Fodbold » 12.04.2024 » Alle
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
DANMARK: Superliga - Nedrykningsgruppe
19:00OB - Viborg FF 1:3DANMARK: NordicBet Liga - Gruppe for Oprykning
18:30Hobro IK - AaB 2:1DANMARK: NordicBet Liga - Nedrykningsgruppe
18:30HB Køge - B.93 5:318:30Næstved BK - AC Horsens 0:2
FRANKRIG: Ligue 1
21:00Metz - Lens 2:1ITALIEN: Serie A
20:45Lazio - Salernitana 4:1SPANIEN: LaLiga
21:00Betis - Celta Vigo 2:1TYSKLAND: Bundesliga
20:30Augsburg - Union Berlin 2:0ALBANIEN: First Division
15:00Vora - Flamurtari 2:3ALGERIET: Algeria Cup
18:30Belouizdad - Mostaganem 4:3str.18:30USM Alger - Bougaa 7:0
ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
00:30Estudiantes - Boca Juniors 1:0ARGENTINA: Primera Nacional
23:00Nueva Chicago - Estudiantes Rio Cuarto 0:1ARGENTINA: Primera C - Apertura
00:00Real Pilar - Leandro N. Alem 1:1ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
20:00Estrella de Berisso - Social Atletico Television 2:020:30Deportivo Camioneros - Ezeiza 2:0
ARGENTINA: Reserve League - Første etape
02:30Central Cordoba 2 - Boca Juniors 2 2:2ARGENTINA: Primera A Kvinder - Apertura
20:00Platense K - CA Estudiantes K 3:0ARMENIEN: Premier League
14:00Pyunik - Alashkert 2:117:00Ararat-Armenia - Ararat 2:1
ASERBAJDSJAN: Premier League
17:00Sumqayit - Zira 0:0ASIEN: Super Cup UAE / Qatar
18:00Al Arabi - Al Sharjah 1:0AUSTRALIEN: A-League
09:00Wellington Phoenix - Melbourne Victory 1:011:45Adelaide United - Macarthur FC 1:2
AUSTRALIEN: NPL NSW
11:30Sydney FC U23 - Sutherland 0:0AUSTRALIEN: NPL Victoria
11:30Melbourne Knights - Heidelberg 0:111:30South Melbourne - Green Gully 3:0
12:00Oakleigh - Avondale FC 1:2
AUSTRALIEN: NSW League One
12:00Bankstown City Lions - Canterbury Bankstown 1:1AUSTRALIEN: Tasmania Southern Championship
12:15Clarence Zebras U21 - Glenorchy Knights U21 4:112:15Olympia Warriors - South Hobart U21 0:3
AUSTRALIEN: Victoria Premier League
12:30Northcote City - Melbourne City U21 3:112:30Preston Lions - George Cross 2:1
BARBADOS: Premier League
01:00UWI Blackbirds - Wotton 4:203:00Empire - Brittons Hill 1:3
BELARUS: Vysshaya Liga
16:30Vitebsk - Slutsk 2:0BELARUS: Pershaya Liga
17:00Belshina - Hviderusland U17 1:0BELGIEN: Jupiler League - Conference League Gruppe
20:45St. Truiden - St. Liege 3:3BELGIEN: Challenger Pro League
20:00Club Brügge U23 - RFC Liege 1:220:00Genk U23 - Francs Borains 1:1
BELGIEN: Pro League U21
19:30Lommel SK U21 - Beveren U21 2:019:30Oostende U21 - Patro Eisden U21 1:0
20:00Dender U21 - Lierse K. U21 3:1
20:30Kortrijk U21 - RWDM U21 6:1
BELGIEN: Super League Kvinder - Vindernes slutrunde
20:30Genk K - St. Liege K 0:2BELGIEN: 1st National Kvinder
20:30Famkes Merkem K - Gent II K 0:1BOLIVIA: Division Profesional - Apertura
01:00Santa Cruz - The Strongest 2:3BOSNIEN-HERCEGOVINA: WWIN Liga BiH
15:30Tuzla City - Siroki Brijeg 3:120:30Borac Banja Luka - Sloga Doboj 1:0
BRASILIEN: Acreano - Anden etape
00:30Vasco da Gama AC - Independencia 0:2BRASILIEN: Alagoano - Ekstra Kvalifikation
01:30CSA - CSE 1:2BRASILIEN: Cearense 2 - Play Offs
01:00Cariri FC - Guarani de Juazeiro 2:1str.BRASILIEN: Maranhense - Play Offs
01:15Maranhao - Tuntum 3:1str.BRASILIEN: Copa Grao Para
01:00Tuna Luso - Sao Francisco 2:1BRASILIEN: Brasileiro U20
00:00Fortaleza U20 - Botafogo U20 1:1BRASILIEN: Capixaba U20
20:00Rio Branco ES U20 - Porto Vitoria U20 0:3BRASILIEN: Catarinense U20
20:00Avai U20 - Chapecoense-SC U20 2:120:00Barra FC U20 - Criciuma U20 4:1
20:00Hercilio Luz U20 - Nacao U20 4:0
20:00Inter de Lages U20 - Figueirense U20 0:6
BRASILIEN: Goiano U20
20:30Cerrado EC U20 - Trindade U20 1:320:30Guanabara City U20 - Royal U20 0:1
20:30Itaberai U20 - Aparecida EC U20 0:0
20:30Vila Nova U20 - Jataiense U20 7:1
BRASILIEN: Paranaense U20 - Første etape
20:30Cascavel U20 - Hope Internacional U20 1:0BRASILIEN: Paulista U20 - Første etape
20:00Brasilis U20 - Ponte Preta U20 1:520:00CA Juventus U20 - EC Sao Bernardo U20 1:1
20:00Capivariano U20 - Metropolitano FC U20 2:0
20:00Clube Vital U20 - Referencia U20 0:2
20:00Comercial FC - Tiete U20 - Elosport U20 1:0
20:00Comercial U20 - Bandeirante U20 2:0
20:00Francana U20 - Sertaozinho U20 1:3
20:00Guacuano U20 - Aguai U20 2:3
20:00Ibrachina U20 - Nacional SP U20 2:2
20:00Independente SP U20 - Cosmopolitano Sports U20 1:2
20:00Inter de Bebedouro U20 - Botafogo SP U20 1:3
20:00Itapirense U20 - Porto Football U20 0:3
20:00Ituano U20 - Desportivo U20 1:2
20:00Jose Bonifacio EC U20 - Mirassol U20 1:3
20:00Maua U20 - Mauaense U20 3:0
20:00Osasco Audax U20 - GE Osasco U20 1:1
20:00UdsatPiracicaba U20 - Uniao Sao Joao U20 -:-
20:00Portuguesa Santista U20 - Santo Andre U20 3:1
20:00Portuguesa U20 - Guarulhos U20 5:0
20:00Rio Branco U20 - Internacional de Limeira U20 3:4
20:00Rio Claro U20 - Ferroviaria U20 1:1
20:00Rio Preto U20 - Olimpia FC U20 1:0
20:00Sao Bento U20 - Sfera U20 0:0
20:00Sao Caetano U20 - Aster Itaqua U20 1:0
20:00Sao Carlos U20 - Velo Clube U20 0:4
20:00Sao Jose EC U20 - Taubate U20 2:3
20:00SKA Brasil U20 - Paulinia FU U20 4:0
20:00UdsatTanabi U20 - Fernandopolis U20 -:-
20:00Tupa U20 - Marilia AC U20 1:4
20:00Uniao Mogi U20 - CA Joseense U20 0:3
20:00Uniao Suzano U20 - Pinda U20 2:1
20:00Vocem U20 - Novorizontino U20 0:5
20:00XV de Jau U20 - CA Taquaritinga U20 8:0
BULGARIEN: Parva Liga
16:45Botev Plovdiv - Botev Vratsa 2:019:15CSKA Sofia - Pirin Blagoevgrad 1:2
BULGARIEN: Vtora liga
14:00Spartak - Dobrudzha 2:1CAMEROUN: Elite One - Mesterskabet - Slutspil
15:00Dynamo Douala - Stade Renard 0:115:00Gazelle - Colombe 1:0
17:00Victoria United - Cotonsport 2:1
17:00Yong Sports Academy - Canon Yaounde 0:1
CAMEROUN: Elite One - Nedrykningsgruppe
15:00Fovu Baham - Bamenda 1:217:00Union Douala - Fortuna Mfou 1:1
CHAD: Premiere Division - LPFN
17:00Renaissance - Tourbillon 5:0CHILE: Primera B
21:30Recoleta - Limache 0:3CONGO: Ligue 1
16:00Diables Noirs - Juk 2:019:00Vegas - CARA Brazzaville 0:0
CONGO DR: Ligue 1 - Nedrykningsgruppe
15:30UdsatBlessing - Groupe Bazano -:-16:00UdsatRenaissance - AC Kuya -:-
CYPERN: Cyta Championship - Nedrykningsgruppe
18:00AEL Limassol - Othellos Athienou 3:2DANMARK: 2. Division - Gruppe for Oprykning
19:00Nykøbing FC - FC Roskilde 0:5ECUADOR: Serie B
02:00Chacaritas - San Antonio 0:0ENGLAND: Championship
21:00Plymouth - Leicester 1:0ENGLAND: Premier League 2
20:00Crystal Palace U21 - Chelsea U21 2:220:00Everton U21 - Blackburn U21 2:3
20:00Manchester City U21 - West Brom U21 2:0
20:00Norwich U21 - West Ham U21 0:2
20:00Southampton U21 - Nottingham U21 1:1
20:30Manchester Utd U21 - Liverpool U21 0:3
ENGLAND: Professional Development League
14:00Wigan U21 - Hull U21 1:215:00Peterborough U21 - Fleetwood U21 1:0
ESWATINI: Swazi MTN Premier League
15:00Illovo - Denver 3:115:00Moneni Pirates - Manzini Sea Birds 2:0
ETIOPIEN: Premier League
15:00Fasil Kenema - Hambericho Durame 2:218:00Bahir Dar Kenema - St. George 1:1
FINLAND: Veikkausliiga
17:00Haka - Ekenas 2:118:00VPS - SJK 1:1
19:00Inter Turku - Oulu 3:3
FINLAND: Ykkonen
18:00Atlantis - Vaajakoski 2:0FINLAND: Kakkonen Gruppe A
18:00PPJ - NJS 1:1FINLAND: Kakkonen Gruppe B
18:00Honka - Tampere Utd 1:118:00TPV - P-Iirot Rauma 0:2
FINLAND: Kakkonen Gruppe C
16:30GBK Kokkola - OTP 2:0FINLAND: Kansallinen Liiga Kvinder
18:00PK-35 Vantaa K - PKKU K 0:0FINLAND: Ykkonen Women
18:00TPS K - HJK Akatemia K 4:2FRANKRIG: National
17:45Niort - GOAL FC 2:019:30Avranches - SAS Epinal 0:2
19:30Chateauroux - Le Mans 1:2
19:30Cholet - Sochaux 1:0
19:30Dijon - Orleans 1:0
19:30Marignane GCB - Red Star 0:2
19:30Nimes - Versailles 0:1
19:30Villefranche - Rouen 1:1
FRANKRIG: National 2 - Gruppe C
18:00Guingamp II - Bastia-Borgo 0:219:30Boulogne - Beauvais 1:1
20:00Chambly - Stade Briochin 1:1
FRANKRIG: Division 1 Kvinder
21:00Paris FC K - Reims K 2:2GEORGIEN: Crystalbet Erovnuli Liga
17:00Din. Tbilisi - Kolkheti 1913 0:019:00Dila Gori - Dinamo Batumi 0:0
GHANA: Division One League
17:00ADVSA - Nania 1:0GIBRALTAR: National League
21:00Magpies - Europa Point 2:2HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture
23:00Cosmopolites - Triomphe Liancourt 0:1HOLLAND: Æresdivisionen
20:00Excelsior - FC Volendam 4:0HOLLAND: 1. division
20:00Breda - Dordrecht 1:420:00De Graafschap - Telstar 5:1
20:00Den Haag - Helmond 0:1
20:00Eindhoven - Jong PSV 2:5
20:00FC Emmen - Maastricht 1:3
20:00Oss - Roda 1:4
20:00Willem II - Jong AZ 4:1
INDIEN: ISL
16:00Hyderabad - Kerala Blasters 1:3INDIEN: I-League
13:00Gokulam - TRAU FC 6:115:30UdsatAizawl - Neroca FC -:-
IRAN: Persian Gulf Pro League
15:30Shams Azar Qazvin - Foolad 1:015:30Tractor-Sazi - Zob Ahan 1:4
16:00Mes Rafsanjan - Peykan 2:2
16:20Sepahan - Nassaji Mazandaran 0:0
16:30Aluminium Arak - Esteghlal F.C. 0:1
16:30Esteghlal Khuzestan - Sanat-Naft 2:1
16:30Havadar SC - Gol Gohar 1:0
18:30Persepolis - Malavan 1:0
IRLAND: Premier Division
20:45Drogheda - Derry City 2:220:45Dundalk - St. Patricks 0:0
20:45Shelbourne - Bohemians 1:2
20:45Waterford - Galway 0:0
21:00Shamrock Rovers - Sligo Rovers 3:0
IRLAND: Division 1
20:45Athlone - Finn Harps 1:020:45Cobh Ramblers - Wexford 2:4
20:45Treaty United - Kerry 0:0
20:45UC Dublin - Cork City 0:0
ISLAND: Besta-deild karla
21:15Stjarnan - KR Reykjavik 1:3ISLAND: Icelandic Cup
21:15Hviti - Grindavik 0:321:15Selfoss - Kari 3:1
21:30Dalvik/Reynir - Fjallabyggd 2:0
22:15Hafnir - Ulfarnir 3:0
22:30Hafnarfjörður - Ymir 5:4str.
ISRAEL: Leumit League
15:00Hap. Ramat Gan - Hapoel Umm al-Fahm 1:115:00H. Kfar Saba - Ramat Hasharon 1:1
15:00Ihud Bnei Shfaram - Bnei Yehuda 1:2
15:00Ironi Tiberias - M. Herzliya 2:2
15:00Kiryat Shmona - Nes Tziona 1:0
15:00Maccabi Jaffa - H. Ironi Rishon 1:2
15:00MS Kafr Qasim - H. Akko 1:2
15:00Nof Hagalil - Hapoel Afula 2:1
ISRAEL: Liga Alef Nord
10:00M. Kiryat Ata-Bialik - Hapoel Kaukab 3:012:00Hapoel Bnei Zalfa - Ironi Nesher 0:3
12:30Tzeirey Um El Fahem - Tzeirei Kafr Kanna 2:2
12:40MS Tira - Kiryat Yam 2:2
12:45H. Raanana - Ironi Baka 1:0
13:00Hapoel Kafr Kanna - Maccabi Nujeidat Ahmad 2:2
14:00Hapoel Bueine - Tayibe 0:0
ISRAEL: Liga Alef Syd
10:45H. Marmorek - Agudat Sport Ashdod 4:111:00H. Bikat Hayarden - H. Herzliya 1:0
12:30Ironi Modiin - Maccabi Shaarayim FC 1:1
12:35Nordia Jerusalem - Hapoel Kfar Shalem 1:2
13:00Maccabi Yavne - SC Dimona 2:3
14:00M. Ironi Ashdod - H. Bnei Lod 0:1
15:00Shimshon Tel Aviv - Shimshon Kafr Qasim 4:0
ITALIEN: Serie B
20:30Modena - Catanzaro 1:3ITALIEN: Serie C - Gruppe A
20:45Arzignano - Fiorenzuola 3:0ITALIEN: Primavera 1
18:00Sassuolo U19 - Inter U19 0:3JAPAN: J1 League
12:00Kashiwa - Urawa 1:0KASAKHSTAN: First Division
11:00Kaspij Aktau - Altai 4:113:00Ulytau - FK Akzhayik 1:2
KROATIEN: HNL
17:00Rudes - Slaven Belupo 1:3KROATIEN: Prva NL
14:50Jarun - Dubrava 0:1KROATIEN: Druga NL
16:30Bjelovar - Karlovac 2:016:30Dragovoljac - Zdralovi 2:1
16:30Kustosija - Grobnican 2:0
16:30Opatija - Jadran LP 0:0
LETLAND: Virsliga
17:00Riga FC - BFC Daugavpils 2:018:00RFS - Tukums 2000 5:0
LIBANON: Premier League - Tabernes slutrunde
15:00Al Ahli Nabatiya - Al Hikma 2:0LITAUEN: I Lyga
18:00Atmosfera - Banga 2 1:0MACAO: Elite League
13:00Tak Chun Ka I - Lun Lok 0:615:00Chao Pak Kei - University of Macau 6:0
MALTA: Premier League
18:00Santa Lucia - Marsaxlokk 0:3MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura
03:05Atlante - Correcaminos 4:005:05Celaya - Tapatio 1:2
MEXICO: Liga Premier Serie A
18:00Correcaminos 2 - Apodaca 0:2MEXICO: Liga MX U23 - Clausura
17:00Necaxa U23 - Santos Laguna U23 2:117:00Puebla U23 - Cruz Azul U23 1:1
17:00Queretaro U23 - Mazatlan FC U23 2:1
MEXICO: Liga MX Kvinder - Clausura
23:45Toluca K - Queretaro K 1:2MOLDOVA: Super Liga - Nedrykningsgruppe
15:00Univer-Oguzsport - Victoria 2:3MONGOLIET: Premier League
13:15Brera Ilch - Tuv Azarganuud 1:3NAMIBIA: MTC Premiership
19:00Tigers - Mighty Gunners 2:2NICARAGUA: Liga Primera - Clausura
02:00Ocotal - Masachapa 3:2NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clausura
23:00Ocotal U20 - Masachapa U20 3:3NIGERIA: NNL
14:00Inter Lagos - One Rocket 4:315:00EFCC - Nigeria Airforce FC 0:1
15:00Tradesafe - Giant Brillars 1:2
NORDIRLAND: NIFL Premiership - Mesterskabet - Slutspil
20:45Crusaders - Linfield 1:2NORGE: Division 3 - Gruppe 2
18:00Staal Jorpeland - Sandnes Ulf 2 0:0PARAGUAY: Primera Division - Apertura
00:00Guarani - Sol De America 1:0PARAGUAY: Division Intermedia
23:15Encarnacion FC - 3 De Febrero 0:0PERU: Liga 1 - Apertura
22:00Huancayo - Cienciano 1:2PERU: Liga Kvinder
17:30Cesar Vallejo K - Killas K 1:222:00Dep. Municipal K - Melgar K 0:1
POLEN: Ekstraklasa
18:00Warta Poznan - Korona 1:020:30Pogon Szczecin - Ruch 5:0
POLEN: Division 1
18:00Sosnowiec - Leczna 0:120:30Motor Lublin - Arka 2:2
20:30R. Rzeszow - S. Rzeszow 0:2
POLEN: Division 2
16:30Pogon Siedlce - Ol. Grudziadz 0:020:00Stomil Olsztyn - Polonia B. 0:1
POLEN: III Liga - Gruppe I
18:00Bron Radom - Mlawa 0:0POLEN: III Liga - Gruppe II
17:00Solec Kujawski - Notec Czarnkow 1:117:00Unia Swarzedz - Swit Skolwin 1:0
POLEN: III Liga - Gruppe III
15:30Sleza Wroclaw - Jelenia Gora 3:0POLEN: III Liga - Gruppe IV
19:00Wiazownica - Swidniczanka Swidnik 1:1PORTUGAL: Liga Portugal
21:15Gil Vicente - Sporting 0:4RUMÆNIEN: Liga 1 - Mesterskabet - Slutspil
19:30Univ. Craiova - Farul Constanta 1:2RUMÆNIEN: Liga 1 - Nedrykningsgruppe
16:30UTA Arad - FC Hermannstadt 1:3RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie1 - Nedrykningsgruppe
16:00Aerostar - CSM Vaslui 0:2RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 3 - Gruppe for Oprykning
16:00Calarasi - LPS HD Clinceni 2:0RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 3 - Nedrykningsgruppe
16:00Inainte Modelu - Progresul Fundulea 2:1RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 4 - Nedrykningsgruppe
16:00Muscel - Tricolorul Breaza 2:0RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 5 - Nedrykningsgruppe
16:00Sepsi Sf. Gheorghe 2 - Odorheiu 2:1RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 6 - Gruppe for Oprykning
16:00Ramnicu Valcea - Viitorul Daesti 3:016:00Vedita Colonesti - Cetatea 1:1
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 6 - Nedrykningsgruppe
16:00Sporting Rosiori - Calimanesti 5:016:00Unirea Bascov - Horezu 2:0
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 7 - Nedrykningsgruppe
16:00Gilortul Tg. Carbunesti - Turceni 4:016:00Jiul Petrosani - U Craiova 1948 2 3:2
16:00Lupac - CS U Craiova 2 2:3
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 8 - Nedrykningsgruppe
16:00Avantul Periam - Progresul Pecica 0:3RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 9 - Nedrykningsgruppe
16:00Avantul Reghin - Industria Galda 2:016:00Metalurgistul Cugir - Unirea Alba-Iulia 1:2
16:00Targu Mures 1898 - Viitorul Cluj 3:0
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 10 - Nedrykningsgruppe
16:00Sanatatea Cluj - Baile Felix 3:0RUSLAND: Youth League
10:00Ural U19 - Chertanovo M. U19 1:112:00F. Voronezh U19 - CSKA Moskva U19 0:1
12:00Kazan U19 - Lok. Moskva U19 0:2
12:00Nizhny Novgorod U19 - FK Orenburg U19 1:2
12:00UOR 5-Yegoryevsk U19 - Krasnodar U19 3:5
14:00Din. Moskva U19 - Akhmat Grozny U19 0:0
14:00Zenit U19 - FK Rostov U19 2:1
15:00Baltika U19 - Konoplev Academy U19 0:1
16:00Sochi U19 - Samara U19 2:0
16:00Sp. Moskva U19 - FK Strogino Moscow U19 3:0
SÃO TOMÉ OG PRÍNCIPE: Campeonato Nacional
17:001º de Maio - Sundy 3:0SCHWEIZ: Challenge League
19:30Xamax - Aarau 3:120:15Schaffhausen - Vaduz 0:1
SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade
14:00Torlak - Brodarac 1:116:00BASK - Studentski Grad 4:1
SERBIEN: Srpska Liga - Øst
16:00Trayal Krusevac - Zitoradja 4:2SKOTLAND: Championship
20:45Morton - Dundee Utd 1:4SKOTLAND: Lowland League
20:45Hearts B - Bo'ness United 4:2SKOTLAND: SWPL 1 Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
20:30Hearts K - Hibernian K 2:0SLOVAKIET: Nike liga - Mesterskabet - Slutspil
17:30Zilina - Ruzomberok 0:0SLOVAKIET: 2. liga
18:00Pohronie - Malzenice 1:019:00Myjava - Komarno 2:0
SLOVENIEN: 2. SNL
18:00NK Krka - Tabor Sezana 0:518:00Rudar - Bilje 1:2
SLOVENIEN: 3. SNL - Vest
19:00Sencur - Sobec Lesce 4:2SPANIEN: LaLiga2
20:30Leganes - Espanyol 0:0SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 12
22:00CD Buzanada - Ibarra 2:022:00Panaderia - Las Palmas B 0:4
22:15Arucas - Villa Santa Brigida 2:2
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 14
21:00Arroyo - Montehermoso 3:0SVERIGE: SuperEttan
19:00GIF Sundsvall - Skövde 3:1SVERIGE: Division 1 - Syd
19:00Lunds - Eskilsminne 1:2SVERIGE: Division 2 - Norrland
19:00Boden - Bergnasets 2:0SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland
19:30Ahlafors IF - IFK Skovde 3:219:30Grebbestad - Lidkoping 1:3
SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland
19:00Hassleholms IF - Rappe GOIF 2:1SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand
19:30Sleipner - IFK Eskilstuna 2:2SVERIGE: Elitettan Kvinder
19:00Örebro K - Lidkoping K 3:1SYDAFRIKA: Nedbank Cup
19:00Pretoria U. - Mamelodi 1:2str.SYDAMERIKA: Copa Libertadores - Grupperunde
00:00Bolivar (Bol) - Millonarios (Col) 3:200:00LDU Quito (Ecu) - Botafogo RJ (Bra) 1:0
02:00Palmeiras (Bra) - Liverpool M. (Uru) 3:1
02:00River Plate (Arg) - Nacional (Uru) 2:0
SYDAMERIKA: Copa Sudamericana - Grupperunde
00:00Lanus (Arg) - Deportivo Garcilaso (Per) 2:100:00Metropolitanos (Ven) - Cuiaba (Bra) 0:2
02:00Coquimbo (Chi) - Sp. Luqueno (Par) 1:0
02:00Cruzeiro (Bra) - Alianza (Col) 3:3
04:00Delfin (Ecu) - Belgrano (Arg) 1:1
SYDAMERIKA: South American Championship Kvinder U20
23:00Peru U20 K - Argentina U20 K 1:101:30Ecuador U20 K - Paraguay U20 K 0:1
23:00Bolivia U20 K - Venezuela U20 K 0:6
SYDKOREA: WK League Kvinder
12:00Hwacheon K - Incheon Hyundai Steel K 2:4TADSJIKISTAN: Vysshaya Liga
13:00Khujand - Khosilot Parkhar 1:313:00Kuktosh - Regar-TadAZ Tursunzoda 0:0
TANZANIA: Ligi Kuu Bara
13:00Tanzania Prisons - Kinondoni MC 1:115:00Mashujaa - Coastal Union 1:2
TJEKKIET: FNL
18:00Jihlava - Vlasim 1:118:00Opava - Sparta Prag B 3:2
18:00Pribram - Sigma Olomouc B 0:1
TJEKKIET: CFL - Gruppe A
18:00Pisek - Bohemians 1905 B 0:1TJEKKIET: CFL - Gruppe B
18:00Usti n. L. - Ceska Lipa 3:1TJEKKIET: MSFL
16:30Karvina B - Zlinsko 0:1TJEKKIET: Jihomoravsky KP
17:30Mutenice - Rajecko 1:3TJEKKIET: Prazsky prebor
17:30Motorlet Prague B - Dukla JM 3:420:00Zizkov B - Zlicin 0:3
TJEKKIET: Stredocesky KP
19:00Porici n. S. - Sedlcany 2:2TJEKKIET: U19 League
13:00Karvina U19 - Slovacko U19 0:2TOGO: Championnat National
17:30Doumbe - Gomido 1:0TYRKIET: Super Lig
19:00Trabzonspor - Sivasspor 0:1TYRKIET: 1. Lig
19:00Manisa FK - Eyupspor 2:2TYSKLAND: 2. Bundesliga
18:30Furth - Kaiserslautern 2:118:30Hertha - Rostock 4:0
TYSKLAND: 3. Liga
19:00Duisburg - Mannheim 1:1TYSKLAND: Regionalliga Nord
19:00SC Weiche-08 - Kilia Kiel 0:019:30Drochtersen/Assel - Eimsbutteler 2:1
TYSKLAND: Regionalliga Nordøst
19:00Berliner AK 07 - Eilenburg 0:219:00Cottbus - Greifswald 2:1
19:00Zwickau - Meuselwitz 1:1
TYSKLAND: Regionalliga Vest
19:30SSVg Velbert - Rodinghausen 0:0TYSKLAND: Regionalliga Sydvest
19:00Offenbach - Homburg 3:519:00Stuttgarter Kickers - Bahlinger 4:0
TYSKLAND: Regionalliga Bayern
19:00Bayern II - Aubstadt 1:119:00Bayreuth - Bamberg 2:1
19:00Memmingen - Aschaffenburg 0:0
TYSKLAND: Oberliga NOFV- Syd
17:30Bischofswerdaer - Bautzen 0:0TYSKLAND: Oberliga Hamburg
19:30Harksheide - Suderelbe 0:1TYSKLAND: Oberliga Bremen
19:00Leher - Oberneuland 1:1TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen
19:30Bersenbruck - BSV Rehden 1:2TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
19:00Arminia Ludwigshafen - Mechtersheim 2:119:00Trier - Kaiserslautern II 1:0
TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord
18:00Abtswind - Donaustauf 3:118:00Fortuna Regensburg - Eichstatt 1:4
19:00Ammerthal - Regensburg II 1:1
19:00Eltersdorf - Hankofen-Hailing 2:0
19:00Feucht - Gebenbach 0:8
19:00Neudrossenfeld - Wurzburger FV 5:1
TYSKLAND: Oberliga Bayern Syd
19:30AflystKirchheimer - Rain/Lech 0:1TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg
19:00Pforzheim - Grossaspach 0:3TYSKLAND: Oberliga Mittelrhein
19:30Bonner - Bergisch Gladbach 1:0TYSKLAND: Oberliga Niederrhein
19:30Uerdingen - Sonsbeck 3:220:00Baumberg - Kleve 4:0
TYSKLAND: Junior Bundesliga Syd
17:30Ingolstadt U19 - Nürnberg U19 2:1TYSKLAND: Bundesliga Kvinder
18:30Bremen K - RB Leipzig K 1:1UKRAINE: Persha Liga - Gruppe for Oprykning
11:45SC Poltava - Ahrobiznes Volochysk 2:112:30Livyi Bereg - Karpaty Lviv 0:1
13:00FSC Mariupol - Nyva Buzova 0:0
UKRAINE: Druha Liga
11:00Trostyanets - Nyva Vinnytsya 1:111:15Kremin 2 - Rukh Lviv 2 1:1
11:30Chaika - Kudrivka 1:1
11:30Real Pharma - Zvyagel 0:3
12:00Lokomotyv Kyiv - Skala 1911 2:0
13:30UCSA - Druzhba Myrivka 0:1
16:00MFC Metalurh 2 - Karpaty Lviv 2 -:-
UKRAINE: U19 League
11:00Obolon Kiev U19 - Minaj U19 1:111:00Rukh Lviv U19 - Kryvbas 2020 U19 0:3
12:00Oleksandriya U19 - Din. Kiev U19 1:2
URUGUAY: Segunda Division - Torneo Competencia
17:00Cooper - Plaza Colonia 3:3USA: USL Championship
01:00Miami FC - Tampa Bay 2:5USA: USL League One
00:30One Knoxville - Union Omaha 0:1USA: NISA
23:00Georgia Lions - Club de Lyon 1:1VERDEN: Internationale Venskabskampe
17:00England U16 - Italien U16 2:120:00AflystBelgien U16 - Nigeria U16 -:-
VERDEN: Venskabskampe Klubber
13:45Tampines (Sgp) - Balestier Khalsa (Sgp) 3:3VERDEN: Venskabelige Klubkampe Kvinder
11:00Alkmaar K (Ned) - Utrecht K (Ned) 2:1WALES: Cymru Premier - Mesterskabet - Slutspil
20:45Connah's Q. - Bala Town 0:0ØSTRIG: Bundesliga - Mesterskabet - Slutspil
19:30LASK - Salzburg 3:1ØSTRIG: 2. Liga
18:10Dornbirn - First Vienna 1:018:10Kapfenberg - Stripfing 3:1
18:10Liefering - Grazer 2:0
18:10St. Polten - Admira 0:3
20:30Floridsdorfer AC - Leoben 0:2
ØSTRIG: Regionalliga Øst
19:00Drassburg - SV Oberwart 1:319:00Marchfeld - SK Rapid (Am) 1:4
19:30Ardagger - Neusiedl 0:1
19:30Austria (Am) - Favoritner 1:1
19:30Traiskirchen - Mauerwerk 2:2
ØSTRIG: Regionalliga Central
19:00Bad Gleichenberg - ASK Klagenfurt 3:119:00Gleisdorf - Vocklamarkt 2:2
19:00LASK (Am) - Deutschlandsberger 2:0
19:00Ried (Am) - Voitsberg 1:3
19:00SPG Wels - Union Gurten 0:1
19:00Vorwarts Steyr - Wolfsberger (Am) 1:2
19:00Wallern/St Marienkirchen - Allerheiligen 5:3
ØSTRIG: Regionalliga Vest
18:30SC Schwaz - Wolfurt 4:019:00Wals-Grunau - TSV St. Johann 3:1
ØSTRIG: Burgenland
19:30Marz - Edelserpentin 1:119:30Parndorf - ASV Siegendorf 2:2
ØSTRIG: Karnten
19:00ATSV Wolfsberger - SC Landskron 2:219:00Lendorf - SAK Klagenfurt 0:2
19:00Volkermarkt - Treibach 1:1
19:09KAC 1909 - SV Spittal 1:0
ØSTRIG: Niederosterreich
19:30Rohrbach - Kottingbrunn 2:019:30SCU Kilb - Ortmann 2:0
19:30Waidhofen/Thaya - Warth 0:1
19:30Zwettl - Korneuburg 1:4
ØSTRIG: Oberosterreich
19:00Weisskirchen - Edelweiss 0:219:30Oedt - Ostermiething 9:0
20:00Pregarten - St. Martin im Muhlreis 2:2
ØSTRIG: Salzburg
19:00Adnet - Union Henndorf 1:119:00Kuchl - UFC Hallein 3:0
19:00Seekirchen - USK Anif 2:0
19:30Puch - SAK 1914 0:2
ØSTRIG: Steiermark
19:00Koflach - Kalsdorf 1:119:00Lafnitz (Am) - SV Wildon 5:3
19:00SV Frauental - Hohenhaus Schladming 0:1
19:00UFC Fehring - SV Union Gnas 5:0
19:00Weinland Gamlitz - Heiligenkreuz 4:1
ØSTRIG: Wien
18:00Mannsworth - WAF Brigittenau 0:018:30SV Donau - A XIII-Auhof Center 1:1
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »
m.Flashscore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.