REFRESH

Fodbold » 11.01.2022 » Alle

AFRIKA: Africa Cup of Nations

14:00Algeriet - Sierra Leone 0:0
17:00Nigeria - Egypten 1:0
20:00Sudan - Guinea-Bissau 0:0

ENGLAND: Premier League

20:45Southampton - Brentford 4:1
21:00UdsatEverton - Leicester -:-

ITALIEN: Serie A

20:45Cagliari - Bologna 2:1

ALGERIET: Division 1

18:00Chlef - Saoura 2:2
18:00JS Kabylie - Biskra 1:1
18:00MC Alger - Paradou 1:0

ANGOLA: Girabola

15:00Caala - Interclube 1:1

BELGIEN: Super League Kvinder

20:00Femina Woluwe K - St. Liege K 0:3

BOTSWANA: Premier League

15:00Masitoaka - Security Systems 1:2
15:00Orapa United - Gaborone Utd 0:1

BRASILIEN: Campeonato Cearense

19:00Ferroviario - Caucaia 1:1
20:00Pacajus - Iguatu 1:0

BRASILIEN: Copa Sao Paulo de juniores

23:15Osasco Audax U20 - Joinville U20 0:1
00:00Francana U20 - Juventude U20 1:1
00:00Sao Jose EC U20 - Corinthians U20 0:2
12:45Palmas U20 - Retro U20 0:3
15:00Itapirense U20 - Cruzeiro U20 0:3
15:00Real Brasilia U20 - Capivariano U20 2:1
17:00ASSU U20 - Real Ariquemes U20 1:5
17:00Bragantino PA U20 - Sao Bernardo FC U20 0:2
17:00Iape U20 - Botafogo SP U20 2:0
17:00Serranense U20 - Internacional de Limeira U20 1:4
17:15Nacional SP U20 - Coritiba U20 1:3
19:00Lagarto U20 - Rio Claro U20 3:1
19:15Agua Santa U20 - Palmeiras U20 1:1
19:15Desportivo U20 - Goias U20 3:2
19:15Ibrachina U20 - Nautico U20 2:0
19:15Paulista U20 - Ceara U20 0:1
21:00Aster Brasil U20 - Sao Bento U20 0:0
21:15CSE U20 - Perilima U20 0:4
21:15SKA Brasil U20 - Vasco U20 1:2
23:15EC Sao Bernardo U20 - Londrina U20 1:4
23:30Forte U20 - Floresta EC U20 2:4
23:30Sao Caetano U20 - Sao Paulo U20 1:2

CONGO DR: Ligue 1

14:30Lubumbashi Sport - Simba 1:0

COSTA RICA: Primera División - Clausura

22:00UdsatGuanacasteca - Saprissa -:-

ENGLAND: Championship

21:00Reading - Fulham 0:7

ENGLAND: League One

20:45Milton Keynes - Wimbledon 1:0
20:45Sunderland - Lincoln 1:3
21:00Bolton - Wycombe 0:2

ENGLAND: League Two

20:30Mansfield - Swindon 3:2
20:45Forest Green - Colchester 2:0
20:45Salford - Tranmere 1:1

ENGLAND: National Liga

20:45Altrincham - Stockport 1:4
20:45Boreham Wood - Wealdstone 1:0
20:45Halifax - Grimsby 1:0
20:45King’s Lynn - Notts County 2:4
20:45Southend - Yeovil 2:1

ENGLAND: National Liga Nord

20:45Brackley Town - Kettering 1:0
20:45Kidderminster - Farsley 2:1
20:45UdsatTelford - Curzon Ashton -:-

ENGLAND: NPL Premier Division

20:45Ashton Utd - Morpeth 1:2
20:45Hyde - Matlock 2:3
20:45Nantwich - Gainsborough 2:1
20:45Radcliffe - Bamber Bridge 2:3
20:45Scarborough - Buxton 2:1
20:45Stalybridge - Atherton 1:0

ENGLAND: Southern League Central Division

20:45Alvechurch - Needham Market 2:3
20:45Tamworth - Peterborough Sports 0:2

ENGLAND: Southern League South Division

20:45Hayes & Yeading - Weston-Super-Mare 1:2
20:45Met. Police - Farnborough 1:2
20:45UdsatSalisbury - Tiverton -:-

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

20:45Horsham FC - Enfield Town 3:4
20:45UdsatPotters Bar - Margate -:-

ENGLAND: EFL Trophy - Play Offs

20:00Arsenal U21 - Chelsea U21 4:1
20:00Cambridge Utd - Portsmouth 2:1

ENGLAND: Professional Development League

12:00Cardiff U23 - Ipswich U23 0:2
14:00QPR U23 - Bristol City U23 3:4
14:00Sheffield Utd U23 - Barnsley U23 3:2
14:00Watford U23 - Swansea U23 0:0
14:30Peterborough U23 - Wigan U23 0:0

ENGLAND: Premier League U18

13:00Manchester City U18 - Burnley U18 2:1

FORENEDE EMIRATER: UAE League

14:00Al-Ahli Dubai - Khorfakkan 3:1
16:30Al-Jazira - Al Wasl 3:2

GAMBIA: GFA League

20:00Samger - Marimoo 0:0
22:00Fortune - WAA Banjul 1:1

INDIEN: ISL

15:00Jamshedpur - East Bengal 1:0

INDONESIEN: Liga 1

09:15Persita - Persela 3:0
10:30Persija Jakarta - Persipura 1:2

IRAK: Super League

11:30Al Diwaniya - Baghdad 2:0
11:45Samarra - Zakho 0:1
12:00Al-Qassim - Al Naft 0:0
14:30Al Quwa Al Jawiya - Al Zawraa 2:2
17:00Al Kahraba - Al Karkh 1:3

ISLAND: Reykjavik Cup

20:00Vikingur Reykjavik - Fylkir 4:3

ISRAEL: Liga Alef Syd

13:00M. Ironi Ashdod - H. Bnei Lod 0:0

ISRAEL: State Cup

18:00M. Nazareth - M. Petach Tikva 2:3e.forl.
18:05Agudat Sport Ashdod - Maccabi Jaffa 1:2str.
18:10Bnei Yehuda - Maccabi Shaarayim FC 2:0
18:40Hapoel Umm al-Fahm - H. Haifa 0:1str.
19:00Kiryat Shmona - M. Tel Aviv 2:3str.

KUWAIT: Premier League

15:40Al Salmiya - Kazma SC 1:3
17:55Al Kuwait - Al Arabi 0:1

MEXICO: Liga MX - Clausura

04:00U.N.A.M. - Toluca 5:0

MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura

00:00Raya2 - Cimarrones de Sonora 1:0

MEXICO: Liga MX Kvinder - Clausura

00:00Necaxa K - Tigres K 1:3
02:00Club America K - Atlas K 1:1
04:00Pachuca K - Guadalajara K 1:4
04:00Tijuana K - Santos Laguna K 2:1

NORDIRLAND: NIFL Premiership

20:45Warrenpoint - Dungannon 1:2

OMAN: Professional League

13:55Al-Rustaq - Al-Msnaa 1:0
13:55Al Seeb - Al Suwaiq 0:3
14:00Al Nahda - Nizwa 1:0
14:00Al Nasr - Bahla 2:1
14:00Sohar - Muscat 3:1
17:10Oman Club - Saham 2:1
17:35Al-Ittihad - Dhofar 0:3

PORTUGAL: Taça de Portugal

21:45Leca - Sporting 0:4

PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Mesterskabet - Slutspil

16:00Benfica U23 - Portimonense U23 3:1

PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Nedrykningsgruppe

12:00Guimaraes U23 - Sporting U23 5:1

SAUDI ARABIEN: Saudi Professional League

13:40Al Taee - Al-Hilal 0:4
16:05Al-Faysaly - Al Ahli SC 2:2

SAUDI ARABIEN: Division 1

13:20Al-Kawkab - Al Kholood 1:1
15:40Al Qadisiya - Al Ain 0:1
16:35Al Wehda - Al Draih 1:1

SRI LANKA: Super League

11:00Blue Star - Blue Eagles 3:2
11:00Colombo - Sea Hawks 2:3

TJEKKIET: Tipsport liga

10:30Jablonec - Sparta Prag B 3:2

VERDEN: Venskabskampe Klubber

13:00Rapid Bukarest (Rou) - Samsunspor (Tur) 1:3
14:00Dortmund II (Ger) - Aachen (Ger) 4:0
14:00Gaz Metan (Rou) - Vaduz (Lie) 2:1
14:30Din. Zagreb (Cro) - O. Ljubljana (Slo) 2:0
14:30Grasshoppers (Sui) - Wil (Sui) 2:2
15:00AflystDusseldorf II (Ger) - Steinbach Haiger (Ger) -:-
15:30DVTK (Hun) - Deinze (Bel) 0:2
18:30AflystHertha Zehlendorf (Ger) - Turkspor Berlin (Ger) -:-
20:45Linfield (Nir) - Larne FC (Nir) 0:1

VERDEN: Venskabelige Klubkampe Kvinder

14:00AflystSGS Essen K (Ger) - PEC Zwolle K (Ned) -:-

WALES: Cymru Premier

20:45UdsatCardiff Metropolitan - Barry -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.