REFRESH

Fodbold » 20.01.2022 » Alle

AFRIKA: Africa Cup of Nations

17:00Elfenbenskysten - Algeriet -:-
17:00Sierra Leone - Ækvatorialguinea -:-
20:00Gambia - Tunesien -:-
20:00Mali - Mauritania -:-

SPANIEN: LaLiga

19:00Getafe - Granada -:-
19:00UdsatMallorca - Real Sociedad -:-

ANDORRA: Primera Divisió

16:00Atletic Escaldes - UE Engordany -:-
20:45UE Santa Coloma - Ordino -:-

ASIEN: Asiatisk Cup Kvinder

11:00Kina K - Chinese Taipei K -:-
15:00Indien K - Iran K -:-

BRASILIEN: Campeonato Alagoano

00:00Alianca - CSA -:-

BRASILIEN: Campeonato Baiano

23:15Bahia - UNIRB -:-
23:15Doce Mel - Alagoinhas -:-

BRASILIEN: Campeonato Maranhense - Første etape

23:30Iape - Sampaio Correa -:-

BRASILIEN: Campeonato Piauiense

23:00AE Altos - Parnahyba -:-
23:00Julho Esporte - Oeirense -:-

BRASILIEN: Campeonato Potiguar - Første etape

00:00ABC - Potiguar -:-
00:00Potyguar - CE Forca E Luz -:-
19:00Santa Cruz de Natal - ASSU -:-

COLOMBIA: Primera A - Apertura

00:00Aguilas - Bucaramanga -:-

CONGO: Ligue 1

14:00Kondzo - Inter Club -:-
15:00Cheminots - Leopard -:-
16:00JS Talangai - V. Club Mokanda -:-

CYPERN: Cyprus Cup

16:00Xylotympou - Omonia -:-

EGYPTEN: League Cup

13:30El Sharkia Lel Dokhan - Al Ittihad -:-
13:30Pyramids - Al Masry -:-
16:00Future FC - Misr Elmaqasah -:-

ENGLAND: EFL Cup

20:45Arsenal - Liverpool -:-

ETIOPIEN: Premier League

15:00UdsatAdama City - Hawassa -:-
15:00UdsatAddis Ababa Ketema - St. George -:-
15:00UdsatArba Menche - Sebeta City -:-
15:00UdsatBahir Dar Kenema - Ethiopia Bunna -:-
15:00UdsatDefence Force - Jimma Aba Jifar -:-
15:00UdsatFasil Kenema - Dire Dawa -:-
15:00UdsatHadiya Hossana - Sidama Bunna -:-
15:00UdsatWolkite Kenema - Welayta Dicha -:-

GRÆKENLAND: Greek Cup

20:30Aris - Lamia FC -:-

HOLLAND: KNVB Beker

18:45PSV - Telstar -:-
21:00Ajax - Excelsior Maassluis -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Clausura

00:00UPNFM - Vida -:-
02:00Olimpia - Real Sociedad -:-
02:15Honduras Progreso - Motagua -:-
02:15Victoria - Real Espana -:-

INDIEN: ISL

15:00Kerala Blasters - ATK Mohun Bagan -:-

INDIEN: I-League

09:30UdsatRajasthan - Churchill Brothers -:-
12:00UdsatTRAU FC - Gokulam -:-
15:00UdsatMohammedan - Kenkre -:-

ITALIEN: Coppa Italia

21:00AS Roma - Lecce -:-

KUWAIT: Crown Prince Cup

14:25Al Sulaibikhat - Burgan -:-
17:25Al Salmiya - Al Qadisiya -:-

LIBANON: Premier League

13:15Bourj FC - Sporting Beirut -:-
15:45Al Ansar - Shabab El Bourj SC -:-

LIBYEN: Premier League

14:00Abu Salim - Al Ahly Tripoli -:-
14:00Al-Khmes - Al Shat -:-
14:00Shabaab Al Jabal - Al Hilal -:-

MALTA: Challenge League

17:00Marsaxlokk - Melita FC -:-
21:00Qrendi - Luqa -:-
21:00Tarxien - Senglea Athletics -:-

MEXICO: Liga MX - Clausura

04:00Leon - Atlas -:-

MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura

00:00Celaya - Atlante -:-
02:05Pumas Tabasco - Tampico Madero -:-
04:05Alebrijes Oaxaca - Leones Negros -:-
00:00Tapatio - Venados -:-

MEXICO: Liga MX U20 - Clausura

16:00Atl. San Luis U20 - Juarez U20 -:-

MEXICO: Liga MX Kvinder - Clausura

02:00Santos Laguna K - Necaxa K -:-

OMAN: Sultan Cup

14:25Al Nasr - Fanja SC -:-
16:45Nizwa - Al-Rustaq -:-

PORTUGAL: Liga 3

20:30Setubal - Santarem -:-

QATAR: Division 2

15:45Al Muaidar - Al Mesaimeer -:-
15:45Al-Shahaniya - Al-Kharitiyath -:-

RWANDA: Premier League

14:00Gicumbi - Mukura Victory Sports -:-
14:00Musanze - Gasogi United -:-
14:00Police - Rutsiro -:-

SAUDI ARABIEN: Saudi Professional League

15:50Al-Ettifaq - Abha -:-
16:10Al Shabab - Al-Fateh -:-

SEYCHELLERNE: First Division League

14:30UdsatReal Maldives - Northern Dynamo -:-

SKOTLAND: Scottish Cup

20:45Hibernian - Cove Rangers -:-

SPANIEN: Copa del Rey

19:00Elche - Real Madrid -:-
21:30Ath. Bilbao - Barcelona -:-

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

14:00Mbeya City - Ruvu Shooting -:-

TYRKIET: Super Lig

15:00Alanyaspor - Hatayspor -:-
18:00Galatasaray - Kasimpasa -:-

VERDEN: Venskabskampe Klubber

23:15Nacional (Uru) - Barracas Central (Arg) -:-
10:30CSKA 1948 Sofia (Bul) - Yambol 1915 (Bul) -:-
13:00Legia (Pol) - Riga FC (Lat) -:-
13:00OB (Den) - FC Fredericia (Den) -:-
14:00Kazan (Rus) - F. Voronezh (Rus) -:-
14:00Lech (Pol) - Dinamo Batumi (Geo) -:-
14:00Leczna (Pol) - Zira (Aze) -:-
14:00Orijent (Cro) - Domzale (Slo) -:-
14:00Osijek (Cro) - Haladas (Hun) -:-
15:00Offenbach (Ger) - Meuselwitz (Ger) -:-
15:00Rijeka (Cro) - Budafoki (Hun) -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.