REFRESH

Fodbold » I dag » Alle

AFRIKA: African Nations Championship

20:00Namibia - Zambia -:-
20:00Tanzania - Guinea -:-

ANGOLA: Girabola

15:00Libolo - Sporting de Cabinda -:-

ARGENTINA: Copa Diego Maradona - Copa Sudamericane – Play Offs

22:00Velez Sarsfield - Banfield -:-

ARGENTINA: Primera Nacional - Kvalifikation – Play Offs

23:15Estudiantes Rio Cuarto - CA Estudiantes -:-

ARGENTINA: Torneo Federal - Kvalifikation – Play Offs

21:30Deportivo Maipu - Sarmiento Resistencia -:-
00:30Villa Mitre - Deportivo Madryn -:-

ARGENTINA: Primera C - Kvalifikation – Play Offs

21:10Dock Sud - Ituzaingo -:-
21:10General Lamadrid - Deportivo Merlo -:-

AUSTRALIEN: A-League

09:00UdsatWellington Phoenix - Perth Glory -:-

BANGLADESH: Premier League

10:00Baridhara - Brothers U. -:-
10:30Sheikh Jamal - Arambagh -:-
13:00Rahmatgonj MFS - Bashundara Kings -:-

BELGIEN: Jupiler League

18:45Beerschot VA - Kortrijk -:-
18:45Genk - Waregem -:-
21:00Charleroi - Leuven -:-
21:00Gent - St. Truiden -:-

BRASILIEN: Serie A

41'Atletico-MG - Santos 2:0
41'Palmeiras - Vasco 1:1

BRASILIEN: Serie B

68'Oeste - Parana 0:0
01:30Vitoria - Botafogo SP -:-

BRASILIEN: Campeonato Carioca - Første runde

19:30Friburguense - America RJ -:-
19:30Nova Iguacu - Americano FC -:-
19:30Sampaio Correa FE - Cabofriense -:-

BRASILIEN: Copa Verde

20:00Remo - Gama -:-
22:00Rio Branco - Independente -:-

BRASILIEN: Copa do Nordeste - Kvalifikation

01:30CSA - Moto Club -:-
01:30Itabaiana - Santa Cruz -:-

CHILE: Primera División

41'U. Espanola - Coquimbo 0:1

CHILE: Primera B - Oprykning Play Offs

00:00Melipilla - Rangers -:-

CHILE: Segunda Division

22:00San Antonio Unido - Lautaro -:-

COLOMBIA: Primera A - Apertura

02:00UdsatChico - Millonarios -:-

ENGLAND: Premier League

19:00Burnley - Aston Villa -:-
19:00Chelsea - Wolves -:-
20:30Brighton - Fulham -:-
21:15Everton - Leicester -:-
21:15Manchester Utd - Sheffield Utd -:-

ENGLAND: Championship

20:00Barnsley - Cardiff -:-
20:00Coventry - Sheffield Wed -:-
20:00Middlesbrough - Rotherham -:-
20:00Swansea - Brentford -:-

ENGLAND: National Liga

20:45Maidenhead - Yeovil -:-
20:45Notts County - Solihull Moors -:-

ENGLAND: National League Syd

20:45UdsatHavant & W - Dorking -:-

ENGLAND: Southern League South Division

20:45UdsatGosport - Beaconsfield Town -:-

ENGLAND: Professional Development League

15:00Nottingham U23 - Wigan U23 -:-

ENGLAND: Women’s Super League

20:30Aston Villa K - Chelsea K -:-

FRANKRIG: Ligue 1

21:00Lorient - Dijon -:-

FRANKRIG: Ligue 2

19:00Chambly - Niort -:-

GRÆKENLAND: Super League

14:00Volos - Panathinaikos -:-
16:15AEK - Giannina -:-
16:15Lamia - Smyrnis -:-
18:30Olympiakos - PAOK -:-

GRÆKENLAND: Super League 2

14:00AO Trikala - Dramas -:-
14:00Diagoras - Ionikos -:-
14:00O.F. Ierapetra - Apollon Larissa -:-
14:00PAE Chania - Ergotelis -:-
14:00Panachaiki - Karaiskakis -:-
14:30Levadiakos - Xanthi -:-

HOLLAND: Æresdivisionen

18:45Alkmaar - Utrecht -:-
20:00Venlo - Vitesse -:-
20:00Waalwijk - Sittard -:-
21:00Heerenveen - Feyenoord -:-

INDIEN: ISL

15:00Kerala Blasters - Jamshedpur -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

18:00Ashdod - Bnei Yehuda -:-
19:00H. Kfar Saba - Netanya -:-
19:45M. Tel Aviv - M. Haifa -:-

ITALIEN: Serie B

19:00Chievo - Cittadella -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe B

15:00Carpi - FeralpiSalo -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe C

15:00Juve Stabia - Casertana -:-
16:00Catanzaro - Viterbese 0:0

ITALIEN: Serie D - Gruppe A

14:30Arconatese - Borgosesia -:-
14:30Castellanzese - Saluzzo -:-
14:30Citta di Varese - Folgore Caratese -:-
14:30HSL Derthona - Casale -:-
14:30P.D.H.A.E. - Fossano -:-
15:00Lavagnese - Bra -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe C

14:30Campodarsego - Bolzano -:-
14:30Luparense - Trento -:-
14:30Union Clodiense - Montebelluna -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe D

14:30Correggese - Prato -:-
14:30Corticella - Seravezza Pozzi -:-
14:30Mezzolara - Rimini -:-
14:30SCD Progresso - Forli -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe E

14:30Cannara - Flaminia -:-
14:30Foligno - Scandicci -:-
14:30Lornano Badesse - ACN Siena -:-
14:30Montevarchi Calcio - San Donato -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe F

14:30Agnonese - Recanatese -:-
14:30Cynthialbalonga - Campobasso -:-
14:30Montegiorgio - Giulianova -:-
14:30S. N. Notaresco - Vastese -:-
14:30Vastogirardi - Castelfidardo -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe G

14:30Insieme Formia - Torres -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe H

14:30Lavello - Puteolana -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe I

14:30Biancavilla - Roccella -:-
14:30Castrovillari - AS Acireale -:-
14:30Troina - Paterno -:-

ITALIEN: Coppa Italia

17:45Atalanta - Lazio -:-
20:45Juventus - Spal -:-

ITALIEN: Primavera 1

15:00Ascoli U19 - Juventus U19 -:-
15:00Inter U19 - Genoa U19 -:-
15:00Sampdoria U19 - Empoli U19 4:1
15:00Torino U19 - AC Milan U19 -:-

KENYA: Premier League

13:00Gor Mahia - Zoo -:-
13:00Ulinzi Stars - Mathare Utd. -:-

KROATIEN: 1. HNL

15:00Istra 1961 - Rijeka -:-
17:05Din. Zagreb - Hajduk Split -:-

LIBYEN: Premier League

14:00Al Tahaddi - Al-Anwar -:-
14:00Darnes - Shabaab Al Jabal -:-
14:30Abu Salim - Al Wehda -:-

MALTA: Premier League

17:00Gudja - Hibernians -:-
18:30Valletta - Hamrun -:-
21:00Floriana - Lija Athletic -:-

MEXICO: Liga MX - Clausura

03:30Club America - Juarez -:-

MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura

02:05Correcaminos - Venados -:-
04:05Cimarrones de Sonora - Celaya -:-
00:00Zacatecas Mineros - Pumas Tabasco -:-

MEXICO: Liga Premier Serie A

22:00Inter Playa Del Carmen - Pioneros -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Clausura

00:00Managua FC - Ocotal -:-

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clausura

16:00Ferretti U20 - Juventus Managua U20 -:-
21:00Managua FC U20 - Ocotal U20 -:-
23:00Diriangen U20 - Real Madriz U20 -:-
23:00Jalapa U20 - CD Junior U20 -:-

NIGERIA: NPFL

16:00Kano - Rivers United -:-

PALÆSTINA: West Bank League

14:00Albirah - Merkaz -:-
17:00Al Quds - Wadi Al-Nes -:-

PORTUGAL: Campeonato de Portugal

12:00Leca - Maritimo B -:-
16:00Pinhalnovense - Moura AC -:-
19:00Salgueiros - SC Vila Real -:-
19:00Vila Cortez - Anadia -:-
20:30GRAP - Oleiros -:-
21:00Amora - Moncarapachense -:-

PORTUGAL: Taça de Portugal

21:15Maritimo - Estoril -:-

PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Tabernes slutrunde

16:00Academica U23 - Sporting U23 -:-
18:00Benfica U23 - Portimonense U23 -:-
18:00Boavista U23 - CD Cova da Piedade U23 -:-

PORTUGAL: Taça da Liga Kvinder

15:00Famalicao K - Benfica K -:-

QATAR: Crown Prince Cup

14:30Al Sailiya - Al Khor -:-
17:15Al Arabi - Umm-Salal -:-

RUMÆNIEN: Liga 1

13:30Academica Clinceni - Botosani -:-
16:30Poli Iasi - UTA Arad -:-
19:00Din. Bucuresti - Gaz Metan -:-

SCHWEIZ: Super League

18:15Zürich - Vaduz -:-
20:30Young Boys - Lausanne -:-

SENEGAL: Ligue 1

17:00Jaraaf - Mbour Petite Cote -:-
17:00Teungueth - Casa -:-

SKOTLAND: Premiership

19:00Dundee Utd - St. Mirren -:-
19:00Ross County - Motherwell -:-
19:00St. Johnstone - Aberdeen -:-
20:45Celtic - Hamilton -:-
20:45Hibernian - Rangers -:-
20:45Livingston - Kilmarnock -:-

SKOTLAND: Championship

19:30Morton - Inverness -:-

SOMALIA: Nation Link Telecom Championship

16:00Geeska Afrika - Mogadishu City -:-

SPANIEN: Segunda División B - Gruppe 2

19:00Mutilvera - Tarazona -:-

SPANIEN: Segunda Division B - Gruppe 5

12:00Getafe B - Baleares -:-
20:00Extremadura UD - Don Benito -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 3

19:15Ribamontan al Mar - CD Barquereno -:-
19:15UD Samano - Revilla -:-
19:30Racing Santander B - Bezana -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 4

19:30Somorrostro - Beasain -:-
20:30Urgatzi - Balmaseda -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 5

19:30Santfeliuenc - CE Europa -:-
20:00Castelldefels - Montanesa -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 7

15:45Leganes B - El Alamo -:-
19:00AD Torrejon - Paracuellos Antamira -:-
20:00Complutense - Vallecano B -:-
20:30Trival Valderas - Villaverde San Andres -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 11

19:30Collerense - Constancia -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 13

16:30Aguilas FC - Bullense -:-
18:00EG El Palmar CF - Olimpico de Totana -:-
19:30UD Los Garres - Plus Ultra -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 14

20:00Miajadas - Azuaga -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 16

19:30Calasancio - Naxara -:-
19:30Tedeon - Racing Rioja -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 17

20:15Utebo FC - Calamocha -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 18

17:00Albacete B - La Roda -:-
17:00Guadalajara - Villacanas -:-
19:00Puertollano C.F. - La Solana -:-
20:00Azuqueca - Toledo -:-
20:00Madridejos - Conquense -:-

SPANIEN: Copa del Rey

19:00Sevilla - Valencia -:-
21:00Almeria - Osasuna -:-
21:00Vallecano - Barcelona -:-

SPANIEN: Primera Division Kvinder

13:30Madrid C. K - Sevilla K -:-
16:30Espanyol K - Valencia K -:-
18:30EDF Logrono K - Vallecano K -:-
20:30Real Sociedad K - Betis K -:-

SYDAFRIKA: Premier League

16:00Black Leopards - Mamelodi -:-
16:00Bloem Celtic - Chippa United -:-

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

13:00Pretoria Callies - Bizana Pondo Chiefs -:-
14:30Pretoria U. - Cape Umoya United -:-
14:30Steenberg United - Free State Stars -:-
14:30TS Sporting - Royal AM -:-

SYRIEN: Syria Cup

12:00Al Karamah - Al-Mukharram -:-
12:00Al Nawaeir - Al Shorta -:-
12:00Al Taliya - Al-Ittihad -:-
12:00Tishreen - Al Jaish -:-

TJEKKIET: 1. Liga

16:00Bohemians 1905 - Opava -:-
16:00Ostrava - Liberec -:-
18:00Zlin - Slavia Prag -:-

TJEKKIET: Tipsport liga

10:30Chrudim - Usti n. L. -:-

TUNESIEN: Ligue Professionnelle 1

13:00Stade Tunisien - Ben Guerdane -:-
14:00Kairouanaise - Etoile Sahel -:-
14:00Rejiche - Bizertin -:-
14:00US Tataouine - Slimane -:-
15:00Club Africain - Monastir -:-

TYRKIET: 2. Lig Hvid Gruppe

11:00Gumushanespor - Afjet Afyonspor -:-
11:00Hacettepe - Nigde Anadolu -:-
11:00H.Trabzon - Sancaktepe -:-
11:00Manisa FK - Corum -:-
11:00Sanliurfaspor - Ankara Demirspor -:-
11:00Sariyer - Kocaelispor -:-
11:00Utas Usakspor - Ergene Velimese -:-
11:00Zonguldak - Inegolspor -:-

TYRKIET: 2. Lig Rød Gruppe

11:00Bodrumspor - Etimesgut -:-
11:00Elazigspor - Bayburt -:-
11:00FK Vanspor - Tarsus -:-
11:00Karacabey Belediyespor - Kastamonuspor -:-
11:00Kirsehir Belediyespor - Turgutluspor -:-
11:00Mamak - Karabukspor -:-
11:00Pazarspor - Eyupspor -:-
11:00Pendikspor - Serik Belediyespor -:-
11:00Sakaryaspor - 1922 Konyaspor -:-
11:00Sivas Belediyespor - Kirklarelispor -:-

TYRKIET: 3. Lig Group 4

10:00Silivrispor - Karakopru -:-
11:00Adiyamanspor - Bursa -:-
11:00Bergama Bld. - Kelkit -:-
11:00Kirikkale Buyuk - 52 Orduspor -:-
11:00Kozan - Kestel -:-
11:00Modafenspor - Sultanbeyli -:-
11:00Muglaspor - Duzcespor -:-
11:00Siirt Ozel - Bayrampasa -:-

TYRKIET: Super Cup

18:45Basaksehir - Trabzonspor -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

18:30Darmstadt - Sandhausen -:-
20:30Karlsruhe - Hannover -:-
20:30Nürnberg - Regensburg -:-
20:30Paderborn - Kiel -:-

TYSKLAND: 3. Liga

19:00Ingolstadt - Hallescher -:-
19:00Magdeburg - 1860 München -:-
19:00Rostock - Saarbrucken -:-
19:00VfB Lübeck - Unterhaching -:-

TYSKLAND: Regionalliga Vest

14:00Dortmund II - Mönchengladbach II -:-
14:00Köln II - Bonner -:-

UNGARN: OTP Bank Liga

17:45Kisvarda - MOL Fehervar -:-
20:00Budafoki - Ferencvaros -:-

VERDEN: Internationale Venskabskampe

22:00Guatemala - Puerto Rico -:-
16:00Irak - Kuwait -:-

VERDEN: Venskabskampe Klubber

09:00Zenit (Rus) - Ural (Rus) -:-
11:00Belchatow (Pol) - T. Mazowiecki (Pol) -:-
11:00Chrobry Glogow (Pol) - Legnica 2 (Pol) -:-
11:00FC København (Den) - AGF (Den) -:-
11:00Tychy (Pol) - Katowice (Pol) -:-
12:00Chojniczanka (Pol) - Bytovia Bytow (Pol) -:-
12:00Dubrava (Cro) - Dragovoljac (Cro) -:-
12:30Krasnodar (Rus) - Riga FC (Lat) -:-
13:00Banska Bystrica (Svk) - Pohronie (Svk) -:-
13:00Banska Bystrica (Svk) - Pohronie (Svk) -:-
13:00Belasica (Mkd) - Kozuv Gevgelija (Mkd) -:-
13:00Borec (Mkd) - Teteks (Mkd) -:-
13:00Drita (Mkd) - Sloga Vinica (Mkd) -:-
13:00Lok. Plovdiv (Bul) - Sozopol (Bul) -:-
13:00Makedonija GP (Mkd) - Inhulets (Ukr) -:-
13:00Metalac (Srb) - Radnicki 1923 (Srb) -:-
13:00Nizhny Novgorod (Rus) - Drita (Kos) -:-
13:00OB (Den) - HB Køge (Den) -:-
13:00Radomiak Radom (Pol) - Lublin (Pol) -:-
13:00Renova (Mkd) - Rabotnicki (Mkd) -:-
13:00Vellazerimi (Mkd) - Pobeda (Mkd) -:-
13:00Yenisey (Rus) - Chernomorets (Rus) -:-
13:00AaB (Den) - Lyngby (Den) -:-
13:15FC København (Den) - AGF (Den) -:-
14:00Beroe (Bul) - Hebar (Bul) -:-
14:00Brann (Nor) - Sotra (Nor) -:-
14:00Jablonec B (Cze) - Slavia Prag B (Cze) -:-
14:00Koper (Slo) - Levski (Bul) -:-
14:00Lisen (Cze) - Petrzalka (Svk) -:-
14:00Michalovce (Svk) - Trebisov (Svk) -:-
14:00Slavia Sofia (Bul) - Omsk (Rus) -:-
14:00Stal Mielec (Pol) - Termalica B-B. (Pol) -:-
14:00SønderjyskE (Den) - AC Horsens (Den) -:-
14:00TSC Backa Topola (Srb) - Csikszereda M. Ciuc (Rou) -:-
14:30Krasnodar (Rus) - Soligorsk (Blr) -:-
14:30Opatija (Cro) - Sesvete (Cro) -:-
14:30Zilina (Svk) - Podbrezova (Svk) -:-
15:00Domzale (Slo) - Din. Vranje (Srb) -:-
15:00Innsbruck (Aut) - Gorica (Slo) -:-
15:00Lok. Moskva (Rus) - Östersunds (Swe) -:-
15:30B. Gdynia (Pol) - Ostroda (Pol) -:-
15:30Radnik (Srb) - Rukh Lviv (Ukr) -:-
16:00Legia (Pol) - Stomil Olsztyn (Pol) -:-
17:00A. Klagenfurt (Aut) - Weiz (Aut) -:-
17:00Jihlava (Cze) - Nove Mesto na M. (Cze) -:-
17:30Samara (Rus) - Celje (Slo) -:-
18:00Gwarek Tarnowskie Gory (Pol) - Swietochlowice (Pol) -:-
18:00Radomiak Radom (Pol) - Orleta Radzyn (Pol) -:-
18:00Yenisey (Rus) - Veles Moscow (Rus) -:-
19:00Jeunesse Esch (Lux) - Differdange (Lux) -:-

VERDEN: Venskabelige Klubkampe Kvinder

19:00Freiburg K (Ger) - Basel K (Sui) -:-

ZAMBIA: Super League

14:00Forest Rangers - Lumwana Radiants -:-
14:00Green Eagles - Red Arrows -:-
14:00NAPSA Stars - Kabwe -:-

ØSTRIG: Tipico Bundesliga

18:30Rapid Wien - St. Polten -:-
18:30Salzburg - Ried -:-
18:30Tirol - Altach -:-
20:30Wolfsberger AC - LASK -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.