REFRESH

Fodbold » I morgen » Alle

ARMENIEN: First League

12:00West Armenia - Shirak 2 -:-
15:00Lernayin Artsakh - Sevan -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Premier League

16:30Zeljeznicar - Zrinjski -:-

BRASILIEN: Serie B

23:00Chapecoense-SC - CSA -:-

BRASILIEN: Serie D

21:00Afogados da Ingazeira - Salgueiro -:-
00:00Sao Caetano - Novorizontino -:-

BRASILIEN: Campeonato Carioca B1 - Anden etape

14:00Goncalense - Sampaio Correa FE -:-
19:00Audax RJ - Angra dos Reis -:-
19:00Duque De Caxias - Sao Goncalo -:-
19:00Marica - Goytacaz -:-
19:00Nova Cidade - Bonsucesso -:-
19:00Olaria - Artsul -:-
19:00Serra Macaense - Nova Iguacu -:-
19:00Serrano FC - Campos AA -:-

BRASILIEN: Copa do Brasil

01:30Botafogo RJ - Cuiaba Esporte -:-
20:00Santos - Ceara -:-
23:00Atletico GO - Internacional -:-

BRASILIEN: Copa do Brasil U20

19:00Bahia U20 - Ceara U20 -:-
19:00Sao Paulo U20 - Coritiba U20 -:-
19:00Vasco U20 - Moto Club U20 -:-
21:00Atletico-MG U20 - Bragantino U20 -:-
21:00Galvez U20 - Internacional U20 -:-

BRASILIEN: Brasileiro Kvinder - Play Offs

21:00Kindermann K - Internacional K -:-
23:30Palmeiras K - Ferroviaria K -:-
23:30Sao Paulo K - Santos K -:-

BRASILIEN: Brasileiro A2 Kvinder

20:00Serc K - Juventus K -:-
20:00UD Alagoana K - Cruzeiro RN K -:-

CHILE: Primera División

20:00Everton - Colo Colo -:-

CHILE: Primera B

15:00Cobreloa - S. Morning -:-
15:00D. Puerto Montt - CD Santa Cruz -:-
15:00Melipilla - Copiapo -:-
15:00Valdivia - Rangers -:-
17:30Magallanes - Nublense -:-
18:00Arica - Deportes Temuco -:-

CHILE: Segunda Division

22:00AC Colina - Lautaro -:-
22:00Arturo Fernandez Vial - Colchagua -:-
22:00Iberia - Dep. Concepcion -:-
22:00Ind. Cauquenes - Linares Unido -:-
22:00Recoleta - General Velasquez -:-
22:00San Antonio Unido - Deportes Vallenar -:-

COLOMBIA: Primera B - Apertura

02:00Huila - Boca Juniors -:-

COLOMBIA: Liga Kvinder

00:00America de Cali K - Dep. Cali K -:-

CONGO DR: Ligue 1

13:30Don Bosco - Simba -:-
13:30JSK - Groupe Bazano -:-
15:30Blessing - AS Vita Club -:-
15:30Mazembe - Maniema -:-

COSTA RICA: Primera División - Apertura

03:00Herediano - San Carlos -:-
22:00Sporting San Jose - Zeledon -:-

CURAÇAO: Promé Divishon - Sidste Fire

00:30Vesta - Scherpenheuvel -:-
00:30Willemstad - Jong Holland -:-

CYPERN: First Division

15:00Nea Salamis - Ermis -:-
16:00Achnas - Anorthosis -:-

CYPERN: Division 2

13:30Kouris Erimi - ASIL Lysi -:-

CYPERN: Cyprus Cup

16:00Sotiras - Karmiotissa -:-

CYPERN: Cyprus Cup - Ekstra kamp

16:00Paeek - APOEL -:-

DOMINIKANSKE REPUBLIK: LDF

21:00Jarabacoa - Cibao -:-
22:00Atlantico - Vega Real -:-
22:00Delfines Del Este - Atletico Pantoja -:-
22:00Universidad O&M - San Cristobal -:-

ECUADOR: Serie B

01:00Atl. Porteno - Manta -:-

ENGLAND: Championship

20:00Preston - Millwall -:-
20:45Birmingham - Huddersfield -:-
20:45Bournemouth - Bristol City -:-
20:45Derby - Cardiff -:-
20:45Luton - Nottingham -:-
20:45Rotherham - Sheffield Wed -:-

ENGLAND: National Liga Nord

20:45AFC Fylde - Kettering -:-

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

20:45Cray - Merstham -:-

ESTLAND: Meistriliiga

18:00Flora - Paide -:-

ESTLAND: Estisk Cup

18:00Kalju - Legion -:-
19:30Eston Villa - Maardu -:-

EUROPA: Champions League - Grupperunde

18:55Basaksehir - PSG -:-
18:55Krasnodar - Chelsea -:-
21:00Club Brügge - Lazio -:-
21:00Dortmund - Zenit -:-
21:00Ferencvaros - Dynamo Kyiv -:-
21:00Juventus - Barcelona -:-
21:00Manchester Utd - RB Leipzig -:-
21:00Sevilla - Rennes -:-

FILIPPINERNE: PFL

09:30United City - Azkals -:-
13:00Kaya - Maharlika -:-

FINLAND: Ykkonen

17:30VPS - KTP -:-

FINLAND: Kakkonen Gruppe C

17:30JBK - Kiisto -:-
18:00GBK Kokkola - VIFK -:-

FRANKRIG: National

17:30UdsatSporting Club Lyon - Cholet -:-
18:00Bastia-Borgo - Boulogne -:-
20:00FC Sete 34 - Red Star -:-
20:00Stade Briochin - Orleans -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe A

18:00Fleury-Merogis - Chateaubriant -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe B

20:00GFC Ajaccio - Sedan -:-
20:00Haguenau - FC 93 -:-
20:00Metz II - Lusitanos -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe C

20:00Jura Sud - GFA74 -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe D

16:00Les Herbiers - Colomiers -:-
17:30Le Puy - Nantes II -:-
19:00Chamalieres - Angers II -:-

FÆRØERNE: Betri Deildin

18:00HB Tórshavn - NSÍ Runavík -:-
19:00Vikingur - Klaksvik -:-
21:00Fuglafjordur - B36 Tórshavn -:-

GEORGIEN: Crystalbet Erovnuli Liga

17:00Telavi - Saburtalo Tbilisi -:-

GEORGIEN: Erovnuli Liga 2

11:00Rustavi - Merani Martvili -:-
13:30Dusheti - Zugdidi -:-

GRÆKENLAND: Greek Cup

12:45Paxon - Acheron Kanalaki -:-
13:45Agios Leontas - Pallixouriakos -:-
13:45Agios Nikolaos - Minotavros -:-
13:45Alexandros Kallithea - Falaniakos -:-
13:45Anagennisi Arta - Potamia -:-
13:45Asteras Kalirachis - Eordaikos -:-
13:45Didymoteicho - Chrisoupolis -:-
13:45Ellispontos - Hephaestus Vrontamas -:-
13:45Iraklis Xylokastrou - Koronida Koiladas -:-
13:45Kalivion - Atromitos Palamas -:-
13:45Karitsa - Ethnikos Giannitsa -:-
13:45Keratsini - Aris Archangelou -:-
13:45Mesolongi AE - Atromitos Patras -:-
13:45Mesotopos - Agios Ierotheos -:-
13:45Orfeas Xanthi - Ampelokipon -:-
13:45Panthiraikos - Kokkinou -:-
13:45Panthrakikos - Anatoli Serron -:-
13:45PAO Varda - Diavolitsi -:-
13:45Talos Melidoniou - Kyanos A. V. -:-

HOLLAND: KNVB Beker

18:45Den Haag - Sparta Rotterdam -:-
19:45FC Emmen - Eindhoven -:-
19:45Heracles - Telstar -:-
19:45Waalwijk - Cambuur -:-
21:00Roda - Sittard -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura - 1. Fase

22:00Platense - Real de Minas -:-
22:00Real Sociedad - Motagua -:-
00:00UPNFM - Olimpia -:-

IRLAND: Premier Division

20:45Finn Harps - St. Patricks -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe A

17:30Juventus U23 - Como -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe C

15:00Avellino - Turris 0:0
15:00Bisceglie - Cavese -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe A

15:00Lavagnese - Casale -:-
15:00Vado - HSL Derthona -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe B

14:30Caravaggio - Crema -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe C

14:30Chions - Montebelluna -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe D

14:30Aglianese Calcio - G.S. Bagnolese -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe E

14:30Sangiovannese - Pianese -:-
15:00San Donato - Scandicci -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe F

14:30Matese - Aprilia -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe G

14:30Carbonia - Gladiator -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe I

15:00Paterno - Dattilo -:-

ITALIEN: Coppa Italia

14:00Torino - Lecce -:-
14:30Cagliari - Cremonese -:-
15:00Cittadella - Spezia -:-
15:00Cosenza - Monopoli -:-
16:00Benevento - Empoli -:-
16:00Brescia - Perugia -:-
17:00Crotone - Spal -:-
17:00Genoa - Catanzaro -:-
17:00Verona - Venezia -:-
18:00AflystCosenza - Reggiana -:-
18:00Fiorentina - Padova -:-
18:00Parma - Pescara -:-
18:00Udinese - L.R. Vicenza -:-

JAPAN: J1 League

11:00Hiroshima - Yokohama M. -:-
11:00Tokyo - Kashiwa -:-
11:00Vegalta Sendai - Kobe -:-

JAPAN: J3 League

11:00G-Osaka U23 - Fukushima Utd -:-

JAPAN: Emperors Cup

05:00Fukuyama - Mizushima -:-
08:00Honda FC - Maruyasu Okazaki -:-
10:00Niigata University - Fukui Utd. -:-
11:00Fuji Univ. - Reinmeer Aomori -:-
11:00Kanoya University - Verspah Oita -:-
11:00Tsukuba Univ. - Tokyo Musashino City -:-
11:00Wakayama - Hirakata -:-

KAZAKHSTAN: First Division

06:00Aktobe - Arys -:-
06:00Atyrau - Sdyushor -:-
09:00Maqtaaral - FK Kyran -:-
10:00FK Akzhayik - Shakhtar Bulat -:-
10:00Zhetysu 2 - Akademiya Ontustik -:-
12:00Altai Semey - Ekibastuz -:-

KINA: Super League - 13.-16. pladser

08:30Shenzhen - Shijiazhuang -:-

KINA: Super League - Play Offs

13:35Beijing Guoan - Guangzhou Evergrande -:-

KINA: Jia League - Gruppe for Oprykning

08:00Kunshan - Chengdu Better City -:-
12:35Taizhou Yuanda - Changchun Yatai -:-

KINA: Jia League - Nedrykningsgruppe

07:30Jiangxi Liansheng - Heilongjiang Lava -:-
08:00Sichuan Jiuniu - Guizhou Zhicheng -:-
11:00Nantong Zhiyun - Suzhou Dongwu -:-
12:35Beijing Baxy - Xinjiang Tianshan -:-

KINA: Yi League

08:00Hebei Elite - Qingdao Jonoon -:-
08:00Hunan Billows - Guangxi Baoyun -:-
08:00Nanjing Fengfan - Jiangsu Yancheng -:-
08:00Wuhan Three Towns - Hubei Chufeng Heli -:-
08:00Xian Daxing Chongde - Shenzhen Bogang -:-
08:00Yunnan Kunlu - Zhejiang Yiteng -:-

KOSOVO: Superliga

14:00Drenica - Trepca 89 -:-
14:00FC Ballkani - Prishtina -:-
14:00Gjilani - FC Besa -:-

KROATIEN: 1. HNL

17:00Slaven Belupo - Lok. Zagreb -:-

KROATIEN: 2. HNL

14:00Cibalia - Hajduk Split 2 -:-

KUWAIT: Premier League

15:30Al Tadamon - Al Sulaibikhat -:-
15:30Yarmouk - Burgan -:-
17:45Al Shabab - Al Salmiya -:-

LETLAND: Latvian Cup

12:00FK Liepaja - Valmiera -:-
12:00Ventspils - RFS -:-

LIECHTENSTEIN: Liechtenstein Cup

20:00Balzers B - Ruggell -:-
20:00Triesenberg - Eschen -:-

LITAUEN: A Lyga

17:30Riteriai - FK Panevezys -:-

MALTA: Division 1

17:00Mqabba FC - Qrendi -:-

MAURETANIEN: Ligue 1

18:00Kaedi - ASAC Concorde -:-
18:00Kedia - Tevragh-Zeina -:-
18:00Nouadhibou - Tidjikja -:-

MEXICO: Liga de Expansion MX - Apertura

00:00Zacatecas Mineros - Tampico Madero -:-
02:05Pumas Tabasco - Alebrijes Oaxaca -:-
04:05Cimarrones de Sonora - Tepatitlan de Morelos -:-
00:00Celaya - Venados -:-

MOLDOVA: Moldovan Cup

12:00Dinamo-Auto - Socol Copceac -:-
12:00Petrocub - FCM Ungheni -:-
12:00Speranta Nisporeni - CSCA Buiucani -:-
12:00Trestieni - Sf.Gheorghe -:-
12:00Zimbru - Floresti -:-
14:00S. Tiraspol - Iskra Ribnita -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

00:00CD Junior - Chinandega -:-

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

16:00Ferretti U20 - Diriangen U20 -:-
21:00CD Junior U20 - Chinandega U20 -:-
23:00Jalapa U20 - Esteli U20 -:-
23:00Juventus Managua U20 - Managua FC U20 -:-

NORGE: OBOS-ligaen

14:00Grorud - Åsane -:-
14:00KFUM Oslo - Ull/Kisa -:-
18:00Oygarden - Kongsvinger -:-
18:00Raufoss - Lilleström -:-
18:00Sandnes - Strømmen -:-
18:00Sogndal - Jerv -:-
18:00Tromsø - Ham-Kam -:-
20:00Ranheim - Stjordals Blink -:-

OMAN: Professional League

16:00Al Nasr - Sohar -:-
16:00Al Orouba - Al Nahda -:-
16:00Bahla - Oman Club -:-
16:00Fanja SC - Al-Rustaq -:-
16:00Mirbat - Al Suwaiq -:-
16:00Muscat - Seeb -:-
16:00Saham - Dhofar -:-

PERU: Liga 2

17:00Molinos El Pirata - Comerciantes Unidos -:-
21:30Alianza Atl. - Deportivo Coopsol -:-

POLEN: Ekstraklasa

18:00Wisla - Lechia -:-

POLEN: Division 1

13:00Radomiak Radom - Tychy -:-

POLEN: III Liga - Gruppe III

14:00Gornik Z. 2 - Brzeg -:-

POLEN: Central Youth League

13:15UKS SMS Lodz U18 - Slask U18 -:-

PORTUGAL: Primeira Liga

22:45Sporting - Gil Vicente -:-

PORTUGAL: Campeonato de Portugal

16:00Loures - Alverca -:-

PORTUGAL: Taça de Portugal

16:00Felgueiras - Valadares Gaia -:-
16:00Pedras Rubras - Salgueiros -:-
16:00Rebordelo - Varzim -:-
16:00Vilaverdense - Santarem -:-
16:00AflystVilaverdense - Lourinhanense -:-
19:00Setubal - Academico Viseu -:-

RUMÆNIEN: Liga 2

14:00Aerostar - Viitorul Tg. Jiu -:-
14:00ASU Poli Timisoara - Calarasi -:-
14:00Gloria Buzau - Csikszereda M. Ciuc -:-
14:00Pandurii - F. Constanta -:-
16:00Petrolul - CSM Slatina -:-

RUSLAND: FNL

12:30Tomsk - SKA Khabarovsk -:-
13:00Sp. Moskva 2 - Yenisey -:-
14:00Nizhny Novgorod - Orenburg -:-
14:00Tekstilshtik - T. Moskva -:-
15:00Alania Vladikavkaz - Akron Togliatti -:-
15:30Omsk - Veles Moscow -:-
15:30Volgar-Astrakhan - F. Voronezh -:-
16:00Chertanovo M. - FK Chayka -:-
16:00D. Bryansk - Baltika -:-
16:00Neftekhimik - Krasnodar 2 -:-
16:00Samara - Yaroslavl -:-

RUSLAND: PFL - Gruppe 4

10:00Samara 2 - FK Novosibirsk -:-

SAUDI ARABIEN: Division 1

15:40Al-Nahda - Al Bukayriyah -:-
15:40Al Najoom - Al Khaleej -:-
15:50Al-Shoalah - Najran -:-
16:05Al-Hazem - Al Taee -:-
16:25Jeddah - Al Jabalain -:-

SCHWEIZ: Promotion League

19:30Bellinzona - Sion II -:-

SINGAPORE: Premier League

12:45Lion City - DPMM -:-

SKOTLAND: Lowland League

20:45Bo'ness United - Civil Service Strollers -:-
20:45BSC Glasgow - Cumbernauld Colts -:-
20:45East Stirlingshire - East Kilbride -:-
20:45Stirling University - Bonnyrigg Rose -:-

SLOVENIEN: Prva Liga

16:00Gorica - Tabor Sezana -:-
18:00Koper - Celje -:-

SPANIEN: LaLiga2

19:00Albacete - Las Palmas -:-
19:00Castellon - Almeria -:-
19:00Espanyol - Ponferradina -:-
21:30R. Oviedo - Logrones -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 5

19:00Grama - UE Figueres -:-

SPANIEN: Copa Federacion

19:00Puertollano C.F. - UCAM Murcia -:-
20:00Melilla - Las Rozas -:-

SVERIGE: Allsvenskan

19:00Hacken - Djurgårdens IF -:-

SVERIGE: Division 1 - Nord

16:00Team TG FF - Sandvikens -:-
18:00Gefle - IK Frej -:-

SYDAFRIKA: Premier League

18:30Golden Arrows - Supersport -:-
18:30Mamelodi - Tshakhuma -:-
18:30Maritzburg Utd - Cape Town City -:-
18:30Orlando - Stellenbosch -:-
18:30Swallows - Bloem Celtic -:-
18:30TS Galaxy - Amazulu -:-

SYDAMERIKA: Copa Sudamericana

23:15A. Italiano (Chi) - Bolivar (Bol) -:-
23:15Huancayo (Per) - Liverpool M. (Uru) -:-
01:30U. Calera (Chi) - Tolima (Col) -:-
23:15Atl. Nacional (Col) - River Plate (Uru) -:-
23:15Fenix (Uru) - Huachipato (Chi) -:-
23:15Lanus (Arg) - Sao Paulo (Bra) -:-
23:15Sp. Luqueno (Par) - Defensa y Justicia (Arg) -:-

TJEKKIET: Jihocesky KP

14:00UdsatDrazice - Mas Taborsko B -:-
14:00UdsatMilevsko - Sezimovo Usti -:-
14:00UdsatOlesnik - Cimelice -:-
14:00UdsatProtivin - Laziste -:-
14:00UdsatRudolfov - Trebon -:-
14:00UdsatTJ Osek - Cesky Krumlov -:-
14:00UdsatTyn nad Vltavou - Blatna -:-

TYRKIET: 2. Lig Hvid Gruppe

12:0024 Erzincanspor - Hacettepe -:-
12:00Ankara Demirspor - Manisa FK -:-
12:00Ergene Velimese - Corum -:-
12:00H.Trabzon - Utas Usakspor -:-
12:00Inegolspor - Afjet Afyonspor -:-
12:00Nigde Anadolu - Kocaelispor -:-
12:00Sancaktepe - Sariyer -:-
13:00Kahramanmaras - Zonguldak -:-
17:00Amedspor - Gumushanespor -:-

TYRKIET: 2. Lig Rød Gruppe

12:001922 Konyaspor - Elazigspor -:-
12:00Etimesgut - Serik Belediyespor -:-
12:00Eyupspor - Pendikspor -:-
12:00FK Vanspor - Bodrumspor -:-
12:00Kastamonuspor - Bayburt -:-
12:00Kirklarelispor - Kirsehir Belediyespor -:-
12:00Pazarspor - Karacabey Belediyespor -:-
12:00Sakaryaspor - Sivas Belediyespor -:-
12:00Tarsus - Mamak -:-
12:00Turgutluspor - Karabukspor -:-

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 1

12:00Payasspor - 1928 Bucaspor -:-

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 3

12:00Altindag Bld. - Erokspor -:-
12:00Osmaniyespor - Isparta 32 Spor -:-

TYRKIET: 3. Lig Group 4

12:00Adiyamanspor - Kelkit -:-
12:00Bayrampasa - Duzcespor -:-
12:00Karakopru - Kestel -:-
12:00Kozan - Aksaray Bld. -:-
12:00Muglaspor - Bergama Bld. -:-
12:00Siirt Ozel - 52 Orduspor -:-
12:00Silivrispor - Sultanbeyli -:-
12:00Turk Metal - Modafenspor -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

18:30Osnabruck - Darmstadt -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nordøst

14:00Berliner AK 07 - Altglienicke -:-
14:00Furstenwalde - Viktoria Berlin -:-
19:00Babelsberg - Auerbach -:-
19:00BFC Dynamo - Lichtenberg -:-
19:00Bischofswerdaer - Chemnitzer -:-
19:00Halberstadt - Chemie Leipzig -:-
19:00Hertha II - TB Berlin -:-
19:00Jena - Cottbus -:-
19:00Lokomotive Leipzig - Meuselwitz -:-
19:30Luckenwalde - Rathenow -:-

TYSKLAND: Regionalliga Vest

19:30Dusseldorf II - Aachen -:-
19:30Rodinghausen - Homberg -:-

TYSKLAND: Regionalliga Sydvest

14:30Freiburg II - Bahlinger -:-
19:00RW Koblenz - Stadtallendorf -:-

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

19:00Flensburg - Husumer -:-
19:30Frisia Risum-Lindholm - SC Weiche-08 II -:-

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

19:30Heeslinger - Emden -:-

TYSKLAND: Oberliga Westfalen

19:00Eintracht Rheine - Schermbeck 2020 -:-
19:00Vreden - RSV Meinerzhagen -:-
19:00UdsatWattenscheid - Hammer SpVgg. -:-
19:30Westfalia Rhynern - Erndtebruck -:-
19:45Finnentrop/Bamenohl - Haltern -:-

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

19:30Engers - Waldalgesheim -:-

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

18:00Oberachern - Linx -:-
18:30Backnang - Bissingen -:-

TYSKLAND: Oberliga Mittelrhein

19:30Freialdenhoven - Alfter -:-

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

19:30FC Monheim - Hilden -:-
19:30TVD Velbert - Schonnebeck -:-

UNGARN: NB III - Vest

13:30Tatabanya - Veszprem -:-

UNGARN: Hungarian Cup

12:30ASR Gazgyar - Kaposvar -:-
12:30Bataszek - MTK Budapest -:-
12:30BVSC-Zuglo - Debrecen -:-
12:30Cegledi - Ajka -:-
12:30Csacsbozsok - Honved -:-
12:30CSO-Ki - Hodmezovasarhely FC -:-
12:30Dabas-Gyon - Budafoki -:-
12:30Eger SE - Vasas -:-
12:30Erdi - Kazincbarcika -:-
12:30Gardony Varosi - MOL Fehervar -:-
12:30Gyongyosi - Mezokovesd -:-
12:30III. Keruleti TVE - Szeged -:-
12:30Kabai - DTE -:-
12:30Kiskunfelegyhazi - Dorogi -:-
12:30Lipot - Zalaegerszeg -:-
12:30Monori - Siofok -:-
12:30Nagykanizsa - Debreceni EAC -:-
12:30SBTC - Pecsi -:-
12:30Soroksar - Győr -:-
12:30Szentlorinc - Puskas Academy -:-
12:30Taksony - Kozarmisleny -:-
12:30Tarpa - Felsozsolca -:-
12:30Zalaszentgroti - Tiszafuredi -:-
12:30Zsambek - Tallya -:-
13:00Kecskemeti - Kisvarda -:-
16:00Dunaujvaros PASE - Ujpest -:-
16:00Menfocsanak - Haladas -:-

URUGUAY: Segunda Division

23:30Atenas - Villa Espanola -:-
01:45Villa Teresa - Tacuarembo -:-

USA: MLS

00:00Montreal Impact - Nashville SC -:-
03:00Vancouver Whitecaps - Seattle Sounders -:-
00:00New York Red Bulls - New England -:-
00:30Cincinnati - Sporting Kansas City -:-
00:30Orlando City - Atlanta Utd -:-
00:30Philadelphia Union - Chicago Fire -:-
00:30Toronto FC - New York City -:-

UZBEKISTAN: Super League

11:00Termez Surkhon - Lok. Tashkent -:-
13:00Mashal Muborak - Pakhtakor -:-

VENEZUELA: Primera Division - Anden etape

22:00Puerto Cabello - Carabobo -:-

VERDEN: Internationale Venskabskampe

11:00Tyskland U16 - Schweiz U16 -:-

ØSTRIG: Regionalliga Øst

19:00Wiener Linien - Mauerwerk -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.