Tennis » 04.05.2024 » Alle
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
WTA - SINGLER: Madrid (Spanien), grus
18:40Swiatek I. (Pol) - Sabalenka A. (Wrl) 2:1ATP - DOUBLER: Madrid (Spanien), grus
15:40Korda S./Thompson J. - Behar A./Pavlasek A. 2:0CHALLENGER MÆND - SINGLER: Aix en Provence (Frankrig), grus
14:10Safiullin R. (Wrl) - Munar J. (Esp) 0:216:30Vacherot V. (Mon) - Tabilo A. (Chi) 1:2
CHALLENGER MÆND - SINGLER: Cagliari (Italien), grus
15:25Galan D. E. (Col) - Musetti L. (Ita) 0:217:15Darderi L. (Ita) - Navone M. (Arg) 0:2
CHALLENGER MÆND - SINGLER: Guangzhou (Kina), hardcourt
07:05Shimizu Y. (Jpn) - Cressy M. (Usa) 1:208:15Hsu Y. H. (Tpe) - Schoolkate T. (Aus) 1:2
11:15Bu Y. (Chn) - Duckworth J. (Aus) 2:0
14:10Zhukayev B. (Kaz) - Walton A. (Aus) 1:2
CHALLENGER MÆND - SINGLER: Porto Alegre (Brasilien), grus
18:45Bueno G. (Per) - Kirkin E. (Tur) 1:218:45Mena F. (Arg) - Dutra Da Silva D. (Bra) 0:2
CHALLENGER KVINDER - SINGLER: Lleida (Spanien), grus
11:25Sherif M. (Egy) - Maristany G. (Esp) 2:013:05Osorio C. (Col) - Siniakova K. (Cze) 0:2
CHALLENGER KVINDER - SINGLER: Saint Malo (Frankrig), grus
12:45Naef C. (Sui) - Paquet C. (Fra) 0:214:40Boisson L. (Fra) - Cornet A. (Fra) 2:1
CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Aix en Provence (Frankrig), grus
12:10Johnson L./Mansouri S. - Debru G./Jacq G. 2:112:10Hidalgo D./Rodriguez C. - Goransson A./Verbeek S. 2:0
CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Cagliari (Italien), grus
12:10Balaji N. S./Begemann A. - Erler A./Miedler L. 2:013:40Arias B./Zeballos F. - Frantzen C./Jebens H. 2:0
CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Guangzhou (Kina), hardcourt
06:35Puttergill C./Stalder R. - Nam J. S./Niklas-Salminen P. 1:215:05Nam J. S./Niklas-Salminen P. - Ellis B./Schoolkate T. 1:2
CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Porto Alegre (Brasilien), grus
16:10Harper P./Stevenson D. - Cid Subervi R./Uchida K. 1:2CHALLENGER KVINDER - DOUBLER: Lleida (Spanien), grus
16:10Melichar-Martinez N./Perez E. - Piter K./Sherif M. 2:0CHALLENGER KVINDER - DOUBLER: Saint Malo (Frankrig), grus
17:10Anshba A./Detiuc A. - Cascino E./Monnet C. 2:1ITF MÆND - SINGLER: M15 Antalya 13 (Tyrkiet), grus
10:00Alcala Gurri M. (Esp) - Slump S. (Ned) 0:210:00Jianu F. C. (Rou) - Agwi M. (Irl) 0:2
ITF MÆND - SINGLER: M15 Kursumlijska Banja 3 (Serbien), grus
10:00Gavrielides L. (Ger) - Gentzsch T. (Ger) 0:210:00Gueymard Wayenburg S. (Fra) - Djuric B. (Srb) 2:1
12:00Gentzsch T. (Ger) - Demanet E. (Bel) 0:2
13:00Matsuda K. (Jpn) - Gueymard Wayenburg S. (Fra) 1:2
ITF MÆND - SINGLER: M15 Monastir 18 (Tunesien), hardcourt
11:00Singh K. (Ind) - Parker S. (Gbr) 0:211:00van Wyk K. (Rsa) - Wiskandt M. (Ger) 1:2
ITF MÆND - SINGLER: M15 Orange Park, FL (USA), grus
18:05Vale D. (Por) - Quan R. (Usa) 2:118:10Denolly C. (Fra) - Maloney P. (Usa) 2:0
ITF MÆND - SINGLER: M15 Osijek (Kroatien), grus
12:30Sultanov K. (Uzb) - Bielinskyi V. (Ukr) 0:214:00Poljicak M. (Cro) - Oberleitner N. (Aut) 2:1
ITF MÆND - SINGLER: M25 Anapoima (Colombia), grus
17:30Pannu K. (Nzl) - Lock B. (Zim) 2:118:30Mejia N. (Col) - Adams H. (Usa) 2:0
ITF MÆND - SINGLER: M25 Nottingham 2 (Storbritannien), hardcourt
11:40Hudd E. (Gbr) - Searle H. (Gbr) 0:211:40Mott B. (Aus) - Broom C. (Gbr) 0:2
ITF MÆND - SINGLER: M25 Sabadell (Spanien), grus
10:45Damas M. (Esp) - Collarini A. (Arg) TRUKKET SIG 0:012:00Sanchez Izquierdo N. (Esp) - Rincon D. (Esp) 2:0
ITF MÆND - SINGLER: M25 Santa Margherita di Pula 6 (Italien), grus
10:05Ferrari G. (Ita) - Otegui J. B. (Arg) 0:210:05Wenger D. (Sui) - Weis A. (Ita) 0:2
10:10Clarke J. (Gbr) - Kumar O. (Usa) TRUKKET SIG 1:0
10:10Sanchez Jover C. (Esp) - Moeller E. (Den) 2:1
13:50Otegui J. B. (Arg) - Clarke J. (Gbr) 0:2
14:40Sanchez Jover C. (Esp) - Weis A. (Ita) 2:0
ITF KVINDER - SINGLER: W100 Bonita Springs, FL (USA), grus
17:40Li A. (Usa) - Sun L. (Nzl) 0:219:05Joint M. (Aus) - Deichmann K. (Lie) 2:1
ITF KVINDER - SINGLER: W100 Gifu (Japan), hardcourt
04:10Rodionova Ar. (Aus) - Hontama M. (Jpn) 2:005:45Uchijima M. (Jpn) - Hartono A. (Ned) 2:1
ITF KVINDER - SINGLER: W100 Wiesbaden (Tyskland), grus
12:05Riera J. (Arg) - Semenistaja D. (Lat) 2:114:35Niemeier J. (Ger) - Begu I. (Rou) 2:0
ITF KVINDER - SINGLER: W15 Antalya 12 (Tyrkiet), grus
10:00El Aouni A. (Mar) - Granwehr A. (Sui) 2:010:00Yushchenko V. (Wrl) - Kovackova A. (Cze) 2:0
ITF KVINDER - SINGLER: W15 Kursumlijska Banja 3 (Serbien), grus
10:00Pavlou D. (Gre) - Hageman M. (Ned) 1:210:00Tucakovic S. (Bih) - Sonobe W. (Jpn) 0:2
12:30Hageman M. (Ned) - Herea C. A. (Rou) 1:2
ITF KVINDER - SINGLER: W15 Monastir 16 (Tunesien), hardcourt
11:00Adkar V. (Ind) - Tkacheva M. (Wrl) 1:212:30Back D. (Kor) - Nugroho P. M. (Ina) 2:1
ITF KVINDER - SINGLER: W15 Osijek (Kroatien), grus
12:30Toth A. K. (Hun) - Meyer Auf Der Heide L. (Ger) 2:012:30Vujovic L. (Srb) - Hindova D. (Cze) 0:2
ITF KVINDER - SINGLER: W15 Varberg (Sverige), grus
11:15Herrmann S. (Ger) - Hennemann C. W. (Swe) 0:211:15Malygina E. (Est) - Karamoko N. (Sui) 2:0
ITF KVINDER - SINGLER: W35 Anapoima (Colombia), grus
17:00Alves C. (Bra) - Tona M. (Ita) 2:019:00Tubello A. (Fra) - Lodikova D. (Wrl) 1:2
ITF KVINDER - SINGLER: W35 Boca Raton, FL 2 (USA), grus
17:00Bozovic A. (Aus) - Rinaldo Persson K. (Swe) 0:217:00Kiick A. (Usa) - Crossley M. (Jpn) 1:2
ITF KVINDER - SINGLER: W35 Hammamet 7 (Tunesien), grus
11:00Benoit M. (Bel) - Vandewinkel H. (Bel) 1:211:00Yamazaki I. (Jpn) - Kulambayeva Z. (Kaz) 2:0
ITF KVINDER - SINGLER: W35 Nottingham 2 (Storbritannien), hardcourt
13:00Kartal S. (Gbr) - Sato H. (Jpn) 2:113:00Paszek T. (Aut) - Bubelyte K. (Ltu) 0:2
ITF KVINDER - SINGLER: W35 Santa Margherita di Pula 6 (Italien), grus
10:00Brancaccio N. (Ita) - Tsygourova K. (Sui) 2:010:00Lazaro Garcia A. (Esp) - Hietaranta L. (Fin) 2:0
10:00Teichmann J. (Sui) - Kuhl C. (Ger) 2:0
10:00Vedder E. (Ned) - Szabanin N. (Hun) 2:0
11:30Teichmann J. (Sui) - Brancaccio N. (Ita) 2:1
11:30Vedder E. (Ned) - Lazaro Garcia A. (Esp) 0:2
ITF KVINDER - SINGLER: W35 Yecla (Spanien), hardcourt
16:00Pfeifer L. (Ita) TRUKKET SIG - Hesse A. (Fra) 0:017:30Ryser V. (Sui) - Kostic T. (Aut) 0:2
ITF KVINDER - SINGLER: W50 Lopota 2 (Georgien), hardcourt
11:45Snigur D. (Ukr) - Pavlova K. (Wrl) 2:0ITF MÆND - DOUBLER: M15 Antalya 13 (Tyrkiet), grus
11:30Agwi M./Mischker F. - Beaupain S./Vocel M. 2:1ITF MÆND - DOUBLER: M15 Kursumlijska Banja 3 (Serbien), grus
10:00Jong A. M./Muller R. - Maksimovic M./Radovanovic T. 2:014:30Demanet E./Loge J. WO - Jong A. M./Muller R. -:-
ITF MÆND - DOUBLER: M15 Monastir 18 (Tunesien), hardcourt
12:30Ribeiro Lago E./Saraiva Dos Santos P. A. - Fuchs Z./Thayne W. 2:0ITF MÆND - DOUBLER: M15 Orange Park, FL (USA), grus
23:40Denolly C./Vale D. - Bangoura S./Kozlov B. 2:1ITF MÆND - DOUBLER: M15 Osijek (Kroatien), grus
11:00Graf D./Paty D. - Basic N./Kupcic J. 2:111:00Lemstra K./Romano F. - Dragomirov D./Gloeckler M. 2:0
14:30Lemstra K./Romano F. - Graf D./Paty D. 2:0
ITF MÆND - DOUBLER: M25 Anapoima (Colombia), grus
20:00Denisov I./Nunez D. A. - Lock B./Lock C. 2:0ITF MÆND - DOUBLER: M25 Nottingham 2 (Storbritannien), hardcourt
16:40Charlton J./Hudd E. - Imamura M./Matsuda R. 2:0ITF MÆND - DOUBLER: M25 Santa Margherita di Pula 6 (Italien), grus
11:30Wehnelt K./Zahraj P. - Carlini G./Ferri L. 2:017:40Kestelboim M./Roveri Sidney G. WO - Otegui J. B./Sanchez Jover C. -:-
19:40Kestelboim M./Roveri Sidney G. WO - Wehnelt K./Zahraj P. -:-
ITF MÆND - DOUBLER: M25 Xalapa (Mexico), hardcourt
00:00Rubio Fierros A. F./Schachter N. - Maginley J./Zhu E. 2:0ITF KVINDER - DOUBLER: W100 Bonita Springs, FL (USA), grus
22:15Stollar F./Sun L. - Kalieva E./Mateas M. 2:1ITF KVINDER - DOUBLER: W100 Gifu (Japan), hardcourt
05:10Kumkhum L./Plipuech P. - Birrell K./Marino R. 0:207:40Brooks M./Chong E. - Liang E. S./Tang Q. 1:2
ITF KVINDER - DOUBLER: W100 Wiesbaden (Tyskland), grus
16:10Murray S./Pigossi L. - Sakatsume H./Wagner A. 2:0ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Antalya 12 (Tyrkiet), grus
11:30Boehner L./Turkmen D. - Nagata A./Okuwaki R. 2:1ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Kursumlijska Banja 3 (Serbien), grus
11:30Cvetkovic A./Stankovic A. - Gull G./Tottrup A. M. 2:014:00Vanik J./Vukovic D. - Herea C. A./Yesypchuk D. 0:2
ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Monastir 16 (Tunesien), hardcourt
11:00Abe H./Arakawa N. - Aixirefu A./Xiao Z. 2:1ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Osijek (Kroatien), grus
11:00Drugdova S./Sebestova I. - Anane S./Gadient N. 2:014:30Drugdova S./Sebestova I. - Dernikovic R./Ivkovic L. 2:0
ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Varberg (Sverige), grus
12:45Hoedt M./Malygina E. - Johansson I./Nylander Altelius J. 0:215:00Johansson I./Nylander Altelius J. - Herrmann S./Podlinska M. 0:2
ITF KVINDER - DOUBLER: W35 Anapoima (Colombia), grus
20:30Fossa N./Tona M. - Ortenzi J./Portillo Ramirez M. J. 0:2ITF KVINDER - DOUBLER: W35 Boca Raton, FL 2 (USA), grus
19:00Kononova M./McAdoo R. - Herrero Linana A./Krywoj M. S. 2:1ITF KVINDER - DOUBLER: W35 Hammamet 7 (Tunesien), grus
14:00Herazo Gonzalez M./Mansouri Y. - Quevedo K./Yamazaki I. 0:2ITF KVINDER - DOUBLER: W35 Nottingham 2 (Storbritannien), hardcourt
14:30Collins A./John-Baptiste L. - Hutchinson H./McDonald E. 0:2ITF KVINDER - DOUBLER: W35 Santa Margherita di Pula 6 (Italien), grus
13:00Covi E./Szymczuch O. - Hietaranta L./Sakellaridi S. 0:213:00Gamiz A./Vedder E. - Szabanin N./Tsygourova K. 2:0
ITF KVINDER - DOUBLER: W35 Yecla (Spanien), hardcourt
11:30Nagy A./Steur J. L. S. - Failla J./Iamachkine A. 2:0Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »
m.Flashscore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.