REFRESH

Fodbold » 12.01.2022 » Alle

AFRIKA: Africa Cup of Nations

14:00Tunesien - Mali 0:1
17:00Mauritania - Gambia 0:1
20:00Ækvatorialguinea - Elfenbenskysten 0:1

ENGLAND: Premier League

20:45West Ham - Norwich 2:0

SPANIEN: Super Cup

20:00Barcelona - Real Madrid 2:3e.forl.

ANGOLA: Girabola

15:00CD Lunda Sul - Progresso 2:0

AUSTRALIEN: FFA Cup

08:00Sydney FC - Brisbane Roar 1:0

BELGIEN: Pro League U21

19:00Oostende U21 - Waasland-Beveren U21 3:1

BOTSWANA: Premier League

15:00BDF XI - BR Highlanders 0:0
15:00Jwaneng Galaxy - Extension Gunners 4:1
15:00Morupule - Police XI 1:0
15:00Notwane - Prisons XI Gaborone 0:1
15:00Sua Flamingoes - Gilport Lions 2:0
15:00Township Rollers - Mogoditshane 3:1

BRASILIEN: Campeonato Cearense

19:00Atletico-CE - Icasa-CE 0:0
20:00Crato - Maracana 0:0

BRASILIEN: Campeonato Potiguar - Første etape

19:00America-RN - Santa Cruz de Natal 1:0
00:00ABC - Potyguar 2:0
00:00Globo - CE Forca E Luz 2:1
00:00Potiguar - ASSU 3:0

BRASILIEN: Copa Sao Paulo de juniores

23:15EC Sao Bernardo U20 - Londrina U20 1:4
23:30Forte U20 - Floresta EC U20 2:4
23:30Sao Caetano U20 - Sao Paulo U20 1:2
01:45Oeste U20 - Flamengo U20 3:3

BRASILIEN: Copa Sao Paulo de juniores - Play Offs

15:00Botafogo U20 - EC Sao Jose U20 1:0str.
15:00Novorizontino U20 - Castanhal U20 2:1
15:00Piracicaba U20 - Taubate U20 1:3
15:30Fortaleza U20 - Resende U20 1:2str.
19:00Athletico-PR U20 - America Mineiro U20 1:2str.
19:00Fluminense U20 - Francana U20 3:1
19:00Nova Iguacu U20 - Ferroviaria U20 1:2str.
19:00Vila Nova U20 - Bahia U20 0:2
19:00Votuporanguense U20 - Guarani U20 3:2str.
21:15Gremio U20 - Santa Cruz U20 2:0
22:00Falcon U20 - Velo Clube U20 3:1
22:00Linense U20 - Sport Recife U20 0:2
22:00Mirassol U20 - Atletico-MG U20 3:1
23:30Santos U20 - Chapadinha U20 3:0
00:00Ponte Preta U20 - Jacuipense U20 1:0

CONGO DR: Ligue 1

14:30Etoile de Kivu - US Panda 1:1
14:30UdsatManiema - Dauphins Noirs -:-
15:00AC Rangers - Sanga Balende -:-

CYPERN: Division 2

13:30Achyronas Liopetriou - Nea Salamis 0:2
13:30Xylotympou - Olympias Lympion 0:1

CYPERN: Cyprus Cup

13:30Ermis - Paralimni 1:1
13:30Sotiras - Karmiotissa 4:3

EGYPTEN: League Cup

13:30Al Masry - Misr Elmaqasah 0:3
13:30El Sharkia Lel Dokhan - Future FC 0:3
16:00Pyramids - Al Ittihad 1:2

ENGLAND: Championship

20:45UdsatBarnsley - Stoke -:-

ENGLAND: League One

20:45Crewe - Charlton 2:1

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

20:45Cray - Bognor Regis 0:1

ENGLAND: EFL Cup

20:45Tottenham - Chelsea 0:1

ENGLAND: FA Youth Cup

20:00Blackburn U18 - Stoke City U18 3:0
20:00Bournemouth U18 - QPR U18 2:0

ENGLAND: Women's League Cup

20:00Leicester K - Manchester City K 0:5

FRANKRIG: Coupe de France Kvinder

18:30Issy K - Lille K 1:5

GHANA: Premier League

16:00Medeama - Hearts Of Oak 1:0

GRÆKENLAND: Super League

16:15PAOK - Panetolikos 2:0
16:15Smyrnis - OFI Kreta 0:3

GRÆKENLAND: Super League 2

14:00AEK B - Levadiakos 2:1
14:00Almopos - AEL Larissa 0:1
14:00UdsatAsteras Vlachioti - Zakynthos FC -:-
14:00Diagoras - PAE Chania 2:2
14:00Ergotelis - O.F. Ierapetra 1:3
14:00Kalamata FC - Irodotos 2:0
14:00UdsatKaraiskakis - Kallithea -:-
14:00UdsatKarditsa - Veria -:-
14:00Kavala - Apollon Larissa 0:0
14:00UdsatKifisias - Rodos -:-
14:00UdsatO. Volos - PAOK B -:-
14:00UdsatPanathinaikos B - PAE Egaleo -:-
14:00UdsatPierikos - Iraklis -:-
14:00Thesprotos - Olympiakos B 2:1
14:00UdsatXanthi - Panserraikos -:-

INDIEN: ISL

15:00Odisha - Kerala Blasters 0:2

INDONESIEN: Liga 1

14:30Persiraja Aceh - PSIS Semarang 0:1

IRAK: Super League

14:00Al Talaba - Al Minaa 0:0

IRAN: Division 1

11:00Astara - Qashqai Shiraz 2:1
11:30Esteghlal Molasani - Malavan 0:3
11:30Kheybar Khorramabad - Shahin Bushehr 3:0
11:30Khooshe Talaee - Shahrdari Hamedan 0:0
11:30Mes Kerman - Esteghlal Khuzestan 1:0
11:30Mes Shahr Babak - Rayka Babol 1:0
11:30Pars Janoobi Jam - Vista Toorbin 1:0
11:30Saipa - Machine Sazi 4:0
11:30Shams Azar Qazvin - Arman Gohar 1:3

ISRAEL: State Cup

18:30Netanya - H. Beer Sheva 1:2e.forl.
19:00M. Haifa - B. Jerusalem 4:0

ITALIEN: Serie D - Gruppe A

14:30UdsatTicino - HSL Derthona -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe B

14:30UdsatCaravaggio - Ponte San Pietro -:-
14:30UdsatCrema - Real Calepina -:-
14:30UdsatSG City Nova - Folgore Caratese -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe D

14:30UdsatFanfulla - Lentigione -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe E

14:30Pianese - Tiferno Lerchi 2:0

ITALIEN: Serie D - Gruppe G

14:30UdsatAprilia - Nuova Florida -:-
14:30UdsatCynthialbalonga - R. Monterotondo -:-
14:30UdsatVis Artena - Muravera -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe I

14:30UdsatBiancavilla - Santa Maria Cilento -:-
14:30UdsatGelbison Cilento - Trapani -:-
14:30UdsatSan Luca - Rende -:-

ITALIEN: Coppa Italia

17:30Atalanta - Venezia 2:0

ITALIEN: Super Cup

21:00Inter - Juventus 2:1e.forl.

ITALIEN: Primavera 2

11:00UdsatAscoli U19 - Crotone U19 -:-

ITALIEN: Coppa Italia Primavera

13:00UdsatEmpoli U19 - Sassuolo U19 -:-
14:30UdsatFiorentina U19 - Spal U19 -:-
14:30UdsatJuventus U19 - AS Roma U19 -:-

KINA: Super League - Nedrykningsgruppe

08:30Dalian Pro - Chengdu Rongcheng 0:1
08:30Zhejiang Professional - Qingdao FC 0:0

KUWAIT: Premier League

15:40Al-Fahaheel - Yarmouk 1:0

LIBYEN: Premier League

14:00Al-Khmes - Mahalla Tripoli 0:0
14:00Al Madina - Al Ittihad 0:1

MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura

00:00Raya2 - Cimarrones de Sonora 1:0
02:05Cancun - Celaya 2:0
04:05Tampico Madero - Alebrijes Oaxaca 1:1
00:00Zacatecas Mineros - Atl. Morelia 1:2

MEXICO: Liga MX U20 - Clausura

18:00Santos Laguna U20 - Tigres U20 1:3

PORTUGAL: Taça de Portugal

19:45Rio Ave - Tondela 0:1e.forl.
21:45Vizela - FC Porto 1:3

QATAR: QSL

16:30Al Ahli Doha - Umm-Salal 2:1
16:30Qatar SC - Shamal 1:1

SAUDI ARABIEN: Division 1

13:00Bisha - Al Orubah 0:2
13:40Al Jabalain - Al-Sahel 1:0
15:40Al Khaleej - Najran 2:1
15:45Al Adalh - Jeddah 1:1

SEYCHELLERNE: First Division League

14:30UdsatNorthern Dynamo - Red Star -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 1

20:30UdsatPolvorin - Noia -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 5

20:00Peralada - CE Manresa 2:3
20:30San Cristobal CP - Guineueta 6:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 8

16:30Numancia B - Almazan 1:3

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 9

18:00CD Torreperogil - Huetor Tajar 3:1
20:00Huetor Vega - Torremolinos 0:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 10

12:00Sevilla C - CD Gerena 0:2

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 11

19:30Felanitx - Poblense 0:1
20:00Campos - Binissalem 0:3

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 13

20:00Archena - Bala Azul 3:2

SPANIEN: Primera Division Kvinder

16:00Eibar K - Levante K 1:2
16:00Villarreal K - Atletico Madrid K 0:5
17:00Barcelona K - Huelva K 5:0
17:00Sevilla K - Vallecano K 2:1
17:30Valencia K - Real Sociedad K 0:3
18:30Alaves K - Madrid C. K 2:1
19:30Athletic Bilbao K - Betis K 1:1
20:00UdsatReal Madrid K - Tenerife K -:-

THAILAND: League Cup

09:00Krabi - Suphanburi 3:2e.forl.
09:00Muang Loei - Port MTI FC 1:0str.
09:00Nakhon Ratchasima United - Chiangmai Utd 1:3
09:00Nakhon Si - Nong Bua Pitchaya 1:2
09:00Phitsanulok - Chiangrai 1:2
09:00Pluakdaeng Rayong United - Samut Prakan City 1:3
11:00Lampang - Bangkok Utd 0:1str.
11:00Raj Pracha - Ratchaburi 1:3
12:00Chiangmai FC - Chonburi 0:1
12:00Kasetsart - Khonkaen Utd. 1:2e.forl.
12:00Lamphun Warrior - Prachuap 1:2e.forl.
12:00Songkhla - Pathum United 1:4
12:00Uthai Thani - Muangthong 1:0
13:00Chainat - Nakhon Ratchasima FC 2:1
13:00Nakhon Pathom - Police Tero 1:2e.forl.
13:00Rayong FC - Buriram 0:2

TJEKKIET: Tipsport liga

10:30Dukla Prag - Bohemians 0:1
10:30Mlada Boleslav - Teplice 4:1
10:30Skalica - Trnava 0:1
15:00Sigma Olomouc - Vyskov 4:2

TYRKIET: Super Lig Kvinder

10:00Adana Idmanyurd K - Galatasaray K 2:0
10:00ALG Spor K - Kayseri K 7:0
10:00Altay K - 1207 Antalyaspor K 0:5
10:00Amed SK K - Fomget Genclik Ve Spor K 0:2
10:00Belediyesi K - Hatayspor K 1:0
10:00Fatih Vatanspor K - Fenerbahce K 1:0
10:00Hakkarigucu K - Karagumruk K 1:1
10:00Kocaeli Bayan K - Karadeniz Ereglispor K 2:5
10:00Trabzonspor K - Dudullu K 3:0
10:00Yabancilar K - Rizespor K 1:2
12:00Besiktas K - Kirecburnu K 11:0

VERDEN: Internationale Venskabskampe

15:00Uganda - Island 1:1

VERDEN: Venskabskampe Klubber

10:00UdsatDin. Bucuresti (Rou) - Mioveni (Rou) -:-
11:00Ceske Budejovice (Cze) - Mas Taborsko (Cze) 1:0
11:00Istra 1961 (Cro) - Zarkovo (Srb) 0:2
11:00AflystLiberec (Cze) - Varnsdorf (Cze) -:-
11:00Plzen (Cze) - Pribram (Cze) 6:0
11:00Sparta Prag (Cze) - Chrudim (Cze) 5:0
11:30Mioveni (Rou) - Dinamo Batumi (Geo) 2:0
12:00Wisla (Pol) - L. Mikulas (Svk) 3:0
13:00Bravo (Slo) - Budafoki (Hun) 1:1
13:00Paks (Hun) - Chindia Targoviste (Rou) 3:0
13:00AflystUjpest (Hun) - Komarno (Svk) -:-
13:30Lugano (Sui) - Basel (Sui) 1:2
14:00Debrecen (Hun) - Kazincbarcika (Hun) 4:0
14:00AflystGyirmot (Hun) - III. Keruleti TVE (Hun) -:-
14:00AflystSoroksar (Hun) - Zalaegerszeg (Hun) -:-
14:00AflystUTA Arad (Rou) - Honved (Hun) -:-
14:00Zalaegerszeg (Hun) - MOL Fehervar (Hun) 1:0
14:30Rijeka (Cro) - Domzale (Slo) 2:3
14:30Sibenik (Cro) - Foresta Suceava (Rou) 2:0
15:00AflystUniv. Craiova (Rou) - Raufoss (Nor) -:-
16:00UTA Arad (Rou) - Pelican (Gab) 2:1
16:00Young Boys (Sui) - Servette (Sui) 4:2
17:00AflystKapfenberg (Aut) - Mura (Slo) -:-
17:00AflystTB Berlin (Ger) - Viktoria Berlin (Ger) -:-
18:00AflystAustria Wien (Aut) - Wiener (Aut) -:-
18:00Bonner (Ger) - Siegburger (Ger) 3:2
18:00ES Djerba (Tun) - Club Africain (Tun) 0:2
18:30Furstenwalde (Ger) - Mahlsdorf (Ger) 0:2
19:00Botafogo PB (Bra) - CSP (Bra) 2:3
19:00Sparta Lichtenberg (Ger) - Brandenburger (Ger) 0:3
19:30AflystWestfalia Herne (Ger) - Sodingen (Ger) -:-
20:00Aimore (Bra) - SER Caxias (Bra) 0:0
20:00Lierse K. U21 (Bel) - St. Truiden U21 (Bel) 1:6

VERDEN: Venskabelige Klubkampe Kvinder

19:00Freiburg K (Ger) - Basel K (Sui) 3:2

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.