REFRESH

Tennis » I dag » Alle

ATP - SINGLER: Barcelona (Spanien), grus

2. sætSinner J. (Ita) - Rublev A. (Rus) 1:0 (6:2,4:5)
14:30Auger-Aliassime F. (Can) - Tsitsipas S. (Gre) -:-
16:00Nadal R. (Esp) - Norrie C. (Gbr) -:-
17:30Schwartzman D. (Arg) - Carreno-Busta P. (Esp) -:-

ATP - SINGLER: Beograd (Serbien), grus

2. sætKrajinovic F. (Srb) - Berrettini M. (Ita) 0:1 (4:6,0:0)
14:40Djokovic N. (Srb) - Kecmanovic M. (Srb) -:-
17:00Daniel T. (Jpn) - Delbonis F. (Arg) -:-
18:30Karatsev A. (Rus) - Mager G. (Ita) -:-

WTA - SINGLER: Istanbul (Tyrkiet), grus

3. sætKonjuh A. (Cro) - Kostyuk M. (Ukr) 1:1 (5:7,6:4,0:1)
14:30Cirstea S. (Rou) - Ferro F. (Fra) -:-
16:00Mertens E. (Bel) - Siniakova K. (Cze) -:-
17:30Kudermetova V. (Rus) - Bogdan A. (Rou) -:-

WTA - SINGLER: Stuttgart (Tyskland), grus (indendørs)

14:10Barty A. (Aus) - Pliskova Ka. (Cze) -:-
17:00Svitolina E. (Ukr) - Kvitova P. (Cze) -:-
18:30Alexandrova E. (Rus) - Halep S. (Rou) -:-
20:00Sabalenka A. (Blr) - Kontaveit A. (Est) -:-

ATP - DOUBLER: Barcelona (Spanien), grus

14:00Cabal J.S./Farah R. - Chardy J./Martin F. -:-

ATP - DOUBLER: Beograd (Serbien), grus

2. sætBehar A./Escobar G. - Brkic T./Cacic N. 1:0 (6:3,1:1)
14:40Sabanov I./Sabanov M. - Berrettini M./Vavassori A. -:-

WTA - DOUBLER: Istanbul (Tyrkiet), grus

2. sætVesnina E./Zvonareva V. - Hibino N./Ninomiya M. 0:1 (3:6,0:4)

WTA - DOUBLER: Stuttgart (Tyskland), grus (indendørs)

14:00Kichenok N./Olaru I.R. - Barthel M./Friedsam A-L. -:-
15:30Heisen V./Wang Y. - Kerber A./Petkovic A. -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Rom (Italien), grus

11:10Lamasine T. (Fra) - Gaston H. (Fra) 0:2
11:15Ymer E. (Swe) - Varillas J. P. (Per) 0:2
2. sætPellegrino A. (Ita) - Ofner S. (Aut) 0:1 (2:6,2:1)
14:35Giustino L. (Ita) - Kopriva V. (Cze) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Salinas (Ecuador), hardcourt

17:00Ugo Carabelli C. (Arg) - Menendez A. (Esp) -:-
17:00Van Rijthoven T. (Ned) - Celikbilek A. (Tur) -:-
18:30Jarry N. (Chi) - Tirante T. A. (Arg) -:-
18:30Mejia N. (Col) - Barrios T. (Chi) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Tallahassee (USA), grus

18:00Brooksby J. (Usa) - Mmoh M. (Usa) -:-
18:00Torpegaard M. (Den) - Mena F. (Arg) -:-
19:30Fratangelo B. (Usa) - Kwiatkowski T. S. (Usa) -:-
19:30Jianu F. C. (Rou) - Kudla D. (Usa) -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Rom (Italien), grus

1. sætDoumbia S./Reboul F. - Arneodo R./Couacaud E. 0:0 (3:3)
15:00Galloway R./Lawson A. - Lorenzi P./Varillas J. P. -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Salinas (Ecuador), hardcourt

23:25Aragone J./Quiroz R. - Hidalgo D./Mansouri S. 0:2
20:00Reyes-Varela M./Romboli F. - Hidalgo D./Mansouri S. -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Tallahassee (USA), grus

21:00Luz O./Matos R. - Mena F./Menezes J. -:-
21:00Bangoura S./Young D. - Pasha N./Schnur M. J. -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Antalya (Tyrkiet), grus

09:00Ovcharenko O. (Ukr) - Heyman C. (Bel) 1:2
09:00Vanneste J. (Bel) - Marozsan F. (Hun) 0:2
10:30Arnaboldi F. (Ita) - Frunza N. (Rou) 0:2
10:30Forti F. (Ita) - Mitsui S. (Jpn) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Cairo (Egypten), grus

11:00Capecchi D. (Ita) - Galarza J. I. (Arg) 2:0
11:00Crawford O. (Usa) - Vidal Azorin J. F. (Esp) -:-
11:00Mochizuki S. (Jpn) - Michalski D. (Pol) -:-
13:30Winter Lopez B. (Esp) - Barrena A. (Arg) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Monastir (Tunesien), hardcourt

10:30Gutierrez Oscar J. (Bra) - Mridha J. (Swe) -:-
10:30Marcondes I. (Bra) - Yitbarek S. (Swe) -:-
12:00Giacalone O. (Ita) - Grigelis L. (Ltu) -:-
12:00Negritu Ch. (Ger) - Chung Y. (Kor) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Sibenik (Kroatien), grus

10:00Bocchi L. (Ita) - Pichler D. (Aut) 0:2
10:00Prechtel S. (Ger) - Erler A. (Aut) 2:0
11:30Poljicak M. (Cro) - Kekez D. (Cro) 0:2
11:30Setkic A. (Bih) - Madarasz G. (Hun) 2:0

ITF MÆND - SINGLER: M25 Angers (Frankrig), grus

11:00Denolly C. (Fra) - Catarina L. (Mon) 0:2
11:00Mpetshi Perricard G. (Fra) - Lopez San Martin A. (Esp) -:-
13:00Cazaux A. (Fra) - Guinard M. (Fra) WO -:-
15:00Tseng C. H. (Tpe) - Hamou M. (Fra) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Antalya (Tyrkiet), grus

09:00In-Albon Y. (Sui) - Andreeva E. (Rus) 2:1
09:00Matsuda M. (Jpn) - Falkner Z. (Slo) 0:2
09:00Nahimana S. (Bur) - Brancaccio N. (Ita) 2:0
09:00Soboleva A. (Ukr) - Ryser V. (Sui) 2:0

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Cairo (Egypten), grus

11:00Avanesyan E. (Rus) - Lukacs V. (Hun) 2:0
11:00Samir S. (Egy) - Ambrosio S. (Ger) 2:0
11:00Timofeeva M. (Rus) - Kolar N. (Slo) 2:0
13:10Amiraghyan A. (Arm) - Hoste Ferrer C. (Esp) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Monastir (Tunesien), hardcourt

10:30Hourigan P. M. (Nzl) - Visscher S. J. (Ned) -:-
10:30Masarova R. (Esp) - Kilnarova M. (Cze) -:-
10:30Noskova L. (Cze) - Vedder E. (Ned) -:-
10:30Vismane D. (Lat) - Toth A. K. (Hun) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Oeiras (Portugal), grus

11:00Kalinina A. (Ukr) - Guerrero Alvarez E. (Esp) 2:1
13:00Melnikova M. (Rus) - Mendez S. (Aus) -:-
13:30Waltert S. (Sui) - Minella M. (Lux) -:-
14:00Grabher J. (Aut) - Jang S. J. (Kor) -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Antalya (Tyrkiet), grus

13:30Fajta P./Marozsan F. - Noguchi R./Yamasaki J. -:-
13:30Maggioli E./Ovcharenko O. WO - Oliel Y./Patael B. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Cairo (Egypten), grus

13:30Lomakin G./Wehnelt K. - Capecchi D./Passaro F. -:-
14:00Galarza J. I./Paz J. P. - Mochizuki S./Uzhylovskyi V. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Monastir (Tunesien), hardcourt

14:30Bertola R./Crepaldi E. - Ghorbel A./Gutierrez Oscar J. -:-
14:30Klier Junior G./Marcondes I. - Bergevi F./Mridha J. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Sibenik (Kroatien), grus

13:00Nareyka B. M./Prechtel S. - Babic Z./Pichler D. -:-
14:30Devald B./Poljicak M. - Kalender A./Rogic Hadzalic A. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Angers (Frankrig), grus

17:00Denolly C./Guinard M. WO - Cazaux A./Droguet T. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Antalya (Tyrkiet), grus

13:30Akita S./In-Albon Y. - Gadecki O./Nahimana S. -:-
13:30Fossa N./Perez Garcia M. P. - Lee S-R/Matsuda M. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Cairo (Egypten), grus

13:30Haverlag I./Hoedt M. - Matusova B./Zolotareva A. -:-
13:45Avanesyan E./Timofeeva M. - Klaffner M./Kolar N. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Monastir (Tunesien), hardcourt

14:30Bejenaru K. P./Ghioroaie I. G. - Vedder E./Visscher S. J. -:-
14:30Hourigan P. M./Sema E. - Masarova R./Vismane D. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Oeiras (Portugal), grus

13:00Marino R./Shinikova I. - Choi J. H./Han N. -:-
15:00Boskovic L./Mendez S. - Lamens S./Melnikova M. -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.