Fodbold » 19.05.2024 » Alle
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
DANMARK: Superliga - Nedrykningsgruppe
14:00OB - Randers FC -:-ENGLAND: Premier League
17:00Arsenal - Everton -:-17:00Brentford - Newcastle -:-
17:00Brighton - Manchester Utd -:-
17:00Burnley - Nottingham -:-
17:00Chelsea - Bournemouth -:-
17:00Crystal Palace - Aston Villa -:-
17:00Liverpool - Wolves -:-
17:00Luton - Fulham -:-
17:00Manchester City - West Ham -:-
17:00Sheffield Utd - Tottenham -:-
FRANKRIG: Ligue 1
21:00Le Havre - Marseille -:-21:00Lens - Montpellier -:-
21:00Lille - Nice -:-
21:00Lorient - Clermont -:-
21:00Lyon - Strasbourg -:-
21:00Metz - PSG -:-
21:00Monaco - Nantes -:-
21:00Reims - Rennes -:-
21:00Toulouse - Brest -:-
ITALIEN: Serie A
12:30Sassuolo - Cagliari -:-15:00Monza - Frosinone -:-
15:00Udinese - Empoli -:-
18:00Inter - Lazio -:-
20:45AS Roma - Genoa -:-
SPANIEN: LaLiga
19:00Alaves - Getafe -:-19:00Ath. Bilbao - Sevilla -:-
19:00Atl. Madrid - Osasuna -:-
19:00Barcelona - Vallecano -:-
19:00Betis - Real Sociedad -:-
19:00Cadiz - Las Palmas -:-
19:00Granada - Celta Vigo -:-
19:00Mallorca - Almeria -:-
19:00Valencia - Girona -:-
19:00Villarreal - Real Madrid -:-
AFRIKA: CAF Confederation Cup - Play Offs
19:00Zamalek - Berkane -:-ANDORRA: Primera Divisió
11:00Pas de la Casa - Esperanca -:-13:30UE Santa Coloma - FC Santa Coloma -:-
16:00Atletic Escaldes - Atletic America -:-
17:00Penya - Inter Escaldes -:-
18:30Ordino - Carroi -:-
ANGOLA: Girabola
16:00Santa Rita - Primeiro de Agosto -:-16:00Sao Salvador - Bravos do Maquis -:-
ARGENTINA: Liga Profesional
01:00River Plate - Belgrano -:-20:30Platense - Independiente -:-
22:45Banfield - Huracan -:-
22:45Instituto - Union Santa Fe -:-
ARGENTINA: Primera Nacional
00:00Quilmes - Gimnasia Jujuy -:-02:10CA Estudiantes - Alvarado -:-
18:30Nueva Chicago - Ferro -:-
19:00Atletico Atlanta - Atl. Rafaela -:-
20:00Arsenal Sarandi - Tristan Suarez -:-
20:00Guillermo Brown - Agropecuario -:-
20:30Aldosivi - Almagro -:-
20:30Chacarita Juniors - Racing Cordoba -:-
20:30Defensores Unidos - Deportivo Madryn -:-
20:30Gimnasia Mendoza - Deportivo Moron -:-
20:45Colon - Chaco For Ever -:-
21:00San Martin S.J. - All Boys -:-
23:00Estudiantes Rio Cuarto - Def. de Belgrano -:-
ARGENTINA: Torneo Federal
20:309 de Julio Rafaela - Douglas Haig -:-20:30Argentino MM - Juventud U.U. -:-
20:30Biblioteca Atenas - Ferro Gen. Pico -:-
20:30Boca Unidos - Sarmiento de La Banda -:-
20:30Cipolletti - Kimberley -:-
20:30Circulo Deportivo - Germinal -:-
20:30Crucero del Norte - Juventud Antoniana -:-
20:30Def. Pronunciamiento - Independiente Chivilcoy -:-
20:30Deportivo Rincon - Sol de Mayo -:-
20:30El Linqueno - Gimnasia E.R. -:-
20:30Gutierrez Mendoza - Ciudad Bolivar -:-
20:30Olimpo - Sansinena -:-
20:30San Martin Mendoza - Deportivo Camioneros -:-
20:30Santamarina - Villa Mitre -:-
20:30Sol de America - Sarmiento Resistencia -:-
20:30Sportivo Estudiantes - Huracan Las Heras -:-
20:30Sportivo Las Parejas - Sportivo Belgrano -:-
20:30Union Sunchales - San Martin Formosa -:-
ARGENTINA: Primera B - Apertura
17:00Laferrere - Deportivo Merlo -:-20:30Fenix - San Martin Burzaco -:-
22:00Midland - Acassuso -:-
ARGENTINA: Primera A Kvinder - Apertura
22:00Banfield K - Social Atletico Television K -:-22:00Belgrano K - San Luis K -:-
22:00CA Estudiantes K - Boca Juniors K -:-
22:00Ferro K - Racing Club K -:-
22:00Gimnasia L.P. K - Excursionistas K -:-
22:00Independiente K - UAI Urquiza K -:-
22:00River Plate K - Huracan K -:-
22:00Rosario Central K - Platense K -:-
22:00San Lorenzo K - Newells Old Boys K -:-
ARMENIEN: Premier League
15:00West Armenia - BKMA -:-ASERBAJDSJAN: Premier League
14:00Gabala - Araz -:-AUSTRALIEN: NPL ACT
07:00Canberra Croatia - Monaro Panthers -:-07:00Tuggeranong Utd - Yoogali -:-
AUSTRALIEN: NPL Northern NSW
06:30Newcastle Olympic - Cooks Hill United -:-06:30New Lambton - Charlestown Azzurri -:-
06:30Weston Workers - Edgeworth E. -:-
AUSTRALIEN: NPL Queensland
07:00Sunshine Coast Wanderers - Brisbane Roar U23 -:-08:30Moreton City Excelsior - Rochedale -:-
AUSTRALIEN: NPL Victoria
08:00Heidelberg - Altona Magic -:-AUSTRALIEN: Northern NSW State League
06:30Cessnock City Hornets - Kahibah -:-06:30Wallsend Red Devils - Thornton Redbacks -:-
AUSTRALIEN: Queensland Premier League
08:45St. George Willawong - Brisbane Strikers -:-10:00Logan Lightning - Mitchelton -:-
AUSTRALIEN: Victoria Premier League
07:00Melbourne Victory U21 - Northcote City -:-BELARUS: Vysshaya Liga
18:00Din. Minsk - Soligorsk -:-BELARUS: Pershaya Liga
14:00Lokomotiv Gomel - Energetik-BGU -:-15:00Zhodino 2 - Volna Pinsk -:-
17:00BumProm Gomel - Maxline -:-
BELGIEN: Jupiler League - Mesterskabet - Slutspil
13:30Cercle Brugge - Royale Union SG -:-18:30Anderlecht - Club Brügge -:-
BELGIEN: Jupiler League - Nedrykning
19:15Lommel SK - Kortrijk -:-BELGIEN: Second Amateur Division Play Offs - Play Offs
19:00Cercle Brugge 2 - Hasselt -:-19:00Merelbeke - Lyra-Lierse Berlaar -:-
BENIN: Ligue 1 - Mesterskabet - Slutspil
17:00Damissa - Espoir -:-17:00Dynamo Abomey - Bani Ganse -:-
17:00FC Loto - Cavaliers -:-
17:00Takunnin - Dadje -:-
BHUTAN: Premier League
12:00RTC - BFF Academy U19 -:-BOLIVIA: Division Profesional - Clausura
23:30Nacional Potosi - Santa Cruz -:-02:00Oriente Petrolero - Universitario de Vinto -:-
21:00Guabira - Aurora -:-
23:30Bolivar - Tomayapo -:-
BOSNIEN-HERCEGOVINA: WWIN Liga BiH
15:00Borac Banja Luka - Igman K. -:-15:00Sarajevo - Posusje -:-
15:00Sloga Doboj - Siroki Brijeg -:-
15:00Velez Mostar - GOSK Gabela -:-
15:00Zrinjski - Tuzla City -:-
15:00Zvijezda 09 - Zeljeznicar -:-
BOSNIEN-HERCEGOVINA: Prva Liga - FBiH
17:00TOSK Tesanj - Bratstvo Gracanica -:-BOTSWANA: Premier League
15:00Matebele - VTM FC -:-15:00Security Systems - Sua Flamingoes -:-
15:00Township Rollers - Jwaneng Galaxy -:-
BRASILIEN: Serie A
23:30Fortaleza - Athletico-PR -:-02:00Vasco - Flamengo -:-
16:00Criciuma - Palmeiras -:-
21:00Atletico-MG - Bahia -:-
21:00Corinthians - Botafogo RJ -:-
21:00UdsatFluminense - Juventude -:-
23:30UdsatCuiaba - Internacional -:-
23:30UdsatGremio - Bragantino -:-
BRASILIEN: Serie B
23:00Goias - Botafogo SP -:-16:00Santos - Brusque -:-
21:00Chapecoense-SC - Ponte Preta -:-
21:00Mirassol - Ituano -:-
21:00Operario - Ceara -:-
BRASILIEN: Serie C - Første etape
00:30UdsatBotafogo PB - EC Sao Jose -:-00:30Ferroviaria - Confianca -:-
21:30Londrina - Sao Bernardo -:-
21:30Remo - Tombense -:-
00:00Ferroviario - ABC -:-
00:00UdsatYpiranga FC - SER Caxias -:-
BRASILIEN: Serie D
23:00Sao Jose EC - Inter de Limeira -:-23:30Portuguesa RJ - Itabuna -:-
00:00Rio Branco - Sao Raimundo RR -:-
00:00Uniao Rondonopolis - Real Brasilia -:-
20:30Brasiliense - Mixto -:-
21:00Cameta - Moto Club -:-
21:00Cascavel - Hercilio Luz -:-
21:00Fluminense-PI - River-PI -:-
21:00Retro - Itabaiana -:-
21:00Tocantinopolis - AE Altos -:-
21:00Treze - Iguatu -:-
22:00Concordia - Barra FC -:-
22:00Costa Rica - Pouso Alegre -:-
22:00CRAC - Anapolis -:-
23:00America-RN - Potiguar de Mossoró -:-
BRASILIEN: Carioca C
20:00EC Vera Cruz - Caac Brazil -:-20:00Niteroiense - Campos AA -:-
20:00Paraty - EC Resende -:-
20:00Santa Cruz RJ - Uni Souza -:-
BRASILIEN: Goiano 2
20:30ASEEV - Centro Oeste -:-20:30Santa Helena - Trindade -:-
21:00Anapolina - Ouvidorense -:-
BRASILIEN: Mineiro 2
23:00Betim - Nacional de Muriae -:-BRASILIEN: Paranaense 2
23:30Laranja Mecanica - Paranavai-PR -:-16:00Apucarana SC - Gremio Maringa -:-
21:00AA Iguacu - Patriotas -:-
23:00Nacional PR - Foz do Iguacu -:-
BRASILIEN: Paulista B - Første etape
15:00ECUS SP - Atletico Mogi -:-15:00Olimpia FC - Fernandopolis -:-
BRASILIEN: Roraimense - Anden etape
00:30Atl. Roraima - Real Sao Luiz -:-BRASILIEN: Copa Espirito Santo - Første etape
00:00Capixaba SC - Linhares -:-BRASILIEN: Mineiro U20
14:00Coimbra U20 - Athletic Club U20 -:-15:30Ipatinga U20 - Tres Coracoes U20 -:-
BRASILIEN: Paulista U20 - Første etape
15:00Sao Paulo U20 - Oeste U20 -:-BRASILIEN: Pernambucano U20 - Første etape
20:00Aguia FC U20 - Jaguar U20 -:-20:00America PE U20 - Central SC U20 -:-
20:00Santa Cruz U20 - Serrano PE U20 -:-
BRASILIEN: Sergipano U20
20:00Confianca U20 - Falcon U20 -:-BRASILIEN: Brasileiro Kvinder
23:30Ferroviaria K - America Mineiro K -:-23:30UdsatInternacional K - Bragantino K -:-
BRASILIEN: Brasileiro A2 Kvinder
00:00Doce Mel K - Minas ICESP K -:-20:00UD Alagoana K - JC K -:-
20:00VF4 K - Remo K -:-
BULGARIEN: Parva Liga - Mesterskabet - Slutspil
19:30Cherno More - Ludogorets -:-BULGARIEN: Third League - Sydøst
17:00Spartak Plovdiv - Karnobat -:-BULGARIEN: Third League - Nordøst
16:00Kubrat - Cherno More II -:-16:00Ustrem Donchevo - Ludogorets III -:-
BURKINA FASO: Premier League
18:00USFA - ASFA Yennega -:-BURUNDI: Coupe du President
15:00Rukinzo - Le Messager Ngozi -:-15:00Vital O - Flambeau du Centre -:-
CANADA: Canadian Premier League
01:00Cavalry - York Utd -:-CHAD: Premiere Division - LPFN
16:45Emat - Algoy -:-16:45Foullah Edifice - Tourbillon -:-
16:45Renaissance - As Dgssie -:-
CHILE: Primera División
23:30U. De Chile - U. Catolica -:-18:30Nublense - O'Higgins -:-
23:30Colo Colo - Palestino -:-
CHILE: Primera B
02:00San Luis - CD Santa Cruz -:-18:30Antofagasta - Magallanes -:-
21:00S. Wanderers - Curico Unido -:-
CHILE: Segunda Division
23:30Trasandino - D. Puerto Montt -:-02:00Arturo Fernandez Vial - Deportes Rengo -:-
18:30Provincial Ovalle - Real San Joaquin -:-
21:00General Velasquez - Dep. Concepcion -:-
23:30Lautaro - Concon National -:-
CHILE: Primera Division Kvinder
17:00Palestino K - Everton K -:-18:00Antofagasta K - A. Italiano K -:-
COLOMBIA: Primera A - Apertura - Quadrangular
00:15La Equidad - Tolima -:-02:30Once Caldas - Santa Fe -:-
00:30Junior - Pereira -:-
COLOMBIA: Liga Kvinder
22:00Deportivo Pereira K - Santa Fe K -:-CONGO: Ligue 1
16:00Inter Club - Cheminots -:-19:00Kondzo - Leopard -:-
CONGO DR: Ligue 1 - Mesterskabet - Slutspil
16:30AS Vita Club - Maniema -:-COSTA RICA: Liga de Ascenso - Clausura – Play Offs
22:00ADR Jicaral - Santa Ana -:-DANMARK: 2. Division - Nedrykningsgruppe
14:00Thisted FC - HIK -:-ECUADOR: Liga Pro - Første etape
01:00Ind. del Valle - LDU Quito -:-20:00Mushuc Runa - Delfin -:-
22:30Aucas - U. Catolica -:-
EGYPTEN: Premier League
18:00Ismaily - Pyramids -:-ENGLAND: League Two - Play Offs
14:00Crawley Town - Crewe -:-ESTLAND: Meistriliiga
13:30Tallinna Kalev - Nomme Utd -:-16:00Parnu JK Vaprus - Levadia -:-
ESTLAND: Esiliiga
11:30Tabasalu - FC Tallinn -:-11:30Tartu Welco - Paide Linnameeskond U21 -:-
11:30Viimsi JK - Flora U21 -:-
ETIOPIEN: Premier League
14:00Adama City - Sidama Bunna -:-17:00Shashemene Kenema - Ethiopia Bunna -:-
EUROPA: Premier League (Crimea)
16:00Alushta-Crimea - GFK Yalta -:-16:00Gvardiya - Sparta-KT -:-
16:00Inkomport - Ocean Kerch -:-
16:00Kyzyltash - TSK Simferopol -:-
EUROPA: All-Island Cup Kvinder
15:00Crusaders K - Shamrock Rovers K -:-FILIPPINERNE: PFL
09:00United City - Manila Montet -:-11:00Cebu FC - Philippine Air Force -:-
11:30Tuloy - Manila Digger -:-
14:00Philippine Army - Loyola -:-
FINLAND: Veikkausliiga
15:00Gnistan - KuPS -:-17:30Ekenas - Lahti -:-
FINLAND: Ykkosliiga
15:00SJK Akatemia - SalPa -:-17:30Jaro - PK-35 -:-
17:30Mikkeli - JaPS -:-
FINLAND: Ykkonen
15:30OLS Oulu - Keski-Uusimaa -:-FINLAND: Kakkonen Gruppe B
14:00Ilves-Kissat - Tampere Utd -:-17:30TPV - Inter Turku 2 -:-
FINLAND: Kakkonen Gruppe C
15:00GBK Kokkola - SJK Akatemia 2 -:-15:00Kuopion Elo - OPS -:-
FINLAND: Kansallinen Liiga Kvinder
13:00PK-35 Helsinki K - HPS K -:-FORENEDE EMIRATER: UAE League
18:00Al-Ahli Dubai - Bani Yas -:-18:00Al Bataeh - Hatta -:-
18:00Al-Jazira - Emirates Club -:-
18:00Al Nasr - Ajman -:-
18:00Al-Wahda - Al-Ain -:-
18:00Ittihad Kalba - Al Wasl -:-
18:00Khorfakkan - Al Sharjah -:-
FORENEDE EMIRATER: Division 1
16:10Al Arabi - United FC -:-16:10Al Dhafra - Gulf United -:-
16:10Al Hamriyah - Al-Taawon -:-
16:10Al Jazira Hamra - Al Urooba -:-
16:10Dibba Al Hisn - Dubai City -:-
16:10Masafi - Al Thaid -:-
16:10Masfut - Dibba Al Fujairah -:-
FRANKRIG: Division 2 Kvinder
15:00Albi-Marssac K - Le Mans K -:-15:00Lens K - Orleans K -:-
15:00Montauban K - Thonon Evian K -:-
15:00Nice K - Marseille K -:-
15:00Rodez K - Metz K -:-
15:00Strasbourg K - Nantes K -:-
GEORGIEN: Crystalbet Erovnuli Liga
17:00FC Gagra - Telavi -:-18:00Kolkheti 1913 - Torpedo Kutaisi -:-
19:00Dinamo Batumi - Iberia 1999 -:-
GEORGIEN: Erovnuli Liga 2
15:00Bolnisi - Khobi -:-15:00Georgia - Spaeri -:-
15:00Rustavi - Dusheti -:-
16:00Din. Tbilisi 2 - FC Gareji Sagarejo -:-
18:00Shturmi - Loco. Tbilisi -:-
GHANA: Division One League
17:00Berekum City - Mighty Royals -:-17:00Brong Ahafo - Techiman Liberty -:-
17:00Ebusua Dwarfs - Swedru All Blacks -:-
17:00Eleven Wonders - Debibi -:-
17:00Elmina Sharks - Venomous Vipers -:-
17:00Future Stars - Asekem -:-
17:00Hohoe United - ADVSA -:-
17:00Holy Stars - Nzema Kotoko -:-
17:00Na God - Susubiribi -:-
17:00New Edubiase - King Faisal -:-
17:00Northern City - Wa Power -:-
17:00Skyy - Pac Academy -:-
17:00Soccer Intellectuals - Young Redbull -:-
17:00Tamale City - Steadfast -:-
17:00Techiman Heroes - VC Warriors -:-
17:00Vision - Kotoku Royals -:-
17:00Wa Suntaa - Maana -:-
17:00Young Apostles - Baffour SA -:-
GRENADA: Premier Division
22:00Fontenoy - St. John's -:-22:00Hurricanes - Camerhogne -:-
22:00Queens Park Rangers - Mt. Rich -:-
GRÆKENLAND: Super League - Mesterskabet - Slutspil
19:00AEK - Lamia FC -:-19:00Aris - PAOK -:-
19:00Panathinaikos - Olympiakos -:-
GRÆKENLAND: Division A Kvinder
16:00AEL Larissa K - Kastoria K -:-16:00Asteras T. K - Seirines Grevenon K -:-
16:00Olimpiada Imittou K - Panathinaikos K -:-
16:00PAOK K - Elpides Karditsas K -:-
16:00Trikala K - Atromitou K -:-
16:00Volos 2004 K - Rethymniakos K -:-
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura – Play Offs
22:30Municipal - Deportivo Mixco -:-HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture - 2. Fase
22:00America des Cayes - Baltimore -:-22:00Cavaly - Tempete -:-
HOLLAND: Æresdivisionen
14:30Alkmaar - Utrecht -:-14:30Almere City - Nijmegen -:-
14:30FC Volendam - G.A. Eagles -:-
14:30Feyenoord - Excelsior -:-
14:30Heracles - Sittard -:-
14:30PSV - Waalwijk -:-
14:30Sparta Rotterdam - Heerenveen -:-
14:30Vitesse - Ajax -:-
14:30Zwolle - Twente -:-
HONG KONG: Premier League
09:00North District - HK U23 -:-09:00Sham Shui Po - Lee Man Warriors -:-
12:00Hong Kong Rangers - Hong Kong FC -:-
INDONESIEN: Liga 1 - Play Offs
14:00Borneo - Madura United -:-IRAN: Division 1
16:45Esteghlal Molasani - Fajr Sepasi -:-ISLAND: Icelandic Cup Kvinder
16:00Afturelding K - Vikingur Reykjavik K -:-16:00Valur K - Fram K -:-
16:30Hafnarfjörður K - Fjardab/Hottur/Leiknir K -:-
18:00Throttur K - Fylkir K -:-
21:30Stjarnan K - Breidablik K -:-
ISRAEL: Ligat ha'Al - Nedrykningsgruppe
19:00H. Petah Tikva - Netanya -:-ITALIEN: Serie C - Play Out
18:00Novara - Fiorenzuola -:-18:00Vis Pesaro - Recanatese -:-
20:30Monopoli - Virtus Francavilla -:-
20:30Potenza - Monterosi -:-
ITALIEN: Serie D - Gruppe A - Play Offs
16:00Chisola - Vado -:-ITALIEN: Serie D - Gruppe B - Play Offs
16:00Varesina - Desenzano -:-ITALIEN: Serie D - Gruppe C - Play Offs
16:00Campodarsego - Bassano -:-ITALIEN: Serie D - Gruppe D - Play Offs
16:00Ravenna - Corticella -:-ITALIEN: Serie D - Gruppe E - Play Offs
16:00Tau - Grosseto -:-ITALIEN: Serie D - Gruppe F - Play Offs
16:00L Aquila - Sambenedettese -:-ITALIEN: Serie D - Gruppe G - Play Offs
16:00Cassino - Romana -:-ITALIEN: Serie D - Gruppe H - Play Offs
16:00Martina Calcio - A.C.D. Nardo -:-ITALIEN: Serie D - Gruppe I - Play Offs
16:00Siracusa - Reggio Calabria -:-ITALIEN: Super Cup (Serie C)
17:45Cesena - Juve Stabia -:-ITALIEN: Serie A Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
14:30AS Roma K - Fiorentina K -:-ITALIEN: Serie A Kvinder - Nedrykningsgruppe
12:30Pomigliano K - Napoli K -:-ITALIEN: Serie B Kvinder
15:00Bologna K - AC Arezzo K -:-15:00Cesena K - Verona K -:-
15:00Chievo Verona K - Freedom K -:-
15:00Genoa K - RES Roma K -:-
15:00Lazio K - Parma K -:-
15:00Pavia K - Brescia K -:-
15:00San Marino Academy K - Ternana K -:-
15:00Tavagnacco K - Ravenna K -:-
JAPAN: J1 League
07:00Iwata - Urawa -:-07:00Kyoto - Hiroshima -:-
07:00Machida - Verdy -:-
08:00G-Osaka - Kawasaki -:-
08:00Kashima - Kobe -:-
08:00Tokyo - Yokohama M. -:-
09:00Kashiwa - Sapporo -:-
09:00Shonan - Albirex Niigata -:-
JAPAN: J2 League
07:00Okayama - Kofu -:-07:00Renofa Yamaguchi - Fujieda MYFC -:-
10:00Tochigi - Vegalta Sendai -:-
JAPAN: J3 League
06:00Tottori - Sagamihara -:-07:00Azul Claro Numazu - Vanraure -:-
JAPAN: WE League Kvinder
07:00C-Osaka K - Mynavi Sendai K -:-07:00Nojima Stella K - Saitama K -:-
07:00Omiya Ardija K - Parceiro Nagano K -:-
JAPAN: Nadeshiko League Kvinder
06:00Harima Albion K - Gunma K -:-06:00Kunoichi K - Shizuoka Bonita K -:-
06:00Miyazaki K - Nittaidai K -:-
KASAKHSTAN: Premier League
14:00Shakhter K. - Tobol -:-16:00Zhetysu - Kyzylzhar -:-
18:00Yelimay Semey - Kairat Almaty -:-
KENYA: Premier League
14:00Kariobangi Sharks - Shabana -:-14:00Leopards - Bidco United -:-
14:00Nzoia Sugar - Nairobi City -:-
14:00Police FC - Tusker -:-
KENYA: Super League
12:00Mara Sugar - Rainbow -:-12:00Mathare Utd. - Kibera -:-
14:00Kajiado - Kisumu All-Stars -:-
14:00MCF - Silibwet -:-
14:00Mombasa Elite - Naivas FC -:-
KINA: FA Cup
08:30Qingdao Elite - Suzhou Dongwu -:-09:30Beijing Technology - Guangxi Pingguo Haliao -:-
09:30Ganzhou Ruishi - Liaoning Tieren -:-
11:00Guangxi Hengchen - Dalian Yingbo -:-
13:30Hangzhou Wuyue - Chongqing Tonglianglong -:-
KINA: Super League Kvinder
09:00Henan Songshan Longmen K - Shaanxi Changan K -:-09:00Shanghai RCB K - Zhejiang K -:-
09:00Yongchuan Chashan K - Hainan Qiongzhong K -:-
KIRGISISTAN: Premier Liga
14:00Muras United - Aldier -:-14:00Neftchi Kochkor-Ata - Dordoi Bishkek -:-
KROATIEN: HNL
17:00Hajduk Split - Gorica -:-19:30Osijek - Rijeka -:-
KROATIEN: Prva NL
14:50Sibenik - Vukovar 1991 -:-17:30Croatia Zmijavci - Dugopolje -:-
KROATIEN: 1. HNL Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
17:00Hajduk Split K - Dinamo Maksimir K -:-17:00Osijek K - ZNK Split K -:-
KROATIEN: 1. HNL Kvinder - Nedrykningsgruppe
17:00Medimurje Cakovec K - Gorica K -:-17:00Zadar K - Agram Zagreb K -:-
LETLAND: Virsliga
17:00Jelgava - Riga FC -:-19:00Auda - FK Liepaja -:-
LETLAND: 1. Liga
13:00Leevon PPK - Skanste -:-15:00Alberts JDFS - Rezekne -:-
17:00JFK Ventspils - Ogre United -:-
LETLAND: Latvian Cup
13:00Salaspils FK - Livani -:-15:00Jules Verne - FK Cesis -:-
16:00Riga United - Kadaga/Ostas -:-
LITAUEN: A Lyga
16:00Dziugas Telsiai - Banga -:-17:25Zalgiris - Kauno Zalgiris -:-
LITAUEN: I Lyga
13:00Ekranas - Hegelmann Litauen 2 -:-15:00Siauliai 2 - Atmosfera -:-
MACAO: Elite League - Mesterskabet - Slutspil
12:00Cheng Fung - Benfica -:-14:00Hang Sai - Chao Pak Kei -:-
MALAWI: Super League
14:30Civo Utd - Mighty Tigers -:-14:30Dedza Dynamos - Kamuzu Barracks -:-
14:30FOMO - Mzuzu City -:-
14:30Moyale Barracks - Baka City -:-
MALAYSIA: Super League
10:45Kuching City FC - Sri Pahang -:-14:15Penang - Terengganu -:-
MONGOLIET: Premier League
10:15Khoromkhon - Khaan Khuns-Erchim -:-13:15Tuv Azarganuud - Falcons -:-
MOZAMBIQUE: Mocambola
15:00Baia de Pemba - Nacala -:-15:00Brera Tchumene - Ferroviario Lichinga -:-
15:00Costa do Sol - Textafrica -:-
15:00ENH Vilankulo - Black Bulls -:-
15:00Ferroviario Beira - Ferroviario Maputo -:-
15:00Ferroviario Nampula - UD Songo -:-
MYANMAR: MNL League Cup
11:00Chinland - University -:-11:30Yangon Utd - Mahar United -:-
NICARAGUA: Liga Primera - Clausura – Vindere
03:00Diriangen - Esteli -:-NIGERIA: NPFL
17:00UdsatAbia Warriors - Bendel -:-17:00UdsatBayelsa United - Sporting Lagos -:-
17:00UdsatEnugu - Enyimba -:-
17:00UdsatHeartland - Doma United -:-
17:00UdsatKano - Niger -:-
17:00UdsatKatsina Utd - Gombe -:-
17:00UdsatLobi Stars - Remo Stars -:-
17:00UdsatPlateau - Kwara -:-
17:00UdsatRivers United - Shooting Stars -:-
17:00UdsatSunshine Stars - Akwa United -:-
NORDMAKEDONIEN: 1. MFL
17:00Bregalnica - Sileks -:-17:00Brera Strumica - Makedonija GP -:-
17:00Rabotnicki - Shkendija -:-
17:00Struga - Shkupi -:-
17:00Vardar - Tikves -:-
17:00Voska Sport - KF Gostivar -:-
NORGE: Division 3 - Gruppe 5
14:00Hødd 2 - Aalesund 2 -:-OMAN: Professional League
17:15Al Nasr - Sur Club -:-17:15Al-Rustaq - Dhofar -:-
17:15Al Seeb - Al Nahda -:-
17:15Al-Shabab - Bahla -:-
17:15Al-Wahda - Oman Club -:-
17:15Ibri - Sohar -:-
PERU: Liga 1 - Apertura
01:00Melgar - Huancayo -:-20:00ADT Tarma - Comerciantes Unidos -:-
22:30Los Chankas - Alianza Atl. -:-
POLEN: Ekstraklasa
12:30Cracovia - Rakow -:-15:00Warta Poznan - Legia -:-
17:30Widzew Lodz - Lech -:-
POLEN: Division 1
15:00Polonia W. - Odra Opole -:-18:00Termalica B-B. - Tychy -:-
20:30Lechia - Arka -:-
POLEN: Division 2
16:00Zaglebie II - LKS Lodz II -:-17:30Skra - Stomil Olsztyn -:-
20:15Kotwica Kolobrzeg - Hutnik Krakow -:-
POLEN: III Liga - Gruppe I
12:00Pelikan - Warta Sieradz -:-15:00Pilica Bialobrzegi - T. Mazowiecki -:-
POLEN: III Liga - Gruppe II
15:00Blekitni Stargard - Swit Skolwin -:-POLEN: III Liga - Gruppe III
12:00Slask II - Rakow II -:-POLEN: III Liga - Gruppe IV
13:00Biala Podlaska - Wislanie Jaskowice -:-16:00Wiazownica - Garbarnia -:-
17:00Avia Swidnik - Chelmianka Chelm -:-
POLEN: Central Youth League
12:00Legia U19 - Zaglebie U19 -:-12:00Sandecja U19 - Lech U19 -:-
14:00Gornik Z. U19 - Polonia W. U19 -:-
16:00Widzew Lodz U19 - Cracovia U19 -:-
POLEN: Polish Cup Kvinder
13:00Katowice K - Slask K -:-PORTUGAL: Liga Portugal
17:00Arouca - Guimaraes -:-17:00Boavista - Vizela -:-
17:00Braga - FC Porto -:-
17:00Estrela - Gil Vicente -:-
17:00Famalicao - Casa Pia -:-
17:00Farense - Portimonense -:-
17:00Moreirense - Estoril -:-
17:00Rio Ave - Benfica -:-
17:00Sporting - Chaves -:-
PORTUGAL: Liga Portugal 2
19:00Academico Viseu - Maritimo -:-19:00AVS - Tondela -:-
19:00Benfica B - FC Porto B -:-
19:00Feirense - Vilaverdense -:-
19:00Ferreira - Os Belenenses -:-
19:00Nacional - Mafra -:-
19:00Oliveirense - Leixoes -:-
19:00Penafiel - Torreense -:-
19:00Santa Clara - Leiria -:-
PORTUGAL: Liga 3 - Gruppe for Oprykning
16:00Academica - Varzim -:-16:00Braga B - Atletico -:-
16:00Covilha - Felgueiras -:-
16:00Lusitania FC - Alverca -:-
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Gruppe for Oprykning
13:00Moncarapachense - SC Lusitania -:-18:00Amarante - Pevidem -:-
18:00Santarem - Setubal -:-
18:00S. Joao Ver - Limianos -:-
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Nedrykningsgruppe
16:00Setubal U19 - SC Lusitania U19 -:-PORTUGAL: Taça de Portugal Kvinder
18:15Benfica K - Racing Power K -:-RÉUNION: Regionale 1
13:30Excelsior - Piton -:-13:30Ravine Blanche - Saint-Louisienne -:-
13:30Saint-Denis - Jeanne d'Arc -:-
13:30Sainte Rose - Saint-Pierroise -:-
13:30Saint-Pauloise - Tamponnaise -:-
13:30St. Louis - Sainte-Suzanne -:-
13:30Trois Bassins - JS Gauloise -:-
RUMÆNIEN: Liga 1 - Mesterskabet - Slutspil
20:00Rapid Bukarest - FCSB -:-RUMÆNIEN: Liga 1 Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
11:30Ol. Cluj K - Politehnica Timisoara K -:-RUMÆNIEN: Liga 1 Kvinder - Nedrykningsgruppe
14:00Banat K - Gloria 2018 Bistrita K -:-14:00CSM Alexandria K - Targu Mures K -:-
RUSLAND: Premier League
11:00Ural - Orenburg -:-13:15Sp. Moskva - Kazan -:-
15:30FK Rostov - Baltika -:-
18:00Akhmat Grozny - Zenit -:-
RUSLAND: FNL 2 - Division A Guld - Forår
14:00Chelyabinsk - Ufa -:-14:00M. Lipetsk - FK Novosibirsk -:-
14:00Rodina Moscow 2 - R. Volgograd -:-
15:30Krasnodar 2 - FK Chayka -:-
17:00Murom - Veles Moscow -:-
RUSLAND: FNL 2 - Division A Sølv - Forår
14:00Miass - S. Kostroma -:-14:00Tekstilshtik - Kursk -:-
17:00D. Bryansk - Ulyanovsk -:-
17:00Kaluga - Khimik -:-
17:00Mashuk - Omsk -:-
RUSLAND: FNL 2 - Division B - Gruppe 1
15:00Astrakhan - Dynamo Makhachkala 2 -:-15:30FK Pobeda - Rubin Yalta -:-
RUSLAND: FNL 2 - Division B - Gruppe 2
13:00Saturn Ramenskoye - Chertanovo M. -:-13:00Zenit 2 - Yenisey 2 -:-
16:00Irkutsk - Dynamo Petersburg -:-
20:00Sp. Moskva 2 - Vladimir -:-
RUSLAND: FNL 2 - Division B - Gruppe 3
07:00Sakhalin - Oryol -:-13:00Arsenal Tula 2 - SKA Khabarovsk 2 -:-
13:00Kosmos - Ryazan -:-
13:00Penza - Kvant -:-
15:00Kolomna - Salyut-Belgorod -:-
16:00Kompozit - Dynamo Vladivostok -:-
16:00Spartak Tambov - FK Strogino Moscow -:-
RUSLAND: FNL 2 - Division B - Gruppe 4
12:00Samara 2 - Pari NN 2 -:-SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade
17:00Jedinstvo Surcin - Sindjelic Beograd -:-17:00Padinska Skela - Rad -:-
SERBIEN: Srpska Liga - Vojvodina
17:00Borac Sajkas - Kabel Novi Sad -:-17:00Dinamo Pancevo - Tisa Adorjan -:-
17:00Podunavac Belegis - Backa -:-
SERBIEN: Srpska Liga - Øst
17:00Buducnost Popovac - Jedinstvo Krusevac -:-17:00Radnicki Pirot - Dunav Prahovo -:-
17:00Vlasina - Radnicki Svilajnac -:-
SERBIEN: Srpska Liga - Vest
17:00Mihajlovac - Mladi Radnik -:-17:00Vrelo Sport - Josanica -:-
SIERRA LEONE: Premier League
18:15UdsatKallon - Kholifa Stars -:-18:15UdsatLuawa - East End Lions -:-
SINGAPORE: Premier League
12:00Tanjong Pagar - Balestier Khalsa -:-SKOTLAND: Premiership - Nedrykningsgruppe
16:00Livingston - Hibernian -:-16:00Motherwell - St. Johnstone -:-
16:00Ross County - Aberdeen -:-
SKOTLAND: SWPL 1 Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
15:10Celtic K - Hibernian K -:-15:10Glasgow City K - Hearts K -:-
15:10Rangers K - Partick Thistle K -:-
SKOTLAND: SWPL 1 Kvinder - Nedrykningsgruppe
13:00Dundee Utd K - Motherwell K -:-13:00Hamilton K - Montrose K -:-
13:00Spartans K - Aberdeen K -:-
SLOVAKIET: 3. Liga - Øst
11:00Slavia TU Kosice - Snina -:-17:001.FK Svidnik - Vranov -:-
17:00Filakovo - Lipany -:-
17:00Kalinovo - Oravske Vesele -:-
17:00Stropkov - Namestovo -:-
SLOVAKIET: 3. Liga - Vest
10:30Raca - Lehota p. V. -:-17:00Podkonice - Castkovce -:-
SLOVAKIET: 4. liga - Bratislava
17:00Nova Dedinka - Slovan Most -:-17:00Rovinka - Tomasov -:-
SLOVAKIET: 4. liga - Central
17:00Sokol Zubrohlava - Slavia Staskov -:-SLOVAKIET: 4. liga - Øst
17:00FK Cana - Sokol Lubotice -:-17:00Lok. Kosice - Sabinov -:-
17:00Medzev - Medzilaborce -:-
17:00Mladost Kalsa - Kechnec -:-
17:00Velky Saris - Pavlovce n. Uhom -:-
SLOVAKIET: 4. liga - Vest
17:00Crystal - Levice -:-17:00FK TJ Lokomotiva Kozarovce - Blava Jaslovske Bohunice -:-
17:00Imel - Trebatice -:-
17:00Stankovce - Gabcikovo -:-
17:00Z. Moravce-Vrable B - Gbely -:-
SLOVENIEN: Prva Liga
17:30Koper - Maribor -:-17:30O. Ljubljana - Bravo -:-
SLOVENIEN: 2. SNL
15:00Beltinci - Fuzinar -:-15:00Bilje - NK Bistrica -:-
15:00Grosuplje - Ilirija -:-
15:00Nafta - Dravinja -:-
15:00Rudar - NK Krka -:-
15:00Tabor Sezana - Primorje -:-
15:00Tolmin - Gorica -:-
15:00Triglav - Jadran Dekani -:-
SLOVENIEN: 3. SNL - Øst
17:00Smartno - Dravograd -:-SLOVENIEN: 1. SZNL Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
17:00Radomlje K - Olimpija K -:-SLOVENIEN: 1. SZNL Kvinder - Nedrykningsgruppe
11:00Drava K - Primorje K -:-SOMALIA: National league
14:30Dekedda - Mogadishu City -:-SPANIEN: LaLiga2
14:00Eibar - Cartagena -:-16:15Alcorcon - Valladolid -:-
21:00Zaragoza - Ferrol -:-
SPANIEN: Segunda RFEF - Promotion Play Offs
12:00CE Europa - Betis B -:-18:00Badalona Futur - Orihuela -:-
18:00Numancia - Utebo FC -:-
18:00Pontevedra - Zaragoza B -:-
18:00UD Logrones - Guijuelo -:-
18:00UD Marbella - Getafe B -:-
19:00Yeclano - Lleida -:-
19:30Zamora - Sant Andreu -:-
SPANIEN: Segunda RFEF - Play Out
12:00Izarra - Formentera -:-18:00Real Aviles - Ciudad Real -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 1 - Play Offs
17:00Sarriana - Gran Pena -:-17:00UD Ourense - Arosa SC -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 2 - Play Offs
17:00L'Entregu - Gijon B -:-17:00Union Club Ceares - Lealtad -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 5 - Play Offs
17:00Badalona - Vilassar de Mar -:-17:00Prat - L'Hospitalet -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 6 - Play Offs
17:00Atzeneta - Ontinyent 1931 -:-17:00Utiel - Jove -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 7 - Play Offs
17:00Colonia M. - CD Mostoles -:-17:00Las Rozas - Leganes B -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 8 - Play Offs
17:00Atl. Astorga - Salamanca -:-17:00Leonesa B - Atl. Tordesillas -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 9 - Play Offs
17:00Almeria B - Malaga B -:-17:00Torre del Mar - Jaen -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 10 - Play Offs
17:00Ceuta B - Ciudad de Lucena -:-17:00Pozoblanco - Xerez D.F.C. -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 11 - Play Offs
17:00Manacor - Mallorca B -:-17:00Platges de Calvia - Poblense -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 12 - Play Offs
17:00Las Palmas B - Yaiza -:-17:00Panaderia - Lanzarote -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 14 - Play Offs
17:00Moralo - CD Coria -:-17:00Villafranca - Azuaga -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 17 - Play Offs
17:00Caspe - Cuarte -:-17:00Epila - Ebro -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 18 - Play Offs
17:00Quintanar del Rey - Cazalegas -:-17:00Socuellamos - Toledo -:-
SVERIGE: Allsvenskan
14:00Brommapojkarna - IFK Norrköping -:-14:00Hammarby - AIK Stockholm -:-
16:30GAIS - Elfsborg -:-
16:30IFK Värnamo - Kalmar FF -:-
SVERIGE: SuperEttan
13:00Landskrona BoIS - Örebro -:-15:00Sandviken - Varbergs BoIS -:-
SVERIGE: Division 1 - Nord
12:00Friska Viljor - Vasalunds IF -:-13:00AFC Eskilstuna - Sollentuna -:-
14:00Pitea - Stockholm Internazionale -:-
15:00Umeå - Karlbergs -:-
17:00Assyriska FF - Nordic United -:-
SVERIGE: Division 1 - Syd
16:00Ariana - Trollhättan -:-16:00Ljungskile - Jönköpings Södra IF -:-
16:00Lunds - Tvaaker -:-
16:00Onsala - Norrby IF -:-
SVERIGE: Division 2 - Norrland
13:00Bergnasets - Umeå -:-SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland
14:00Lidkoping - Saffle SK -:-SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand
13:00Viggbyholms - Kungsangen -:-SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland
13:00Balkan - Rappe GOIF -:-16:00Kristianstad - Hassleholms IF -:-
SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand
14:00Atvidaberg - Syrianska -:-15:00Arameisk-Syrianska - Mjolby AI FF -:-
16:00Smedby - Haninge -:-
SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland
14:00Bergdalens IK - Astrio -:-SVERIGE: OBOS Damallsvenskan
14:00KIF Örebro K - Piteå IF K -:-15:00Linköpings FC K - Djurgårdens IF K -:-
15:00Trelleborgs FF K - IF Brommapojkarna K -:-
SVERIGE: Elitettan Kvinder
14:00Uppsala K - Sunnanå K -:-16:00IFK Kalmar K - Eskilstuna Utd K -:-
SYDAFRIKA: Motsepe Foundation Championship
15:00Black Leopards - NB La Masia -:-15:00JDR Stars - Maritzburg Utd -:-
15:00Magesi - Venda -:-
15:00Marumo Gallants - Orbit College -:-
15:00Milford FC - Pretoria Callies -:-
15:00Platinum City - Hungry Lions -:-
15:00Pretoria U. - Baroka -:-
15:00Upington City - Casric Stars -:-
SYDKOREA: K League 1
09:30Gangwon - Ulsan HD -:-09:30Gwangju - Jeonbuk -:-
09:30Seoul - Daegu -:-
12:00Suwon FC - Pohang -:-
SYDKOREA: K League 2
09:30Cheonan City - Anyang -:-09:30Seongnam - Busan -:-
12:00Gyeongnam - Gimpo FC -:-
SYDKOREA: K3 League
08:00Gangneung - Chuncheon -:-08:00Gimhae - Mokpo -:-
08:00Gyeongju KHNP - Daegu 2 -:-
TADSJIKISTAN: Vysshaya Liga
15:00Istiqlol Dushanbe - Eskhata -:-15:00Ravshan - Kuktosh -:-
TAIWAN: Premier League
09:30Taipei Vikings - Taiwan Shihu -:-09:30Taipower - Taichung -:-
12:30Ming Chuan University - AC Taipei -:-
12:30Taiwan Steel - Hang Yuen -:-
TANZANIA: Federation Cup
12:30Ihefu - Young Africans -:-THAILAND: Thai League 1
12:30Khonkaen Utd. - Sukhothai -:-13:00Nakhon Pathom - Pathum United -:-
14:00Ratchaburi - Port MTI FC -:-
TJEKKIET: 1. Liga - Conference League - Play Offs
15:00Teplice - Hradec Kralove -:-TJEKKIET: 1. Liga - Nedrykningsgruppe
17:00Ceske Budejovice - Jablonec -:-17:00Pardubice - Karvina -:-
17:00Zlin - Bohemians -:-
TJEKKIET: FNL
17:00Brno - Kromeriz -:-17:00Chrudim - Sigma Olomouc B -:-
17:00Jihlava - Zizkov -:-
17:00Prostejov - Opava -:-
17:00Sparta Prag B - Vlasim -:-
17:00Taborsko - Dukla Prag -:-
17:00Varnsdorf - Pribram -:-
17:00Vyskov - Lisen -:-
TJEKKIET: CFL - Gruppe A
10:15Bohemians 1905 B - Admira Prague -:-10:15Dukla Prag B - Vltavin -:-
10:30Plzen B - FK Robstav -:-
TJEKKIET: CFL - Gruppe B
10:15Chlumec nad Cidlinou - Liberec B -:-11:00Teplice B - Jablonec B -:-
17:00Brozany - Hradec Kralove B -:-
17:00Zapy - Pardubice B -:-
TJEKKIET: MSFL
10:30Zlin B - Unicov -:-TJEKKIET: Division A
11:00Pribram B - Cesky Krumlov -:-16:00Jindrichuv Hradec - Petrin Plzen -:-
TJEKKIET: Division C
10:15Chrudim B - Velke Hamry -:-17:00Caslav - Turnov -:-
17:00Trutnov - Benatky -:-
TJEKKIET: Division D
10:15Breclav - Sperice -:-15:00Humpolec - Brno B -:-
17:00Pelhrimov - Lanzhot -:-
17:00Slavoj Polna - Lisen B -:-
17:00Velka Bites - Stara Rise -:-
TJEKKIET: Division E
17:00Strani - Prerov -:-17:00Vsechovice - Slavicin -:-
TJEKKIET: Division F
15:00Krnov - Opava B -:-17:00Frenstat p. R. - Bohumin -:-
17:00Polanka nad Odrou - Vratimov -:-
17:00Sumperk - Bruntal -:-
TJEKKIET: Jihocesky KP
10:30Trebon - Protivin -:-17:00Junior Strakonice - Trhove Sviny -:-
TJEKKIET: Jihomoravsky KP
17:00Kunstat - Pohorelice -:-17:30Rajecko - Kurim -:-
TJEKKIET: Karlovarsky KP
10:00Karlovy Vary B - Hroznetin -:-17:00Ostrov B - Touzim -:-
TJEKKIET: Kralovehradecky KP
14:00Chlumec nad Cidlinou B - Dobruska -:-14:00Rychnov n. Kneznou - Nachod -:-
17:00Ceska Skalice - Trebes -:-
17:00Lazne Belohrad - Tyniste n. Orl. -:-
17:00Police nad Metuji - Jicin -:-
TJEKKIET: Liberecky KP
10:30Skalice u C.Lipy - Rapid Liberec -:-17:00Visnova - FC Pencin -:-
TJEKKIET: Moravskoslezsky KP
17:00Pusta Polom - Haj ve Slezsku -:-17:00Vresina - Moravan Oldrisov -:-
TJEKKIET: Olomoucky KP
17:00Bohunovice - Postrelmov -:-17:00Brodek u Prerova - Urcice -:-
17:00Cechovice - Rapotin -:-
17:00Konice - Belotin -:-
17:00Medlov - SK Lipova -:-
TJEKKIET: Pardubicky KP
17:00Hermanuv Mestec - Svitavy -:-17:00Prosetin - Lazne Bohdanec -:-
17:00Vysoke Myto B - Horni Redice -:-
TJEKKIET: Stredocesky KP
17:00Poricany - Pruhonice -:-17:00Sedlcany - Tuchlovice -:-
17:00Sokolec - SK Doksy -:-
TJEKKIET: Ustecky KP
15:00Kadan - Krupka -:-TJEKKIET: Vysocina KP
10:30Sapeli Polna - Okrisky -:-15:00Pacov - Zdar na Sazavou B -:-
16:30Zirovnice - FS Trebic -:-
TJEKKIET: Zlinsky KP
17:00Francova Lhota - Hrachovec -:-17:00Nevsova - Brumov -:-
17:00Stitna nad Vlari - Morkovice -:-
TJEKKIET: First League Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
14:00Slovacko K - Liberec K -:-TJEKKIET: 2. Liga Kvinder - Gruppe for Oprykning
15:00Olomouc K - FC Praha K -:-TOGO: Championnat National
16:00Binah - Gbikinti Bassar -:-16:00Doumbe - Tambo -:-
16:00Dynamic Togol. - Kara -:-
16:00Entente II - Gbohloe-Su -:-
16:00Espoir - ASC Kara -:-
16:00Gomido - Unisport -:-
16:00OTR - Barracuda -:-
16:00Semassi - Kakadl -:-
TRINIDAD & TOBAGO: TT Premier League
22:001976 Phoenix FC - Morvant Caledonia Utd -:-22:00Point Fortin - Port Of Spain -:-
22:00Sando - La Horquetta -:-
TUNESIEN: Tunisia Cup
15:30Monastir - Gabes -:-15:30OC Kerkennah - Marsa -:-
15:30Olympique Beja - ES Djerba -:-
15:30Progres Sakiet - Bizertin -:-
15:30Sporting Ben Arous - Jeunesse Sportive -:-
TYRKIET: Super Lig
19:00Ankaragucu - Pendikspor -:-19:00Antalyaspor - Adana Demirspor -:-
19:00Basaksehir - Trabzonspor -:-
19:00Besiktas - Hatayspor -:-
19:00Galatasaray - Fenerbahce -:-
19:00Gaziantep - Karagumruk -:-
19:00Istanbulspor - Sivasspor -:-
19:00Kayserispor - Konyaspor -:-
19:00Rizespor - Kasimpasa -:-
19:00Samsunspor - Alanyaspor -:-
TYSKLAND: 2. Bundesliga
15:30Düsseldorf - Magdeburg -:-15:30Elversberg - Karlsruhe -:-
15:30Furth - Schalke -:-
15:30Hamburger SV - Nürnberg -:-
15:30Hannover - Kiel -:-
15:30Kaiserslautern - Braunschweig -:-
15:30Osnabruck - Hertha -:-
15:30Rostock - Paderborn -:-
15:30Wehen - St. Pauli -:-
TYSKLAND: Regionalliga Nordøst
13:00Babelsberg - Altglienicke -:-13:00BFC Dynamo - Berliner AK 07 -:-
13:00Carl Zeiss Jena - Eilenburg -:-
13:00Chemnitzer - Erfurt -:-
13:00Greifswald - Meuselwitz -:-
13:00Hertha II - Cottbus -:-
13:00Lokomotive Leipzig - Zwickau -:-
13:00Luckenwalde - Chemie Leipzig -:-
17:30Viktoria Berlin - Hansa Rostock II -:-
TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord
14:00Rostocker FC - Sparta Lichtenberg -:-TYSKLAND: Oberliga NOFV- Syd
14:00Halle - Freital -:-TYSKLAND: Junioren Budesliga Slutspil
11:00Hoffenheim U19 - B. Mönchengladbach U19 -:-TYSKLAND: 2. Bundesliga Kvinder
11:00Andernach K - Hamburger SV K -:-11:00Gutersloh K - Bayern II K -:-
11:00Hoffenheim II K - Meppen K -:-
11:00Wolfsburg II K - Ingolstadt K -:-
14:00Frankfurt II K - SC Sand K -:-
14:00Weinberg K - Carl Zeiss Jena K -:-
UGANDA: Big League
15:00Booma - Kataka -:-15:00Calvary - Kiyinda Boys -:-
15:00Kaaro Karungi - Jinja North -:-
15:00Lugazi - Young Elephant -:-
15:00Mbale Heroes - Kyetume -:-
15:00Police - Onduparaka -:-
UKRAINE: Premier League
14:30Dnipro-1 - Shakhtar -:-14:30Dynamo Kyiv - Kryvbas -:-
14:30LNZ Cherkasy - Zorya -:-
14:30Metalist 1925 - Zhytomyr -:-
14:30Minaj - Kolos Kovalivka -:-
14:30Rukh Lviv - Ch. Odesa -:-
14:30Veres-Rivne - Oleksandriya -:-
14:30Vorskla - Obolon -:-
UKRAINE: Championship Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
15:00Zhytlobud-1 K - Kryvbas K -:-UKRAINE: Championship Kvinder - Nedrykningsgruppe
15:00EMC Podolie K - Dynamo Kyiv K -:-UNGARN: Merkantil Bank Liga
17:00Budafoki - Pecsi -:-17:00Haladas - Ajka -:-
17:00Honved - Gyirmot -:-
17:00Nyiregyhaza - Csakvari -:-
17:00Siofok - Kozarmisleny -:-
17:00Soroksar - Kazincbarcika -:-
17:00Szeged - Mosonmagyarovari TE -:-
17:00Tiszakecske - BVSC-Zuglo -:-
UNGARN: NB III - Northeast
11:00Debrecen II - Senyo Carnifex -:-17:00Cigand SE - DVTK II -:-
17:00Eger SE - Tiszafuredi -:-
17:00Gyongyosi - Putnok VSE -:-
17:00Hatvan - Ujpest II -:-
17:00Karcagi - Kisvarda II -:-
17:00SBTC - REAC -:-
17:00Tiszaujvaros - Debreceni EAC -:-
UNGARN: NB III - Northwest
11:00Gyirmot II - Zalaegerszegi II -:-11:00Puskas Academy II - Budaorsi -:-
17:00Bicskei - Győr II -:-
17:00Csornai - SC Sopron -:-
17:00Dorogi - Haladas Zanati -:-
17:00III. Keruleti TVE - Balatonfuredi -:-
17:00Tatabanya - Komaromi VSE -:-
17:00VLS Veszprem - Kelen -:-
UNGARN: NB III - Southeast
11:00Kecskemeti II - Fuzesgyarmati SK -:-11:00Vasas II - ESMTK Budapest -:-
17:00Cegledi - FC Dabas -:-
17:00Hodmezovasarhely FC - Elore -:-
17:00Korosladany MSK - Bekescsaba -:-
17:00Monori - Martfui -:-
17:00Penzugyor - Honved II -:-
17:00Szolnoki - Szeged II -:-
UNGARN: NB III - Southwest
11:00Fehervar FC II - Kaposvar -:-11:00Paks II - Szekszardi -:-
17:00Erdi - Mohacsi -:-
17:00Gardony Varosi - MTK II -:-
17:00Nagykanizsa - Ferencvaros II -:-
17:00PTE-PEAC - Ivancsa -:-
17:00Szentlorinc - Dunaujvaros PASE -:-
URUGUAY: Primera Division - Apertura
23:00Defensor Sp. - Penarol -:-17:30Danubio - Racing Montevideo -:-
20:00Boston River - Cerro CA -:-
22:30Wanderers - Cerro Largo -:-
USA: MLS
01:30Charlotte - Los Angeles Galaxy -:-01:30Cincinnati - St. Louis City -:-
01:30Inter Miami - DC United -:-
01:30New England - Philadelphia Union -:-
01:30New York City - New York Red Bulls -:-
01:30Toronto FC - CF Montreal -:-
02:30Austin FC - Sporting Kansas City -:-
02:30Chicago Fire - Columbus Crew -:-
02:30Houston Dynamo - FC Dallas -:-
02:30Minnesota - Portland Timbers -:-
03:30Real Salt Lake - Colorado Rapids -:-
04:30San Jose - Orlando City -:-
04:30Seattle Sounders - Vancouver Whitecaps -:-
USA: USL Championship
01:00Indy Eleven - Hartford Athletic -:-01:00Loudoun - Monterey Bay -:-
01:00Pittsburgh - North Carolina -:-
01:30Tampa Bay - FC Tulsa -:-
04:00Oakland Roots - Orange County SC -:-
04:30Las Vegas Lights - Louisville City -:-
04:30Phoenix Rising - Miami FC -:-
USA: MLS Next Pro
02:00Huntsville - Atlanta United 2 -:-02:30North Texas - Portland Timbers 2 -:-
21:00Inter Miami II - Carolina Core -:-
21:00Minnesota 2 - Tacoma Defiance -:-
21:00New England Revolution II - Philadelphia II -:-
23:00New York Red Bulls 2 - Cincinnati 2 -:-
USA: USL League One
01:00Richmond Kickers - Greenville -:-01:30Tormenta - Chattanooga Red Wolves -:-
00:00Spokane Velocity - Forward Madison -:-
USA: USL League Two
23:00Project 51O - Almaden -:-00:00North Carolina FC U23 - Charlotte Independ. 2 -:-
00:00San Francisco City - Academica SC -:-
00:00Seacoast Utd Phantoms - AC Connecticut -:-
00:30Morris Elite - Staten Island ASC -:-
01:00Fort Wayne - Dayton -:-
01:00LVU Rush - Reading -:-
01:00Michiana Lions - Flint City -:-
01:00New Mexico U23 - Flatirons -:-
01:00Oakland County - Union FC Macomb -:-
01:00Virginia Beach - Charlottesville Blues -:-
01:00Wake FC - SC United Bantams -:-
01:00Western Mass Pioneers - Pathfinder -:-
01:00West Virginia - Salem City -:-
01:30Ironbound SC - Hudson Valley -:-
02:00AHFC Royals - Hill Country Lobos -:-
02:00Bavarian United - Minneapolis City -:-
02:00Blue Goose - Mississippi Brilla -:-
02:00Corpus Christi FC - Houston Sur -:-
02:00Louisiana - Little Rock Rangers -:-
02:00Rochester FC - St. Croix -:-
02:00Sueno - River Light -:-
02:30Peoria - Chicago Dutch Lions -:-
03:00Utah United - Utah Avalanche -:-
04:00Redlands FC - Capo II -:-
23:00Lane United - Midlakes United -:-
23:00Tacoma Stars - Ballard -:-
23:00West Seattle Junction - Portland U23 -:-
00:00Long Island - New Jersey Copa -:-
00:00Miami - Sarasota Paradise -:-
00:30Weston - Swan City -:-
USA: NISA
01:00Maryland Bobcats - Savannah Clovers -:-01:00Michigan Stars - Club de Lyon -:-
USA: NWSL Kvinder
01:30Washington K - Angel City K -:-03:30Kansas City Current K - Racing Louisville K -:-
23:00Gotham K - Chicago K -:-
00:00Seattle Reign K - Orlando Pride K -:-
UZBEKISTAN: Super League
16:00Navbahor Namangan - Neftchi Fargona -:-16:00OKMK - Sogdiana -:-
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura - Quadrangular
22:00Carabobo - Angostura -:-22:00Puerto Cabello - Portuguesa -:-
VERDEN: Venskabskampe Kvinder
11:00Schweiz U16 K - Letland U16 K -:-11:00Tjekkiet U16 K - Sverige U16 K -:-
VIETNAM: V.League 2
11:00Dong Thap - Ba Ria Vung Tau -:-12:00Hoa Binh - TTBD Phu Dong -:-
13:00Binh Phuoc - Dong Nai -:-
14:15PVF-CAND - Long An -:-
ZAMBIA: Super League
15:00Trident - Power Dynamos -:-ZIMBABWE: Premier Soccer League
15:00CAPS Utd - Dynamos -:-15:00Chicken Inn - Simba Bhora -:-
15:00Manica - GreenFuel -:-
ØSTRIG: Bundesliga - Mesterskabet - Slutspil
17:00Salzburg - LASK -:-17:00SK Rapid - Hartberg -:-
17:00Sturm Graz - A. Klagenfurt -:-
ØSTRIG: Regionalliga Vest
15:30Altach U21 - SC Schwaz -:-ØSTRIG: Bundesliga Kvinder
10:30Dornbirn K - Austria Wien K -:-12:45Altach/Vorderland K - St. Polten K -:-
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »
m.Flashscore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.