:2
14:30Peterborough U21 - Coventry U21 1:0
20:00Colchester U21 - Watford U21 2:1
ENGLAND: Premier League U18
12:00Southampton U18 - Chelsea U18 1:213:00Crystal Palace U18 - West Ham U18 1:4
18:30Sunderland U18 - Blackburn U18 1:2
19:00Middlesbrough U18 - Newcastle Utd U18 3:4
FINLAND: Suomen Cup
19:05PPJ - JaPS 2 2:0FORENEDE EMIRATER: UAE League
18:45Al-Wahda - Al Nasr 1:0GUINEA: Ligue 1
18:00Hafia - Milo FC 2:3HONG KONG: Premier League
13:45Tai Po - Hong Kong FC 3:0ISRAEL: Leumit League - Gruppe for Oprykning
18:00Bnei Yehuda - Maccabi Jaffa 3:118:00Hapoel Umm al-Fahm - M. Herzliya 1:2
18:00Kiryat Shmona - Ironi Tiberias 2:0
18:00Nof Hagalil - Ramat Hasharon 2:0
ISRAEL: Leumit League - Nedrykningsgruppe
18:00H. Akko - Hap. Ramat Gan 1:218:00Hapoel Afula - Ihud Bnei Shfaram 3:0
18:00MS Kafr Qasim - H. Ironi Rishon 2:0
18:00Nes Tziona - H. Kfar Saba 1:2
ITALIEN: Lega Pro - Oprykning - Play Offs
20:30Atalanta U23 - Trento 3:120:30Audace Cerignola - Giugliano 1:1
20:30Giana Erminio - Pro Vercelli 3:0
20:30Gubbio - Rimini 0:1
20:30Juventus U23 - AC Arezzo 2:0
20:30Legnago Salus - Lumezzane 1:0
20:30Pescara - Pontedera 2:2
20:30Taranto - Latina 0:0
21:00Picerno - Crotone 2:0
KENYA: Premier League
11:00Nairobi City - Ulinzi Stars 1:114:00Posta Rangers - Talanta FC 1:0
KUWAIT: Premier League - Mesterskabet - Slutspil
18:00Al Naser - Al Arabi 0:420:15Al Salmiya - Al Qadisiya 0:0
LETLAND: Virsliga
16:30Grobina - BFC Daugavpils 1:317:00Tukums 2000 - Jelgava 2:1
LIBYEN: Premier League
17:00Abu Salim - Al Madina 1:117:00Al-Khmes - Al Ittihad Misurata 0:0
17:00Al Malaab El Libby - Al Bashaer 2:0
17:00Olympic Azzaweya - Al Ittihad 0:0
LITAUEN: Lithuanian Cup
16:00Tauras - Siauliai FA 0:416:30FK Minija - Suduva 1:2str.
16:30Riteriai - Banga 3:5e.forl.
18:00Atmosfera - BFA Vilnius 6:0
18:00BE1 NFA - Ekranas 0:1
18:00Garliava - Kauno Zalgiris 0:5
18:00Nemunas - Sveikata 3:1
MALTA: FA Trophy
19:00Floriana - Gzira 3:2str.MAROKKO: Botola Pro
21:00Berkane - Moghreb Tetouan 3:2MYANMAR: MNL League Cup
11:30Chinland - Mahar United 1:011:30University - Shwe Pyi Thar 6:1
NIGER: Super Ligue
17:15Akokana - Olympic Niamey 0:117:15Jangorzo - Sahel 0:1
17:15Urana - Liberte 0:0
OMAN: Professional League
16:00Al Nasr - Al-Wahda 1:018:20Bahla - Al Seeb 0:1
PARAGUAY: Division Intermedia
23:15Resistencia - Sp. Carapegua 1:201:30Encarnacion FC - Guairena 2:1
PERU: Liga 2
20:00Santos - Comerciantes 0:122:30ADA Jaen - San Marcos 0:2
QATAR: Emir Cup
16:15Qatar SC - Al-Waab 2:019:00Umm-Salal - Al Bidda 3:1e.forl.
RUMÆNIEN: Liga 2 - Mesterskabet - Slutspil
18:00Gloria Buzau - Unirea Slobozia 3:0RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 5 - Gruppe for Oprykning
17:00Campulung - Kids Tampa Brasov 2:117:00Olimpic Zarnesti - Cetate Rasnov 2:1
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 5 - Nedrykningsgruppe
17:00Sepsi Sf. Gheorghe 2 - Tarlungeni 4:017:00Targu Secuiesc - Odorheiu 1:0
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 6 - Gruppe for Oprykning
17:00Cetatea - Viitorul Daesti 0:217:00Ramnicu Valcea - Vedita Colonesti 1:1
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 7 - Gruppe for Oprykning
17:00CSO Filiasi - Viitorul Simian 2:017:00Ghiroda & Giarmata Vii - CSM Deva 3:1
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 7 - Nedrykningsgruppe
17:00Gilortul Tg. Carbunesti - CS U Craiova 2 2:117:00Jiul Petrosani - Turceni 0:1
17:00Lupac - U Craiova 1948 2 2:5
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 8 - Gruppe for Oprykning
17:00Bihor - Phoenix Buzias 1:117:00Politehnica Timisoara - Peciu Nou 1:1
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 8 - Nedrykningsgruppe
17:00Soimii Lipova - Progresul Pecica 2:017:00Teuz Cermei - Ineu 4:2
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 9 - Nedrykningsgruppe
17:00Avantul Reghin - Viitorul Cluj 3:117:00UdsatTargu Mures 1898 - Unirea Alba-Iulia -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 10 - Gruppe for Oprykning
17:00CSM Satu Mare - Santandrei 2:017:00CSM Zalau - Sighetu Marmatiei 6:1
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 10 - Nedrykningsgruppe
17:00Satu Mare - Baia Mare 0:117:00Victoria Carei - Baile Felix 2:2
SAUDI ARABIEN: Division 1
17:55Hajer - Al Kholood 1:118:20Al Najma - Al Safa 1:1
18:20Jeddah - Al-Faysaly 1:0
SERBIEN: Super Liga - Nedrykningsgruppe
14:00IMT Novi Beograd - Novi Pazar 0:118:00Radnik - Javor 0:1
18:00Sp. Subotica - Radnicki Nis 3:1
19:00FK Vozdovac - Zeleznicar Pancevo 2:3
SERBIEN: Prva Liga - Mesterskabet - Slutspil
17:00Graficar Beograd - Jedinstvo U. 2:417:00Indjija - Smederevo 3:1
17:00Tekstilac Odzaci - Radnicki S. Mitrovica 2:0
19:00Macva - OFK Beograd 2:0
SEYCHELLERNE: Premier League
13:00La Passe - Anse Reunion 0:5SIERRA LEONE: Premier League
18:30Old Edwardians - Ports Authority 0:0SKOTLAND: Premiership - Nedrykning
20:45Airdrieonians - Partick Thistle 2:2SKOTLAND: Championship - Nedrykning
20:45Alloa - Hamilton 2:220:45Montrose - Inverness 0:0
SKOTLAND: League One - Nedrykning - Slutspil
20:45Dumbarton - Stirling 2:120:45Spartans - Peterhead 2:1
SOMALIA: National league
14:30Gaadiidka - Horseed 0:2SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 13
20:30Muleno - Pulpileno 0:1SVERIGE: SuperEttan
19:00Örgryte IS - Helsingborgs IF 0:1SYDAFRIKA: Premier League
19:30Cape Town City - Swallows 2:019:30Kaizer Chiefs - TS Galaxy 2:2
19:30Royal AM - Cape Town Spurs 0:1
19:30Supersport - Sekhukhune 1:1
SYDAMERIKA: Copa Libertadores - Grupperunde
00:00Caracas (Ven) - Penarol (Uru) 0:100:00Rosario (Arg) - Atletico-MG (Bra) 0:1
SYDAMERIKA: Copa Sudamericana - Grupperunde
00:00Nacional Asuncion (Par) - Corinthians (Bra) 0:200:00Racing Montevideo (Uru) - Argentinos Jrs (Arg) 2:1
TJEKKIET: Jihocesky KP
17:30Rudolfov - Hluboka nad Vltavou 0:1TURKMENISTAN: Yokary Liga
14:00FC Asgabat - Sagadam 1:0TYRKIET: Turkish Cup
19:30Besiktas - Ankaragucu 1:0TYSKLAND: 2. Bundesliga
18:30Osnabruck - Schalke 0:4TYSKLAND: Regionalliga Vest
19:00Wuppertaler - Dusseldorf II 1:0TYSKLAND: Oberliga Bremen
19:00Bremen II - Oberneuland 14:0UGANDA: Premier League
15:00Gadaffi - Maroons 3:115:00Mbarara City - URA SC 0:0
18:00Kampala City - UPDF 1:0
UZBEKISTAN: Super League
15:00UdsatDin. Samarkand - Olympic -:-15:00Pakhtakor - Metallurg Bekabad 4:3
16:00OKMK - Nasaf Qarshi 3:4
VERDEN: Internationale Venskabskampe
17:00Peru U20 - Costa Rica U20 3:2VERDEN: Venskabskampe Kvinder
10:00Tyrkiet U16 K - Azerbaijan U16 K 4:011:00Kroatien U16 K - Ungarn U16 K 2:1
13:00Hviderusland U16 K - Kasakhstan U16 K 5:0
17:00Israel U16 K - Grækenland U16 K 3:4
VIETNAM: National League Kvinder
11:00Ha Noi 2 K - Ha Noi K 0:511:00TKS Viet Nam K - Phong Phu Ha Nam K 1:0
ØSTRIG: Regionalliga Central
19:00Weiz - Weindorf St. Anna 2:2ØSTRIG: Steiermark
19:00Hartberg (Am) - Lebring 2:019:00Ilzer SV - Stadtwerke Bruck/Mur 1:1
19:00Lafnitz (Am) - Hohenhaus Schladming 5:2
19:00SV Frauental - Koflach 1:2
19:00SV Union Gnas - Furstenfeld 0:3
19:00SV Wildon - Heiligenkreuz 2:1
19:00UFC Fehring - Kalsdorf 1:1
19:00Weinland Gamlitz - Tillmitsch 0:2
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »
m.Flashscore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.