REFRESH

Ishockey » I morgen » Alle

DANMARK: Metal Ligaen

19:00Rødovre Mighty Bulls - Odense Bulldogs -:-
19:30Rungsted Seier - Herlev Eagles -:-
19:30SønderjyskE - Herning Blue Fox -:-
19:30Aalborg Pirates - Esbjerg Energy -:-

EUROPA: Alps Hockey League

19:30Bregenzerwald - Jesenice -:-

FRANKRIG: Ligue Magnus

20:30Briancon - Nice -:-

HVIDERUSLAND: Extraleague

17:00Baranavichy - Vitebsk -:-
17:00Brest - Novopolotsk -:-
17:00Pinskiye Yastreby - Hviderusland U18 -:-

KAZAKHSTAN: Championship

12:00Gornyak Rudny - Altay Torpedo -:-
15:00Aktobe - Beibarys Atyrau -:-

POLEN: Polish Hockey League

18:00Sanok - Torun -:-
18:00Tychy - Katowice -:-
18:00Unia Oswiecim - Jastrzebie -:-
18:30Stoczniowiec Gdansk - MMKS Podhale -:-
19:00Zaglebie - Krakow -:-

RUSLAND: KHL

14:30Barys Nur-Sultan - Yaroslavl -:-
18:30Dinamo Riga - Cherepovets -:-

RUSLAND: VHL

12:00Angarsk - CSK VVS -:-
13:00Krasnoyarsk - Lada -:-
15:00Tyumen - Yugra -:-
16:30Tambov - Izhevsk -:-
17:00Perm - Zvezda Moscow -:-
17:00Voronezh - Almetyevsk -:-

RUSLAND: MHL

09:00Sakhalinskie Akuly - Atlant -:-
10:00Amurskie Tigry - Russkie Vityazi -:-
10:30Tayfun - Krasnaya Armiya -:-
12:30Sibirskie Snaipery - Sarmaty -:-
16:30Din. St. Petersburg - SKA-1946 -:-
17:00Krylya Sovetov - Kapitan -:-
17:00SKA-Varyagi - Dyn. Moscow -:-

RUSLAND: NMHL

15:00Lipetsk - GUOR Kareliya -:-
15:00Ryazan - Dinamo Junior -:-
15:30Progress Glazov - Metallurg Serov -:-

SCHWEIZ: National League

19:45Bern - Zug -:-
19:45Davos - Ambri-Piotta -:-
19:45Lausanne - Servette -:-

SLOVAKIET: Tipos Extraliga

18:00Detva - DVTK -:-
18:00Kosice - Poprad -:-
18:00Nitra - Nove Zamky -:-
18:00Trencin - Slovan Bratislava -:-
18:00Zvolen - Michalovce -:-

SLOVAKIET: 1. Liga

17:30Trnava - HC 19 Humenne -:-
18:00Dubnica - Zilina -:-
18:00Martin - Pov. Bystrica -:-
18:00Skalica - Spisska Nova Ves -:-
18:00Topolcany - Levice -:-

SVERIGE: HockeyAllsvenskan

19:00Almtuna - Vita Hasten -:-
19:00Kristianstads - IF Bjorkloven -:-
19:00Västerås IK - Modo -:-

SVERIGE: HockeyEttan Syd

19:00Hanhals - Borås -:-
19:00Tyringe - Karlskrona -:-

SVERIGE: HockeyEttan Vest

19:00Forshaga - Surahammar -:-
19:00Skövde - Eskilstuna Linden -:-

SVERIGE: HockeyEttan Øst

19:00Huddinge - Enkopings -:-
19:00Segeltorps IF - Arlanda -:-
19:00Sollentuna - Nykopings SK -:-
19:00Vallentuna - Hammarby -:-
19:00Visby-Roma - Stromsbro IF -:-

SVERIGE: SDHL Kvinder

19:00AIK K - Brynäs K -:-

TJEKKIET: Extraliga

16:30Plzen - Zlin -:-
17:00Trinec - Litvinov -:-
17:30Karlovy Vary - Liberec -:-
17:30Mlada Boleslav - Mountfield HK -:-
17:30Vitkovice - Pardubice -:-
18:00Kometa Brno - Olomouc -:-

TYSKLAND: DEL2

19:30Freiburg - Bad Nauheim -:-
19:30Kassel - Bietigheim/Bissingen -:-
19:30Lausitzer Fuchse - Crimmitschau -:-
19:30Löwen Frankfurt - Tolzer Lowen -:-
19:30Ravensburg - Kaufbeuren -:-
20:00Bayreuth - Landshut -:-
20:00Heilbronner - Dresdner Eislowen -:-

TYSKLAND: Oberliga Nord

19:30Krefelder EV - Halle -:-
20:00Crocodiles Hamburg - Erfurt -:-
20:00EC Hannover - Hannover -:-
20:00Leipzig - Herner -:-
20:00Trappers - Hammer Eisbaren -:-
20:30Herford - Diez-Limburg -:-

TYSKLAND: Oberliga Syd

19:30Peiting - Passau -:-
20:00Deggendorfer - Hochstadter EC -:-
20:00Landsberg - Rosenheim -:-
20:00Memmingen - Fussen -:-
20:00Riessersee - Regensburg -:-
20:00Selber - Lindau -:-

TYSKLAND: MagentaSport Cup

19:30Bremerhaven - Wolfsburg -:-

UKRAINE: UHL

17:00Kryzhani Vovky - Bilyi Bars -:-
17:00Sokol Kiev - Kremenchuk -:-

UNGARN: Erste Liga

20:00DEAC - DAB -:-

USA: USHL

01:05Green Bay Gamblers - USA U18 -:-
02:05Lincoln Stars - Fargo Force -:-

ØSTRIG: ICE Hockey League

19:15Fehervar AV19 - Innsbruck -:-
19:15Graz - Salzburg -:-
19:15Steinbach BW - Klagenfurt -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live ishockey resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.