REFRESH

Fodbold » 21.01.2022 » Alle

ENGLAND: Premier League

21:00Watford - Norwich -:-

FRANKRIG: Ligue 1

21:00Lyon - St. Etienne -:-

ITALIEN: Serie A

20:45Verona - Bologna -:-

SPANIEN: LaLiga

21:00Espanyol - Betis -:-

TYSKLAND: Bundesliga

20:30Frankfurt - Bielefeld -:-

ALGERIET: Division 1

14:30Constantine - USM Alger -:-
15:00Belouizdad - Oran -:-
15:00Magra - Chlef -:-
15:00MC Alger - Chelghoum -:-
15:00Medea - Saoura -:-
15:00Paradou - Biskra -:-
15:00Relizane - Hussein Dey -:-
15:00Setif - Arba -:-
15:00Tlemcen - JS Kabylie -:-

ALGERIET: U21 League

14:00Belouizdad U21 - Oran U21 -:-
14:00Constantine U21 - USM Alger U21 -:-
14:00Magra U21 - Chlef U21 -:-
14:00MC Alger U21 - Chelghoum U21 -:-
14:00Medea U21 - Saoura U21 -:-
14:00Paradou U21 - Biskra U21 -:-
14:00RC Relizane U21 - Hussein Dey U21 -:-
14:00Setif U21 - Arba U21 -:-
14:00Tlemcen U21 - Kabylie U21 -:-

ARGENTINA: Torneos De Verano

01:00Boca Juniors - U. De Chile -:-

ASIEN: Asiatisk Cup Kvinder

09:00Japan K - Myanmar K -:-
11:00Australien K - Indonesien K -:-
13:00Thailand K - Filippinerne K -:-
15:00Sydkorea K - Vietnam K -:-

BELGIEN: Jupiler League

20:45Oostende - Antwerp -:-

BELGIEN: 1B Pro League

20:00RWDM - Lommel SK -:-

BELGIEN: Super League Kvinder

20:30Gent K - Genk K -:-

BRASILIEN: Campeonato Alagoano

00:00Alianca - CSA -:-

BRASILIEN: Campeonato Cearense

19:00Atletico-CE - Caucaia -:-
19:00Crato - Iguatu -:-
19:30Ferroviario - Icasa-CE -:-
19:30Pacajus - Maracana -:-

BRASILIEN: Campeonato Maranhense - Første etape

23:30Iape - Sampaio Correa -:-

COLOMBIA: Primera A - Apertura

00:00Aguilas - Bucaramanga -:-
02:05America De Cali - Envigado -:-
00:00Santa Fe - La Equidad -:-

CYPERN: Division 2

18:00Anagennisi - Ayia Napa -:-

EGYPTEN: League Cup

13:30Ismaily - National Bank Egypt -:-
13:30Smouha - El Gounah -:-
16:00Al Ahly - Arab Contractors -:-

ENGLAND: National Liga

20:45Notts County - Barnet -:-
20:45Southend - King’s Lynn -:-

ENGLAND: Premier League 2

15:00Brighton U23 - Manchester Utd U23 -:-
20:00Derby U23 - Arsenal U23 -:-
20:00Norwich U23 - Burnley U23 -:-

ENGLAND: Premier League Cup

20:00Birmingham U23 - Newcastle U23 -:-
20:00Colchester U23 - Stoke U23 -:-

ENGLAND: FA Youth Cup

14:00Tottenham U18 - West Brom U18 -:-

EUROPA: Tipsport Malta Cup

16:00Tirol - AaB -:-
20:00Sigma Olomouc - Trnava -:-

FRANKRIG: National

19:00Avranches - FC Sete 34 -:-
19:00Bastia-Borgo - Sedan -:-
19:00Cholet - Bourg en Bresse -:-
19:00Le Mans - Chateauroux -:-
19:00Orleans - Boulogne -:-
19:00Red Star - Chambly -:-
19:00Stade Briochin - Creteil -:-
19:00Villefranche - Laval -:-

GAMBIA: GFA League

17:00Brikama U. - Ports Authority -:-
17:00Falcons - Banjul Utd -:-
17:00Wallidan - Armed Forces -:-

GIBRALTAR: National League

20:45College 1975 FC - Magpies -:-

HOLLAND: 1. division

20:00Den Bosch - Eindhoven -:-
20:00Graafschap - Almere -:-
20:00Helmond - Oss -:-
20:00Jong AZ - Venlo -:-
20:00Jong PSV - Excelsior -:-
20:00Jong Utrecht - Dordrecht -:-
20:00Maastricht - FC Volendam -:-
20:00Roda - Den Haag -:-

HOLLAND: Æresdivisionen Kvinder

19:30Den Haag K - PEC Zwolle K -:-
19:30Feyenoord K - VV Alkmaar K -:-
19:30Heerenveen K - Ajax K -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Clausura

02:06Marathon - Platense -:-

INDIEN: ISL

15:00Jamshedpur - Mumbai City -:-

ISLAND: Reykjavik Cup

19:00Fjolnir - Vikingur Reykjavik -:-

ISRAEL: Leumit League

14:00Bnei Yehuda - MS Kafr Qasim -:-
14:00H. Akko - Hapoel Umm al-Fahm -:-
14:00H. Ironi Rishon - Agudat Sport Ashdod -:-
14:00Maccabi Bnei Raina - H. Kfar Saba -:-
14:00Ramat Hasharon - M. Nazareth -:-

ISRAEL: Liga Alef Nord

12:00Hapoel Kafr Kanna - H. Migdal HaEmek -:-
12:00Maccabi Tamra - M. Tzur Shalom -:-

ITALIEN: Serie B

20:30Parma - Frosinone -:-

ITALIEN: Primavera 1

14:30UdsatFiorentina U19 - AS Roma U19 -:-

KENYA: Premier League

13:00Wazito - Sofapaka -:-

KUWAIT: Crown Prince Cup

15:45Al Arabi - Al Tadamon -:-

LIBANON: Premier League

13:15Al Ahed - Safa -:-
13:15Tadamon - Tripoli -:-
15:45Nejmeh SC - Al Sahel -:-

LIBYEN: Premier League

14:00Al-Athad - Olympic Azzaweya -:-
14:00Al Ittihad - Asswehly -:-
14:00Al Madina - Mahalla Tripoli -:-

MACAO: Elite League

14:00Sporting Macau - Tak Chun Ka I -:-

MALTA: Challenge League

17:00Zebbug - Fgura -:-
21:00Vittoriosa - Mqabba FC -:-

MEXICO: Liga MX - Clausura

04:00Atl. San Luis - Juarez -:-

MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura

00:00Tapatio - Venados -:-

MEXICO: Liga Premier Serie A - Clausura

22:00Inter Playa Del Carmen - Cafetaleros -:-

MEXICO: Liga MX U20 - Clausura

16:00Puebla U20 - Tijuana U20 -:-
17:00Mazatlan U20 - Toluca U20 -:-

NORDIRLAND: NIFL Premiership

20:45Crusaders - Glentoran -:-
20:45Larne FC - Cliftonville -:-

NORDIRLAND: NIFL Championship

21:00Ards - Annagh -:-

PORTUGAL: Liga Portugal

20:00Arouca - Benfica -:-
22:15Ferreira - Boavista -:-

PORTUGAL: Liga 3

15:30Oliveira Hospital - Alverca -:-
20:30Real SC - Torreense -:-

QATAR: Division 2

15:45Al-Waab - Al Bidda -:-
15:45Lusail - Al Markhiya -:-

RUMÆNIEN: Liga 1

19:00FC Arges - Din. Bucuresti -:-

SAUDI ARABIEN: Saudi Professional League

13:30Al Batin - Al-Hilal -:-
13:55Damac - Al Ahli SC -:-
16:15Al-Taawon - Al Nasr Riyadh -:-
18:10Al-Ittihad FC - Al-Faysaly -:-

SEYCHELLERNE: First Division League

14:30UdsatSt Michel Utd - Bazar Brothers -:-

SIERRA LEONE: Premier League

17:00Bai Bureh Warriors - RSLAF -:-
17:00Diamond Stars - FC Johansen -:-
17:00Freetown City - Mighty Blackpool -:-
17:00Kamboi Eagles - Anti Drugs Strikers -:-
17:00Sierra Leone Police - Bo Rangers -:-
17:00SLIFA - Ports Authority -:-
17:00Wusum Stars - East End Tigers -:-
20:00Central Parade - East End Lions -:-

SKOTLAND: League Two

20:45Edinburgh City - Stenhousemuir -:-

SKOTLAND: Scottish Cup

20:45Rangers - Stirling -:-

SPANIEN: LaLiga2

21:00Tenerife - R. Oviedo -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 1

21:00Valladolid Promesas - Tudelano -:-

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

14:00Mbeya Kwanza - Kinondoni MC -:-
17:00Dodoma Jiji - Kagera Sugar -:-

TYRKIET: Super Lig

18:00Yeni Malatyaspor - Besiktas -:-

TYRKIET: 1. Lig

18:00Samsunspor - Kocaelispor -:-

TYRKIET: 2. Lig Hvid Gruppe

11:00Zonguldak - Pendikspor -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

18:30Düsseldorf - Nürnberg -:-
18:30Hamburger SV - St. Pauli -:-

TYSKLAND: 3. Liga

19:00Dortmund II - Freiburg II -:-

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

19:00Bramfelder SV - Curslack-Neuengamme -:-
19:30Victoria Hamburg - Tornesch -:-
19:30Wandsbeker Concordia - Hamm United -:-
20:00Hamburger SV III - TuS Osdorf -:-

VERDEN: Internationale Venskabskampe

02:00Peru - Jamaica -:-
12:00Moldova - Sydkorea -:-

VERDEN: Venskabskampe Klubber

09:00Radomiak Radom (Pol) - MTK Budapest (Hun) -:-
10:30L. Mikulas (Svk) - Rohoznik (Svk) -:-
11:00Ceske Budejovice (Cze) - Mezokovesd (Hun) -:-
11:00Chrudim (Cze) - Vratimov (Cze) -:-
11:00Wisla (Pol) - Ostrava (Cze) -:-
13:00FC Midtjylland (Den) - Esbjerg fB (Den) -:-
13:00Liberec (Cze) - Warta (Pol) -:-
13:00Renova (Mkd) - Struga (Mkd) -:-
13:00Ruzomberok (Svk) - Podbeskidzie (Pol) -:-
13:00Slovan Bratislava (Svk) - Podbrezova (Svk) -:-
13:30Cottbus (Ger) - Hertha II (Ger) -:-
14:00AC Horsens (Den) - Randers FC (Den) -:-
14:00CSKA Sofia (Bul) - Stal Mielec (Pol) -:-
14:00Dun. Streda (Svk) - Pohronie (Svk) -:-
14:00Elversberg (Ger) - RW Koblenz (Ger) -:-
14:00Khimki (Rus) - Ostrava (Cze) -:-
14:00AflystKisvarda (Hun) - Kyzylzhar (Kaz) -:-
14:00Kisvarda (Hun) - Sabah Baku (Aze) -:-
14:00Lausanne Ouchy (Sui) - Nyonnais (Sui) -:-
14:00Levski (Bul) - Bohemians (Cze) -:-
14:00Rukh Brest (Blr) - Slavia Mozyr (Blr) -:-
14:00Sandecja (Pol) - Ruch (Pol) -:-
14:00Slask (Pol) - Qarabag (Aze) -:-
14:00Szeged (Hun) - Arsenal Tula (Rus) -:-
14:00Zalaegerszeg (Hun) - Nafta (Slo) -:-
15:00Grasshoppers (Sui) - Winterthur (Sui) -:-
15:00Kapfenberg (Aut) - Mauerwerk (Aut) -:-
15:00Radomiak Radom (Pol) - Hradec Kralove (Cze) -:-
15:00Rijeka (Cro) - Slovacko (Cze) -:-
16:00Wolfsberger (Aut) - Ludogorets (Bul) -:-
16:30Dorfmerkingen (Ger) - Ulm (Ger) -:-
17:00Norrby IF (Swe) - BK Häcken (Swe) -:-
17:30Lafnitz (Aut) - Allerheiligen (Aut) -:-
17:30Start (Nor) - Vindbjart (Nor) -:-
18:00Austria II (Aut) - Marchfeld (Aut) -:-
18:30Petrzalka (Svk) - Ivanka pri Dunaji (Svk) -:-
18:30Vendsyssel FF (Den) - Aarhus Fremad (Den) -:-
20:00Schotz (Sui) - Aarau (Sui) -:-

WALES: Cymru Premier

20:45UdsatDruids - Caernarfon -:-
20:45UdsatPenybont - Aberystwyth -:-
20:45UdsatTNS - Connah's Q. -:-

WALES: Cymru Syd

20:30Ammanford - Port Talbot -:-
20:30Cambrian & Clydach - Carmarthen -:-
20:30Goytre United - Afan Lido -:-
20:30Swansea University - Risca -:-

WALES: Cymru Nord

20:30Guilsfield - Gresford -:-
20:30UdsatHolyhead - Bangor City -:-
20:30Llandudno - Holywell -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.