REFRESH

Tennis » I går » Alle

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Campinas (Brasilien), grus

15:10Carballes Baena R. (Esp) - Safwat M. (Egy) 2:1
17:25Galan Riveros D. E. (Col) - Popko D. (Kaz) 2:0
19:10Meligeni Rodrigues Alves F. (Bra) - Tabilo A. (Chi) 2:0
21:10Cerundolo F. (Arg) - Bagnis F. (Arg) 2:0

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Maia (Portugal), grus (indendørs)

13:10Zapata Miralles B. (Esp) - Laaksonen H. (Sui) 2:1
14:00Coppejans K. (Bel) - Sousa P. (Por) 1:2
15:15Arnaboldi A. (Ita) - Ajdukovic D. (Cro) 0:2
15:50Kovalik J. (Svk) - Taberner C. (Esp) 0:2

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Campinas (Brasilien), grus

00:05Matos R./Menezes J. - Cuevas M./Duran G. WO -:-
17:15Cuevas M./Duran G. - Doumbia S./Reboul F. 0:2
23:05Martinez L. D./Meligeni Rodrigues Alves F. - Redlicki Ma./Reese H. 2:0

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Maia (Portugal), grus (indendørs)

12:10Lenz J./Masur D. - Kolar Z./Vavassori A. 1:2
18:00Glasspool L./Heliovaara H. - Begemann A./Olivetti A. 2:0

ITF MÆND - SINGLER: M15 Antalya (Tyrkiet), grus

08:00Cobolli F. (Ita) - Misolic F. (Aut) 0:2
08:00Gima S. (Rou) - Rune H. (Den) 0:2
08:00Tiurnev E. (Rus) - Lazarov A. (Bul) -:-
11:30Gill F. (Gbr) - Ilhan M. (Tur) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Cairo (Egypten), grus

09:00Maamoun K.M. (Egy) - Crepaldi E. (Ita) 0:2
09:00Nikles J. (Sui) - Ornago F. (Ita) 2:0
10:00Sanchez Jover C. (Esp) - Torres J. B. (Arg) TRUKKET SIG 1:0
10:30Krutykh O. (Ukr) - Vidal Azorin J. F. (Esp) 2:1

ITF MÆND - SINGLER: M15 Madrid (Spanien), grus (indendørs)

11:10Diaz Acosta F. (Arg) - Esteve L. E. (Esp) 2:1
11:10Lopez Montagud C. (Esp) - Cornut-Chauvinc A. (Fra) 0:2
11:10Lopez San Martin A. (Esp) - Vivero G. P. (Esp) 2:1
13:05Damas M. (Esp) - Andreev A. (Bul) 0:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Monastir (Tunesien), hardcourt

09:30Droguet T. (Fra) - Tamm K. (Est) 2:0
09:30Zukas M. (Arg) - Pichler D. (Aut) 2:1
11:00Mansouri S. (Tun) - Atmane T. (Fra) 2:1
11:00Prechtel S. (Ger) - Kirkin E. (Tur) 0:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Santo Domingo (Dominikanske Republik), hardcourt

15:00Aguilar J. C. (Can) - Smith K. (Usa) 0:2
15:45Chappell N. (Usa) - Civita-Telles L. (Bra) -:-
15:45Rodriguez R. (Ven) - Rybakov A. (Usa) -:-
18:30Crawford O. (Usa) - Khan Z. (Usa) 2:0

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Antalya (Tyrkiet), grus

08:00Black H. T. (Usa) - Avdeeva J. (Rus) -:-
08:00Kudermetova P. (Rus) - Pislak M. (Slo) 2:0
08:00Oz I. (Tur) - Lopatetska D. (Ukr) 2:0
08:00Rajkovic A. (Cro) - Rosca A. (Rou) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Cairo (Egypten), grus

09:00Kulambayeva Z. (Kaz) - Avanesyan E. (Rus) 2:0
09:00Murta I. (Por) - Alves C. (Bra) 0:2
09:00Nefedova A. (Usa) - Kubareva A. (Blr) 2:1
09:00Siskova A. (Cze) - Andreeva E. (Rus) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Monastir (Tunesien), hardcourt

09:30Monnet C. (Fra) - Berberovic N. (Bih) 2:1
09:30Nahimana S. (Bur) - Cavalle-Reimers Y. (Esp) 2:0
09:30Scilipoti S. (Sui) - Hatouka Y. (Blr) 1:2
11:00Talbi S. (Blr) - Fruhvirtova L. (Cze) 0:2

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Antalya (Tyrkiet), grus

11:30Aksu C./Erel Y. - Akkoyun U./Turker M. N. -:-
11:30Fayziev S./Fomin S. - Donski A./Lazarov A. -:-
11:30Fufygin M./Nashatyrkin R. - Agabigun S./Altuna T. -:-
11:30Manda C./Tomescu D. A. - Aksu C./Erel Y. WO -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Cairo (Egypten), grus

12:00Otegui J. B./Paz J. P. - El Sallaly A./Gaber A. 2:0
12:00Habib H./Vidal Azorin J. F. - Kodat T. A./Krutykh O. 2:0

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Madrid (Spanien), grus (indendørs)

16:00Cervantes I./Roca Batalla O. - Diaz Acosta F./Lopez Villasenor G. 1:2

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Monastir (Tunesien), hardcourt

14:00Erler A./Pichler D. - Capecchi D./Giacalone O. 2:0
14:00Massara A./Potenza L. - Arribage T./Droguet T. 0:2

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Antalya (Tyrkiet), grus

11:30Hanatani N./Hosogi S. - Topalova G./Vismane D. -:-
13:00Aksu A./Gjorcheska L. - Prisacariu A./Rosca A. -:-
13:00Oz I./Sezer M. - Baykal B./Turkmen D. -:-
15:00Dema V./Dinu C. - Demidova D./Sakellaridi S. TRUKKET SIG 0:0

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Cairo (Egypten), grus

12:00Kulambayeva Z./Scholsen H. - Avanesyan E./Kubareva A. 0:2
12:00Siskova A./Stevens L. - Mettraux M./Murta I. 2:0

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Monastir (Tunesien), hardcourt

14:00Cavalle-Reimers Y./Marinkovic B. - Ibbou I./Nahimana S. 2:0
14:00Gram O./Scilipoti S. - Berberovic N./Husaric A. 0:2

OPVISNING- MÆND: UTR Pro Match Series (Verden), hardcourt

00:05Smith J. (Aus) - Pearson K. (Aus) 1:2
02:00Delaney Ja. (Aus) - Jin J. (Aus) 2:0
03:35Hijikata R. (Aus) - Nkomba B. B. (Aus) 1:2
05:50McCabe J. (Aus) - Winter E. (Aus) 0:2
00:05Hijikata R. (Aus) - McCabe J. (Aus) 2:1

OPVISNING - KVINDER: UTR Pro Match Series (Verden), hardcourt

00:05Osborne A. (Aus) - Lawless T. (Aus) 0:2
02:00Ivanov V. (Nzl) - Mays L. (Aus) 2:0
00:05Bozovic A. (Aus) - Lawless T. (Aus) 2:0

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.