REFRESH

Fodbold » I dag » Alle

ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional

23:15Union Santa Fe - Lanus 3:2
01:30Rosario - Godoy Cruz 2:2

ARGENTINA: Copa Argentina

01:30San Martin Tucuman - San Martin S.J. 0:1
00:10Talleres Cordoba - Atl. Rafaela -:-

ARMENIEN: Premier League

11:00Ararat-Armenia - Urartu -:-

ARMENIEN: First League

11:00Pyunik 2 - Ararat 2 -:-

ASERBAJDSJAN: Premier League

13:00Sabail - Keshla -:-
15:15Qarabag - Gabala -:-

AUSTRALIEN: A-League

09:05WS Wanderers - Melbourne City -:-
11:20Perth Glory - Central Coast Mariners -:-

BANGLADESH: Premier League

10:00Mohammedan - Muktijoddha Sangsad -:-
11:00Rahmatgonj MFS - Sheikh Jamal -:-

BRASILIEN: Campeonato Gaucho - Første etape

00:00Internacional - Juventude 1:0

BRASILIEN: Campeonato Maranhense

19:30Iape - Moto Club -:-

BRASILIEN: Campeonato Paraense

23:00Remo - Gaviao 4:1

BRASILIEN: Campeonato Paranaense

21:40UdsatParana - Londrina -:-

BRASILIEN: Campeonato Paulista

23:00Guarani - Ituano 0:3
23:00Mirassol - Novorizontino -:-

BRASILIEN: Campeonato Paulista A2

20:00RB Brasil - Taubate -:-

BRASILIEN: Campeonato Sergipano

20:00Atletico Gloriense - Dorense -:-

BRASILIEN: Copa do Nordeste

01:30ABC - Ceara 1:1

BULGARIEN: Bulgarian Cup

16:30CSKA Sofia - Cherno More -:-
16:30Etar - Arda -:-

COLOMBIA: Primera A - Apertura

00:00Pereira - Once Caldas 2:0
02:00Millonarios - Jaguares de Cordoba 0:2

ECUADOR: Liga Pro - Første etape

01:00Delfin - Orense 1:1

EGYPTEN: Premier League

14:00El Gounah - Smouha -:-
16:00Misr Elmaqasah - Arab Contractors -:-
18:00El Masry - Pyramids -:-

ENGLAND: Premier League

21:00Manchester City - Wolves -:-

ENGLAND: Championship

20:00Cardiff - Derby -:-
20:00Coventry - Middlesbrough -:-
20:00Huddersfield - Birmingham -:-
20:00Millwall - Preston -:-
20:45Nottingham - Luton -:-
21:00Reading - Blackburn -:-

ENGLAND: League One

19:00Gillingham FC - Milton Keynes -:-
19:00Wigan - Charlton -:-
20:00Accrington - Ipswich -:-
20:00Blackpool - Crewe -:-
20:00Burton - Bristol Rovers -:-
20:00Doncaster - Portsmouth -:-
20:00Hull - Rochdale -:-
20:00Lincoln - Fleetwood -:-
20:00Northampton - Plymouth -:-
20:00Oxford Utd - Peterborough -:-
20:00Shrewsbury - Wimbledon -:-
20:00Sunderland - Swindon -:-

ENGLAND: League Two

19:30Morecambe - Crawley Town -:-
20:00Barrow - Harrogate -:-
20:00Bradford City - Mansfield -:-
20:00Cambridge Utd - Scunthorpe -:-
20:00Cheltenham - Southend -:-
20:00Colchester - Carlisle -:-
20:00Exeter - Walsall -:-
20:00Grimsby - Leyton Orient -:-
20:00Oldham - Bolton -:-
20:00Salford - Port Vale -:-
20:00Stevenage - Forest Green -:-
20:00Tranmere - Newport -:-

ENGLAND: National Liga

20:00Altrincham - Woking -:-
20:00Halifax - Hartlepool -:-
20:00Solihull Moors - Dagenham & Red. -:-
20:00Sutton - Bromley -:-
20:45Barnet - Yeovil -:-
20:45Chesterfield - Eastleigh -:-
20:45UdsatMaidenhead - Dover -:-
20:45Notts County - King’s Lynn -:-
20:45Wealdstone - Boreham Wood -:-

ENGLAND: National Liga Nord

20:45AflystAFC Fylde - Brackley Town -:-
20:45AflystBoston Utd - Spennymoor -:-

ENGLAND: Southern League Central Division

20:30UdsatBromsgrove - Rushall -:-
20:30UdsatHednesford - Banbury -:-
20:30UdsatNuneaton - Stourbridge -:-
20:30UdsatRoyston - Needham Market -:-
20:45UdsatBarwell - Tamworth -:-
20:45UdsatLeiston - Biggleswade Town -:-
20:45UdsatPeterborough Sports - Lowestoft -:-
20:45UdsatRedditch - Coalville -:-
20:45UdsatSt. Ives - Kings Langley -:-
20:45UdsatStratford - Alvechurch -:-

ENGLAND: Southern League South Division

20:30UdsatChesham - Hayes & Yeading -:-
20:30UdsatDorchester - Taunton -:-
20:30UdsatYate Town - Hartley Wintney -:-
20:45UdsatHarrow - Beaconsfield Town -:-
20:45UdsatMet. Police - Walton Casuals -:-
20:45UdsatWeston-Super-Mare - Salisbury -:-
20:45UdsatWimborne - Truro -:-

ENGLAND: Professional Development League

13:00Colchester U23 - Bristol City U23 -:-
14:00QPR U23 - Watford U23 -:-
15:00Barnsley U23 - Coventry U23 -:-
15:00Millwall U23 - Swansea U23 -:-

ETIOPIEN: Premier League

12'Wolkite Kenema - Ethiopia Bunna 0:0
13:00Sidama Bunna - Bahir Dar Kenema -:-

FORENEDE EMIRATER: Arabian Gulf Cup

14:30Ittihad Kalba - Al Nasr -:-
17:15Al-Ahli Dubai - Al Wasl -:-

FRANKRIG: Ligue 2

20:00AC Ajaccio - Rodez -:-
20:00Amiens - Auxerre -:-
20:00Chambly - Troyes -:-
20:00Guingamp - Clermont -:-
20:00Le Havre - Grenoble -:-
20:00Nancy - Caen -:-
20:00Niort - Sochaux -:-
20:00Paris FC - Dunkerque -:-
20:00Pau FC - Chateauroux -:-
20:00Valenciennes - Toulouse -:-

GAMBIA: GFA League

17:00Gamtel - Brikama U. -:-

GEORGIEN: Erovnuli Liga 2

10:00Chikhura - Georgia -:-
11:00Gagra - Merani Martvili -:-
12:00Rustavi - Bolnisi -:-

GIBRALTAR: National League

19:30Europa FC - College 1975 FC -:-

HOLLAND: 1. division

16:30Nijmegen - Den Bosch -:-
18:45Jong Utrecht - Dordrecht -:-

HOLLAND: KNVB Beker

21:00Vitesse - Venlo -:-

HOLLAND: Æresdivisionen Kvinder

19:30VV Alkmaar K - PEC Zwolle K -:-

HVIDERUSLAND: Super Cup

17:00BATE - Soligorsk -:-

IRAN: Division 1

12:00Arman Gohar - Esteghlal Molasani -:-
12:00Rayka Babol - Baderan Tehran -:-
12:15Gol Reyhan Alborz - Astara -:-
12:15Havadar SC - Mes Kerman -:-
12:15Kheybar Khorramabad - Khooshe Talaee -:-
12:15Malavan - Pars Janoobi Jam -:-
12:15Qashqai Shiraz - Chooka Talesh -:-
12:45Esteghlal Khuzestan - Navad Urmia -:-
12:45Shahin Bushehr - Fajr Sepasi -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

18:00Hapoel Hadera - Bnei Yehuda -:-

ISRAEL: Leumit League

18:30H. Akko - Hapoel Kfar Shalem -:-
18:30Hapoel Iksal Imad - Nof Hagalil -:-
18:30Hapoel Jerusalem - Hapoel Afula -:-
18:30Hap. Ramat Gan - Hapoel Umm al-Fahm -:-
18:30M. Nazareth - Beitar Shimshon -:-
18:30MS Kafr Qasim - H. Petah Tikva -:-
18:30Nes Tziona - H. Raanana -:-
18:30Ramat Hasharon - H. Ironi Rishon -:-

ISRAEL: Liga Alef Nord

13:00Daburiya Osama - Tayibe -:-

ISRAEL: Liga Alef Syd

14:00Maccabi Yavne - Agudat Sport Ashdod -:-

ITALIEN: Serie A

18:30Lazio - Torino -:-
20:45Juventus - Spezia -:-

ITALIEN: Serie B

17:00Frosinone - Monza -:-
19:00Ascoli - Pisa -:-
19:00Brescia - Cosenza -:-
19:00Chievo - Pordenone -:-
19:00Cittadella - Pescara -:-
19:00Lecce - Entella -:-
19:00Reggina - Empoli -:-
19:00Salernitana - Spal -:-
21:00L.R. Vicenza - Cremonese -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe A

15:00Pro Sesto - Pro Patria -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe B

17:30Perugia - Sambenedettese -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe C

15:00Potenza - Turris -:-

JAPAN: YBC Levain Cup

10:00Shonan - Urawa -:-
11:00Oita - Kobe -:-

KAZAKHSTAN: Super Cup

10:00Shakhtar K. - FC Astana -:-

KENYA: Premier League

13:00Nairobi City - Mathare Utd. -:-

KROATIEN: Croatian Cup

15:00NK Zagreb - Hajduk Split -:-

LIBYEN: Premier League

14:00Al Ahly Benghazi - Al Sadaqa -:-
14:00Shabaab Al Jabal - Ngom Ajdabiya -:-
14:30Al-Khmes - Al Shat -:-

MALI: Premiere Division

17:00USFAS Bamako - Yeelen -:-

MALTA: FA Trophy

17:00Gzira - Tarxien -:-
18:30Ghajnsielem - Birkirkara -:-
20:30Naxxar Lions - St. Andrews -:-

MAROKKO: Coupe du Trone

14:30Chabab Atlas Khenifra - Moghreb Tetouan -:-
17:00Berkane - Maghreb Fez -:-
19:30Rapide Oued Zem - Wydad -:-

MEXICO: Liga MX - Clausura

00:00Atlas - Atl. San Luis -:-

MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura

19:45UdsatZacatecas Mineros - Cancun -:-
00:00Correcaminos - Dorados -:-

MEXICO: Liga MX Kvinder - Clausura

02:00Pachuca K - Monterrey K 1:0
02:00Tigres K - Toluca K 2:0
04:00Santos Laguna K - Necaxa K 2:2

NORDIRLAND: NIFL Premiership

20:30Glentoran - Linfield -:-
20:45Ballymena - Cliftonville -:-
20:45Coleraine - Portadown -:-
20:45Glenavon - C. Rangers -:-
20:45Larne - Crusaders -:-
20:45Warrenpoint - Dungannon -:-

OMAN: Sultan Cup

14:45Dhofar - Al Seeb -:-
17:30Al Suwaiq - Al-Ittihad -:-

PALÆSTINA: West Bank League

14:00Al Amari - Shabab Alsamu -:-
14:00Merkaz - Jabal Al Mukaber -:-

PARAGUAY: Primera Division - Apertura

00:45Libertad - River Plate 2:1

POLEN: Polish Cup

17:30Puszcza - Arka -:-
20:30Lech - Rakow -:-

QATAR: Crown Prince Cup

14:50Al-Duhail - Shamal -:-
17:15Al-Kharitiyath - Al-Rayyan -:-

RUMÆNIEN: Liga 2

16:30Concordia - U Craiova 1948 -:-

RUMÆNIEN: Romanian Cup

19:30Chindia Targoviste - Univ. Craiova -:-

RUSLAND: Youth League

53'Ufa U19 - FK Strogino Moscow U19 0:0

SAUDI ARABIEN: Division 1

13:50Al-Kawkab - Al Najoom -:-
14:10Al Jabalain - Al Taee -:-
16:20Al Khaleej - Al Adalh -:-

SCHWEIZ: Challenge League

19:00Xamax - Chiasso -:-
19:00Aarau - Thun -:-
20:00Lausanne Ouchy - Grasshoppers -:-
20:00Schaffhausen - Kriens -:-
20:00Wil - Winterthur -:-

SERBIEN: Super Liga

16:00Partizan - Vojvodina -:-

SKOTLAND: Championship

20:00Dundee FC - Inverness -:-

SOMALIA: Nation Link Telecom Championship

13:30Dekedda - Raadsan -:-

SUDAN: Premier League

15:30Hilal El-Fasher - Al-Hilal -:-

SYDAFRIKA: Premier League

16:00AmaZulu - Supersport -:-
16:00Maritzburg Utd - Black Leopards -:-
16:00Orlando - Bloem Celtic -:-
16:00TS Galaxy - Swallows -:-

THAILAND: Thai League 1

12:30Buriram - Trat FC -:-
13:00Muangthong - Police Tero -:-

TJEKKIET: MOL Cup

14:00Plzen - Hradec Kralove -:-

TUNESIEN: Ligue Professionnelle 1

14:00Slimane - Ben Guerdane -:-

TYRKIET: Super Lig

14:00Gaziantep - Genclerbirligi -:-
17:00Yeni Malatyaspor - Besiktas -:-

TYSKLAND: 3. Liga

17:00Viktoria Koln - Magdeburg -:-

TYSKLAND: Regionalliga Sydvest

17:00Homburg - Offenbach -:-

TYSKLAND: DFB Pokal

18:30UdsatRegensburg - Bremen -:-
20:45Mönchengladbach - Dortmund -:-

UGANDA: Premier League

11:00Busoga - Kampala City -:-
13:30Kyetume - Villa -:-
14:00Airtel Kitara - Express -:-
14:00Onduparaka FC - BUL -:-
14:00UPDF - URA SC -:-
14:00Wakiso Giants - Myda -:-

UNGARN: OTP Bank Liga

15:15Kisvarda - Puskas Academy -:-
17:30Honved - MTK Budapest -:-
20:00Ferencvaros - DVTK -:-

URUGUAY: Primera Division - Clausura

21:00Progreso - Maldonado -:-

VERDEN: Venskabskampe Klubber

09:00Volyn Lutsk (Ukr) - Slavia Mozyr (Blr) -:-
18:30Orgryte (Swe) - Lindome (Swe) -:-

WALES: Cymru Premier

21:00Newtown - Penybont -:-

ØSTRIG: 2. Liga

18:30Horn - A. Klagenfurt -:-

ØSTRIG: Regionalliga Central

19:00UdsatBad Gleichenberg - Allerheiligen -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.