REFRESH

Tennis » I går » Alle

ATP - SINGLER: Buenos Aires (Argentina), grus

17:10Cecchinato M. (Ita) - Djere L. (Srb) 1:2
19:45Koepfer D. (Ger) - Tirante T. A. (Arg) 2:1
22:10Andujar P. (Esp) - Londero J. I. (Arg) 2:0
00:10Carballes Baena R. (Esp) - Monteiro T. (Bra) 0:2

ATP - SINGLER: Buenos Aires (Argentina) - Kvalifikationer, grus

15:10Munar J. (Esp) - Altmaier D. (Ger) 2:0
15:10Velotti A. (Arg) - Cerundolo F. (Arg) 0:2
16:40Klein L. (Svk) - Escobedo E. (Usa) 2:0
17:10Nagal S. (Ind) - Kicker N. (Arg) 2:1

ATP - SINGLER: Cordoba (Argentina), grus

23:15Ramos A. (Esp) - Cerundolo J. M. (Arg) 1:2

ATP - SINGLER: Rotterdam (Holland), hardcourt (indendørs)

13:10Basilashvili N. (Geo) - Norrie C. (Gbr) 0:2
14:40Nishikori K. (Jpn) - Auger-Aliassime F. (Can) 2:0
19:40Haase R. (Ned) - Murray A. (Gbr) 1:2
22:35Fucsovics M. (Hun) - Opelka R. (Usa) 2:1

WTA - SINGLER: Doha (Qatar), hardcourt

12:35Brady J. (Usa) - Kontaveit A. (Est) 0:2
13:55Kudermetova V. (Rus) - Muguruza G. (Esp) 0:2
15:10Kerber A. (Ger) - Buyukakcay C. (Tur) 2:0
16:10Bertens K. (Ned) - Ostapenko J. (Lat) 0:2
17:00Sakkari M. (Gre) - Sherif M. (Egy) 2:0
17:25Kuznetsova S. (Rus) - Azarenka V. (Blr) 0:2

WTA - SINGLER: Doha (Qatar) - Kvalifikationer, hardcourt

12:35Bucsa C. (Esp) - Pliskova Kr. (Cze) 0:2
12:35Pegula J. (Usa) - Doi M. (Jpn) 2:0
12:35Siegemund L. (Ger) - Tsurenko L. (Ukr) 2:0
13:50Mattek-Sands B. (Usa) - Blinkova A. (Rus) 0:2

WTA - SINGLER: Lyon (Frankrig), hardcourt (indendørs)

11:05Minnen G. (Bel) - Kawa K. (Pol) 2:0
11:05Rus A. (Ned) - Wang Xiy. (Chn) 2:0
13:15Babos T. (Hun) - Gracheva V. (Rus) 2:1
13:45Stojanovic N. (Srb) - Cirstea S. (Rou) 2:0
15:15Alexandrova E. (Rus) - Tauson C. (Den) 0:2
17:40Frech M. (Pol) - Ferro F. (Fra) 1:2
20:50Kuzmova V. (Svk) - Giorgi C. (Ita) 0:2

ATP - DOUBLER: Buenos Aires (Argentina), grus

19:40Behar A./Escobar G. - Kecmanovic M./Mager G. 2:1

ATP - DOUBLER: Rotterdam (Holland), hardcourt (indendørs)

11:10Lajovic D./Wawrinka S. - Khachanov K./Rublev A. 1:2
16:40Arends S./Pel D. - Chardy J./Martin F. 0:2

WTA - DOUBLER: Doha (Qatar), hardcourt

15:10Krejcikova B./Siniakova K. - Zheng S./Zhu L. 2:1
16:50Klepac A./Mirza S. - Kichenok L./Kichenok N. 2:1

WTA - DOUBLER: Lyon (Frankrig), hardcourt (indendørs)

15:50Lapko V./Sasnovich A. - Boisson L./Fayard J. 2:0
16:55Bara Irina M./Buzarnescu M. - Danilina A./Marozava L. 0:2

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Gran Canaria 2 (Spanien), grus

14:00Barranco C. J. (Esp) - Gaio F. (Ita) 1:2
15:10Bonadio R. (Ita) - Petrovic D. (Srb) TRUKKET SIG 0:0
16:10Kavcic B. (Slo) - Vrbensky M. (Cze) 2:0
16:40Sanchez Izquierdo N. (Esp) - Pellegrino A. (Ita) 2:1
17:00Oliveira G. (Por) - Coppejans K. (Bel) 0:2
18:25Menendez A. (Esp) - Trungelliti M. (Arg) 0:2

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Gran Canaria 2 (Spanien) - Kvalifikationer, grus

12:05Nava E. (Usa) - Toledo B. P. (Esp) 2:1
12:10Ehrat S. (Sui) - Esteve L. E. (Esp) 1:2
12:10Jianu F. C. (Rou) - Doumbia S. (Fra) 2:0
13:35Zeppieri G. (Ita) - Marti Pujolras A. (Esp) 2:1

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Nur-Sultan 2 (Kazakhstan), hardcourt (indendørs)

09:15Ferreira Silva F. (Por) - Kukushkin M. (Kaz) 2:0
10:00Ramanathan R. (Ind) - Grenier H. (Fra) 2:1
11:00Muller A. (Fra) TRUKKET SIG - Istomin D. (Uzb) 0:1
12:05Yevseyev D. (Kaz) - Ito T. (Jpn) 1:2
12:10Donskoy E. (Rus) - Ofner S. (Aut) 0:2

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Nur-Sultan 2 (Kazakhstan) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

05:10Lenz J. (Ger) - Manafov V. (Ukr) 1:2
05:10Wu Tung-Lin (Tpe) - Bobrov B. (Rus) 2:0
07:25Blanch U. (Usa) - Kachmazov A. (Rus) 1:2
07:55Peniston R. (Gbr) - Virtanen O. (Fin) 2:0

CHALLENGER MÆND - SINGLER: St. Petersburg (Rusland), hardcourt (indendørs)

11:40Serdarusic N. (Cro) - Vatutin A. (Rus) 1:2
12:20Stricker D. (Sui) - Ajdukovic D. (Cro) 2:1
13:35Basic M. (Bih) - Karlovskiy E. (Rus) 2:0
14:30Celikbilek A. (Tur) - Sultanov K. (Uzb) 2:0
14:50Sekiguchi S. (Jpn) - Ilkel C. (Tur) 0:2

CHALLENGER MÆND - SINGLER: St. Petersburg (Rusland) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

08:05Lehecka J. (Cze) - Kuznetsov An. (Rus) 0:2
09:35Bega A. (Ita) - Catarina L. (Mon) 0:2
09:40Dubrivnyy A. (Rus) - Mansouri S. (Tun) 2:1
11:10Nedelko I. (Rus) - Bergs Z. (Bel) 0:2

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.