Fodbold » 08.05.2024 » Alle
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
EUROPA: Champions League - Play Offs
21:00Real Madrid - Bayern 2:1EUROPA: Europa Conference League - Play Offs
18:45Club Brügge - Fiorentina 1:1ALBANIEN: Super League
16:00Din. Tirana - Egnatia 0:116:00Erzeni - Teuta 0:3
16:00Kukesi - Partizani 0:1
16:00Skenderbeu - Laci 1:1
16:00Tirana - Vllaznia 0:0
ALBANIEN: First Division
16:00Besa - Flamurtari 1:016:00Burreli - Apolonia Fier 2:1
16:00Kastrioti - Korabi Peshkopi 4:2
16:00Luzi - Vora 3:3
16:00Tomori Berat - Lushnja 0:2
ANGOLA: Girabola
16:00CD Lunda Sul - Interclube 0:116:00Santa Rita - Wiliete 0:0
16:00Sao Salvador - Desportivo Huila 0:0
16:00Uniao de Malanje - Kabuscorp 1:2
16:30Academica - Libolo 0:1
17:00Petro - Sporting de Cabinda 3:0
17:00Primeiro de Agosto - Bravos do Maquis 1:0
ARGENTINA: Primera Nacional
20:00Patronato - San Miguel 0:1ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
18:30Barrancas - Atletico Pilar 0:1ARGENTINA: Copa Argentina
20:05Arsenal Sarandi - Estudiantes Rio Cuarto 1:023:05Colon - Los Andes 2:1
ARGENTINA: Reserve League - Første etape
00:00Independiente 2 - Talleres Cordoba 2 0:120:00Deportivo Riestra 2 - River Plate 2 0:1
20:00Huracan 2 - Lanus 2 0:1
20:00Rosario Central 2 - Velez Sarsfield 2 0:2
00:00Central Cordoba 2 - Platense 2 0:1
ARMENIEN: First League
14:00Onor - Ararat 2 2:2ARUBA: Division di Honor - Nedrykning
02:00La Fama - Real Koyari 8:1ASERBAJDSJAN: I Liqa
13:00Iravan - Difai Agsu 0:0AUSTRALIEN: Northern NSW State League
12:00UdsatThornton Redbacks - Kahibah -:-12:00UdsatWest Wallsend - Belmont Swansea Utd. -:-
BAHRAIN: Premier League
18:00Al-Muharraq - East Riffa 2:218:00Al-Rifaa - Al-Ahli Manama 1:2
18:00Al-Shabbab - Al Khalidiyah 0:1
BARBADOS: Premier League
01:00Deacons - Brittons Hill 2:003:00Paradise SC - Kickstart 0:0
BELARUS: Belarusian Cup
17:00Zhodino - Isloch 1:1e.forl.19:45Neman - Din. Minsk 2:0
BELARUS: Vysshaya Liga Kvinder
13:00Zorka-BDU K - Dynamo Brest K 3:014:00Bobruichanka K - Dyussh-Polesgu K 11:0
15:00Minsk FK K - FC Gomel K 9:0
17:00Hviderusland U19 K - Dnepr Mogilev K 3:0
BELGIEN: Pro League U21
18:00Oostende U21 - Lommel SK U21 5:0BOSNIEN-HERCEGOVINA: Bosnia and Herzegovina Cup
18:00Zrinjski - Borac Banja Luka 1:0BOTSWANA: Premier League
15:00Holy Ghost - Police XI 1:015:00Jwaneng Galaxy - Eleven Angels 1:1
15:00Nico United - Security Systems 2:1
15:00Orapa United - Matebele 1:2
15:00Tafic FC - Masitoaka 0:2
15:00VTM FC - Township Rollers 0:4
BRASILIEN: Serie B
02:00Botafogo SP - Mirassol 0:0BRASILIEN: Gaucho 2
20:00UdsatEC Cruzeiro - GE Gloria -:-00:00UdsatAimore - GE Bage -:-
00:00UdsatLajeadense - Inter Santa Maria -:-
00:00UdsatMonsoon - Sao Gabriel -:-
00:30UdsatBrasil Farroupilha - Gaucho -:-
BRASILIEN: Maranhense - Play Offs
00:30Maranhao - Moto Club 1:1BRASILIEN: Matogrossense 2
00:30Paulistano FC - Rondonopolis EC 0:9BRASILIEN: Rondoniense - Play Offs
22:00Vilhena EC - Porto Velho 2:5BRASILIEN: Roraimense - Anden etape
01:00Progresso - Sao Raimundo RR 0:1303:00Monte Roraima - Atl. Roraima 3:0
BRASILIEN: Copa Espirito Santo - Første etape
00:00Porto Vitoria - Real Noroeste 5:1BRASILIEN: Brasileiro U20
20:00Athletico-PR U20 - America Mineiro U20 2:120:00Bahia U20 - Ceara U20 1:2
20:00Botafogo U20 - Goias U20 2:2
20:00Fluminense U20 - Atletico-MG U20 2:2
20:00RB Bragantino U20 - Atletico GO U20 2:2
20:30Sao Paulo U20 - Palmeiras U20 1:5
21:00Corinthians U20 - Cuiaba U20 0:4
BRASILIEN: Baiano U20
20:00Catuense U20 - Juazeirense U20 2:120:00Ypiranga U20 - Bahia de Feira U20 1:2
BRASILIEN: Brasiliense U20
20:00Real Brasilia U20 - Samambaense U20 4:0BRASILIEN: Catarinense U20
20:00Brusque U20 - Nacao U20 1:0BRASILIEN: Pernambucano U20 - Første etape
20:00Petrolina U20 - Atletico Torres U20 2:0BRASILIEN: Brasileiro Kvinder
00:00UdsatSantos K - Gremio K -:-BULGARIEN: Third League - Sydvest
17:00Chavdar Etropole - Rilski Sportist 0:317:00CSKA Sofia II - Minyor Pernik 3:3
17:00Hebar 2 - Botev Ihtiman 1:2
17:00Kostinbrod - Slivnishki Geroy 0:2
17:00Levski II - CSKA 1948 Sofia III 2:1
17:00Oborishte - Kyustendil 4:0
17:00Razlog - Bansko 1:0
17:00Slavia Sofia 2 - Septemvri Simitli 2:1
17:00Vitosha Bistritsa - Septemvri Sofia 2 1:1
17:30Balkan Botevgrad - Vihren 0:2
BULGARIEN: Third League - Nordøst
16:00Septemvri Tervel - Ludogorets III 1:0BURUNDI: Coupe du President
15:00Le Messager Ngozi - Bumamuru 1:015:00Vital O - Deira 1:0
CAMBODJA: CPL - Mesterskabet - Slutspil
13:00Boeung Ket - Phnom Penh Crown 0:513:00Svay Rieng - Visakha 5:1
CANADA: Championship
03:00Cavalry - Vancouver Whitecaps 1:2CHILE: Primera Division Kvinder
17:00Deportes Iquique K - Antofagasta K 2:017:00S. Morning K - A. Italiano K 5:0
21:30Everton K - Coquimbo K 0:1
21:30U. Catolica K - Cobresal K 2:2
21:30U. De Chile K - U. Espanola K 3:0
22:00Palestino K - Colo Colo K 0:5
COLOMBIA: Copa Colombia
23:00Envigado - Real Cartagena 2:0CONGO DR: Ligue 1 - Nedrykningsgruppe
14:00UdsatCeleste - AC Rangers -:-16:00UdsatRenaissance - Etoile de Kivu -:-
COSTA RICA: Primera División - Clausura
03:00San Carlos - Saprissa 0:304:00Liberia - Grecia 1:0
23:00Guanacasteca - Zeledon 4:0
CYPERN: Cyta Championship - Nedrykningsgruppe
17:00Zakakiou - Apollon 1:5DOMINIKANSKE REPUBLIK: LDF
21:00Vega Real - Atletico Pantoja 1:122:00Delfines Del Este - Cibao 1:0
ECUADOR: Serie B
02:00Manta - San Antonio 1:122:30Guayaquil City - Cuniburo 0:2
EGYPTEN: Division 2 A - Gruppe for Oprykning
15:30Haras El Hodood - Al Qanah 0:015:30La Viena - Tanta 2:0
15:30Proxy - Ghazl El Mahallah 1:3
15:30Wadi Degla - Raya 1:1
EGYPTEN: Division 2 A - Nedrykningsgruppe
15:30Abu Qir Semad - Telecom Egypt 2:115:30Asyut Petroleum - Nasr Taadeen 2:2
15:30Makadi - Nogoom FC 0:0
ELFENBENSKYSTEN: Ligue 1
17:30Stella Adjame - Korhogo 3:018:00SO Armee - Academie de FAD 3:2
18:00Sporting Gagnoa - AS Denguele 0:0
20:00Zoman - Bouake 1:2
ENGLAND: League One - Play Offs
21:00Peterborough - Oxford Utd 1:1ESTLAND: Estisk Cup
17:00Paide - Kalju 3:119:30Levadia - Viimsi JK 1:0e.forl.
EUROPA: Euro U17 Kvinder
15:30Norge U17 K - Frankrig U17 K 0:818:30Sverige U17 K - England U17 K 1:5
FILIPPINERNE: PFL
09:45Kaya - Philippine Air Force 9:0FINLAND: Kakkonen Gruppe B
17:30Poxyt - Tampere Utd 0:5FINLAND: Suomen Cup
17:00Atlantis - JaPS 3:117:00OLS Oulu - SJK 1:2
17:30GBK Kokkola - Oulu 0:3
17:30Honka - PK-35 1:2
17:30KaPa 1924 - JBK 0:1str.
17:30Kultsu - Lahti 0:7
17:30Mikkeli 2 - Mikkeli 0:3
17:30SalPa - Ekenas 2:3str.
17:30VIFK - SJK Akatemia 1:2
17:30Vaajakoski - KTP 0:5
18:00Ilves 2 - Inter Turku 0:3
18:00Lahden Reipas - Haka 1:5
18:00VJS - Gnistan 3:0
18:30MuSa - TPV 2:0
19:00EBK - Keski-Uusimaa 2:0
19:10Toolon Taisto - KaPa 1:2str.
19:30NJS - EPS 0:3
19:45MiPK - PEPO 1:4
FRANKRIG: Division 1 Kvinder
16:30Bordeaux K - Lyon K 2:116:30Fleury 91 K - Montpellier K 2:3
16:30Guingamp K - Le Havre K 3:4
16:30Paris FC K - Dijon K 0:1
16:30Reims K - PSG K 2:1
16:30St Etienne K - Lille K 1:1
FÆRØERNE: 1. Deild
19:30NSÍ Runavík 2 - FC Suduroy 1:1FÆRØERNE: Løgmanssteypið
19:00Vikingur - Argir 3:0e.forl.GHANA: Premier League
17:00Berekum Chelsea - Hearts Of Oak 0:3GIBRALTAR: National League - Mesterskabet - Slutspil
21:00Magpies - Manchester 62 3:1GRÆKENLAND: Super League 2 - Nedrykningsgruppe
15:00Aiolikos - Kampaniakos 1:215:00Giouchtas - Panathinaikos B 2:1
15:00Iraklis - Karditsa 0:0
15:00Kozani - PAOK B 3:1
15:00PAE Egaleo - Olympiakos B 1:1
GUINEA: Ligue 1
18:00Kamsar - Horoya 1:0IRAK: Stars League
14:45Al Karkh - Erbil 0:014:45Newroz - Al-Qassim 2:1
17:00Naft Al-Basra - Al Wasat 1:0
19:15Al Najaf - Al Talaba 2:0
21:30Al Kahraba - Al Shorta 2:2
IRAN: Division 1
15:45Ario Eslamshahr - Darya Babol 0:016:00Mes Shahr Babak - Mes Kerman 0:0
16:00Mes Soongoun - Saipa 1:1
16:30Chadormalu - Khooshe Talaee 1:0
16:30Shahre Raz - Fajr Sepasi 0:1
17:00Kheybar Khorramabad - Astara 1:0
17:00Naft M.I.S - Damash Gilan 2:2
17:30Pars Janoobi Jam - Naft Gachsaran 3:1
ISLAND: Besta deild Kvinder
20:00Breidablik K - Stjarnan K 5:120:00Hafnarfjörður K - Throttur K 1:0
20:00Keflavik K - Valur K 1:2
KASAKHSTAN: Kazakhstan Cup - Play Offs
15:00Atyrau - Kairat Almaty 3:115:00Tobol - FC Astana 1:0
17:00Ordabasy - Aktobe 1:2e.forl.
17:00Yelimay Semey - Kyzylzhar 1:0
KENYA: Super League
12:00Mulembe United - Rainbow 2:114:00UdsatKisumu All-Stars - Assad -:-
KIRGISISTAN: Premier Liga
13:30Alay Osh - Muras United 1:1LIECHTENSTEIN: Liechtenstein Cup
19:00Vaduz - Triesenberg 5:0LITAUEN: Lithuanian Cup
17:00Viltis Vilnius - Nevezis Kedainiai 1:2e.forl.MALTA: FA Trophy
19:00Birkirkara - Sliema 0:1e.forl.MAROKKO: Coupe du Trone
19:00FAR Rabat - Renaissance Zemamra 2:1MAURITIUS: Super League
16:30Pamplemousses - Grande Riviere 1:0MEXICO: Liga Premier Serie A - Play Offs
19:00Deportiva Venados - Tampico Madero 0:0MOLDOVA: Super Liga - Nedrykningsgruppe
16:00Drochia - Sparta Selemet 1:216:00Floresti - Saxan Gagauz Yeri 2:2
16:00Victoria - Univer Comrat 4:1
MONTENEGRO: Druga Liga
19:00FK Podgorica - Kom Podgorica 2:3MONTENEGRO: Montenegrin Cup
16:00Rudar - Buducnost 0:017:00Jezero - Decic 1:0
MYANMAR: MNL League Cup
11:30Glory Goal - Rainbow 2:111:30Kachin United - Rakhine United 0:5
NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clausura – Play Offs
00:00Managua FC U20 - Ferretti U20 1:3NIGER: Super Ligue
17:15ASFAN - Police 0:017:15Tahoua - Douanes Niamey 1:2
NORGE: NM Cup
18:00Eidsvold - Sandnes Ulf 3:518:00Lysekloster - KFUM Oslo 2:3e.forl.
18:00Molde FK - Sarpsborg 08 4:2
18:00Raufoss - Fredrikstad 2:3
18:00Stabæk - Bryne FK 5:1
18:00Vålerenga - HamKam 3:2str.
19:05Levanger - Viking 4:2e.forl.
NORGE: Norway Cup Kvinder
15:30Mjolner K - Hønefoss K 0:118:00Bjornevatn K - Porsanger K 3:0
18:00Fana K - Fyllingsdalen K 0:1
18:00Grei K - KFUM Oslo K 1:2
18:00Klepp K - Viking K 0:3
18:00Kongsvinger K - Frigg K 1:2
18:00Krokelvdalen K - Tromsø K 0:6
18:00Snogg K - Start K 1:3
18:00Strømsgodset K - Odds BK K 1:2
18:00Tynset K - Tiller K 1:3
18:15Volda K - Herd K 5:3
19:00Grimstad K - Arendal K 4:0
19:00LSK Kvinner 2 K - Ham-Kam K 0:2
19:00Sandefjord K - Ovrevoll Hosle K 0:2
19:00Sarpsborg 08 K - Nanset K 4:1
19:00Sola K - Avaldsnes K 0:2
OMAN: Professional League
15:45Sur Club - Ibri 2:118:30Sohar - Al-Shabab 3:1
QATAR: Emir Cup
16:15Al-Gharafa - Al Ahli Doha 4:3e.forl.RUMÆNIEN: Liga 2 - Mesterskabet - Slutspil
16:00Selimbar - Mioveni 2:216:30Corvinul Hunedoara - Csikszereda M. Ciuc 3:1
RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie1 - Gruppe for Oprykning
17:00Bucovina Radauti - FC Bacau 1:317:00CSM Bacau - Stiinta Miroslava 2:1
RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie1 - Nedrykningsgruppe
17:00Somuz Falticeni - CSM Vaslui 2:0RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie 2 - Gruppe for Oprykning
14:00Metalul Buzau - Unirea Branistea 4:017:00CSM Focsani - Sporting Liesti 4:0
RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie 2 - Nedrykningsgruppe
17:00Braila - CSM Ramnicu Sarat 1:417:00Hamangia Baia - Viitorul Ianca 0:3
17:00Vointa Limpezis - Sutesti 0:5
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 3 - Gruppe for Oprykning
17:00Afumati - LPS HD Clinceni 5:117:00Calarasi - Agricola Borcea 2:0
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 3 - Nedrykningsgruppe
17:00Axiopolis Cernavoda - Progresul Fundulea 3:117:00Gloria Baneasa - Recolta Gh. Doja 1:2
17:00Inainte Modelu - Voluntari 2 0:0
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 4 - Gruppe for Oprykning
17:00CS Din. Bucuresti - Dunarea Giurgiu 5:217:00Popesti Leordeni - CS Blejoi 1:3
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 4 - Nedrykningsgruppe
17:00CSO Plopeni - Tricolorul Breaza 1:217:00Moreni - FC Pucioasa 1:0
17:00Muscel - Paulesti 2:0
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 5 - Nedrykningsgruppe
17:00V. Curita - SR Brasov 1:0RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 6 - Nedrykningsgruppe
17:00Curtisoara - Calimanesti 2:017:00Sporting Rosiori - Horezu 1:4
17:00Unirea Bascov - Petrolul Potcoava 1:2
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 8 - Nedrykningsgruppe
17:00Avantul Periam - Socodor 4:0RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 9 - Gruppe for Oprykning
17:00ACS Medias - Unirea Ungheni 0:117:00Gloria 2018 Bistrita - Univ. din Alba Iulia 6:0
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 9 - Nedrykningsgruppe
17:00Metalurgistul Cugir - Industria Galda 2:2RUMÆNIEN: Romanian Cup Kvinder
10:00CSM Alexandria K - Gloria 2018 Bistrita K 0:212:00Bihor K - Rapid Bukarest K 1:4
13:00Vasas Odorhei K - Univ. Craiova K 5:1
14:00Ol. Cluj K - Csikszereda M. Ciuc K 3:2
17:00Politehnica Timisoara K - Banat K 1:1
17:00Targu Mures K - Farul Constanta K 5:1
RUSLAND: FNL
16:00Alania Vladikavkaz - Rodina Moscow 1:217:00Saratov - Chernomorets 0:0
18:00Kamaz - Yenisey 1:1
18:30Dynamo Makhachkala - Khimki 1:0
RUSLAND: FNL 2 - Division A Sølv - Forår
15:00Kaluga - D. Bryansk 1:2RUSLAND: FNL 2 - Division B - Gruppe 1
15:30Nazran - Dynamo Makhachkala 2 1:1SAUDI ARABIEN: Division 1
17:55Al Taraji - Al Jandal 1:118:40Al Orubah - Al Arabi 1:0
19:50Al-Qaisumah - Al Batin 2:2
SCHWEIZ: Promotion League
19:30Cham - Rapperswil 1:2SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 1
20:00Terre Sainte - Lausanne II 1:3SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 3
19:30FC Gossau - Kreuzlingen 2:2SERBIEN: Super Liga - Mesterskabet - Slutspil
16:00Napredak - Partizan 3:316:00TSC - Radnicki 1923 4:3
18:00Vojvodina - Cukaricki 2:3
18:30Mladost - Røde Stjerne 0:1
SERBIEN: Prva Liga - Nedrykningsgruppe
17:00Radnicki Beograd - Mladost GAT 0:217:00Vrsac - Metalac 1:0
19:00Kolubara - Dubocica 1:1
19:00Sloboda - Novi Sad 3:3
SIERRA LEONE: Premier League
18:30Luawa - Wilberforce Strikers 0:119:00Bo Rangers - Bai Bureh Warriors 1:1
SLOVAKIET: 4. liga - Øst
10:30Kezmarok - Sobrance-Sobranecko 5:010:30Lok. Kosice - Kechnec 4:3
10:30Mladost Kalsa - Pavlovce n. Uhom 3:3
10:30Poprad - Velky Saris 8:1
10:30Sabinov - Gerlachov 3:1
10:30Sokol Lubotice - Medzilaborce 2:2
SLOVAKIET: 1. Liga Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
11:00Trnava K - Ruzomberok K 2:1SOMALIA: National league
14:30Badbaado - Elman 1:2SPANIEN: Primera Federacion Kvinder - Oprykning Play Offs
18:00CA Osasuna K - Alhama K 0:119:00Espanyol K - SE AEM K 2:1
SVERIGE: Division 1 - Nord
19:00AFC Eskilstuna - Stockholm Internazionale 3:319:00FBK Karlstad - Nordic United 1:3
19:00Karlstad - Karlbergs 2:1
19:30Taby - Hammarby TFF 0:4
20:00Orebro Syr. - Sollentuna 0:2
SVERIGE: Division 1 - Syd
18:30Ljungskile - Trollhättan 1:519:00Ariana - FC Rosengård 2:2
SVERIGE: OBOS Damallsvenskan
19:00Hammarby K - IFK Norrköping K 2:019:00Vaxjö DFF K - BK Häcken K 0:3
SYDAFRIKA: Premier League
19:30Golden Arrows - Mamelodi 0:019:30Orlando - Chippa United 2:0
19:30Polokwane City FC - Richards Bay 0:0
19:30Stellenbosch - AmaZulu FC 0:0
SYDAMERIKA: Copa Libertadores - Grupperunde
00:00Caracas (Ven) - Penarol (Uru) 0:100:00Rosario (Arg) - Atletico-MG (Bra) 0:1
02:00Dep. Tachira (Ven) - Libertad (Par) 1:1
02:00Nacional (Uru) - River Plate (Arg) 2:2
02:00Palestino (Chi) - Flamengo (Bra) 1:0
04:00U. de Deportes (Per) - Junior (Col) 1:1
00:00Talleres Cordoba (Arg) - Barcelona SC (Ecu) 3:1
SYDAMERIKA: Copa Sudamericana - Grupperunde
00:00Nacional Asuncion (Par) - Corinthians (Bra) 0:200:00Racing Montevideo (Uru) - Argentinos Jrs (Arg) 2:1
02:00Cesar Vallejo (Per) - Ind. Medellin (Col) 1:5
02:30Alianza (Col) - Cruzeiro (Bra) 0:3
02:30Ameliano (Par) - Danubio (Uru) 2:1
04:00Always Ready (Bol) - Defensa y Justicia (Arg) 3:0
00:00Rayo Zuliano (Ven) - Athletico-PR (Bra) 1:5
00:00Sp. Luqueno (Par) - Coquimbo (Chi) 0:0
TANZANIA: Ligi Kuu Bara
15:00Mashujaa - Kinondoni MC 3:018:00Young Africans - Kagera Sugar 1:0
THAILAND: Thai FA Cup
13:00Kanchanaburi - Samut Sakhon City 3:114:00Bangkok Utd - Udon United 5:0
TJEKKIET: FNL
10:30Prostejov - Pribram 2:110:30Sparta Prag B - Lisen 1:3
17:00Vyskov - Jihlava 0:1
17:30Chrudim - Dukla Prag 0:2
17:30Taborsko - Opava 2:1
17:30Varnsdorf - Kromeriz 3:2
18:00Brno - Zizkov 0:2
18:00Vlasim - Sigma Olomouc B 0:3
TJEKKIET: Division E
16:30Bzenec - Vsetin 1:0TJEKKIET: Division F
10:15Havirov - Jesenik 1:117:00Bridlicna - Polanka nad Odrou 0:2
17:30Frenstat p. R. - Vratimov 2:5
TJEKKIET: Jihocesky KP
10:15Olesnik - Trebon 3:015:00Protivin - FC Semice 1:2
17:00Drazice - Junior Strakonice 1:4
17:00Jankov - Tyn nad Vltavou 2:3
17:00Malse Roudne - Trhove Sviny 11:0
17:00Milevsko - Mirovice 2:1
17:00TJ Osek - Trebetice 1:5
TJEKKIET: Karlovarsky KP
15:00Touzim - Kralovske Porici 2:4TJEKKIET: Kralovehradecky KP
17:00Lazne Belohrad - Solnice 1:617:00Libcany - Jaromer 2:1
TJEKKIET: Liberecky KP
17:00Lomnice nad Popelkou - Straz p. Ralskem 2:0TJEKKIET: Plzensky KP
14:00Zruc - Kosutka Plzen 2:2TJEKKIET: U19 League
14:30Frydek-Mistek U19 - Karvina U19 3:0TJEKKIET: Czech Cup Kvinder
12:45Slavia Prag K - Slovacko K 2:0TRINIDAD & TOBAGO: TT Premier League
23:00Port Of Spain - 1976 Phoenix FC 3:2TUNESIEN: Tunisia Cup
15:30OC Kerkennah - Esperance Tunis 2:1e.forl.TURKMENISTAN: Yokary Liga
14:00Ahal - Arkadag 0:414:00Kopetdag Asgabat - Merw 2:0
15:00Nebitci - Altyn Asyr 0:5
TYRKIET: Turkish Cup
19:30Karagumruk - Trabzonspor 0:4TYSKLAND: Regionalliga Nord
18:30Phonix Lubeck - Hamburger SV II 6:219:00Havelse - Kilia Kiel 3:4
19:30SC Weiche-08 - Bremer 4:4
TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein
19:00Flensburg - Neumunster 0:119:00Heider SV - Nordmark Satrup 3:1
19:30Hohenwestedt - Eckernforder SV 2:1
TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen
19:00BSV Rehden - Eintracht Celle 3:119:00Eilvese - Bornreihe 5:0
19:00Rotenburger - Ramlingen-Ehlershausen 2:3
20:00Heeslinger - Egestorf-Langreder 1:2
TYSKLAND: Oberliga Hessen
19:15Eddersheim - Friedberg 0:219:30Hunfelder - Hanauer SC 1:0
TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg
18:30Hollenbach - Essingen 3:119:00Oberachern - Offenburger 3:1
19:00Reutlingen - Grossaspach 0:2
TYSKLAND: Oberliga Niederrhein
19:00SW Essen - Uerdingen 6:419:30Frintrop - Hamborn 4:0
19:45Buderich - Baumberg 0:3
UGANDA: Premier League
15:00Bright Stars - NEC FC 1:115:00Villa - Wakiso Giants 3:2
18:00Vipers - Express 1:0
UKRAINE: Championship Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
11:00Shakhtar K - Ladomir K 2:0USA: USL League One
00:30UdsatOne Knoxville - Forward Madison -:-USA: US Open Cup
01:00Pittsburgh - FC Tulsa 0:101:30Atlanta Utd - Charlotte Independ. 3:0
02:00Houston Dynamo - Detroit 3:4str.
02:30FC Dallas - Memphis 1:0
04:00Orange County SC - Loudoun 1:2
04:00San Jose - Oakland Roots 1:0
04:30Sacramento Republic - Monterey Bay 2:0
VERDEN: Internationale Venskabskampe
11:00Bosnien-Hercegovina U16 - Grækenland U16 0:214:00Ungarn U16 - Slovenien U16 3:2str.
VERDEN: Venskabskampe Klubber
16:00Anderlecht U23 (Bel) - Genk U23 (Bel) 5:2VERDEN: Venskabelige Klubkampe Kvinder
20:00SFK Riga K (Lat) - Gintra K (Ltu) 1:3VIETNAM: V.League 1
12:00Quang Nam - Cong An 2:013:00Binh Dinh - Hong Linh Ha Tinh 2:0
13:00Khanh Hoa - Hai Phong 2:4
13:00Nam Dinh - Binh Duong 3:1
14:15Ho Chi Minh - Thanh Hoa 2:0
ØSTRIG: Regionalliga Central
19:30Wallern/St Marienkirchen - SPG Wels 1:2ØSTRIG: Burgenland
19:30Klingenbach - Edelserpentin 2:2ØSTRIG: Karnten
18:00SC Landskron - SV Spittal 2:518:30Donau Klagenfurt - SAK Klagenfurt 3:1
19:00ATSV Wolfsberger - Bleiburg 0:1
19:00Lendorf - A. Klagenfurt (Am) 1:0
19:00Volkermarkt - Kottmannsdorf 0:2
ØSTRIG: Oberosterreich
19:30Weisskirchen - Dietach 0:0ØSTRIG: Salzburg
17:30Union Henndorf - Strasswalchen 0:418:00Eugendorf - Thalgau 1:4
19:00Adnet - SAK 1914 0:4
19:00Grodig - Burmoos 1:0
19:00Puch - UFC Hallein 0:0
19:15Seekirchen - Kuchl 4:0
ØSTRIG: Tirol - Nedrykningsgruppe
19:00Kematen - Innsbrucker AC 5:2ØSTRIG: Vorarlberg
18:00Lochau - FC Lustenau 1:3Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »
m.Flashscore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.