Basketball » 13.04.2024 » Alle
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
FRANKRIG: LNB
16:00Nanterre - Limoges 113:7718:30Nancy - Le Mans 68:60
18:30Strasbourg - Gravelines-Dunkerque 68:65
21:00Dijon - Monaco 72:80
ITALIEN: Lega A
20:00Trento - Tortona 83:8120:30Pesaro - Pistoia 89:82
SPANIEN: ACB
18:00Murcia - Palencia 90:7718:00Obradoiro CAB - Manresa 86:94
20:45Tenerife - Bilbao 101:84
21:00Unicaja - Zaragoza 83:72
TYRKIET: Super Ligi
12:00Pinar Karsiyaka - Samsunspor 103:7114:30Buyukcekmece - Merkezefendi 76:78
17:00Bahcesehir Kol. - Galatasaray 90:89
USA: NBA
01:00Philadelphia 76ers - Orlando Magic 125:11301:00Washington Wizards - Chicago Bulls 127:129
01:30Boston Celtics - Charlotte Hornets 131:98
01:30Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers 129:120
01:30New York Knicks - Brooklyn Nets 111:107
02:00Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 120:123
02:00Miami Heat - Toronto Raptors 125:103
02:00Minnesota Timberwolves - Atlanta Hawks 109:106
02:00Oklahoma City Thunder - Milwaukee Bucks 125:107
02:00San Antonio Spurs - Denver Nuggets 121:120
02:30Dallas Mavericks - Detroit Pistons 89:107
04:00Golden State Warriors - New Orleans Pelicans 109:114
04:00Portland Trail Blazers - Houston Rockets 107:116
04:30Los Angeles Clippers - Utah Jazz 109:110
04:30Sacramento Kings - Phoenix Suns 107:108
ALBANIEN: Superliga
17:00Beselidhja - Tirana 80:58ARGENTINA: Liga A
01:00San Lorenzo - San Martin 87:7602:00Independiente de Oliva - Instituto de Cordoba 87:93
16:30Olimpico - Regatas 67:73
AUSTRALIEN: NBL1 East
09:00Manly W. - Hornsby S. 110:7909:30Sydney Comets - Central Coast Crusaders 89:82
10:00Norths Bears - Hills Hornets 72:54
11:00Bankstown Bruins - Illawarra Hawks 76:64
11:00Maitland M. - Canberra 90:69
11:30Albury-Wodonga Bandits - Sutherland 107:73
12:00Inner West Bulls - Newcastle Falcons 85:65
AUSTRALIEN: NBL1 East Kvinder
07:00Manly W. K - Hornsby S. K 90:5708:00Norths Bears K - Hills Hornets K 72:48
09:00Bankstown Bruins K - Illawarra Hawks K 58:73
09:00Maitland Mustangs K - Canberra K 71:68
09:30Albury K - Sutherland K 103:53
10:00Inner West Bulls K - Newcastle Falcons K 66:86
11:30Sydney Comets K - Central Coast K 73:78
AUSTRALIEN: NBL1 Nord
11:15Ipswich Force - Gold Coast Rollers 82:10211:30Rockhampton Rockets - Townsville Heat 90:97
12:00Southern District - Northside Wizards 78:81
12:30Darwin Salties - Cairns Marlins 77:90
AUSTRALIEN: NBL1 Nord Kvinder
09:00Ipswich Force K - Gold Coast Rollers K 76:8909:30Rockhampton K - Townsville Flames K 98:73
10:00Southern District Spartans K - Northside Wizards K 60:85
10:30Darwin Salties K - Cairns K 105:68
AUSTRALIEN: NBL1 Syd
11:30Kilsyth - Sandringham Sabres 73:11211:30Melbourne Tigers - Ringwood 74:80
12:00Eltham - Nunawading 96:75
12:00Hobart Chargers - Waverley 85:93
12:00NW Tasmania - Dandenong 71:101
12:30Mt Gambier - Frankston 93:87
AUSTRALIEN: NBL1 Syd Kvinder
09:30Kilsyth K - Sandringham K 54:7009:30Melbourne Tigers K - Ringwood K 85:92
10:00Eltham K - Nunawading K 84:59
10:00Hobart Chargers K - Waverley K 66:80
10:00Launceston K - Dandenong Rangers K 72:84
10:30Mt. Gambier K - Frankston K 85:53
AUSTRALIEN: NBL1 Central
12:30Forestville Eagles - Norwood Flames 107:8712:45Central Districts Lions - Southern Tigers 99:93
12:45Eastern Mavericks - West Adelaide Bearcats 84:81
12:45Woodville Warriors - North Adelaide Rockets 92:82
AUSTRALIEN: NBL1 Central Kvinder
10:45Forestville Eagles K - Norwood Flames K 81:6111:00Central Districts Lions K - Southern Tigers K 83:59
11:00Eastern Mavericks K - West Adelaide Bearcats K 66:62
11:00Woodville Warriors K - North Adelaide Rockets K 61:95
AUSTRALIEN: NBL1 West
13:00Perth Redbacks - East Perth Eagles 94:9313:00South West Slammers - Geraldton Buccaneers 86:94
13:30Beeliar Boodjar - Kalamunda Eastern Suns 88:84
14:00Goldfields Giants - Joondalup Wolves 84:94
14:00Rockingham Flames - Warwick Senators 118:96
AUSTRALIEN: NBL1 West Kvinder
11:00Perth Redbacks K - East Perth Eagles K 92:7411:30Beeliar Boodjar K - Kalamunda Eastern Suns K 98:69
12:00Goldfields Giants K - Joondalup Wolves K 43:78
12:00Rockingham Flames K - Warwick Senators K 86:57
BAHRAIN: Premier League - Play Offs
19:00Al Muharraq - Al Ahli 95:82BELARUS: Premier League Kvinder - Play Offs
14:00Gomel K - Olimpia Grodno K 37:10414:00Victoria Grodno K - Horizont Minsk K 27:103
BOLIVIA: Libobasquet
01:00Can Oruro - Kinwa 91:9202:30La Salle Tarija - Carl A-Z 89:68
BOSNIEN-HERCEGOVINA: Prvenstvo BiH - Tabernes slutrunde
17:00Leotar Trebinje - Posusje 94:80BOSNIEN-HERCEGOVINA: Prvenstvo BiH - Vindernes slutrunde
18:00Igokea - Sloboda 87:7618:00KK Bosna - Siroki Brijeg 85:69
19:00Mrkonjic Grad - Borac Banja Luka 50:71
BOSNIEN-HERCEGOVINA: Prvenstvo BiH Kvinder - Play Offs
17:30Jumper K - Zrinjski K 101:9020:00Celik Zenica K - Leotar Trebinje K 86:52
BRASILIEN: NBB
00:30Sao Jose - Paulistano 64:9300:30Uniao Corinthians - Minas 78:88
01:00Caxias do Sul - Pato 68:85
22:00Cerrado - Cearense 83:84e.ekstraper.
22:30Vasco - Pinheiros 63:72
23:00Bauru - Mogi 80:68
BRASILIEN: LBF Kvinder
02:00Ituano K - Santo Andre K 90:67BULGARIEN: NBL - Tabernes slutrunde
18:00Academic Plovdiv - Yambol 74:7218:00Beroe - Minyor 66:113
18:00Shumen - Levski 89:67
BULGARIEN: NBL - Vindernes slutrunde
15:00CSKA Sofia - Chernomorets 78:9417:00Balkan - Cherno More 80:68
CANADA: Super League
01:00UdsatLondon - Los Angeles Ignite -:-01:00London - St. Louis Griffins 122:125
01:00Windsor - KW Titans 99:126
CHILE: LNB
02:15Liceo Pablo Neruda - Puente Alto 79:9102:30Valdivia - Sportiva Italiana 83:70
CHILE: LNB 2
21:30Quilpue Basquetbol - Boston C. C. 59:7600:30Colo Colo - Brisas 77:72
EUROPA: ABA League - Play Offs
19:00Buducnost - Zadar 100:69EUROPA: BNXT League - Tabernes slutrunde
20:30Belfius Mons - LWD Basket 89:8020:30Circus Brussels - Okapi Aalst 75:71
20:30Mechelen - Yoast Utd 94:67
FILIPPINERNE: Philippine Cup
09:00Rain Or Shine Paint. - Terrafirma Dyip 116:10412:15TNT Tropang Giga - NLEX Road Warriors 104:101
FINLAND: Korisliiga - Play Offs
17:00Karhu Basket - Salon Vilpas 92:89e.ekstraper.FRANKRIG: Pro B
20:00Boulazac - Chalons-Reims 70:7820:00Orleans - Angers 94:98
20:30Vichy - St. Chamond 85:74
FRANKRIG: Espoirs U21
13:00Nanterre U21 - Limoges U21 92:8313:15Strasbourg U21 - Gravelines-Dunkerque U21 71:77
15:00Boulogne-Levallois U21 - Chalon/Saone U21 65:61
15:00Nancy U21 - Le Mans U21 75:57
15:00Roanne U21 - Cholet U21 92:63
17:00Ada Blois U21 - Lyon-Villeurbanne U21 94:100
17:00Dijon U21 - Monaco U21 91:92
FRANKRIG: Ligue 2 Kvinder - Play Offs
20:00Aulnoye AS K - Nice K 77:6520:00Montbrison K - Pays Voironnais K 69:58
GEORGIEN: Superleague
14:00Margveti - Iverioni 86:9817:00Rustavi - Orbi 97:77
GRÆKENLAND: Basket League - Tabernes slutrunde
17:00Marousi - Apollon Patron 77:73GRÆKENLAND: Basket League - Vindernes slutrunde
16:15Peristeri - Aris 75:8219:15Promitheas - Kolossos Rhodes 96:73
GRÆKENLAND: Elite League - Kvalifikation – Play Offs
15:00Lefkadas - Papagou 72:92HOLLAND: WBL Kvinder - Tabernes slutrunde
19:30Leiden K - QSTA United K 67:4820:00Limburg K - Den Helder K 58:67
HOLLAND: WBL Kvinder - Vindernes slutrunde
18:30Jolly Jumpers K - Binnenland K 74:6720:00Triple Threat K - Grasshoppers K 62:59
IRAN: Super League - Play Offs
14:30Kalleh - Zob Ahan 105:8014:30Limondis - Shahrdari Gorgan 73:88
14:30Mes Kerman - Mahram Tehran 92:79
14:30Palayesh Naft Abadan - Tabiat 85:82
ISLAND: Premier League Kvinder - Play Offs
17:00Fjolnir K - Keflavik K 69:10019:00Thor AK Akureyri K - Grindavik K 85:101
21:00Stjarnan K - Haukar K 79:70
ISRAEL: Super League
18:50Maccabi Tel Aviv - Hapoel Holon 91:8220:00Galil Elyon - Hapoel Jerusalem 71:80
ISRAEL: Liga Leumit
20:15Elitzur Shomron - Maccabi Raanana 88:80ITALIEN: Serie A2
18:30Assigeco Piacenza - Treviglio 85:8020:30Udine - Sebastiani Rieti 66:89
ITALIEN: Serie A2 Kvinder - Gr. A
17:00San Salvatore Selargius K - Roma-Nord K 68:5418:00Scrivia K - Empoli K 73:58
20:30Carugate K - Torino Teen K 51:72
20:30Mantova K - Libertas Moncalieri K 75:46
ITALIEN: Serie A2 Kvinder - Gr. B
18:00Trieste K - Abano Terme K 58:6918:30Ancona K - Roseto K 60:80
19:00Treviso K - Matelica K 63:64
20:00Ponzano K - Itas Alperia Bolzano K 57:52
20:30Rovigo K - Alpo VillaFranca K 67:77
JAPAN: B.League
06:35Shimane - Ryukyu 66:8007:05Akita - Sendai 72:76
07:05Hiroshima D. - Toyama 84:46
07:05Osaka - Kyoto 101:100e.ekstraper.
07:05Shinshu - Brave Thunders 82:90
08:05Chiba - Gunma 96:65
08:05Diamond Dolphins - Nagoya Fighting Eagles 98:87
08:05Hokkaido - Utsunomiya Brex 79:71
08:05Yokohama - NeoPhoenix 82:90
09:05Alvark - Ibaraki Robots 88:65
10:05Saga - Nagasaki 61:63
10:05Sun Rockers Shibuya - SeaHorses Mikawa 81:76
JAPAN: B2.League
07:00Shiga - Kobe 82:7308:00Altiri Chiba - Koshigaya Alphas 87:83
08:00Aomori - Nara 91:95
08:00Kumamoto - Fukuoka 92:106
09:00Yamagata Wyverns - Iwate 87:72
10:00Ehime Orange Vikings - Shizuoka 76:84
10:40Niigata - Fukushima 71:90
JAPAN: W League Kvinder - Play Offs
07:00Fujitsu K - Denso Iris K 64:57KINA: CBA - Play Offs
13:35Beijing Royal Fighters - Shenzhen 99:9413:35Shanxi Zhongyu - Zhejiang Guangsha 132:118
KINA: WCBA Kvinder - Play Offs
13:30Inner Mongolia K - Sichuan K 96:85KROATIEN: Premijer liga
20:00Alkar - GKK Sibenka 101:109e.ekstraper.KROATIEN: Prva Liga - Play Offs
17:00Osijek - Samobor 99:6918:00Kvarner - Gorica 93:70
KROATIEN: Premijer Liga Kvinder
16:00KAZL Split K - Medvescak K 59:6518:30Zadar Plus K - FSV Rijeka K 57:94
19:00Sibenik K - Tresnjevka 2009 K 66:83
LETLAND: LBL - Play Offs
16:00BK Liepaja - BK Ogre 83:72LIBANON: Division 1 - Play Offs
15:45Sagesse Al Hekmeh Beirut - Antranik Beirut 114:7920:00NSA - Al-Riyadi 73:103
LITAUEN: LKL
15:30Pieno Zvaigzdes - Juventus 83:8916:20Neptunas - Lietkabelis 88:84
LITAUEN: Moteru Lyga Kvinder - Play Offs
14:00Klaipedos Neptunas K - Kibirkstis Vilnius K 55:59LUXEMBOURG: LBBL Kvinder - Nedrykning
17:00Mersch K - Musel Pikes K 62:72LUXEMBOURG: LBBL Kvinder - Play Offs
18:00Dudelange K - Bertrange K 78:63LUXEMBOURG: LBBL - Nedrykningsgruppe
19:00Kordall Steelers - Mambra Mamer 96:6020:00Grengewald Hueschtert - Musel Pikes 76:97
MEXICO: CIBACOPA
04:00Zonkeys de Tijuana - Rayos de Hermosillo 95:9005:15Frayles de Guasave - Caballeros de Culiacan 101:106
05:15Ostioneros de Guaymas - Astros 104:90
05:15Venados de Mazatlan - Halcones de Obregon 93:89
05:45Pioneros de Los Mochis - Angeles CDMX 94:92
MEXICO: LMBPF Kvinder - Play Offs
04:00Libelulas K - Quetzales K 86:74MONTENEGRO: Prva A Liga
19:30Kotor - Danilovgrad 73:71NEW ZEALAND: NBL
06:00Taranaki Airs - Whai 88:5509:30Otago Nuggets - Wellington Saints 105:98
NORDMAKEDONIEN: Prva Liga - Play Offs
18:00MZT Skopje - Gostivar 89:6720:30Feniks 2010 - Rabotnicki 91:106
NORDMAKEDONIEN: Prva Liga - Play Out
18:00Kozuv - Ohrid 91:5918:00Vardar - FMP Akademija 94:92e.ekstraper.
NORDMAKEDONIEN: Prva Liga Kvinder - Play Out
10:00Patriot K - Struga K 76:56POLEN: Basket Liga
13:30Zielona Gora - Czarni Slupsk 89:8015:30GTK Gliwice - Trefl Sopot 79:80
17:30Lublin - Spojnia Stargard 110:108
POLEN: 1. Liga
18:00Kotwica Kolobrzeg - Krosno 68:84PORTUGAL: LPB
16:00CD Povoa - Oliveirense 90:8116:00Galomar - Imortal 88:80
16:00Ovarense - FC Porto 88:84
16:30Portimonense - Vitoria 72:81
17:00Sporting CP - Esgueira 88:73
22:30Lusitania - Benfica 73:113
PORTUGAL: Proliga - Vindernes slutrunde
16:00CAB Madeira - Maia 88:4416:00CA Queluz - Sangalhos 79:63
16:00Galitos Barreiro - Illiabum 79:65
16:00Santo Andre - Braga 64:74
PORTUGAL: LFB Kvinder - Play Offs
21:15Gdessa Barreiro K - Benfica K 50:47PUERTO RICO: BSN
02:00Gigantes de Carolina - Osos de Manati 118:8902:00UdsatLeones De Ponce - Cangrejeros -:-
RUSLAND: VTB United League - Tabernes slutrunde
13:00Uralmash Ekaterinburg - Runa Basket Moscow 80:71RUSLAND: VTB United League - Vindernes slutrunde
14:00Lokomotiv Kuban - Enisey 76:8317:00Unics Kazan - CSKA Moskva 88:78
SCHWEIZ: SB League - Play Offs
17:30Fribourg Olympic - Lions 95:6117:30SAM Massagno - Neuchatel 93:72
SERBIEN: First League
19:00Cacak 94 - Dynamic 78:5219:00Sloboda - Tamis 81:73
19:30Sloga - Vojvodina Novi Sad 91:99
SERBIEN: 1. ZLS Kvinder
12:30Partizan K - Novosadska Novi Sad K 100:8016:30Nis K - Vojvodina 021 K 76:88
16:30ZKK Kraljevo K - Vrbas K 64:58
18:00Topolchanka K - Sloga Pozega K 0:20
20:00Subotica K - Mega MIS K 66:118
SLOVAKIET: Extraliga - Play Offs
17:30Prievidza - Inter Bratislava 88:8418:00Iskra Svit - Spisski Rytieri 70:80
SLOVAKIET: Extraliga Kvinder - Play Offs
17:00MBK Ruzomberok K - Slavia Banska Bystrica K 52:69SLOVENIEN: 1. SKL Kvinder - Play Offs
18:00Triglav K - Ilirija K 60:50SPANIEN: LEB Plata - Nedrykning - Slutspil
18:00Juventud Alcala - Palmer Basket 75:10320:00L'Hospitalet - Almansa 86:63
SPANIEN: LEB Plata - Oprykning Play Offs
18:00Ciudad de Huelva - Salou 96:7518:00Enrique Soler - Sant Antoni 78:79
18:10CB Santfeliuenc - Albacete 57:74
20:30Gran Canaria B - Moron 70:85
SPANIEN: LEB Plata - Vindernes Play Offs
20:00Cartagena - Zamora 60:69SPANIEN: Liga Femenina
18:15Bembibre K - IDK Gipuzkoa K 52:8918:30Gernika Bizkaia K - Celta K 73:64
19:15Ensino K - Zaragoza K 70:75
19:15Valencia K - Ferrol K 79:66
20:00Gran Canaria K - Araski K 83:59
STORBRITANNIEN: BBL
18:00Surrey Scorchers - Newcastle Eagles 90:7721:00Bristol Flyers - Manchester Giants 87:67
STORBRITANNIEN: WBBL Kvinder
14:00Durham Palatinates K - Cardiff Met Archers K 88:6819:00Nottingham Wildcats K - Leicester Riders K 69:92
20:30Newcastle Eagles K - Oaklands Wolves K 71:67
SVERIGE: Basketligan Kvinder - Play Offs
15:00Sodertalje K - Uppsala K 86:67TAIWAN: SBL
11:00Bank of Taiwan - Changhua 54:7613:00Yulon Luxgen Dinos - Taiwan Beer 60:77
TAIWAN: P. League+
08:30Formosa Dreamers - New Taipei Kings 94:11611:00Kaohsiung Steelers - Hsinchu Jko Lioneers 110:116
TAIWAN: T1 League
08:00New Taipei CTBC DEA - Taipei Taishin Mars 88:8110:30Taiwan Beer Leopards - Kaohsiung Aquas 117:78
TAIWAN: WSBL Kvinder
07:00Taiyuan K - Taipower K 83:6509:00Cathay Life K - Chunghua Telecom K 95:58
TYRKIET: TBL
12:00Sigortam.net ITU - Alagoz 92:8413:45Ankara Kolejliler - Fenerbahce 2 88:91
15:30Bornova - MKE Ankaragucu 80:95
17:15OGM Ormanspor - Kocaeli BŞB Kağıtspor 84:78
TYRKIET: TB2L - Play Offs
14:00High Touch - CO Basket 84:9115:00Sakarya BB - Nazilli 73:81e.ekstraper.
15:30Corlu - Ayos Spor 53:69
17:00Ege Universitesi - Konya BBSK 79:70
TYSKLAND: BBL
18:30Braunschweig - Crailsheim Merlins 98:8818:30Chemnitz - Tubingen 113:82
20:00Ludwigsburg - Heidelberg 93:68
20:00Vechta - Oldenburg 82:88
TYSKLAND: Pro A
18:30Nurnberger - Bochum 78:6919:00G. Dusseldorf - Trier 73:74
19:00Giessen - Phoenix Hagen 87:68
19:30Koblenz - Bayreuth 93:63
19:30Munster - Kirchheim 89:75
19:30Paderborn - Bremerhaven 90:98
TYSKLAND: Pro B - Play Offs
15:30Frankfurt 2 - Wedel 88:8218:00RheinStars Köln - BIS Baskets Speyer 72:62
18:00Rhondorf - Rostock 2 108:73
18:00Wolmirstedt - Lowen 79:74
19:00OrangeAcademy - Bernau 83:73
19:30Leverkusen - Bayern 2 78:49
19:30Schwelm - Oberhaching 67:85
UNGARN: NB I. A - Play Out
18:00Kormend - KTE-Duna 74:8018:00OSE Lions - Kaposvari 83:79
18:00Szedeak - Atomeromu Paks 81:96
UNGARN: NB I. A - Play Offs
16:30Zalakeramia - DEAC 87:7317:00Alba Fehervar - Soproni KC 105:86
18:00Szolnoki Olaj - NKA Pecs 99:79
18:00Szombathely - Budapesti Honved Se 102:60
URUGUAY: Liga Uruguaya - Play Offs
02:00CA Racing - Trouville 83:85URUGUAY: Liga Uruguaya - Vindernes slutrunde
02:15Aguada - Penarol 77:82VERDEN: Champions League Americas - Play Offs
00:10Halcones de Xalapa - Flamengo 87:90ØSTRIG: Superliga - Tabernes slutrunde
18:00Furstenfeld - BBC Nord 82:8818:00Oberwart - Kapfenberg 84:76
18:00Vienna Timberwolves - Vienna 60:79
ØSTRIG: Superliga - Vindernes slutrunde
18:00Klosterneuburg - Swans Gmunden 81:8318:00Traiskirchen - UBSC Graz 93:65
18:00Wels - St. Polten 76:87
ØSTRIG: Zweite Liga - Play Offs
17:00Mistelbach - Wagram 93:70Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »
m.Flashscore.dk fremviser live basketball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.