REFRESH

Fodbold » 18.01.2022 » Alle

AFRIKA: Africa Cup of Nations

17:00Malawi - Senegal -:-
17:00Zimbabwe - Guinea -:-
20:00Gabon - Marokko -:-
20:00Ghana - Comoros -:-

ENGLAND: Premier League

20:30Burnley - Watford -:-
21:00Brighton - Chelsea -:-

SPANIEN: LaLiga

20:00Betis - Alaves -:-
21:30Cadiz - Espanyol -:-

ALGERIET: Ligue 2

14:00Ain Ouessara - RC Kouba -:-
14:00Annaba - US Chaouia -:-
14:00Bejaia - Telaghema -:-
14:00Ben Aknoun - SC Ain Defla -:-
14:00Bordj Bou Arreridj - MO Constantine -:-
14:00El Khemis - ASM Oran -:-
14:00GC Mascara - Widad Adabi de Boufarik -:-
14:00Harrach - USMM Hadjout -:-
14:00JSM Tiaret - Oued Sly -:-
14:00Khenchela - Hamra Annaba -:-
14:00Lakhdaria - Batna -:-
14:00Mlila - Eulma -:-
14:00Ouargla - MO Bejaia -:-
14:00Saida - El Bayadh -:-
14:00Skikda - Bordj Menail -:-
14:00Temouchent - Bel Abbes -:-

ANGOLA: Girabola

15:00Bravos do Maquis - Kabuscorp -:-

ARGENTINA: Torneos De Verano

01:00Boca Juniors - Colo Colo -:-

AUSTRALIEN: FFA Cup

09:00Sydney FC - Central Coast Mariners -:-

BELGIEN: Jupiler League

20:00Seraing - Royale Union SG 0:2

BRASILIEN: Campeonato Cearense

19:00Maracana - Ferroviario -:-
20:00Caucaia - Crato -:-
20:00Icasa-CE - Pacajus -:-
20:00Iguatu - Atletico-CE -:-

BRASILIEN: Campeonato Piauiense

23:00River-PI - Corisabba -:-

BRASILIEN: Copa Sao Paulo de juniores - Play Offs

00:00Sao Paulo U20 - Vasco U20 -:-

BURUNDI: Primus League

14:00Bujumbura C. - Rukinzo -:-
14:00Kayanza - New Oil -:-
14:00Royal de Muramvya - Musongati -:-

CYPERN: Cyprus Cup

18:00AEK Larnaca - Paeek -:-

EGYPTEN: League Cup

13:30Pharco - Zamalek -:-
16:00El Gaish - Ceramica Cleopatra -:-
16:00Enppi - Ghazl El Mahallah -:-

ENGLAND: Championship

20:45Fulham - Birmingham -:-
20:45Preston - Sheffield Utd -:-

ENGLAND: League One

20:45Cambridge Utd - Doncaster -:-
20:45Morecambe - Wigan -:-
20:45Rotherham - Lincoln -:-
20:45Wimbledon - Portsmouth -:-

ENGLAND: League Two

20:45Carlisle - Hartlepool -:-
20:45Forest Green - Mansfield -:-
20:45Port Vale - Salford -:-
20:45Stevenage - Crawley Town -:-
20:45Sutton - Colchester -:-

ENGLAND: National Liga

20:45Maidenhead - Chesterfield -:-
20:45Stockport - Eastleigh -:-

ENGLAND: National Liga Nord

20:45Gateshead - Telford -:-
20:45Hereford - Kidderminster -:-
20:45Southport - Bradford PA -:-

ENGLAND: National League Syd

20:45Chippenham - Tonbridge -:-
20:45Dulwich Hamlet - Dorking -:-
20:45Hampton - Braintree -:-

ENGLAND: NPL Premier Division

20:45Ashton Utd - South Shields -:-
20:45Matlock - Scarborough -:-

ENGLAND: Southern League Central Division

20:45AFC Rushden & Diamonds - Needham Market -:-

ENGLAND: Southern League South Division

20:45Kings Langley - Walton Casuals -:-
20:45UdsatTaunton - Merthyr Town -:-
20:45Weston-Super-Mare - Swindon S -:-

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

20:45AFC Hornchurch - Carshalton -:-
20:45Brightlingsea - Potters Bar -:-
20:45Corinthian-Casuals - Haringey -:-
20:45Enfield Town - Bowers & Pitsea -:-

ENGLAND: FA Trophy

20:45Stourbridge - Guiseley -:-

ENGLAND: Professional Development League

14:00Charlton U23 - Watford U23 -:-

ENGLAND: Premier League Cup

20:00Arsenal U23 - Bournemouth U23 -:-
20:00Exeter U23 - West Ham U23 -:-

ENGLAND: FA Youth Cup

15:00Brighton U18 - Manchester City U18 -:-
20:00Accrington U18 - Charlton U18 -:-
20:00Liverpool U18 - Burnley U18 -:-
20:00Peterborough U18 - Nottingham U18 -:-
20:00Sheffield Wed U18 - Preston U18 -:-

EUROPA: Tipsport Malta Cup

16:00Trnava - Tirol -:-
20:00Sigma Olomouc - AaB -:-

HOLLAND: KNVB Beker

18:45Waalwijk - Den Haag -:-
20:00Vitesse - DVS '33 Ermelo -:-
21:00Heerenveen - G.A. Eagles -:-

INDIEN: ISL

15:00North East Utd - Odisha -:-

INDONESIEN: Liga 1

09:15Persikabo 1973 - Barito Putera -:-
09:15PSM Makassar - Persik Kediri -:-
09:15PSS Sleman - Madura United -:-
12:15Borneo - Persib -:-
14:45Bhayangkara Solo - Persebaya -:-

IRAN: Hazfi Cup

11:30Nassaji Mazandaran - Gol Gohar -:-
12:00Mes Rafsanjan - Shahr Khodrou -:-
12:00Naft M.I.S - Khalij Fars Mahshahr -:-
13:00Peykan - Esteghlal F.C. -:-

ISLAND: Fotbolti.net Cup

19:45Kopavogur - Keflavik -:-

ISRAEL: Liga Alef Nord

13:00Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara - Hapoel Iksal Imad -:-
18:00Hapoel Bnei Faradis - Tzeirei Kafr Kanna -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe B

18:00Lucchese - Imolese -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe A

14:30Borgosesia - Saluzzo -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe C

14:30Levico Terme - Union Clodiense -:-

ITALIEN: Coppa Italia

17:30Lazio - Udinese -:-
21:00Juventus - Sampdoria -:-

ITALIEN: Coppa Italia Serie C

15:00Fidelis Andria - Sudtirol -:-

JAMAICA: Premier League

17:00Harbour View - Molynes -:-
21:15Mount Pleasant - Humble Lions -:-

KUWAIT: Crown Prince Cup

14:25Yarmouk - Al Shabab -:-
17:25Al Jahra - Al-Fahaheel -:-

LIBYEN: Premier League

14:00Al Akhdar - Darnes -:-

MALTA: Premier League

17:00Sliema - Gzira -:-
19:00Hibernians - Sirens -:-

MALTA: Challenge League

21:00Mqabba FC - Naxxar Lions -:-
21:00Pembroke - Vittoriosa -:-

MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura

00:00Cancun - Dorados -:-

MEXICO: Liga Premier Serie A - Clausura

02:00Tecos FC - Correcaminos 2 -:-

MEXICO: Liga MX Kvinder - Clausura

00:00Toluca K - Tijuana K -:-
02:00Tigres K - Guadalajara K -:-
04:00Leon K - Juarez K -:-
00:00Atl. San Luis K - Cruz Azul K -:-

PORTUGAL: Liga Portugal 2

19:00Mafra - Estrela -:-
21:15Covilha - Feirense -:-

PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Mesterskabet - Slutspil

19:00Leixoes U23 - Estoril U23 -:-

PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Nedrykningsgruppe

12:00Maritimo U23 - Famalicao U23 -:-
15:00Guimaraes U23 - Belenenses U23 -:-
18:00Academica U23 - Vizela U23 -:-

QATAR: QSL

14:20Shamal - Al-Sadd -:-
16:30Al Khor - Al-Rayyan -:-
16:30Umm-Salal - Al-Gharafa -:-

RWANDA: Premier League

14:00Marines - Espoir -:-

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

15:00Domagnano - Folgore -:-
15:00Fiorentino - Cailungo -:-
15:00Juvenes/Dogana - San Giovanni -:-
15:00Libertas - La Fiorita -:-
15:00Murata - Tre Fiori -:-
15:00Pennarossa - Faetano -:-
15:00Virtus - Tre Penne -:-

SAUDI ARABIEN: Division 1

13:45Al Jabalain - Al Orubah -:-
13:55Al Ain - Bisha -:-
13:55Ohod - Najran -:-
15:50Al Jeel - Al Khaleej -:-

SKOTLAND: Premiership

20:45Aberdeen - Rangers -:-
20:45Dundee Utd - St. Mirren -:-
20:45Hearts - St. Johnstone -:-
20:45Livingston - Dundee FC -:-
20:45Ross County - Motherwell -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 1

19:00Rayo Majadahonda - Tudelano -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 2

17:00Villarreal B - Castellon -:-
19:30Sabadell - Betis B -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 2

20:00AD San Juan - Arenas Club -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 4

21:00Panaderia - Mensajero -:-

SYRIEN: Premier League

13:00Al-Ittihad - Afrin -:-
13:00Al Nawaeir - Hottin -:-
13:00Al Shorta - Al Wahda -:-
13:00Foutoua - Al Taliya -:-
13:00Tishreen - Al Karamah -:-
13:00Wathbah - Harjaleh -:-

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

14:00Mbeya Kwanza - Azam -:-

TJEKKIET: Tipsport liga

18:00Trencin - Vyskov -:-

TYRKIET: Super Lig

15:00Gaziantep - Yeni Malatyaspor -:-
18:00Karagumruk - Besiktas -:-
18:00Konyaspor - Adana Demirspor -:-

TYSKLAND: DFB Pokal

18:301860 München - Karlsruhe -:-
18:30FC Köln - Hamburger SV -:-
20:45Bochum - Mainz -:-
20:45St. Pauli - Dortmund -:-

VERDEN: Internationale Venskabskampe

15:00Moldova - Uganda -:-

VERDEN: Venskabskampe Klubber

01:30Nacional (Uru) - Nublense (Chi) -:-
11:00Zarkovo (Srb) - Foresta Suceava (Rou) -:-
13:00Belasica (Mkd) - Akademija Pandev (Mkd) -:-
13:00Lech (Pol) - Shkupi (Mkd) -:-
13:00Rabotnicki (Mkd) - Makedonija GP (Mkd) -:-
13:00Ruzomberok (Svk) - Bardejov (Svk) -:-
13:00Zlin B (Cze) - Ostrava B (Cze) -:-
14:00Kuban (Rus) - Bregalnica (Mkd) -:-
14:00Ostrava (Cze) - Kisvarda (Hun) -:-
14:00Paks (Hun) - Ufa (Rus) -:-
14:00Samara (Rus) - Szeged (Hun) -:-
14:00Slavia Sofia (Bul) - Stal Mielec (Pol) -:-
14:30Istra 1961 (Cro) - Sibenik (Cro) -:-
15:00Lechia (Pol) - Ch. Odessa (Ukr) -:-
15:00Levski (Bul) - Gornik Z. (Pol) -:-
15:00Salzburg (Aut) - Ried (Aut) -:-
16:00Unterhaching (Ger) - Grossaspach (Ger) -:-
16:00AflystYoung Boys (Sui) - Salzburg (Aut) -:-
18:00Traiskirchen (Aut) - Kapfenberg (Aut) -:-
18:30Liefering (Aut) - SAK 1914 (Aut) -:-
18:30RSV Eintracht (Ger) - TB Berlin (Ger) -:-
19:00Empor Berlin (Ger) - Altglienicke (Ger) -:-
19:00Inter Turkspor Kiel (Ger) - SC Weiche-08 (Ger) -:-
20:00UNA Strassen (Lux) - Jeunesse Canach (Lux) -:-
20:30Cobh Ramblers (Irl) - Dundalk (Irl) -:-

WALES: Cymru Premier

20:45UdsatBarry - Penybont -:-
20:45UdsatCaernarfon - Bala Town -:-
20:45UdsatCardiff Metropolitan - Newtown -:-
20:45UdsatConnah's Q. - Flint Town -:-
20:45UdsatDruids - TNS -:-
20:45UdsatHaverfordwest - Aberystwyth -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.