REFRESH

Fodbold » I dag » Alle

DANMARK: 1. Division

13:00Esbjerg fB - Fremad Amager -:-
14:00Hobro IK - AC Horsens -:-

ENGLAND: Premier League

13:30Wolves - Brentford -:-
16:00Burnley - Arsenal -:-
16:00Liverpool - Crystal Palace -:-
16:00Manchester City - Southampton -:-
16:00Norwich - Watford -:-
18:30Aston Villa - Everton -:-

FRANKRIG: Ligue 1

17:00Lens - Lille -:-
21:00St. Etienne - Bordeaux -:-

ITALIEN: Serie A

15:00Genoa - Fiorentina -:-
18:00Inter - Bologna -:-
20:45Salernitana - Atalanta -:-

SPANIEN: LaLiga

14:00Vallecano - Getafe -:-
16:15Atl. Madrid - Ath. Bilbao -:-
18:30Elche - Levante -:-
21:00Alaves - Osasuna -:-

TYSKLAND: Bundesliga

15:30Augsburg - Mönchengladbach -:-
15:30Bayern - Bochum -:-
15:30Bielefeld - Hoffenheim -:-
15:30Mainz - Freiburg -:-
18:30FC Köln - RB Leipzig -:-

AFRIKA: CAF Champions League - Kvalifikation

15:00AflystHearts Of Oak (Gha) - Kamsar (Gui) -:-
15:00Platinum (Zim) - Sagrada (Ang) -:-
15:00Tusker (Ken) - AS Arta (Dji) -:-
15:00Zanaco (Zam) - Akonangui (Gnq) -:-
15:00Zesco Utd (Zam) - Royal Leopards (Esw) -:-
16:00Big Bullets (Mal) - AmaZulu FC (Rsa) -:-
17:00Petro (Ang) - Fovu Baham (Cmr) -:-
19:00Nouadhibou (Mrt) - FC Loto (Ben) -:-

AFRIKA: CAF Confederation Cup - Kvalifikation

15:00AS Kigali (Rwa) - Missiri (Com) -:-
15:00AflystBayelsa (Nga) - Ashanti GB (Gui) -:-
15:00Biashara Mara United (Tan) - Dikhil (Dji) -:-
15:00Buffles du Borgou (Ben) - FAR Rabat (Mar) -:-
15:00Horseed (Som) - Azam (Tan) -:-
15:00Young Buffaloes (Esw) - Red Arrows (Zam) -:-
16:00Interclube (Ang) - Mafunzo (Tan) -:-
16:00Orapa United (Bot) - Mangasport (Gab) -:-
16:30Diables Noirs (Con) - Bumamuru (Bur) -:-
17:30Police (Nig) - Ben Guerdane (Tun) -:-

ALBANIEN: Super League

16:45Skenderbeu - Partizani -:-
19:45Vllaznia - Teuta -:-

ALBANIEN: First Division

15:00Korabi Peshkopi - Butrinti Sarande -:-
16:00Apolonia Fier - Shkumbini Peqin -:-
16:00Burreli - Tomori Berat -:-
16:00Erzeni - Bylis -:-
16:00Lushnja - Terbuni -:-
16:00Pogradeci - Besa -:-
16:00Turbina Cerrik - Beselidhja Lezha -:-
16:00Vora - Maliqi -:-

ARGENTINA: Liga Profesional

18:30Godoy Cruz - Sarmiento Junin -:-
20:45Velez Sarsfield - Aldosivi -:-
23:00Racing Club - Talleres Cordoba -:-

ARGENTINA: Primera Nacional

02:00CA Mitre - Deportivo Maipu 3:1
20:00Barracas Central - Gimnasia Jujuy -:-
20:00CA Estudiantes - Agropecuario -:-
20:00Villa Dalmine - Santamarina -:-
20:30Guillermo Brown - Deportivo Moron -:-
21:10Chacarita Juniors - Estudiantes Rio Cuarto -:-
23:10Almirante Brown - Dep. Riestra -:-

ARGENTINA: Torneo Federal

20:30Olimpo - Camioneros Buenos Aires -:-
21:00Gimnasia E.R. - Sportivo Belgrano -:-
23:00Chaco For Ever - Defensores Belgrano VR -:-

ARGENTINA: Primera B - Clausura

18:00Flandria - Sacachispas -:-
20:00Canuelas - Acassuso -:-
20:00Comunicaciones - Fenix -:-
20:00Deportivo Armenio - Defensores Unidos -:-
20:00Deportivo Merlo - Justo Jose de Urquiza -:-
20:00San Miguel - Argentino de Quilmes -:-
20:00UAI Urquiza - Colegiales -:-

ARGENTINA: Primera C - Clausura

20:00Dock Sud - Deportivo Espanol -:-

ASERBAJDSJAN: Premier League

15:00Gabala - Sabail -:-
17:15Zira - Sabah Baku -:-

ASIEN: Asiatisk Cup Kvinder - Kvalifikation - Første etape

12:00Nepal K - Filippinerne K -:-

AUSTRALIEN: NPL Queensland

PauseMagpies Crusaders - Queensland Lions 2:2

AUSTRALIEN: NPL Sydaustralien

12:00Adelaide Comets - Adelaide Olympic -:-
12:00Campbelltown City - Blue Eagles -:-
12:00Croydon - Adelaide City -:-
12:00Cumberland Utd. - Adelaide U21 -:-
12:00NE Metrostars - Adelaide Raiders -:-
12:00South Adelaide - Sturt Lions -:-

AUSTRALIEN: NPL Vestaustralien - Play Offs

13:00Perth SC - Floreat Athena -:-

AUSTRALIEN: Brisbane Premier League

09:00The Gap - Acacia Ridge 0:1
10:00Western Spirit - Bayside 0:2
PauseToowong - Brisbane K. 2:1
PauseUniv. of Queensland - St. George Willawong 1:2

BELGIEN: Jupiler League

16:15Oostende - Beerschot VA -:-
18:30KV Mechelen - Leuven -:-
18:30Royale Union SG - Waregem -:-
20:45Charleroi - Club Brügge -:-

BELGIEN: 1B Pro League

20:45Mouscron - Virton -:-

BELGIEN: National Division 1

19:30Dessel - Saint Eloois -:-
20:00Dender - Knokke -:-
20:00Mandel United - URSL Vise -:-
20:00Patro Eisden - Thes Sport -:-
20:00Tienen - OC Charleroi -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

19:30Entente Durbuy - Acren -:-
20:00Couvin-Mariembourg - Meux -:-
20:00Ganshoren - Rebecquoise -:-
20:00Waremme - Verlaine -:-
20:30Jette - Givry -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Gruppe VFV A

16:00KRC Harelbeke - Menen -:-
19:30Ninove - KRC Gent -:-
19:30Ronse - Westhoek -:-
20:00Wetteren - Lokeren-Temse -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Gruppe VFV B

20:00Bocholter - Tongeren -:-
20:00Hades - Houtvenne -:-
20:00Hoogstraten - Londerzeel -:-
20:00K. Berchem Sport - Cappellen -:-
20:00Lyra-Lierse Berlaar - Wijgmaal -:-

BELGIEN: 1st National Kvinder

15:00Gent II K - Zwevezele K -:-
15:00Moldavo K - Genk II K -:-
15:00Wuustwezel K - Chastre K -:-
15:30Tienen K - RSC Anderlecht II K -:-
16:00Famkes Merkem K - RFC Liege K -:-
17:00Mechelen K - St. Liege II K -:-
17:00Mons K - Leuven II K -:-

BOLIVIA: Division Profesional

01:30Tomayapo - Guabira 1:1
21:00Santa Cruz - Royal Pari -:-
23:15Aurora - Blooming -:-

BOLIVIA: Nacional B - Første etape

17:30ABB - Fatic -:-
21:00Maestranza - Municipal Achocalla -:-
21:00U. Sucre - Fancesa -:-
21:30Ferrocarril Palmeiras - Rosario Central -:-
22:00Libertad - CD Kivon -:-
23:00Mariscal Sucre - Moto Club -:-
00:00Nueva Cliza - Universitario de Vinto -:-
00:00SA Bulo Bulo - Cochabamba -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Premier League

16:30Posusje - Radnik Bijeljina -:-
17:00Zeljeznicar - Velez Mostar -:-
18:55Tuzla City - Sloboda -:-
21:10Zrinjski - Prijedor -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Prva Liga - FBiH

16:00Banovici - Jedinstvo Bihac -:-
16:00Bratstvo Gracanica - Tomislav -:-
16:00Gorazde - Gradina Srebrenik -:-
16:00Gradacac - Mladost DK -:-
16:00Kakanj - Igman K. -:-
16:00Travnik - TOSK Tesanj -:-
16:00Vis Simm-Bau - HNK Orasje -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Prva Liga - RS

16:00Drina Zvornik - Krupa -:-
16:00Ljubic Prnjavor - Podrinje Janja -:-
16:00Novi Grad - Slavija -:-
16:00Sloga Doboj - Kozarska Dubica -:-
16:00Tekstilac - Kozara -:-
16:00Zvijezda 09 - Buducnost Pilica -:-

BRASILIEN: Serie A

22:00Chapecoense-SC - Palmeiras -:-
23:45Athletico-PR - Juventude -:-
00:00Atletico-MG - Sport Recife -:-

BRASILIEN: Serie B

00:00Coritiba - Vila Nova 1:0
01:30Confianca - Sampaio Correa 2:0
02:30Ponte Preta - Guarani 0:0
21:30Botafogo RJ - Nautico -:-
21:30Londrina - CSA -:-
00:00Goias - Brasil de Pelotas -:-

BRASILIEN: Serie C - Første etape

16:00Oeste - EC Sao Jose -:-
20:00Floresta EC - Volta Redonda -:-
22:00AE Altos - Paysandu -:-
22:00Botafogo SP - Figueirense -:-
22:00Criciuma - Mirassol -:-
00:00Novorizontino - Parana -:-

BRASILIEN: Serie D - Play Offs

20:00Campinense - Sergipe -:-
20:00Joinville - Bangu -:-
20:00Santo Andre - Esportivo -:-
21:00Cascavel - Cianorte -:-
21:00Juazeirense - Atletico-CE -:-
21:00Julho Esporte - Penarol -:-
21:00Portuguesa - SER Caxias -:-
22:00Boa - Uniao Rondonopolis -:-
22:00Ferroviaria - Brasiliense -:-

BRASILIEN: Campeonato Amapaense - Play Offs

01:00Independente AP - Santos AP 3:4

BRASILIEN: Campeonato Gaucho 2

20:00EC Guarani - Avenida -:-
20:00Inter Santa Maria - SC Sao Paulo -:-
20:00Tupi RS - Passo Fundo -:-
21:00Igrejinha - EC Cruzeiro -:-

BRASILIEN: Brasileiro U20

20:00Atletico GO U20 - Internacional U20 -:-
20:00Gremio U20 - Sport Recife U20 -:-

BULGARIEN: Parva Liga

16:30Cherno More - Lok. Sofia -:-
18:45Levski - CSKA 1948 Sofia -:-

BULGARIEN: Vtora liga

14:00Minyor Pernik - Montana -:-
16:00Hebar - Septemvri Sofia -:-
16:00Ludogorets II - Spartak -:-
16:00Yantra Gabrovo - Neftochimic Burgas -:-
17:00Sozopol - Botev II -:-

BULGARIEN: Third League - Sydøst

16:00Beroe II - Levski Karlovo -:-
16:00Borislav Parvomay - Rozova Dolina -:-
16:00Dimitrovgrad - Yambol 1915 -:-
16:00Gigant Saedinenie - Chernomorets 1919 -:-
16:00Levski Krumovgrad - Sokol Markovo -:-
16:00Rodopa Smolyan - Nesebar -:-
16:00Zagorets - Lok. Plovdiv II -:-

BULGARIEN: Third League - Sydvest

16:00Bansko - Vihren -:-
16:00Chavdar Etropole - Vladaya -:-
16:00Chepintsi - Balkan Botevgrad -:-
16:00Kostinbrod - Septemvri Sofia 2 -:-
16:00Nadezhda Dobroslavci - Gotse Delchev -:-
16:00Oborishte - Vitosha Bistritsa -:-
16:00Pirin Blagoevgrad 2 - Botev Ihtiman -:-
16:00Rilski Sportist - Kyustendil -:-
16:00Slivnishki Geroy - Razlog -:-

BULGARIEN: Third League - Nordvest

16:00Akademik Svishtov - Lok. Gorna -:-
16:00Drenovets - Lok. Dryanovo -:-
16:00Mezdra - Spartak Pleven -:-
16:00Partizan Cerven Brjag - Juventus Malchika -:-
16:00Pavlikeni - Etar II -:-
16:00Peshtera Galata - OFK Levski -:-
16:00Vihar Slavyanovo - Bdin Vidin -:-
16:00Yantra Polski Trambesh - Botev Vratsa II -:-

BURUNDI: Primus League

15:00UdsatAigle Noir - Flambeau du Centre -:-
15:00Dynamik - New Oil -:-
15:00UdsatDynamik - Musongati -:-
15:00Kayanza - TOP Junior -:-
15:00UdsatKayanza - Vital O -:-
15:00UdsatLe Messager Ngozi - TOP Junior -:-

CANADA: Canadian Premier League

20:00York Utd - HFX Wanderers -:-
22:00Valour - Cavalry -:-

CANADA: CSL

21:00AS Toronto - BGHC -:-
23:00Serbian W. E. - St. Catharines Hrvat -:-

CANADA: U Sports

00:15Mount Allison - Acadia 1:2
02:15Concordia - Laval 0:0
02:15Sherbrooke - Montreal 1:3
04:15UNBC - Trinity Western 1:1
05:00UFV - Victoria 0:1
20:15Dalhousie - Memorial -:-
20:15Moncton - StFX -:-
20:15UNB - Cape Breton -:-
22:15Lethbridge - Mount Royal -:-
00:15UPEI - Acadia -:-
00:30UBC Okanagan - Thompson Rivers -:-

COLOMBIA: Primera A - Clausura

03:00Ind. Medellin - Once Caldas 3:1
21:00Envigado - Quindio -:-
23:00America De Cali - Jaguares de Cordoba -:-

COLOMBIA: Primera B - Clausura

18:00Bogota - Real Santander -:-
22:00Llaneros - Boca Juniors -:-
00:00Barranquilla - Cortulua -:-

COSTA RICA: Primera División - Apertura

04:00Alajuelense - San Carlos 2:2
22:00ADR Jicaral - Zeledon -:-

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

23:00Marineros - Municipal Garabito 3:3
03:00Cofutpa - Carmelita 0:1
19:00Liberia - Escorpiones -:-
22:00Cariari Pococi - Municipal Turrialba -:-
22:00San Jose FC - Puntarenas FC -:-

CYPERN: First Division

17:00Paphos - AEK Larnaca -:-
19:00Ol. Nicosia - AEL Limassol -:-

CYPERN: Division 2

18:00Ayia Napa - Anagennisi -:-
18:00Othellos Athienou - Alki Oroklini -:-
18:00Xylotympou - Omonia Aradippou -:-

DANMARK: 2. Division

14:00Brabrand IF - Kolding IF -:-
14:00Hillerød Fodbold - FA 2000 -:-
14:00Skive IK - AB -:-
14:00Aarhus Fremad - Thisted FC -:-

DANMARK: 3. Division

13:00Dalum IF - Slagelse -:-
13:15IF Lyseng - Vanløse -:-
14:00BK Frem - VSK Aarhus -:-
14:00Næsby - Roskilde KFUM's -:-
14:00Young Boys FD - Herlev -:-

DOMINIKANSKE REPUBLIK: LDF - Mesterskabet - Slutspil

22:00Jarabacoa - Moca -:-
00:00Atletico Pantoja - Vega Real -:-

ECUADOR: Liga Pro - Anden etape

02:00Barcelona SC - Dep. Cuenca 3:2
22:00Orense - Guayaquil City -:-
00:30Delfin - Aucas -:-

ENGLAND: Championship

13:30Hull - Sheffield Utd -:-
16:00Barnsley - Blackburn -:-
16:00Cardiff - Bournemouth -:-
16:00Derby - Stoke -:-
16:00Fulham - Reading -:-
16:00Huddersfield - Nottingham -:-
16:00Luton - Swansea -:-
16:00Middlesbrough - Blackpool -:-
16:00Millwall - Coventry -:-
16:00Peterborough - Birmingham -:-
16:00Preston - West Brom -:-
16:00QPR - Bristol City -:-

ENGLAND: League One

16:00Accrington - Wigan -:-
16:00Bolton - Rotherham -:-
16:00Cheltenham - Oxford Utd -:-
16:00Crewe - Burton -:-
16:00Doncaster - Morecambe -:-
16:00Fleetwood - Sunderland -:-
16:00Gillingham FC - Milton Keynes -:-
16:00Lincoln - Ipswich -:-
16:00Portsmouth - Cambridge Utd -:-
16:00Sheffield Wed - Shrewsbury -:-
16:00Wimbledon - Plymouth -:-
16:00Wycombe - Charlton -:-

ENGLAND: League Two

15:00Northampton - Swindon -:-
16:00Bradford City - Barrow -:-
16:00Bristol Rovers - Leyton Orient -:-
16:00Carlisle - Scunthorpe -:-
16:00Colchester - Crawley Town -:-
16:00Exeter - Sutton -:-
16:00Mansfield - Rochdale -:-
16:00Newport - Walsall -:-
16:00Oldham - Hartlepool -:-
16:00Port Vale - Harrogate -:-
16:00Stevenage - Forest Green -:-
16:00Tranmere - Salford -:-

ENGLAND: National Liga

16:00Bromley - Barnet -:-
16:00Grimsby - Eastleigh -:-
16:00Halifax - Stockport -:-
16:00Notts County - Maidenhead -:-
16:00Solihull Moors - Boreham Wood -:-
16:00Torquay - Southend -:-
16:00Wealdstone - Aldershot -:-
16:00Wrexham - Dagenham & Red. -:-
16:00UdsatYeovil - Altrincham -:-
16:00Yeovil - Chesterfield -:-
18:20Weymouth - Dover -:-

ENGLAND: NPL Premier Division

16:00Gainsborough - Stalybridge -:-
16:00Stafford - Matlock -:-

ENGLAND: Southern League Central Division

16:00Redditch - Barwell -:-

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

16:00Brightlingsea - Lewes -:-
16:00Potters Bar - Bognor Regis -:-

ENGLAND: FA Cup - Kvalifikation

13:30Sutton Common Rovers - Jersey Bulls -:-
16:00Abbey Rangers - Marlow -:-
16:00AFC Fylde - Spennymoor -:-
16:00AFC Hornchurch - Walthamstow -:-
16:00Ashford Town - Folkestone -:-
16:00Atherton - Witton -:-
16:00Aylesbury Utd - Bishops -:-
16:00Barking - Dunstable -:-
16:00Basingstoke - Wimborne -:-
16:00Beaconsfield Town - Havant & W -:-
16:00Bedford - Welwyn Garden -:-
16:00Bedworth United - Long Eaton -:-
16:00Belper Town - Tamworth -:-
16:00Blyth Spartans - FC United -:-
16:00Boston Utd - Corby -:-
16:00Brackley Town - Coalville -:-
16:00Braintree - Billericay -:-
16:00Broadfields United - Hastings -:-
16:00Bromsgrove - Worksop -:-
16:00Burgess Hill - Dorking -:-
16:00Buxton - Rushall -:-
16:00Carshalton - Ebbsfleet -:-
16:00Chelmsford - Little Oakley -:-
16:00Chertsey - Chesham -:-
16:00Chichester - Maidstone -:-
16:00Chorley - Southport -:-
16:00Cirencester - Hamworthy -:-
16:00City Of Liverpool - Farsley -:-
16:00Cleethorpes - Alfreton -:-
16:00Colne - Guiseley -:-
16:00Concord - St. Albans -:-
16:00Curzon Ashton - Stockton -:-
16:00Darlington - Chester -:-
16:00Dartford - Hythe Town -:-
16:00Dulwich Hamlet - Bedfont Sports -:-
16:00East Thurrock - Needham Market -:-
16:00Enfield Town - Hadley -:-
16:00Frome - Oxford City -:-
16:00Gateshead - Bradford PA -:-
16:00Great Wakering - Peterborough Sports -:-
16:00Halesowen - Handsworth -:-
16:00Hanley Town - Chasetown -:-
16:00Hanwell Town - Eastbourne Boro -:-
16:00Hayes & Yeading - Tonbridge -:-
16:00Hitchin - Cheshunt -:-
16:00Hungerford - Truro -:-
16:00Kings Langley - Leiston -:-
16:00Kingstonian - Horsham FC -:-
16:00Leamington - Stone Old Alleynians -:-
16:00Leatherhead - Corinthian-Casuals -:-
16:00Lymington - Hereford -:-
16:00Marine - Warrington -:-
16:00Marske - South Shields -:-
16:00Merstham - Margate -:-
16:00Met. Police - Farnborough -:-
16:00Mickleover - Basford -:-
16:00Morpeth - Lancaster -:-
16:00Mossley - Radcliffe -:-
16:00Nantwich - Banbury -:-
16:00Norwich Utd - Mildenhall -:-
16:00Phoenix - Redhill -:-
16:00Poole - Chippenham -:-
16:00Prescot - Whitby -:-
16:00Runcorn Linnets - Bamber Bridge -:-
16:00Shaftesbury Town - Bath -:-
16:00Slough - Whitehawk -:-
16:00Spalding United - Kettering -:-
16:00Sporting Khalsa - Kidderminster -:-
16:00Squires Gate - Pontefract -:-
16:00Stortford FC - Bowers & Pitsea -:-
16:00Stratford - Nuneaton -:-
16:00Sudbury - Stowmarket Town -:-
16:00Telford - Stamford -:-
16:00Tiverton - Sholing -:-
16:00Walton Casuals - Hampton -:-
16:00Ware FC - Hemel Hempstead -:-
16:00Welling - Harrow -:-
16:00Weston-Super-Mare - Taunton -:-
16:00Wingate & Finchley - Baldock -:-
16:00Yate Town - Gosport -:-
16:00York - Hebburn Town -:-

ENGLAND: Premier League 2

13:00Manchester Utd U23 - Brighton U23 -:-
16:00Manchester City U23 - Crystal Palace U23 -:-

ESTLAND: Meistriliiga

12:00Legion - Tulevik -:-
15:00Kuressaare - Parnu JK Vaprus -:-
18:00Levadia - Narva -:-

ESTLAND: Esiliiga

12:00Maardu - Tartu Welco -:-
12:00Nomme Utd - Paide Linnameeskond U21 -:-
1'Parnu - Flora U21 0:0
12:00Tammeka U21 - Tallinna Kalev -:-

EUROPA: Euro U19 Kvinder - Kvalifikation - Runde 1 - Liga A

PauseTyskland U19 K - Rusland U19 K 0:0
13:00Frankrig U19 K - Island U19 K -:-
17:00Belgien U19 K - Slovenien U19 K -:-
19:00Sverige U19 K - Serbien U19 K -:-

EUROPA: VM Kvinder - Kvalifikation

16:07Tyskland K - Bulgarien K -:-

FIJI: Premier League

03:30UdsatLabasa - Suva -:-

FINLAND: Veikkausliiga

14:00HIFK - Mariehamn -:-
16:00Haka - FC Ilves -:-
16:00KTP - KuPS -:-
16:00Lahti - Oulu -:-
16:00SJK - Inter Turku -:-

FINLAND: Kakkonen Gruppe A

15:00Atlantis - KaPa -:-
16:00MiPK - Lahden Reipas -:-

FINLAND: Kakkonen Gruppe B

14:00Jazz Pori - Ilves 2 -:-
14:00KaaPo - VJS -:-
14:00SalPa - GrIFK -:-
16:00TPV - PIF Pargas -:-

FINLAND: Kakkonen Gruppe C

13:00JJK Jyvaskyla - Rovaniemi 2 -:-
15:00Kemi City - Hercules -:-
15:00VIFK - OLS Oulu -:-

FORENEDE EMIRATER: UAE League

16:45Al Wasl - Al-Wahda -:-
19:00Al-Ahli Dubai - Al Sharjah -:-

FRANKRIG: Ligue 2

15:00Sochaux - Paris FC -:-
15:00Toulouse - Grenoble -:-
19:00Bastia - Caen -:-
19:00Dijon - USL Dunkerque -:-
19:00Nancy - Le Havre -:-
19:00Nimes - Amiens -:-
19:00Niort - Guingamp -:-
19:00Pau FC - Valenciennes -:-
19:00Quevilly Rouen - Auxerre -:-
19:00Rodez - AC Ajaccio -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe A

18:00Chartres - Plabennec -:-
18:00Chateaubriant - Saint-Malo -:-
18:00Granville - AS Vitre -:-
18:00Guingamp II - Blois -:-
18:00Poissy - Saint-Pryve -:-
18:00Romorantin - Rouen -:-
18:30Vannes - Versailles -:-
19:00Lorient II - Caen II -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe B

16:00Lens II - ASM Belfort -:-
18:00FC 93 - Reims II -:-
18:00Fleury-Merogis - SAS Epinal -:-
18:00Haguenau - Beauvais -:-
18:00Lusitanos - Sannois -:-
18:00Metz II - Schiltigheim -:-
18:00Paris 13 Atl. - Auxerre II -:-
18:00St Quentin - Sainte-Genevieve -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe C

16:00Lyon II - Aubagne -:-
18:00Grasse - GOAL FC -:-
18:00Hyeres - Saint Priest -:-
18:00Lyon - La Duchere - GFA74 -:-
18:00Marignane - Jura Sud -:-
18:00Marseille II - Toulon -:-
18:00Monaco II - Martigues -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe D

16:00UdsatNantes II - Andrezieux -:-
18:00Beziers - Le Puy -:-
18:00Canet Roussillon - Chamalieres -:-
18:00Colomiers - Bergerac -:-
18:00Stade Montois - Bourges 18 -:-
18:00Trelissac - Les Herbiers -:-
18:30Moulins-Yzeure - Angers II -:-

FÆRØERNE: 1. Deild

13:00Argir - NSÍ Runavík 2 -:-
16:00Víkingur Gøta 2 - Sandur -:-
16:30Klaksvik 2 - FC Suduroy -:-

GRÆKENLAND: Super League

19:30Giannina - Panathinaikos -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

18:00Santa Lucia - Antigua -:-
21:00Iztapa - Comunicaciones -:-
23:00Municipal - Coban Imperial -:-

HOLLAND: Æresdivisionen

16:30Heerenveen - Sittard -:-
18:45Willem II - Groningen -:-
20:00Ajax - Cambuur -:-
21:00Utrecht - Waalwijk -:-

HOLLAND: Tweede Divisie

14:30Noordwijk - De Treffers -:-
15:00ASWH - Jong Volendam -:-
15:00Excelsior Maassluis - Quick Boys -:-
15:00Spakenburg - GVVV -:-
15:30HFC - IJsselmeervogels -:-
15:30HHC - Rijnsburgse Boys -:-
15:30Jong Sparta Rotterdam - Kozakken Boys -:-
15:30Katwijk - Scheveningen -:-

HOLLAND: Derde Divisie

14:30Ajax (Am) - Ter Leede -:-
14:30FC Lisse - Hoek -:-
14:30GOES - DVS '33 Ermelo -:-
14:30Harkemase Boys - ODIN '59 -:-
14:30Staphorst - Excelsior 31 -:-
14:30VVOG - SteDoCo -:-
15:00Sparta Nijkerk - VVSB -:-
15:00Sportlust - Barendrecht -:-
15:00VV DOVO - ACV Assen -:-

HOLLAND: Divisie 1 U21 - Efterår

15:00Jong Den Haag - Jong Nijmegen -:-
15:00Jong Groningen - Jong Feyenoord -:-
15:15Jong FC Twente/Heracles - Jong NAC Breda -:-
16:00Jong Almere City - Jong Heerenveen -:-

HOLLAND: Divisie 1 U18 - Efterår

12:00Sparta Rotterdam U18 - Heerenveen U18 -:-
14:30Ajax U18 - Utrecht U18 -:-
14:30PSV U18 - Feyenoord U18 -:-
15:00Alkmaar U18 - Zwolle U18 -:-

HVIDERUSLAND: Vysshaya Liga

14:00Slutsk - Gomel -:-
16:00Dynamo Brest - Slavia Mozyr -:-
18:00BATE - Soligorsk -:-

HVIDERUSLAND: Pershaya Liga

1'Dnepr Mogilev - Lida 0:0
14:00Krumkachy - Lokomotiv Gomel -:-
16:00FC Slonim - Orsha -:-

HVIDERUSLAND: Vysshaya Liga Reserve

12:00Din. Minsk 2 - Isloch 2 -:-
12:00Vitebsk 2 - Minsk 2 -:-
13:00Neman 2 - Smorgon 2 -:-

INDIEN: Calcutta Football League

PauseBhawanipore - Mohammedan 2:0

INDIEN: Durand Cup

31'Delhi FC - Bengaluru FC 0:1

INDONESIEN: Liga 1

86'Bhayangkara Solo - Madura United 1:0
90'PSIS Semarang - Persiraja Aceh 3:1
13:15PSM Makassar - Persebaya -:-
15:45Bali United - Persib -:-

IRLAND: Premier Division

20:45Sligo Rovers - Shamrock Rovers -:-

ISLAND: Inkasso-deildin

16:00Fram - Afturelding -:-
16:00Grindavik - Olafsvik -:-
16:00Selfoss - Fjolnir -:-
16:00Throttur - Thor Akureyri -:-

ISLAND: Division 2

16:00Fjardabyggd - Leiknir F. -:-
16:00Haukar - Fjallabyggd -:-
16:00IR Reykjavik - Reynir -:-
16:00KV Reykjavik - Throttur Vogar -:-
16:00Magni - Kari -:-
16:00Njardvik - Volsungur -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

16:45Sakhnin - H. Beer Sheva -:-
18:00Nof Hagalil - Ashdod -:-
19:00M. Petach Tikva - H. Tel Aviv -:-
19:30M. Tel Aviv - M. Haifa -:-

ISRAEL: Liga Alef Nord

15:00Hapoel Bnei Zalfa - Ironi Baka -:-
19:30Maccabi Tamra - Tzeirei Kafr Kanna -:-

ITALIEN: Serie B

14:00Ascoli - Benevento -:-
14:00Lecce - Alessandria -:-
14:00Monza - Ternana -:-
14:00Perugia - Cosenza -:-
14:00Reggina - Spal -:-
16:15L.R. Vicenza - Pisa -:-
18:30Cittadella - Pordenone -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe A

17:30Pro Sesto - Fiorenzuola -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe B

17:30Gubbio - Entella -:-
17:30Pistoiese - Reggiana -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe C

17:30Juve Stabia - Campobasso -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe A

16:00Vado - HSL Derthona -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe C

15:00Caldiero Terme - Luparense -:-
16:00Cjarlins Muzane - Mestre -:-
16:00Dolomiti Bellunesi - Levico Terme -:-
16:00Union Clodiense - Adriese -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe E

15:00Pro Livorno - Flaminia -:-

ITALIEN: Primavera 1

PauseAC Milan U19 - AS Roma U19 2:2
PauseVerona U19 - Lecce U19 0:1
13:00Juventus U19 - Napoli U19 -:-
13:00Pescara U19 - Torino U19 -:-
15:00Empoli U19 - Spal U19 -:-

ITALIEN: Primavera 2

11:00Alessandria U19 - Pordenone U19 -:-
11:00Cesena U19 - Salernitana U19 -:-
11:00Lazio U19 - Crotone U19 -:-
14:00Pisa U19 - Frosinone U19 -:-
14:30Ascoli U19 - Ternana U19 -:-
15:00Cittadella U19 - Udinese U19 -:-
15:00Como U19 - Vicenza U19 -:-
15:00Cremonese U19 - Reggiana U19 -:-
15:00Entella U19 - Venezia U19 -:-
15:00Monza U19 - Brescia U19 -:-
15:00Reggina U19 - Cosenza U19 -:-
15:00Spezia U19 - Benevento U19 -:-

JAMAICA: Premier League - Play Offs

19:00Harbour View - Mount Pleasant -:-
21:30Vere United - Tivoli -:-

JAPAN: J1 League

PauseKashima - G-Osaka 0:0
PauseKashiwa - Hiroshima 0:1
PauseKobe - Sapporo 1:0
PauseShonan - Avispa Fukuoka 0:1
31'Tokushima - Kawasaki 0:0
12:00Nagoya - Yokohama M. -:-
12:00Sagan Tosu - Oita -:-
12:00Shimizu - Vegalta Sendai -:-
12:00Tokyo - Yokohama FC -:-
12:00Urawa - C-Osaka -:-

JAPAN: J2 League

PauseChiba - Ehime 0:0
PauseKofu - Omiya Ardija 0:0
PauseTochigi - Mito 0:0
12:00Iwata - Okayama -:-
12:00Machida - V-Varen Nagasaki -:-
12:00Ryukyu - Kusatsu -:-
12:00Yamagata - Kyoto -:-

JAPAN: J3 League

06:00YSCC - Imabari 0:0
12:00Tottori - Kagoshima Utd -:-
12:00UdsatVanraure - Toyama -:-

JAPAN: WE League Kvinder

10:00Parceiro Nagano K - Beleza K 0:0
PauseHiroshima K - Mynavi Sendai K 0:1

JAPAN: Nadeshiko League Kvinder

06:00FC Takatsuki Speranza K - Yokohama FC Seagulls K 2:1
06:00Yamato Sylphid K - NGU Nagoya K 1:1

JORDAN: Premier League

19:30Maan - Shabab Al Ordon -:-

KAZAKHSTAN: Premier League

PauseZhetysu - FK Akzhayik 0:0
13:00FC Astana - Aktobe -:-
14:00Kaspij Aktau - Atyrau -:-
16:00Turan - Ordabasy -:-

KINA: Jia League

72'Xinjiang Tianshan - Nantong Zhiyun 0:1
13:35Sichuan Jiuniu - Kunshan -:-
13:35Wuhan Three Towns - Zibo Cuju -:-

KOSOVO: Superliga

16:00FC Ballkani - KF Llapi -:-
16:00Malisheva - Feronikeli -:-

KROATIEN: 1. HNL

17:00Slaven Belupo - Istra 1961 -:-
19:05Sibenik - Lok. Zagreb -:-

KROATIEN: 2. HNL

16:30Dubrava - Orijent -:-
16:30Dugopolje - Cibalia -:-
16:30Jarun - Kustosija -:-
16:30Opatija - Solin -:-
16:30Rudes - Bijelo Brdo -:-
16:30Sesvete - Zaprešić -:-

KROATIEN: 3. HNL Center

17:00HASK - Dugo Selo -:-
17:00Lucko - Mladost Petrinja -:-
17:00Lukavec - Maksimir -:-
17:00Ravnice - Karlovac -:-
17:00Segesta - Gaj Mace -:-
17:00Vrapce - Kurilovec -:-
17:00Zagorec K. - Ponikve -:-

KROATIEN: 3. HNL Nord

16:00Bjelovar - NK Polet -:-
16:00Koprivnica - Podravina Ludbreg -:-
16:00Podravac Virje - Medjimurje -:-
16:00Radnik Krizevci - Papuk Orahovica -:-
16:00Rudar Mursko Sredisce - Varteks Varazdin -:-
16:00Virovitica - Zdralovi -:-

KROATIEN: 3. HNL Syd

16:30GOSK Dubrovnik - Neretva -:-
16:30HNK Zadar - HV Posedarje -:-
16:30Jadran LP - Vodice -:-
16:30Junak Sinj - Zmaj Makarska -:-
16:30Kamen Ivanbegovina - RNK Split -:-
16:30OSK Otok - Hrvace -:-
18:00Uskok Klis - Sloga Mravince -:-

KROATIEN: 3. HNL Øst

16:30Darda - Gornja Vrba -:-
16:30Granicar Zupanja - Vuteks Sloga -:-
16:30Marsonia - Croatia Dakovo -:-
16:30NASK Nasice - Kutjevo -:-
16:30Oriolik - Slavonija Pozega -:-
16:30Sloga NG - Pleternica -:-
16:30Vukovar 1991 - Belisce -:-
16:30Zrinski Jurjevac - Cepin -:-

KROATIEN: 3. HNL Vest

16:30Buje - Krk -:-
16:30Cres - Novigrad -:-
16:30Jadran Porec - Pomorac -:-
16:30Pazinka - Grobnican -:-
16:30Uljanik Pula - Crikvenica -:-
16:30Vinodol - Rudar Labin -:-

KUWAIT: Emir Cup

19:00Burgan - Al Qadisiya -:-

LETLAND: 1. Liga

14:00Auda - Tukums 2000 -:-
14:00UdsatDinamo Riga - Albatroz -:-
16:00Saldus SS/Leevon - FK Smiltene -:-

LIBANON: Premier League

14:30Al Sahel - Safa -:-
15:00Al Hikma - Al Ansar -:-

LITAUEN: A Lyga

14:00Dziugas Telsiai - Zalgiris -:-
16:00Banga - Kauno Zalgiris -:-

LITAUEN: I Lyga

13:00Babrungas - Silas -:-
13:00FK Minija - Siauliai FA -:-
14:00BFA Vilnius - Neptunas -:-
14:00Suduva 2 - Atmosfera -:-

LUXEMBOURG: National Division

17:00Benfica - Ettelbruck -:-
18:00Dudelange - Union Titus Petange -:-
18:00Jeunesse Esch - Racing Luxembourg -:-
18:00Wiltz - Mondorf -:-
19:30Hesperange - Victoria Rosport -:-

MALAWI: Super League

14:30UdsatChitipa United - Red Lions -:-
14:30UdsatCivo Utd - Blue Eagles -:-
14:30Karonga United - TN Stars -:-

MALTA: Premier League

17:00Santa Lucia - Sirens -:-
19:00Valletta - Gzira -:-
21:00Hibernians - Mosta FC -:-

MALTA: Challenge League

17:00Mgarr - Senglea Athletics -:-
17:00Tarxien - Swieqi -:-
21:00Lija Athletic - San Gwann -:-
21:00Rabat Ajax - Zejtun Corinthians -:-

MAROKKO: Botola Pro

18:00Difaa El Jadidi - Agadir -:-
20:15Tanger - Chabab Mohammedia -:-
22:30Salmi - Maghreb Fez -:-

MAROKKO: Botola 2

18:00Khemisset - RAC Casablanca -:-
18:00Raja Beni Mellal - Chabab Atlas Khenifra -:-
18:00USM Oujda - Dcheira -:-

MEXICO: Liga MX - Apertura

04:00Necaxa - Atlas 0:3
00:00Leon - Juarez -:-

MEXICO: Liga Premier Serie A - Apertura

23:00Inter Playa Del Carmen - Yalmakan 3:0
03:00Alacranes - Cimarrones de Sonora 2 2:1
03:30Coras - Catedraticos Elite 3:2str.
18:00Leones Negros 2 - Gavilanes de Matamoros -:-
19:00Canoneros Marina - Inter de Queretaro -:-
23:00Correcaminos 2 - Tecos FC -:-
23:00Escorpiones - Cafetaleros de Chiapas 2 -:-
23:00UA Zacatecas - Saltillo -:-
00:00Mineros de Fresnillo - Tritones Vallarta -:-

MEXICO: Liga Premier Serie B

23:00Ciervos - Huracanes Izcalli -:-
23:00Guerreros De Xico - Uruapan -:-
23:00Lobos Huerta - Calor De San Pedro -:-

MEXICO: Liga MX U20 - Apertura

16:00Guadalajara U20 - Pachuca U20 -:-
16:00Leon U20 - Juarez U20 -:-
16:00Mazatlan U20 - U.N.A.M. U20 -:-
16:00Toluca U20 - Club America U20 -:-

MOLDOVA: Divizia Nationala

16:00Dinamo-Auto - Floresti -:-

MONGOLIET: Premier League

07:00FC Ulaanbaatar - Khangarid 1:1
10:00Ulaanbaatar City - Khoromkhon 7:4
13:00Athletic 220 - Khaan Khuns-Erchim -:-

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga

18:00Rudar - Zeta -:-
19:00Iskra - FK Podgorica -:-

MOZAMBIQUE: Mocambola

14:30Black Bulls - Ferroviario Nacala -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

23:00Diriangen - Export Sebaco -:-

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

18:00Diriangen U20 - Export Sebaco U20 -:-

NORDIRLAND: NIFL Premiership

16:00Ballymena - Glenavon -:-
16:00C. Rangers - Portadown -:-
16:00Crusaders - Larne FC -:-
16:00Dungannon - Cliftonville -:-
16:00Linfield - Coleraine -:-
16:00Warrenpoint - Glentoran -:-

NORDIRLAND: NIFL Championship

16:00Ballinamallard - Knockbreda -:-
16:00Ballyclare - Newry City -:-
16:00Dergview - Queens Univ. -:-
16:00Dundela - Annagh -:-
16:00Institute FC - Ards -:-
16:00Loughgall - H&W Welders -:-

NORDMAKEDONIEN: 2. MFL

15:00Besa 1976 - FK Korab -:-
15:00Bratstvo 07 - Kit Go Pehchevo -:-
15:00Kadino Skopje - KF Gostivar -:-
15:00Kozuv Gevgelija - Belasica -:-
15:00Ohrid - Teteks -:-
15:00Osogovo - Lok. Gradsko -:-
15:00Sasa - Detonit Junior -:-
15:00Sileks - Voska Sport -:-
15:00Sloga Vinica - Pobeda -:-
15:00Veleshta - Vardar -:-

NORGE: Eliteserien

18:00Kristiansund - Haugesund -:-
18:00Odds BK - Lilleström -:-

NORGE: OBOS-ligaen

15:00Bryne - Start -:-
15:00Grorud - Sogndal -:-
15:00Jerv - Sandnes -:-
15:00Raufoss - KFUM Oslo -:-
15:00Strømmen - Ham-Kam -:-
15:00Åsane - Aalesund -:-
18:00Ranheim - Stjordals Blink -:-

NORGE: Division 2 - Gruppe 1

15:30Brattvag - Bærum SK -:-
16:00Eidsvold - Moss -:-
16:00Floro - Alta -:-

NORGE: Division 2 - Gruppe 2

15:00V. Haugesund - Oygarden -:-
16:00Fram - Notodden -:-
16:00Skeid - Sotra -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 1

16:00Gjovik-Lyn - Gjellerasen -:-
16:00Nybergsund - Stovner -:-
16:00Toten - Elverum -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 2

14:00Assiden - Tonsberg -:-
14:00Halsen - Hønefoss -:-
14:00Krakeroy - Flint -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 3

13:00IL Express - Viking 2 -:-
14:00Staal Jorpeland - Vidar -:-
15:00Brodd - Djerv 1919 -:-
15:00Mandalskameratene - Donn -:-
16:00Hinna - Sola -:-
16:00Start 2 - Madla IL -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 4

14:00Sandviken - Lysekloster -:-
14:30OS - Frigg -:-
16:00Stord - Fyllingsdalen -:-
17:00Fana - Ardal -:-
17:00Fjora - Lyn -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 5

13:00Spjelkavik - Melhus -:-
13:00Tiller - Volda TI -:-
16:00Byåsen - Orkla -:-
16:00Ntnui - Molde 2 -:-
16:00Strindheim - Traeff -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 6

15:00Bodø/Glimt 2 - Nordstrand -:-
15:00UdsatTromsø 2 - Finnsnes -:-
17:00Ullern - Rana FK -:-

NORGE: Junior U19

18:00Ull/Kisa U19 - Mjondalen U19 -:-

PANAMA: LPF - Clausura

02:00Herrera - Costa del Este 1:1
23:00Arabe Unido - Veraguas -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

02:15River Plate - Libertad 0:1

PARAGUAY: Division Intermedia

16:00Diaz - Ameliano -:-
16:00Rubio Nu - Sportivo Iteno -:-

PERU: Liga 1 - Clausura

01:00Melgar - Ayacucho 1:1
18:00Carlos Mannucci - Alianza Huanuco -:-
20:15Cesar Vallejo - AD Cantolao -:-
22:30Binacional - Sport Boys -:-

POLEN: Ekstraklasa

12:30Plock - Jagiellonia -:-
15:00Pogon Szczecin - Cracovia -:-
17:30Radomiak Radom - Slask -:-
20:00Lechia - Piast -:-

POLEN: Division 1

12:40LKS Lodz - Podbeskidzie -:-
20:30Korona - Sandecja -:-

POLEN: Division 2

12:30Belchatow - Lech 2 -:-
16:00Pruszkow - Ostroda -:-
16:00Wisla Pulawy - S. Rzeszow -:-
17:00Lublin - Garbarnia -:-
18:00Ruch - Suwalki -:-

POLEN: III Liga - Gruppe I

15:00Skierniewice - Biala Piska -:-
16:00Legionowo - Pilica Bialobrzegi -:-
16:00LKS Lodz II - Bron Radom -:-
16:00Szczuczyn - Legia II -:-
19:11Polonia W. - T. Mazowiecki -:-

POLEN: III Liga - Gruppe II

14:00Kluczevia Stargard - Sroda -:-
15:00Kotwica Kolobrzeg - Przodkowo -:-
15:00Ol. Grudziadz - Pogon Szczecin II -:-
16:00Jarocin - Elana Torun -:-
16:00Kleczew - Blekitni Stargard -:-
16:00Swit Skolwin - Starogard Gdanski -:-
17:00Zawisza - Nowe Skalmierzyce -:-
17:30Stolem Gniewino - Unia Janikowo -:-

POLEN: III Liga - Gruppe III

12:00Brzeg - Legnica 2 -:-
1'Gornik Z. 2 - Goczalkowice Zdroj 0:0
13:00Zaglebie 2 - Odra W. -:-
14:00Bielsko-Biala - Polonia B. -:-
15:00Gwarek Tarnowskie Gory - Sleza Wroclaw -:-
16:30Pawlowice - Kluczbork -:-
16:30Z. Gora - Foto-Higiena Gac -:-
17:00Jelenia Gora - Warta Gorzow -:-

POLEN: III Liga - Gruppe IV

14:00Korona Rzeszow - Sokol Sieniawa -:-
15:00Ostrowiec - Wisloka Debica -:-
16:00Avia Swidnik - Siarka Tarnobrzeg -:-
16:00S. Wola - Orleta Radzyn -:-
16:00Unia Tarnow - Tomasovia T. L. -:-
16:00Wolka Pelkinska - Czarni Polaniec -:-
16:30Podhale Nowy Targ - Chelmianka Chelm -:-

POLEN: Central Youth League

11:00Legia U18 - Pogon Szczecin U18 -:-
11:15Wisla U18 - Zaglebie U18 -:-
12:00Jagiellonia U18 - Warta U18 -:-
12:00Lech U18 - Cracovia U18 -:-
14:00Rakow Czestochowa U18 - Gwarek Zabrze U18 -:-

PORTUGAL: Liga Portugal

16:30Famalicao - Maritimo -:-
19:00Belenenses - Gil Vicente -:-
21:30Arouca - Guimaraes -:-

PORTUGAL: Liga Portugal 2

1'Rio Ave - Feirense 0:0
16:30Mafra - Trofense -:-

PORTUGAL: Liga 3

18:00Lusitania FC - Anadia -:-
18:00Oliveira Hospital - Cova De Piedade -:-
18:00Oliveirense - Sanjoanense -:-
18:00Pevidem - S. Joao Ver -:-
20:30Felgueiras - Fafe -:-

PORTUGAL: Campeonato de Portugal

18:00CD Rabo Peixe - Operario -:-

PORTUGAL: Liga Revelacao U23

12:00Maritimo U23 - Belenenses U23 -:-
1'Sporting U23 - Estoril U23 0:0
17:00Academica U23 - Vizela U23 -:-

RUMÆNIEN: Liga 1

13:30Chindia Targoviste - Farul Constanta -:-
19:00U Craiova 1948 - FCSB -:-

RUMÆNIEN: Liga 2

10:00Astra - Unirea Dej 0:2
10:00FC Brasov - Calarasi 3:1
10:00FC Buzau - Metaloglobus Bucharest 4:1
10:00FC Hermannstadt - Braila 6:0
10:00Unirea Constanta - Poli Iasi 0:6
16:00Politehnica Timisoara - Csikszereda M. Ciuc -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie1

16:00Bucovina Radauti - Somuz Falticeni -:-
16:00Ceahlaul - Dante Botosani -:-
16:00CSM Bacau - Husana Husi -:-
16:00Sporting Vaslui - Foresta Suceava -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie 2

16:00CS Faurei - Aerostar -:-
16:00Dinamo Bacau - CSM Focsani -:-
16:00Metalul Buzau - Sportul Chiscani -:-
16:00Otelul - Viitorul Ianca -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 3

16:00Recolta Gh. Doja - Agricola Borcea -:-
16:00Voluntari 2 - Fetesti -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 4

16:00Bradu - FC Arges 2 -:-
16:00Progresul Spartac - Unirea Bascov -:-
16:00Tunari - FCSB 2 -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 5

16:00Cetate Rasnov - FC Hermannstadt 2 -:-
16:00CS Blejoi - SR Brasov -:-
16:00FC Pucioasa - Targu Secuiesc -:-
16:00Kids Tampa Brasov - CSO Plopeni -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 6

16:00CSO Filiasi - Horezu -:-
16:00Petrolul Potcoava - CS U Craiova 2 -:-
16:00Sporting Rosiori - Minerul Costesti -:-
16:00Viitorul Daesti - Vedita Colonesti -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 7

16:00Gilortul Tg. Carbunesti - Pandurii -:-
16:00Lupac - Aurul Brad -:-
16:00Progresul Ezeris - Viitorul Simian -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 8

16:00Crisul Chisineu Cris - Progresul Pecica -:-
16:00UdsatPoli Timisoara - CSC Dumbravita -:-
16:00Teuz Cermei - Frontiera Curtici -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 9

16:00Gloria 2018 Bistrita - Viitorul Cluj -:-
16:00Ocna Mures - Metalurgistul Cugir -:-
16:00Unirea Alba-Iulia - CS Hunedoara -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 10

16:00Baia Mare - CSM Zalau -:-
16:00Baile Felix - Progresul Somcuta Mare -:-
16:00CA Oradea - Luceafarul Oradea -:-
16:00CSM Satu Mare - Simleul Silvaniei -:-

RUSLAND: Premier League

13:00Ufa - Khimki -:-
15:30Samara - FK Rostov -:-
18:00Akhmat Grozny - Krasnodar -:-

RUSLAND: FNL 2 - Gruppe 1

14:00Alania 2 - Legion Dynamo -:-
14:30Anzhi - Nalchik -:-
15:00Dynamo Makhachkala - Chernomorets -:-
15:00Forte Taganrog - Yessentuki -:-
15:00Kholding - Biolog -:-
16:30Maykop - Mashuk -:-

RUSLAND: FNL 2 - Gruppe 2

08:00Chita - Krasava 1:2
1'Zenit 2 - Baltika 2 0:1
13:00Znamya Truda - Olimp-Dolgoprudny 2 -:-
15:00Kairat Moscow - Tver -:-
15:00Murom - Lokomotiv-Kazanka -:-
15:00Volna Nizhegorodskaya - Vladimir -:-
18:00Dynamo Petersburg - Leningradets -:-

RUSLAND: FNL 2 - Gruppe 3

09:00SKA Khabarovsk 2 - FK Strogino Moscow 4:1
12:00Khimki 2 - Znamya Noginsk -:-
12:00Vidnoe - Kvant -:-
13:00Ryazan - F. Voronezh 2 -:-
15:00Penza - Kaluga -:-
15:00Saratov - Salyut-Belgorod -:-
15:00Saturn Ramenskoye - FK Saransk -:-
16:00D. Bryansk - Kursk -:-

RUSLAND: FNL 2 - Gruppe 4

PauseUral 2 - Lada Togliatti 3:1
13:00Chelyabinsk - Ulyanovsk -:-
13:00Orenburg 2 - Zvezda Perm -:-
14:00Nosta - Tyumen -:-

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

15:00Cailungo - Fiorentino -:-
15:00Folgore - Domagnano -:-
15:00La Fiorita - Libertas -:-
15:00Tre Fiori - Murata -:-

SAUDI ARABIEN: Saudi Professional League

17:30Al-Hilal - Al-Ettifaq -:-
17:45Al-Hazem - Abha -:-
19:30Al Nasr Riyadh - Al-Ittihad FC -:-

SCHWEIZ: Promotion League

16:00FC Bavois - Bruhl SG -:-
17:45Bellinzona - Zürich II -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 1

17:00FC Echallens - Monthey -:-
17:00Oberwallis Naters - Thun II -:-
17:00Terre Sainte - Vevey -:-
17:30La Chaux-De-Fonds - Sarraz-Ecleplens -:-
19:00Lancy - Lausanne II -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 2

16:00Koniz - Solothurn -:-
16:00Kosova - Langenthal -:-
16:00Luzern II - Zug -:-
16:00SV Hongg - Schotz -:-
16:00Wohlen - Bassecourt -:-
19:00Delemont - Munsingen -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 3

16:00Eschen - Lugano II -:-
16:00FC Baden - Balzers -:-
16:00FC Gossau - Tuggen -:-
16:00Wettswil-Bonstetten - Uzwil -:-
17:00Freienbach - St. Gallen II -:-
17:30Thalwil - Linth -:-

SCHWEIZ: Swiss Cup

15:00Black Stars - Biel -:-
17:00Lausanne Ouchy - Sion -:-
18:00Buochs - Luzern -:-
18:00Etoile-Carouge - Winterthur -:-
18:00Paradiso - Aarau -:-
19:00Bosporus - Schaffhausen -:-
20:15Thun - Grasshoppers -:-

SERBIEN: Super Liga

16:00Cukaricki - Sp. Subotica -:-
16:00Proleter - Mladost -:-
18:30FK Vozdovac - Radnicki 1923 -:-

SERBIEN: Prva Liga

16:00Backa - Rad -:-
16:00IMT Novi Beograd - Zeleznicar Pancevo -:-
16:00Mladost GAT - Buducnost Dobanovci -:-
16:00Zarkovo - Sremska Mitrovica -:-
16:00Zlatibor Cajetina - Loznica -:-
19:00Macva - Indjija -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade

11:00Prva Iskra Baric - Zemun -:-
11:00Teleoptik - Borac Lazarevac -:-
16:00Lestane - Radnicki Obrenovac -:-
16:00Radnicki Beograd - BSK Borca -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Vojvodina

16:00Becej - Vrsac -:-
16:00Dinamo Pancevo - Radnicki 1912 -:-
16:00Jedinstvo SP - Hajduk 1912 -:-
16:00Radnicki Zrenjanin - Feniks 1995 -:-
16:00Stari Grad - 1. Maj Ruma -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Øst

16:00Mesevo - Vlasina -:-
16:00Pcinja - Din. Vranje -:-
16:00Sloga Leskovac - Brzi Brod -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Vest

16:00Borac 1926 - Sloboda -:-
16:00Mladi Radnik - Buducnost Arilje -:-
16:00Real Podunavci - Radevac -:-
16:00Sloga 1940 - Susica -:-
16:00Sloga Kraljevo - Jedinstvo U. -:-
16:00Sloga Pozega - Macva Bogatic -:-
16:00Smederevo - RSK Rabrovo -:-
16:00Trepca - Takovo -:-

SIERRA LEONE: Premier League

18:00Bai Bureh Warriors - Freetown City -:-
18:00Central Parade - SLIFA -:-
18:00Sierra Leone Police - Diamond Stars -:-
20:00Mighty Blackpool - Old Edwardians -:-

SINGAPORE: Premier League

31'Tampines - Young Lions 0:0
31'Tanjong Pagar - Hougang 0:1

SKOTLAND: Premiership

16:00Aberdeen - St. Johnstone -:-
16:00Hibernian - St. Mirren -:-
16:00Ross County - Hearts -:-

SKOTLAND: Championship

16:00Dunfermline - Inverness -:-
16:00Hamilton - Ayr -:-
16:00Morton - Raith -:-
16:00Partick Thistle - Kilmarnock -:-
16:00Queen of South - Arbroath -:-

SKOTLAND: League One

16:00Airdrieonians - East Fife -:-
16:00Clyde - Queen's Park -:-
16:00Falkirk - Dumbarton -:-
16:00Montrose - Alloa -:-
16:00Peterhead - Cove Rangers -:-

SKOTLAND: League Two

16:00Albion Rovers - Kelty Hearts -:-
16:00Cowdenbeath - Forfar -:-
16:00Elgin - Annan -:-
16:00Stranraer - Stenhousemuir -:-

SKOTLAND: Scottish Cup

15:30Penicuik - Tranent Juniors -:-
16:00Banks O' Dee - Turriff Utd -:-
16:00Blackburn United - Rothes FC -:-
16:00Brechin - Vale Of Leithen -:-
16:00Broomhill - Glasgow University -:-
16:00Caledonian Braves - Stirling University -:-
16:00Clachnacuddin - Dunipace -:-
16:00Clydebank - Dalkeith Thistle -:-
16:00Coldstream - East Kilbride -:-
16:00Deveronvale - Haddington Athletic -:-
16:00Dunbar United - Camelon Juniors -:-
16:00Formartine Utd - Cumnock Juniors -:-
16:00Forres Mechanics - Bonnyrigg Rose -:-
16:00Fraserburgh - Sauchie -:-
16:00Golspie Sutherland - Civil Service Strollers -:-
16:00Huntly - Hill Of Beath -:-
16:00Inverurie Loco Works - Jeanfield Swifts -:-
16:00Irvine Meadow - Auchinleck Talbot -:-
16:00Keith - Darvel -:-
16:00Lossiemouth - Preston Athletic -:-
16:00Nairn County - Strathspey Thistle -:-
16:00Newtongrange Star - Dalbeattie Star -:-
16:00Spartans - Gala Fairydean -:-
16:00Tynecastle - Brora Rangers -:-
16:00Wick Academy - Bo'ness United -:-
16:00Wigtown & Bladnoch - St. Cuthbert Wand. -:-

SLOVAKIET: Fortuna liga

18:00L. Mikulas - Pohronie -:-
18:00Michalovce - Z. Moravce-Vrable -:-
18:00Ruzomberok - Dun. Streda -:-
18:00Trencin - Senica -:-

SLOVAKIET: 2. liga

15:00S. Bratislava B - Bardejov -:-
15:30Banska Bystrica - Trebisov -:-
15:30FK Humenne - Zilina B -:-
15:30Namestovo - Samorin -:-
15:30Puchov - Kosice -:-
18:00UdsatSkalica - Petrzalka -:-

SLOVAKIET: Divison C Vest

15:00FK Nove Zamky - Imel -:-
15:00Nitra - Levice -:-
15:00Povazska Bystrica - Z. Moravce-Vrable B -:-
15:00Sala - Kalna n. Hronom -:-
15:00Tempo Partizanske - Crystal -:-
19:00Myjava - Galanta -:-

SLOVAKIET: Divison C Øst

15:00Giraltovce - Sobrance-Sobranecko -:-
15:00Spisska Nova Ves - Lipany -:-
15:00Vranov - Rudnany -:-

SLOVAKIET: Divison C Central

15:00Cadca - L. Hradok -:-
15:00MSK Martin - Filakovo -:-
15:00R. Sobota - MSK Lucenec -:-

SLOVAKIET: Divison C Bratislava

10:30Raca - Kalinkovo -:-
16:00Bernolakovo - Rovinka -:-
16:00Pezinok - Nova Dedinka -:-
16:00Vrakuna B. - Devinska N. Ves -:-

SLOVAKIET: 1. Liga Women

14:30Myjava K - Trnava K -:-
16:00Nove Zamky K - Ruzomberok K -:-

SLOVENIEN: Prva Liga

17:00Domzale - Radomlje -:-
20:15O. Ljubljana - Celje -:-

SLOVENIEN: 2. SNL

14:45Primorje - Rudar -:-
16:00Beltinci - Ilirija -:-
16:00Dob - Bilje -:-
16:00Jadran Dekani - Fuzinar -:-
16:00Nafta - Brezice -:-

SLOVENIEN: 3. SNL - Øst

16:00Dravinja - Dobrovce -:-
16:00Dravograd - Sampion Celje -:-
16:00Smartno - NK Bistrica -:-
16:00Zavrc - Videm -:-
16:00Zrece - Posavje Krsko -:-
18:00Korotan - Cirkulane -:-

SLOVENIEN: 3. SNL - Vest

16:00NK Adria - Sava Kranj -:-
16:00Skofja Loka - Ljubljana Svoboda -:-
16:00Sobec Lesce - Izola -:-
16:00Ziri - Brda -:-

SPANIEN: LaLiga2

16:00UD Ibiza - R. Oviedo -:-
18:15Leganes - Amorebieta -:-
18:15Zaragoza - R. Sociedad B -:-
20:30Girona - Valladolid -:-
21:00Cartagena - Lugo -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 1

17:00Tudelano - Zamora -:-
17:00Valladolid Promesas - San Sebastian Reyes -:-
19:00La Coruna - Badajoz -:-
21:00Rayo Majadahonda - SD Logrones -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 2

17:00Andorra - Baleares -:-
19:00Betis B - San Fernando -:-
19:00Linares - UCAM Murcia -:-
21:00Villarreal B - Albacete -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 1

18:00Langreo - Marino de Luanco -:-
18:00Union Club Ceares - Arenteiro -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 2

16:30Logrones Promesas - Tropezon -:-
17:00Mutilvera - Izarra -:-
17:30Racing Santander B - Arenas Club -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 4

18:00Cadiz B - Cacereno -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 5

20:00Hercules - Mar Menor -:-
20:00Melilla - Granada B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 2

16:00Praviano - Basico Urraca -:-
18:30Lenense - Caudal Deportivo -:-
18:30L'Entregu - CD Colunga -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 3

17:30UD Samano - Castro -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 4

17:00Beasain - Pasaia -:-
17:00Lagun Onak - Barakaldo -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 6

17:30Atzeneta - Recambios Colon -:-
17:45Villajoyosa - Hercules B -:-
18:00Valencia B - Olimpic Xativa -:-
19:00Saguntino - Torrellano -:-
19:30Beniganim - Orihuela -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 7

19:30Complutense - Paracuellos Antamira -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 8

18:00Atl. Astorga - Bembibre -:-
18:00Leonesa B - Ribert -:-
18:00Mirandes B - Palencia CF -:-
18:30Santa Marta Tormes - Atl. Tordesillas -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 9

18:00Torredonjimeno - Intergym Melilla -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 10

19:00Sevilla C - Cabecense -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 11

17:00Murense - Son Veri -:-
17:00Platges de Calvia - Mercadal -:-
18:00Llosetense - Collerense -:-
18:00Poblense - Constancia -:-
18:00Sant Jordi - Campos -:-
18:30Rotlet Molinar - Felanitx -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 12

12:00Arucas - Tenerife B -:-
12:00Union Viera - Yaiza -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 13

18:00EG El Palmar CF - UD Caravaca -:-
18:30Archena - UCAM Murcia B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 15

15:45Ezcabarte - Valle Egues -:-
16:30Beti Kozkor - Cortes -:-
17:30Burlades - Murchante -:-
17:30CD Gares - CD Corellano -:-
17:30Pamplona - Beti Onak -:-
18:00CD Cantolagua - Huarte -:-
18:00Subiza - Txantrea -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 18

17:00Villacanas - Conquense -:-

SVERIGE: Allsvenskan

15:00Degerfors - Sirius -:-
15:00Malmö FF - Djurgårdens IF -:-
17:30Hacken - Mjallby -:-

SVERIGE: SuperEttan

13:00Norrby - Trelleborgs -:-
15:00AFC Eskilstuna - Vasalunds IF -:-
15:00Brage - GAIS -:-
17:00Sundsvall - Landskrona -:-

SVERIGE: Division 1 - Nord

13:00Brommapojkarna - Gefle -:-
14:00Haninge - Sylvia -:-
16:00Karlstad - Taby -:-

SVERIGE: Division 1 - Syd

13:00Lindome - Tvaakers -:-
13:00Qviding - Atvidabergs -:-
14:00Assyriska IK - Torns -:-
15:00Lunds - Ljungskile -:-
15:00Oskarshamns - IFK Malmö -:-
16:00Osterlen FF - Skövde -:-
16:00Vanersborgs IF - Linkoping City -:-

SVERIGE: Division 2 - Norrland

12:00IFK Ostersund - Notvikens IK -:-
14:00Bergnasets AIK - Bodens -:-
14:00Friska Viljor FC - Storfors AIK -:-
14:00Gottne IF - Umeå -:-
14:00Sandviks - Skelleftea -:-
15:00Taftea IK - Stode -:-
15:00Team TG FF - Froso IF -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

14:00Enskede - Sandvikens -:-
14:00Karlbergs - SK -:-
15:00IFK Stocksund - Kvarnsvedens -:-
15:00Upsala - Skiljebo -:-
16:00FC Arlanda - Stockholm Internazionale -:-
16:30Lidingo IFK - Kungsangens -:-

SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland

13:00Hoganas - Savedalens -:-
14:00Torslanda - Eskilsminne -:-
14:00Varbergs GIF - Frölunda -:-
15:00Dalstorps IF - Angelholms -:-
16:00Onsala BK - Husqvarna -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland

14:00Asarums - Kristianstads -:-
14:00Nosaby IF - Rappe GOIF -:-
14:00Olympic - Karlskrona -:-
14:00Rosengard - IFK Karlshamn -:-
15:00IFK Hassleholm - Balkan -:-
15:00Solvesborgs - Hassleholms IF -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand

13:30Tyreso - Rynninge -:-
14:00Smedby - Huddinge -:-
14:00United Nordic - Trosa-Vagnharads -:-
15:00Varmbols - Mjolby AI FF -:-
16:00Karlslunds - Arameisk-Syrianska -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland

13:00Vanersborgs FK - Forward -:-
14:00Angered - Ahlafors IF -:-
14:00Gauthiod - Nordvarmland -:-
14:00Grebbestads - Yxhults IK -:-
14:00Kumla - Stenungsunds -:-
16:00Lidkopings FK - Tidaholm IFK -:-

SYDAFRIKA: Premier League

15:00Chippa United - Orlando -:-
17:00Baroka - Sekhukhune -:-
17:00Cape Town City - Stellenbosch -:-
17:00Kaizer - Royal AM -:-

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

15:00Hungry Lions - Jomo Cosmos -:-
15:00JDR Stars - Cape Town All Stars -:-
15:00Tshakhuma - Platinum City -:-
15:00TS Sporting - Pretoria U. -:-

SYDAFRIKA: Diski Challenge

10:00Golden Arrows U23 - Kaizer U23 3:1
12:00Mamelodi U23 - Amazulu U23 -:-

SYDKOREA: K League 1

07:20Jeonbuk - Suwon 1:0
09:30Gwangju - Jeju 1:1
1'Daegu - Ulsan Hyundai 0:0

SYDKOREA: K League 2

06:30Jeonnam - Bucheon 1:2
09:00Gyeongnam - Gimcheon Sangmu 2:3
31'Busan - Anyang 0:0

SYRIEN: Premier League

15:00Harjaleh - Jableh -:-

TADSJIKISTAN: Vysshaya Liga

13:00Khatlon - Kuktosh -:-
13:00Khujand - Dushanbe 83 -:-
15:00Istiqlol Dushanbe - Ravshan -:-

THAILAND: Thai League 1

12:30Port MTI FC - Khonkaen Utd. -:-
13:00Chiangrai - Ratchaburi -:-
13:00Chonburi - Nong Bua Pitchaya -:-
13:30Buriram - Chiangmai Utd -:-

THAILAND: Thai League 2

12:00Kasetsart - Lampang -:-
12:30Raj Pracha - Trat FC -:-
13:00Sukhothai - Lamphun Warrior -:-
14:00Udon Thani - Muangkan Utd -:-

TJEKKIET: 1. Liga

16:00Liberec - Mlada Boleslav -:-
16:00Slovacko - Zlin -:-
19:00Plzen - Ceske Budejovice -:-

TJEKKIET: Division 2

89'Chrudim - Lisen 0:2
89'Trinec - Jihlava 1:1
88'Vyskov - Sparta Prag B 2:3
15:00Opava - Mas Taborsko -:-

TJEKKIET: CFL - Gruppe A

87'Pisek - Motorlet Prague 2:0
84'SK Rakovnik - Karlovy Vary 3:2
87'Vltavin - Benesov 0:2
89'Vysehrad - Kraluv Dvur 0:2
16:30Domazlice - Pribram B -:-

TJEKKIET: CFL - Gruppe B

84'Zbuzany - Mlada Boleslav B 1:1
71'Prepere - Hradec Kralove B 0:4
PauseTeplice B - Jablonec B 1:1
15:30Zivanice - Velvary -:-

TJEKKIET: MSFL

85'FK Frydek-Mistek - Kromeriz 2:2
90'Otrokovice - Blansko 1:4
84'Sigma Olomouc B - Velke Mezirici 2:0
15:30Rosice - Vratimov -:-
15:30Uhersky Brod - Unicov -:-

TJEKKIET: Division A

87'Marianske Lazne - Sedlcany 2:2
69'Ceske Budejovice B - Jindrichuv Hradec 7:0
15:30Katovice - Hvezda Cheb -:-
15:30Klatovy - Petrin Plzen -:-
15:30Prestice - Doubravka -:-
15:30Rokycany - Union Beroun -:-

TJEKKIET: Division B

88'Aritma Prague - Meteor Prague 5:1
88'Brandys n. Labem - Ostrov 4:2
85'Ceska Lipa - Cesky Brod 0:0
88'Kladno - Banik Most - Sous 3:3
87'Neratovice - Louny 4:0
68'Chomutov - Steti 2:1
15:30Dobris - Tatran Rakovnik -:-
16:00Olympie Brezova - Slany -:-

TJEKKIET: Division C

87'Libis - Velke Hamry 0:1
Afventer
opdateringer
Kosmonosy - Poricany 3:0
15:30Letohrad - Kutna Hora -:-
15:30Trutnov - Tochovice -:-

TJEKKIET: Division D

71'Breclav - Slavoj Polna 4:0
70'Havlickuv Brod - Bystrice n. Pern. 0:0

TJEKKIET: Division E

15:30Bzenec - Nove Sady -:-
15:30Holesov - Vsechovice -:-
15:30Skastice - Slavicin -:-
15:30SK Hranice - Vsetin -:-
15:30Valasske Mezirici - Prerov -:-

TJEKKIET: Division F

15:30Hermanice - Polanka nad Odrou -:-
15:30Rymarov - Vitkovice -:-

TJEKKIET: Moravskoslezsky KP

81'Haj ve Slezsku - Krnov 3:4
15:30Celadna - Koberice -:-
15:30Fulnek - Cesky Tesin -:-
15:30Hlubina - Bridlicna -:-
15:30Lok.Petrovice - Jakubcovice -:-
15:30Orlova - Brusperk -:-
15:30Petrvald na Morave - Pusta Polom -:-

TJEKKIET: Zlinsky KP

80'Luhacovice - Nedasov 1:1
15:30Bystrice pod Hostynem - Kvasice -:-
15:30Napajedla - Nevsova -:-
15:30Valasska Polanka - Morkovice -:-

TJEKKIET: Jihomoravsky KP

Afventer
opdateringer
Kurim - Rousinov 1:1
Afventer
opdateringer
Boskovice - Mutenice 1:0
16:00Bystrc - Lisen B -:-
16:00Moravska Slavia - Sparta Brno -:-
16:00Moravsky Krumlov - Ratiskovice -:-
16:00SK Krumvir - Bosonohy -:-

TJEKKIET: Vysocina KP

15:30Bedrichov - Pribyslav -:-
15:30Chotebor - Zirovnice -:-
15:30Sperice - HFK Trebic -:-
15:30Vrchovina B - Pelhrimov -:-

TJEKKIET: Kralovehradecky KP

13:00Jicin - Horice -:-
16:00Cernilov - Dobruska -:-
16:00Trebes - Vysoka n. Labem -:-

TJEKKIET: Liberecky KP

Afventer
opdateringer
Frydlant - Skalice u C.Lipy 1:1
16:30Hradek nad Nisou - Visnova -:-
16:30Lomnice nad Popelkou - Hejnice -:-
16:30Rovensko p. Tr. - Novy Bor -:-
16:30Zelezny Brod - Sedmihorky -:-

TJEKKIET: Ustecky KP

Afventer
opdateringer
Horni Jiretin - Srbice 1:0
14:30Modlany - Lovosice -:-
17:00Brna - Banik Most - Sous B -:-
17:00Domousice - Litomericko -:-
17:00FK Jilove - Oldrichov -:-
17:00Perstejn - Kadan -:-
17:00Vilemov - Krupka -:-
17:00Zatec - Modra -:-

TJEKKIET: Plzensky KP

16:30Horni Briza - Stankov -:-
16:30Nyrsko - Bolevec -:-
16:30Rapid Plzen - Zruc -:-
16:30Sokol Lhota - Domazlice B -:-
16:30Tlumacov - Vejprnice -:-

TJEKKIET: Jihocesky KP

10:00Olesnik - Prachatice 3:0
82'Protivin - TJ Osek 0:3
16:30Cesky Krumlov - Trebon -:-
16:30Cimelice - Tyn nad Vltavou -:-
16:30Drazice - Milevsko -:-

TJEKKIET: Prazsky prebor

85'Kolovraty - Kralovice 1:0
85'Podoli Praha - Predni Kopanina 2:0
88'Zizkov B - US Prague 7:2
13:30Vysehrad B - Ujezd Prague -:-

TJEKKIET: Stredocesky KP

85'Hrebec - Nespeky 2:5
73'FK Komarov - Vlasim B 2:1
16:30Bohemia Podebrady - Cesky Brod B -:-
16:30Povltavska FA B - Kosor -:-
16:30Tuchlovice - Dobrovice -:-
17:30Porici n. S. - Klicany -:-

TJEKKIET: Karlovarsky KP

86'Loko K. Vary - Nejdek 3:2
13:00Vintirov - Kralovske Porici -:-
15:00Lomnice - Karlovy Vary B -:-
16:30Chodov - Nova Role -:-
16:30Hroznetin - Union Nove Sedlo -:-
16:30Zlutice - FC Cheb -:-

TJEKKIET: Olomoucky KP

Afventer
opdateringer
Mohelnice - Litovel 4:0
15:30Jesenik - Lutin -:-
15:30Rapotin - Velke Losiny -:-
15:30Sternberk - Dolany -:-
15:30Zelatovice - Sokol Usti -:-

TJEKKIET: Pardubicky KP

15:30Ceska Trebova - Litomysl -:-
15:30Chocen - Hermanuv Mestec -:-
15:30Rohovladova Bela - Chrudim B -:-

TJEKKIET: U19 League

Afventer
opdateringer
Plzen U19 - Slovacko U19 0:0
PauseBrno U19 - Sigma Olomouc U19 0:1
46'Meteor Prague U19 - Opava U19 1:1
PauseSlavia Prag U19 - Ceske Budejovice U19 0:0
PauseSparta Prag U19 - Mlada Boleslav U19 0:0
13:00Pribram U19 - Ostrava U19 -:-
13:30Pardubice U19 - Karvina U19 -:-
13:30Zlin U19 - Hradec Kralove U19 -:-

TJEKKIET: 2. Liga Kvinder

13:00Hradec Kralove K - Teplice K -:-
14:30Branik K - Sparta Prag B K -:-
15:30Olomouc K - Lisen K -:-

TUNESIEN: Super Cup

18:30Esperance Tunis - Monastir -:-

TYRKIET: Super Lig

12:30Sivasspor - Gaziantep -:-
15:00Kasimpasa - Trabzonspor -:-
18:00Adana Demirspor - Rizespor -:-
18:00Antalyaspor - Besiktas -:-

TYRKIET: 1. Lig

15:00Eyupspor - Erzurum BB -:-
18:00Manisa FK - Bandirmaspor -:-

TYRKIET: 2. Lig Rød Gruppe

14:00H.Trabzon - Nigde Anadolu -:-
15:00Sariyer - Turgutluspor -:-

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 1

15:00Sancaktepe - Kelkit -:-

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 2

15:00Beyoglu Yeni Carsi - Carsambaspor -:-

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 3

15:00Erokspor - Belediye Derince -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

13:30Düsseldorf - Regensburg -:-
13:30Kiel - Hannover -:-
13:30Sandhausen - Heidenheim -:-
20:30Bremen - Hamburger SV -:-

TYSKLAND: 3. Liga

14:001860 München - Zwickau -:-
14:00Duisburg - Braunschweig -:-
14:00Magdeburg - Wurzburger Kickers -:-
14:00Mannheim - Hallescher -:-
14:00Osnabruck - Meppen -:-
14:00Saarbrucken - Turkgucu Munchen -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nord

13:00UdsatHannover II - Bremen II -:-
13:30St. Pauli II - Kiel II -:-
14:00Hamburger SV II - Norderstedt -:-
14:00VfB Lübeck - Teutonia Ottensen -:-
15:00Jeddeloh - BSV Rehden -:-
15:00Oberneuland - Luneburger Hansa -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nordøst

13:00Chemie Leipzig - Rathenow -:-
13:00UdsatChemnitzer - Cottbus -:-
13:00Hertha II - Jena -:-
13:00Luckenwalde - BFC Dynamo -:-

TYSKLAND: Regionalliga Vest

14:00Ahlen - Lippstadt -:-
14:00Mönchengladbach II - Köln II -:-
14:00Oberhausen - Rodinghausen -:-
14:00Straelen - Munster -:-
14:00Wegberg-Beeck - Uerdingen -:-
14:00Wuppertaler - Homberg -:-

TYSKLAND: Regionalliga Sydvest

14:00Elversberg - Mainz II -:-
14:00FSV Frankfurt - Pirmasens -:-
14:00Homburg - Schott Mainz -:-
14:00RW Koblenz - Hoffenheim II -:-
14:00Steinbach Haiger - Aalen -:-
15:30Stuttgart II - Bahlinger -:-

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

14:00Aubstadt - Eltersdorf -:-
14:00Furth II - Eichstatt -:-
14:00Nürnberg II - Augsburg II -:-
14:00Rain/Lech - Memmingen -:-
14:00Schweinfurt - Schalding -:-
14:00UdsatSpVgg Bayreuth - Unterhaching -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

14:00Ludwigsfelder - Staaken -:-
14:00MSV Neuruppin - Greifswald -:-
14:00RSV Eintracht - Schwerin -:-
15:00Pampow - TSG Neustrelitz -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Syd

14:00Einheit Wernigerode - Oberlausitz -:-
14:00Krieschow - FC Merseburg -:-
14:00Plauen - Halle -:-
14:00Sandersdorf - Bischofswerdaer -:-
15:00Martinroda - Blau-Weiss Zorbau -:-

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

14:00Neumunster - Dornbreite Lubeck -:-
15:00Eckernforder SV - SC Weiche-08 II -:-
15:00Kronshagen - Bordesholm -:-
16:00Oldenburger - Pansdorf -:-

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

13:00Dassendorf - Wandsbeker Concordia -:-
15:00Curslack-Neuengamme - Sasel -:-
18:00Suderelbe - HEBC Hamburg -:-

TYSKLAND: Oberliga Bremen

13:00Bremer - OSC Bremerhaven -:-
14:00Brinkumer - Geestemunde -:-

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

14:00Emden - Uphusen -:-
16:00Arminia Hannover - FT Braunschweig -:-
16:00Tundern - Eintracht Northeim -:-
17:00Wolfenbuttel - Ramlingen-Ehlershausen -:-

TYSKLAND: Oberliga Hessen

14:00Fulda-Lehnerz - SV Steinbach -:-
15:00Alzenau - Neuhof -:-
15:00Flieden - Fernwald -:-
15:00Hadamar - Bad Vilbel -:-
15:00Hanau - Stadtallendorf -:-
15:00Hunfelder - Baunatal -:-

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

15:00Rochling - Elversberg II -:-
15:30Dudenhofen - Diefflen -:-
15:30Hassia Bingen - Engers -:-
15:30Kaiserslautern II - Karbach -:-
15:30Mechtersheim - Worms -:-
15:30Pfeddersheim - Hertha Wiesbach -:-
15:30Speyer - Jagersburg -:-
16:00Eisbachtal - Koblenz -:-
16:00Eppelborn - Arminia Ludwigshafen -:-
18:30Trier - SG 2000 Mulheim-Karlich -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

14:00Bamberg - Vatan Spor A'burg -:-
14:30Neumarkt - Vilzing -:-
15:00Bayern Hof - Gebenbach -:-
16:00Abtswind - Wurzburger FV -:-
16:00Sand - ATSV -:-
17:00Grossbardorf - Cham -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Syd

13:00VfB Hallbergmoos-Goldach - Schwaben Augsburg -:-
14:00Dachau - Regensburg II -:-
14:00Pullach - 1860 München II -:-
14:00TSV 1880 Wasserburg - Ismaning -:-
15:00Donaustauf - Deisenhofen -:-
15:00Gundelfingen - Landsberg -:-
15:00Turkspor Augsburg - Ingolstadt II -:-
16:00Hankofen-Hailing - Kirchanschoring -:-
16:00Kottern-St. Mang - Garching -:-

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

14:00Backnang - Ravensburg -:-
14:00Dorfmerkingen - Bietigheim-Bissingen -:-
14:00Freiberg - Linx -:-
14:00Goppinger SV - Bruchsal -:-
15:30Nottingen - Freiburger -:-
15:30Oberachern - Pforzheim -:-
15:30Reutlingen - FC 08 Villingen -:-
18:00Stuttgarter Kickers - SU Neckarsulm -:-

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

16:00SC Velbert - Duisburg -:-

TYSKLAND: Junior Bundesliga Nord

11:00Chemnitzer FC U19 - Jena U19 -:-
PauseDresden U19 - Hamburger SV U19 0:3
12:00Viktoria Berlin U19 - Cottbus U19 -:-
13:00Wolfsburg U19 - Hannover U19 -:-

TYSKLAND: Junior Bundesliga Syd

45+'Ingolstadt U19 - Karlsruher U19 0:0
PauseOffenbach U19 - Frankfurt U19 0:1
PauseUlm U19 - Saarbrucken U19 1:1
14:00Heidenheim U19 - Hoffenheim U19 -:-
15:00Darmstadt U19 - Kassel U19 -:-
15:30Freiburg U19 - Stuttgart U19 -:-

TYSKLAND: Junior Bundesliga Vest

46'Leverkusen U19 - Duisburg U19 0:1
14:00Alemannia Aachen U19 - Bielefeld U19 -:-

UKRAINE: Premier League

13:00Inhulets - Kolos Kovalivka -:-
16:00Dnipro-1 - Veres-Rivne -:-
16:00FC Mariupol - Shakhtar -:-
18:30Dynamo Kyiv - Oleksandriya -:-

UKRAINE: Persha Liga

12:15Prykarpattya - Kryvbas -:-
14:30Volyn Lutsk - VPK-Agro -:-
16:45UdsatObolon - Kramatorsk -:-

UKRAINE: Druha Liga

14:00Dinaz Vyshgorod - Nyva Vinnytsya -:-
15:00Balkany - Peremoga Dnipro -:-
15:00FC Chernihiv - Bukovyna -:-
15:00FC Vovchansk - Yarud Mariupol -:-
15:00Nikopol - SC Poltava -:-
15:00Nova Kakhovka - Skoruk Tomakovka -:-
15:00Real Pharma - Tavriya -:-
15:00Trostyanets - Mykolaivka -:-
16:00Karpaty Lviv - Karpaty Halych -:-

UKRAINE: Youth League

10:00Mariupol U19 - Shakhtar U19 1:4
10:00Zorya U19 - Ch. Odessa U19 2:3
PauseVorskla U19 - Minaj U19 2:1
12:00Din. Kiev U19 - Oleksandriya U19 -:-
15:00Lviv U19 - Metalist 1925 U19 -:-

UKRAINE: Championship Kvinder

09:00Mariupol K - EMC Podolie K 1:0

UNGARN: Hungarian Cup

13:00Senyo Carnifex - MTK Budapest -:-
14:30FC Dabas - Haladas -:-
15:00Budaorsi - Vasas -:-
15:00BVSC-Zuglo - Ivancsa -:-
15:00Cegledi - Kaposvar -:-
15:00Csepel - Szegedi -:-
15:00Debreceni EAC - Kisvarda -:-
15:00Gyomro - Paks -:-
15:00Jaszberenyi - Balassagyarmat -:-
15:00Kelen - Szeged -:-
15:00Komaromi VSE - Mezokovesd -:-
15:00Monori - Csakvari -:-
15:00Mosonmagyarovari TE - Győr -:-
15:00Tokol - Teskand -:-
15:00Vac - Zalaegerszeg -:-
15:00VLS Veszprem - Debrecen -:-
16:00Papai Perutz - Budafoki -:-
18:00DVTK - Szentlorinc -:-
18:00Kazincbarcika - Szolnoki -:-
18:00SC Sopron - MOL Fehervar -:-
18:00Tiszakecske - Ujpest -:-
19:00Bekescsaba - Dorogi -:-
19:00Tatabanya - Soroksar -:-

URUGUAY: Primera Division - Clausura

01:00Penarol - Fenix 0:0
18:15Cerrito - Cerro Largo -:-
20:30Villa Espanola - Sud America -:-

USA: MLS

01:00Inter Miami - New York Red Bulls 0:4
21:30Atlanta Utd - DC United -:-

USA: USL League One

01:00New England II - Richmond Kickers 3:1

VENEZUELA: Primera Division - Første etape

01:00Zamora - Trujillanos 2:1
22:00La Guaira - Puerto Cabello -:-
00:15Gran Valencia - Aragua -:-

VENEZUELA: Segunda Division

21:00Dynamo Puerto - Atletico La Cruz -:-
21:00Petare - Libertador -:-
21:00Yaracuy - Titanes -:-
21:30Fundacion AIFI - Angostura -:-
21:30Urena - Llaneros -:-

VERDEN: Venskabskampe Klubber

06:15New Town (Aus) - Kingborough Lions 2 (Aus) 4:2
06:15Taroona (Aus) - Glenorchy Knights 2 (Aus) 3:1
06:15University of Tasmania (Aus) - Hobart United (Aus) 1:2

VERDEN: Venskabskampe Kvinder

16:00Estland U19 K - Færøerne U19 K -:-
18:00Holland U19 K - Mexico U20 K -:-
22:00Ecuador K - Peru K -:-

WALES: Cymru Premier

15:30Caernarfon - Cardiff Metropolitan -:-
15:30Connah's Q. - Bala Town -:-
15:30Druids - Penybont -:-
15:30Haverfordwest - Flint Town -:-
18:15TNS - Barry -:-

WALES: Cymru Syd

15:30Carmarthen - Cambrian & Clydach -:-
15:30Risca - Swansea University -:-
15:30Trefelin - Cwmbran Celtic -:-

WALES: Cymru Nord

15:30Airbus - Colwyn Bay -:-
15:30Conwy Borough - Holyhead -:-
15:30Guilsfield - Penrhyncoch -:-
15:30Holywell - Bangor City -:-
15:30Llandudno - Llanidloes -:-
15:30Prestatyn - Buckley -:-
15:30Ruthin - Llanrhaeadr -:-

ZAMBIA: Super League

13:00Buildcon - Prison Leopards -:-
15:00Chambishi - Indeni -:-
15:00Forest Rangers - Kafue Celtic -:-
15:00UdsatKabwe - Zesco Utd -:-
15:00Lusaka Dynamos - Konkola -:-
15:00Nkwazi - Green Buffaloes FC -:-
15:00UdsatRed Arrows - Kansanshi -:-
15:00UdsatZanaco - Nkana -:-

ØSTRIG: Admiral Bundesliga

17:00Admira - Hartberg -:-
17:00Austria Wien - Altach -:-
17:00Ried - Wolfsberger AC -:-

ØSTRIG: 2. Liga

14:30Dornbirn - Floridsdorfer AC -:-
20:00Vorwarts Steyr - A. Lustenau -:-

ØSTRIG: Regionalliga Øst

16:30Leobendorf - Neusiedl -:-
17:00Wiener Viktoria - Stripfing -:-

ØSTRIG: Regionalliga Central

16:00Stadl Paura - Vocklamarkt -:-
17:00Union Gurten - Wels -:-

ØSTRIG: Regionalliga Vest - Tyrol

14:30Innsbruck (Am) - Kufstein -:-
16:30SC Imst - Telfs -:-

ØSTRIG: Regionalliga Vest - Salzburg

16:00A. Salzburg - Bischofshofen -:-
18:00Kuchl - Seekirchen -:-

ØSTRIG: Regionalliga Vest - Vorarlberg

16:00Bregenz - Hohenems -:-
16:00Wolfurt - Admira Dornbirn -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.