Fodbold » 11.05.2024 » Alle
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
DANMARK: NordicBet Liga - Gruppe for Oprykning
14:00Sønderjyske - AaB -:-ENGLAND: Premier League
13:30Fulham - Manchester City -:-16:00Bournemouth - Brentford -:-
16:00Everton - Sheffield Utd -:-
16:00Newcastle - Brighton -:-
16:00Tottenham - Burnley -:-
16:00West Ham - Luton -:-
16:00Wolves - Crystal Palace -:-
18:30Nottingham - Chelsea -:-
ITALIEN: Serie A
18:00Napoli - Bologna -:-20:45AC Milan - Cagliari -:-
SPANIEN: LaLiga
14:00Mallorca - Las Palmas -:-16:15Villarreal - Sevilla -:-
18:30Granada - Real Madrid -:-
21:00Ath. Bilbao - Osasuna -:-
TYSKLAND: Bundesliga
15:30FC Köln - Union Berlin -:-15:30Freiburg - Heidenheim -:-
15:30Mönchengladbach - Frankfurt -:-
15:30RB Leipzig - Bremen -:-
18:30Mainz - Dortmund -:-
ALBANIEN: Super League
16:00Egnatia - Tirana -:-16:00Laci - Kukesi -:-
16:00Partizani - Erzeni -:-
16:00Teuta - Din. Tirana -:-
16:00Vllaznia - Skenderbeu -:-
ALGERIET: Division 1
18:00Belouizdad - Ben Aknoun -:-18:00Biskra - Oran -:-
18:00JS Kabylie - Constantine -:-
18:00Khenchela - MC Alger -:-
18:00Magra - Saoura -:-
18:00Paradou - Chlef -:-
ALGERIET: Ligue 2
16:00Annaba - Ouargla -:-16:00Arba - JSM Tiaret -:-
16:00ASM Oran - Medea -:-
16:00Batna - Khroub -:-
16:00Bordj Menail - Khemis El Khechna -:-
16:00Chelghoum - Mlila -:-
16:00GC Mascara - Kolea -:-
16:00Ghozlane - Harrach -:-
16:00MO Constantine - Eulma -:-
16:00Olympique Akbou - Telaghema -:-
16:00Olympique Magrane - MSP Batna -:-
16:00Oued Sly - El Khemis -:-
16:00RC Kouba - Mostaganem -:-
16:00SC Mecheria - Temouchent -:-
16:00WA Mostaganem - Guir Abadla -:-
16:00Widad Adabi de Boufarik - Hussein Dey -:-
ANDORRA: Primera Divisió
20:30FC Santa Coloma - Atletic Escaldes -:-20:30Inter Escaldes - UE Santa Coloma -:-
ANGOLA: Girabola
16:00Bravos do Maquis - Santa Rita -:-16:00Sporting de Cabinda - CD Lunda Sul -:-
16:30Interclube - Libolo -:-
17:00Kabuscorp - Sagrada -:-
ARGENTINA: Liga Profesional
00:00Sarmiento Junin - Instituto -:-02:15Argentinos Jrs - Rosario -:-
02:15Newells Old Boys - Platense -:-
19:30Huracan - Defensa y Justicia -:-
20:30Godoy Cruz - Barracas Central -:-
22:30Independiente - Talleres Cordoba -:-
00:45River Plate - Central Cordoba -:-
ARGENTINA: Primera Nacional
01:00Temperley - CA Mitre -:-19:00Deportivo Moron - Gimnasia y Tiro -:-
20:30Tristan Suarez - San Martin Tucuman -:-
21:00Chaco For Ever - Almirante Brown -:-
22:30Agropecuario - San Martin S.J. -:-
23:00Atl. Rafaela - Defensores Unidos -:-
00:00Brown Adrogue - Aldosivi -:-
ARGENTINA: Torneo Federal
20:30Ciudad Bolivar - Biblioteca Atenas -:-20:30Crucero del Norte - Sol de America -:-
20:30Deportivo Camioneros - Gutierrez Mendoza -:-
20:30Douglas Haig - Defensores Belgrano VR -:-
20:30El Linqueno - Def. Pronunciamiento -:-
20:30Germinal - Cipolletti -:-
20:30Gimnasia E.R. - 9 de Julio Rafaela -:-
20:30Huracan Las Heras - Ferro Gen. Pico -:-
20:30Independiente Chivilcoy - Sportivo Las Parejas -:-
20:30Juventud Antoniana - Union Sunchales -:-
20:30Juventud U.U. - Sportivo Estudiantes -:-
20:30Kimberley - Sansinena -:-
20:30San Martin Formosa - Central Norte -:-
20:30San Martin Mendoza - Argentino MM -:-
20:30Santamarina - Circulo Deportivo -:-
20:30Sarmiento Resistencia - Boca Unidos -:-
20:30Sol de Mayo - Olimpo -:-
20:30Villa Mitre - Deportivo Rincon -:-
ARGENTINA: Primera B - Apertura
01:05Excursionistas - Canuelas -:-16:00Dock Sud - Deportivo Armenio -:-
20:30Acassuso - Los Andes -:-
20:30Colegiales - Argentino de Quilmes -:-
20:30Sportivo Italiano - Argentino de Merlo -:-
20:30UAI Urquiza - Fenix -:-
20:30Villa San Carlos - Liniers -:-
ARGENTINA: Primera C - Apertura
20:30Atlas - Deportivo Paraguayo -:-20:30Central Cordoba - Mercedes -:-
20:30Juventud Unida S. M. - Ituzaingo -:-
20:30Lugano - General Lamadrid -:-
20:30Puerto Nuevo - Deportivo Muniz -:-
ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
20:30Atletico Pilar - Estrella Del Sur -:-20:30Provincial - Ezeiza -:-
ARGENTINA: Primera A Kvinder - Apertura
17:00Excursionistas K - Rosario Central K -:-20:00San Luis K - San Lorenzo K -:-
20:30Social Atletico Television K - Ferro K -:-
ARMENIEN: First League
14:00Nikarm - Andranik -:-14:00Pyunik 2 - Urartu 2 -:-
ARUBA: Division di Honor - Vindernes slutrunde
02:00River Plate - Racing Club Aruba -:-00:30Estrella - Britannia -:-
ASERBAJDSJAN: Premier League
15:00Araz - Turan -:-17:30Zira - Qarabag -:-
ASIEN: AFC Champions League - Play Offs
12:00Yokohama M. (Jpn) - Al-Ain (Uae) -:-AUSTRALIEN: NPL ACT
07:00Canberra Olympic - Canberra Croatia -:-07:00Yoogali - Tigers FC -:-
09:45Monaro Panthers - Tuggeranong Utd -:-
AUSTRALIEN: NPL Northern NSW
06:30Edgeworth E. - Maitland -:-06:30Lambton J. - Adamstown Rosebud -:-
08:00Lake Macquarie - Newcastle Olympic -:-
AUSTRALIEN: NPL NSW
09:00Central Coast Mariners U23 - St George Saints -:-09:30NWS Spirit - Wollongong Wolves -:-
11:00Hills Brumbies - APIA Leichhardt -:-
11:00WS Wanderers U23 - Sydney Olympic -:-
11:15St. George City - Sutherland -:-
AUSTRALIEN: NPL Queensland
09:00Gold Coast Knights - Redlands -:-09:00Peninsula - Moreton City Excelsior -:-
10:15Wynnum Wolves - Queensland Lions -:-
AUSTRALIEN: NPL Sydaustralien
07:30Adelaide Comets - Croydon -:-07:30Adelaide Croatia Raiders - Modbury -:-
07:30Campbelltown City - Para -:-
09:30FK Beograd - Adelaide United U23 -:-
AUSTRALIEN: NPL Tasmania
06:30Devonport - Glenorchy Knights -:-08:30Riverside Olympic - Clarence Zebras -:-
08:45Kingborough Lions - Launceston United -:-
08:45Launceston - South Hobart -:-
AUSTRALIEN: NPL Victoria
07:00Avondale FC - Port Melbourne Sharks -:-07:00Manningham United Blues - Altona Magic -:-
07:00Moreland City - Dandenong -:-
11:00Hume City - Oakleigh -:-
AUSTRALIEN: Capital Premier League
05:00West Canberra Wanderers - Canberra White Eagles -:-06:15Wagga City Wanderers - Brindabella -:-
07:00Queanbeyan City - ANU -:-
08:15Belconnen Utd. - Canberra Juventus -:-
AUSTRALIEN: Northern NSW State League
06:30Thornton Redbacks - Belmont Swansea Utd. -:-11:30South Cardiff - Toronto Awaba Stags -:-
AUSTRALIEN: NSW League One
07:00Bulls Academy - Mt Druitt Town -:-08:30Hakoah Sydney - Northern Tigers -:-
10:00UNSW - Bonnyrigg -:-
11:00Bankstown City Lions - Blacktown Spartans -:-
11:00Dulwich Hill - Canterbury Bankstown -:-
11:00Dunbar Rovers - Nepean -:-
11:00Macarthur Rams - Inter Lions -:-
11:00SD Raiders - Rydalmere Lions -:-
AUSTRALIEN: Queensland Premier League
10:00Brisbane Strikers - Caboolture -:-10:00Ipswich - Broadbeach Utd. -:-
10:00Mitchelton - Southside Eagles -:-
11:00Moreton City Excelsior U21 - Logan Lightning -:-
AUSTRALIEN: SA State League
07:30Cumberland Utd. - Adelaide Victory -:-07:30Western Strikers - Sturt Lions -:-
08:30Salisbury Utd. - Playford Patriots -:-
10:00West Adelaide - Adelaide Vipers -:-
11:30Adelaide Cobras - Blue Eagles -:-
AUSTRALIEN: Tasmania Northern Championship
04:15Launceston U21 - Somerset -:-08:30Ulverstone - Launceston United U21 -:-
08:45Devonport U21 - Northern Rangers -:-
10:45Riverside Olympic U21 - Burnie Utd. -:-
AUSTRALIEN: Tasmania Southern Championship
06:30Hobart City - Hobart Utd. -:-06:30University of Tasmania - South East Utd. -:-
AUSTRALIEN: Victoria Premier League
07:00Eastern Lions - Werribee City -:-07:00North Geelong - Melbourne City U21 -:-
11:00Kingston City - George Cross -:-
AUSTRALIEN & OCEANIEN: OFC Champions League
00:00Rewa (Fij) - Auckland City (Nzl) -:-BANGLADESH: Premier League
12:00Brothers U. - Fortis -:-12:00Chittagong Abahani - Sheikh Jamal -:-
12:00Mohammedan - Bashundara Kings -:-
BELARUS: Vysshaya Liga
16:00Arsenal Dzyarzhynsk - Slutsk -:-18:00Soligorsk - BATE -:-
20:00Dynamo Brest - Gomel -:-
BELARUS: Pershaya Liga
12:00Niva Dolbizno - BumProm Gomel -:-14:00Volna Pinsk - Belshina -:-
17:00Ostrovets - Lida -:-
BELGIEN: Jupiler League - Mesterskabet - Slutspil
20:45Anderlecht - Genk -:-BELGIEN: Jupiler League - Nedrykningsgruppe
18:15Charleroi - Kortrijk -:-18:15Eupen - RWDM -:-
BELGIEN: National Division 1
20:00Antwerp B - Hoogstraten -:-20:00Gent B - Cappellen -:-
20:00Heist - Namur -:-
20:00Knokke - Charleroi B -:-
20:00Thes Sport - Lokeren-Temse -:-
20:00Tienen - Dessel -:-
20:00URSL Vise - RAAL La Louviere -:-
20:00Virton - Leuven B -:-
BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF
20:00Renaissance Mons - Verlaine -:-20:00Union Rochefortoise - Tournai -:-
BELGIEN: Second Amateur Division Play Offs - Play Offs
20:00Hasselt - Ninove -:-BELGIEN: Super League Kvinder - Vindernes slutrunde
13:30Leuven K - St. Liege K -:-16:15Club Brugge K - Genk K -:-
18:30RSC Anderlecht K - Gent K -:-
BENIN: Ligue 1 - Mesterskabet - Slutspil
17:00AS Cotonou - Dynamo Abomey -:-17:00Dadje - ASPAC -:-
17:00Espoir - Requins -:-
17:00JS Pobe - Damissa -:-
BENIN: Ligue 1 - Nedrykningsgruppe
17:00Abeilles - Dynamique Djougou -:-17:00Bembereke - Soleil -:-
17:00Dynamo Parakou - Real Sport -:-
17:00Pantheres - Hodio -:-
17:00Tonnerre - Buffles du Borgou -:-
BHUTAN: Premier League
14:00Transport United - Tsirang -:-BOSNIEN-HERCEGOVINA: WWIN Liga BiH
16:00Siroki Brijeg - Velez Mostar -:-20:45GOSK Gabela - Zrinjski -:-
BOSNIEN-HERCEGOVINA: Prva Liga - FBiH
17:00Bratstvo Gracanica - Kakanj -:-17:00Celik Zenica - BFK Simm Bau -:-
17:00Gorazde - Jedinstvo Bihac -:-
17:00Hadzici - Gradina Srebrenik -:-
17:00Mladost DK - Banovici -:-
17:00Tomislav - TOSK Tesanj -:-
BOSNIEN-HERCEGOVINA: Prva Liga - RS
17:00BSK Banja Luka - Slavija -:-17:00Drina Zvornik - Kozarska Dubica -:-
17:00Famos Vojkovici - Prijedor -:-
17:00Laktasi - Modrica -:-
17:00Leotar - Kozara -:-
17:00Mrkonjic Grad - Radnik Bijeljina -:-
17:00Sutjeska Foca - Nevesinje -:-
17:00Zeljeznicar Banja Luka - Ljubic Prnjavor -:-
BOTSWANA: Premier League
15:00Eleven Angels - Holy Ghost -:-15:00Masitoaka - Nico United -:-
15:00Morupule - Tafic FC -:-
15:00Police XI - BDF XI -:-
15:00Security Systems - Sua Flamingoes -:-
15:00Township Rollers - Jwaneng Galaxy -:-
BRASILIEN: Serie A
21:00Flamengo - Corinthians -:-22:00Criciuma - Cuiaba -:-
BRASILIEN: Serie B
00:00Novorizontino - Ceara -:-02:30CRB - Chapecoense-SC -:-
02:30Goias - Ituano -:-
16:00Avai - Coritiba -:-
22:00Amazonas - Santos -:-
22:00Guarani - Botafogo SP -:-
22:00Operario - Ponte Preta -:-
22:00Sport Recife - Brusque -:-
BRASILIEN: Serie C - Første etape
22:00UdsatSER Caxias - Confianca -:-22:00Tombense - Sampaio Correa -:-
00:30ABC - Londrina -:-
00:30UdsatFerroviario - EC Sao Jose -:-
BRASILIEN: Serie D
20:00Ipora - CRAC -:-20:00Jacuipense - Juazeirense -:-
20:00Santa Cruz de Natal - America-RN -:-
20:30UdsatAvenida - Novo Hamburgo -:-
21:00Capital FC - Anapolis -:-
21:00Iguatu - Atletico-CE -:-
21:00Inter de Limeira - Agua Santa -:-
21:00Petrolina - Itabaiana -:-
21:00Sergipe - Retro -:-
22:00Aguia De Maraba - Cameta -:-
22:00CSE - ASA -:-
22:00Humaita - Rio Branco -:-
22:00Pouso Alegre - Patrocinense -:-
22:00Real Noroeste - Serra -:-
22:00River-PI - AE Altos -:-
22:30Hercilio Luz - Concordia -:-
22:30Sao Raimundo RR - Trem -:-
23:00UdsatCianorte - Brasil de Pelotas -:-
23:00Princesa do Solimoes - Manaus -:-
23:00Sao Jose EC - Santo Andre -:-
23:30Portuguesa RJ - Nova Iguacu -:-
BRASILIEN: Gaucho 2
22:00UdsatBrasil Farroupilha - Veranopolis -:-22:00UdsatEC Cruzeiro - Gaucho -:-
22:00UdsatFutvida - Aimore -:-
22:00UdsatGE Gloria - Esportivo -:-
22:00UdsatLajeadense - GE Bage -:-
22:00UdsatMonsoon - Inter Santa Maria -:-
22:00UdsatPasso Fundo - Frederiquense -:-
22:00UdsatSao Gabriel - Pelotas -:-
BRASILIEN: Goiano 2
20:30Centro Oeste - Gremio Anapolis -:-20:30Ouvidorense - Santa Helena -:-
BRASILIEN: Matogrossense 2
21:00Pocone - Paulistano FC -:-21:00Rondonopolis EC - Atletico MT -:-
21:00Sport Sinop - Santa Cruz MT -:-
BRASILIEN: Mineiro 2
00:00Democrata SL - Tupi-MG -:-20:30Nacional de Muriae - Valeriodoce -:-
21:00Caldense - URT -:-
BRASILIEN: Paranaense 2
20:30Parana - Apucarana SC -:-21:00Paranavai-PR - AA Iguacu -:-
23:00Gremio Maringa - Rio Branco PR -:-
BRASILIEN: Paulista B - Første etape
20:00Atletico Mogi - Mauaense -:-20:00Flamengo SP - Paulista -:-
20:00Manthiqueira - Uniao Mogi -:-
20:00Maua - ECUS SP -:-
20:00Tanabi - Olimpia FC -:-
21:00Inter de Bebedouro - AEA Aracatuba -:-
BRASILIEN: Roraimense - Anden etape
23:00GAS - Atl. Roraima -:-01:00Real Sao Luiz - Rio Negro -:-
BRASILIEN: Copa do Brasil
02:00UdsatInternacional - Juventude -:-BRASILIEN: Copa Espirito Santo - Første etape
20:00Linhares - Porto Vitoria -:-20:00Vilavelhense - Sport-ES -:-
20:00Vitoria ES - Desportiva Ferroviaria -:-
BRASILIEN: Copa Verde
00:00Cuiaba - Vila Nova -:-BRASILIEN: Baiano U20
13:00SSA U20 - Leonico U20 -:-14:00Bahia de Feira U20 - Catuense U20 -:-
15:00Vitoria U20 - Camacariense U20 -:-
20:00Estrela De Marco U20 - Jacobina U20 -:-
20:00Grapiuna U20 - Barcelona U20 -:-
20:00Itabuna U20 - Conquista FC U20 -:-
BRASILIEN: Brasiliense U20
20:00Botafogo DF U20 - Ceilandense U20 -:-20:00Brasiliense U20 - Canaa U20 -:-
20:00Capital DF U20 - Ceilandia U20 -:-
20:00CFZ U20 - Gama U20 -:-
20:00Luziania U20 - Gremio Valparaiso U20 -:-
20:00Paranoa U20 - Real Brasilia U20 -:-
20:00Samambaia U20 - Legiao U20 -:-
BRASILIEN: Capixaba U20 - Play Offs
20:00Nova Venecia U20 - Rio Branco ES U20 -:-BRASILIEN: Catarinense U20
20:00Barra FC U20 - Joinville U20 -:-20:00Inter de Lages U20 - Marcilio Dias U20 -:-
20:00Nacao U20 - Criciuma U20 -:-
BRASILIEN: Goiano U20
20:30Goias U20 - Aparecida EC U20 -:-20:30Guanabara City U20 - Guapo M19 U20 -:-
20:30Jataiense U20 - Cerrado EC U20 -:-
20:30Royal U20 - Aparecidense U20 -:-
20:30Trindade U20 - Atletico GO U20 -:-
20:30Vila Nova U20 - Itaberai U20 -:-
BRASILIEN: Mineiro U20
15:00Athletic Club U20 - Atletico-MG U20 -:-15:00Tres Coracoes U20 - Boston City U20 -:-
15:00XV de Novembro U20 - Coimbra U20 -:-
15:30Futgol U20 - Santarritense U20 -:-
20:00America Mineiro U20 - Betim U20 -:-
20:00Inter de Minas U20 - Contagem U20 -:-
BRASILIEN: Paranaense U20 - Første etape
20:30Apucarana SC U20 - Operario U20 -:-20:30Arapongas U20 - Azuriz U20 -:-
20:30Batel U20 - Rolandia EC U20 -:-
20:30Cambe U20 - Rio Branco PR U20 -:-
20:30Cianorte U20 - Londrina U20 -:-
20:30Gremio Maringa U20 - Araucaria U20 -:-
20:30Iraty U20 - Andraus Brasil U20 -:-
20:30Parana U20 - Patriotas U20 -:-
BRASILIEN: Paulista U20 - Første etape
20:00EC Sao Bernardo U20 - Corinthians U20 -:-20:00Guarulhos U20 - Palmeiras U20 -:-
20:00Paulinia FU U20 - RB Bragantino U20 -:-
20:00Referencia U20 - Sao Paulo U20 -:-
BRASILIEN: Pernambucano U20 - Første etape
20:00Central SC U20 - Centro Limoeirense U20 -:-20:00Jaguar U20 - Santa Cruz U20 -:-
20:00Nautico U20 - Aguia FC U20 -:-
20:00Sport Recife U20 - Belo Jardim U20 -:-
22:00Ibis Sport Club U20 - CA Porto U20 -:-
BRASILIEN: Brasileiro Kvinder
20:00Palmeiras K - Santos K -:-20:00Real Brasilia K - Atletico-MG K -:-
22:00Bragantino K - Ferroviaria K -:-
BRASILIEN: Brasileiro A2 Kvinder
20:00Athletico-PR K - Doce Mel K -:-20:00UdsatBahia K - Juventude K -:-
20:00Fortaleza K - Recanto K -:-
20:00Sport Recife K - 3B da Amazonia K -:-
BRASILIEN: Brasileiro A3 Kvinder
00:00Vitoria K - Acaua K -:-20:00Vasco K - Pinda Ferroviaria K -:-
20:30UdsatCoritiba K - Brasil de Farroupilha K -:-
20:30Vila Nova K - Paraiso EC K -:-
21:00Acao K - Sobradinho K -:-
BULGARIEN: Parva Liga - Conference League Gruppe
16:00Arda - Botev Plovdiv -:-BULGARIEN: Parva Liga - Mesterskabet - Slutspil
18:30Ludogorets - CSKA Sofia -:-BULGARIEN: Vtora liga
17:00Bdin Vidin - Spartak Pleven -:-17:00Chernomorets 1919 - CSKA 1948 Sofia II -:-
17:00Maritsa Plovdiv - Chernomorets Balchik -:-
17:00Spartak - Litex Lovech -:-
BULGARIEN: Third League - Sydøst
17:00Asenovets - Atletik Kuklen -:-17:00Beroe II - Nesebar -:-
17:00Dimitrovgrad - Lok. Plovdiv II -:-
17:00Gigant Saedinenie - Karnobat -:-
17:00Levski Karlovo - Haskovo -:-
17:00Sekirovo Rakovski - Rozova Dolina -:-
17:00Sliven - Zagorets -:-
17:00Yambol 1915 - Rodopa Smolyan -:-
18:00Sozopol - Sokol Markovo -:-
BULGARIEN: Third League - Sydvest
17:00Bansko - Oborishte -:-17:00Botev Ihtiman - Razlog -:-
17:00CSKA 1948 Sofia III - Balkan Botevgrad -:-
17:00Kyustendil - Slavia Sofia 2 -:-
17:00Minyor Pernik - Vitosha Bistritsa -:-
17:00Rilski Sportist - Hebar 2 -:-
17:00Septemvri Simitli - CSKA Sofia II -:-
17:00Septemvri Sofia 2 - Kostinbrod -:-
17:00Slivnishki Geroy - Levski II -:-
BULGARIEN: Third League - Nordøst
16:00Benkovski - Fratria -:-16:00Cherno More II - Septemvri Tervel -:-
16:00Ludogorets III - Dorostol -:-
16:00Riltzi - Ustrem Donchevo -:-
16:00Spartak II - Chernolomets -:-
16:00Svetkavitsa - Dunav Ruse II -:-
BULGARIEN: Third League - Nordvest
17:00Akademik Svishtov - Pavlikeni -:-17:00Lok. Gorna - Etar II -:-
17:00Mezdra - Sevlievo -:-
17:00OFK Levski - Boruna -:-
17:00Partizan Cerven Brjag - Drenovets -:-
17:00Vihar Slavyanovo - Juventus Malchika -:-
BURKINA FASO: Premier League
18:00Bobo-Dioulasso - ASF Dioulasso -:-18:00Salitas - Rahimo -:-
BURUNDI: Coupe du President
15:00Deira - Vital O -:-CANADA: Canadian Premier League
01:00York Utd - Valour -:-20:00HFX Wanderers - Cavalry -:-
23:00Pacific FC - Forge -:-
CHAD: Premiere Division - LPFN
16:45Aiglons - As Dgssie -:-16:45AS Farcha - Ascot -:-
16:45AS Psi - Tourbillon -:-
CHILE: Primera División
18:30Huachipato - U. Espanola -:-23:30U. Catolica - O'Higgins -:-
CHILE: Primera B
01:00San Felipe - S. Morning -:-21:00Magallanes - Limache -:-
CHILE: Segunda Division
01:00Concon National - General Velasquez -:-18:30Deportes Rengo - Osorno -:-
21:00Linares Unido - Arturo Fernandez Vial -:-
21:00Melipilla - Provincial Ovalle -:-
00:00Dep. Concepcion - Lautaro -:-
COLOMBIA: Primera A - Apertura - Quadrangular
00:15Bucaramanga - Junior -:-COLOMBIA: Liga Kvinder
22:00America de Cali K - Llaneros K -:-22:00Atl. Nacional K - Deportivo Pereira K -:-
22:00Cucuta K - Junior K -:-
22:00Inter Palmira K - Millonarios K -:-
22:00La Equidad K - Ind. Medellin K -:-
22:00Real Santander K - Dep. Cali K -:-
22:00Santa Fe K - Alianza K -:-
CONGO: Ligue 1
16:00Cheminots - Nathalys -:-16:00Otoho d'Oyo - Kondzo -:-
19:00Diables Noirs - CARA Brazzaville -:-
CONGO DR: Ligue 1 - Nedrykningsgruppe
14:30Etoile de Kivu - AC Kuya -:-16:30Motema Pembe - Renaissance -:-
CYPERN: Cyta Championship - Mesterskabet - Slutspil
18:00Anorthosis - Aris -:-18:00APOEL - AEK Larnaca -:-
18:00Paphos - Omonia -:-
DANMARK: 2. Division - Gruppe for Oprykning
14:00Middelfart - Nykøbing FC -:-14:00Aarhus Fremad - AB -:-
DANMARK: 2. Division - Nedrykningsgruppe
13:45FA 2000 - Thisted FC -:-14:00Fremad Amager - Brabrand IF -:-
14:00Skive - HIK -:-
DANMARK: 3. Division - Mesterskabet - Slutspil
13:00Ishøj IF - VSK Aarhus -:-DANMARK: 3. Division - Nedrykningsgruppe
13:00Vejgaard - Vanløse -:-14:00SfB-Oure - Holstebro -:-
14:00Young Boys - IF Lyseng -:-
DANMARK: Gjensidige Kvindeliga - Mesterskabet - Slutspil
13:00HB Køge K - Brøndby K -:-15:00AGF K - FC Nordsjælland K -:-
DANMARK: Gjensidige Kvindeliga - Nedrykning
14:00Næstved HG K - Østerbro IF K -:-14:00AaB K - OB Q K -:-
14:30B93 K - Thisted FC K -:-
DJIBOUTI: Division 1
14:00Garde-Cotes - CDC Q7 -:-16:30Dikhil - Gendarmerie -:-
DOMINIKANSKE REPUBLIK: LDF
00:00Atlantico - Atletico Pantoja -:-00:00Cibao - Moca -:-
00:00Delfines Del Este - Vega Real -:-
00:00San Cristobal - Universidad O&M -:-
ECUADOR: Liga Pro - Første etape
02:00Dep. Cuenca - Cumbaya -:-20:00Imbabura - Libertad -:-
22:30Macara - Mushuc Runa -:-
EGYPTEN: Premier League
15:00Arab Contractors - Al Ittihad -:-18:00Al Masry - Pyramids -:-
18:00Baladiyat El Mahalla - Al Ahly -:-
ENGLAND: League Two - Play Offs
20:45Milton Keynes - Crawley Town -:-ENGLAND: FA Trophy
17:15Gateshead - Solihull Moors -:-ENGLAND: Premier League 2 - Play Offs
14:00Arsenal U21 - Chelsea U21 -:-15:00Reading U21 - Nottingham U21 -:-
ENGLAND: Professional Development League
14:00Crewe U21 - Charlton U21 -:-ENGLAND: Premier League U18
12:00Arsenal U18 - Chelsea U18 -:-12:00Aston Villa U18 - Leicester U18 -:-
12:00Norwich U18 - Brighton U18 -:-
12:00Reading U18 - Crystal Palace U18 -:-
12:00West Ham U18 - Tottenham U18 -:-
13:00Nottingham U18 - Everton U18 -:-
13:00Southampton U18 - West Brom U18 -:-
13:30Derby U18 - Liverpool U18 -:-
ESTLAND: Meistriliiga
13:30Flora - Parnu JK Vaprus -:-16:00Kuressaare - Tammeka -:-
ESTLAND: Esiliiga
11:30Paide Linnameeskond U21 - Tabasalu -:-18:00FC Tallinn - Tallinna Kalev U21 -:-
18:00Tartu Welco - Harju JK Laagri -:-
ESTLAND: Meistriliiga Kvinder
11:30Tammeka Tartu K - FC Ararat K -:-ETIOPIEN: Premier League
14:00Hawassa - Sidama Bunna -:-17:00Welayta Dicha - Ethiopia Bunna -:-
EUROPA: Premier League (Crimea)
14:00GFK Yalta - Gvardiya -:-15:00Inkomport - Alushta-Crimea -:-
15:00Ocean Kerch - Kyzyltash -:-
15:00TSK Simferopol - Sparta-KT -:-
EUROPA: Euro U17 Kvinder
15:30Frankrig U17 K - England U17 K -:-15:30Norge U17 K - Sverige U17 K -:-
FILIPPINERNE: PFL
09:00Loyola - Manila Montet -:-11:30Manila Digger - United City -:-
14:00Don Bosco Garelli - Tuloy -:-
FINLAND: Veikkausliiga
14:00Haka - SJK -:-16:00Oulu - Gnistan -:-
18:00Inter Turku - HJK -:-
FINLAND: Suomen Cup
18:15PPS/Old Stars - TuPS -:-FORENEDE EMIRATER: Division 1
16:05Al Urooba - Al Dhafra -:-16:05Dibba Al Fujairah - Masafi -:-
16:05Gulf United - Gulf Heroes -:-
FRANKRIG: National 2 - Gruppe A
18:00Ales - Toulouse II -:-18:00Andrezieux - Grasse -:-
18:00Frejus - Chamalieres -:-
18:00Hyeres - Cannes -:-
18:00Jura Sud - Bourgoin Jallieu -:-
18:00Thonon-Evian - Aubagne -:-
18:00Toulon - Le Puy-en-Velay -:-
FRANKRIG: National 2 - Gruppe B
18:00Bergerac - Avoine -:-18:00La Roche - Trelissac -:-
18:00Les Herbiers - Libourne -:-
18:00Paris 13 Atl. - Blois -:-
18:00Romorantin - Angouleme -:-
18:00Saint-Pryve - Bourges 18 -:-
18:00Saumur - Angers II -:-
FRANKRIG: National 2 - Gruppe C
18:00Aubervilliers - Granville -:-18:00Chambly - Beauvais -:-
18:00Lorient II - Dinan Lehon -:-
18:00Racing CFF - Guingamp II -:-
18:00Saint-Malo - Boulogne -:-
18:00Stade Briochin - Chateaubriant -:-
18:00Virois - Bastia-Borgo -:-
FRANKRIG: National 2 - Gruppe D
18:00Auxerre II - Bourg en Bresse -:-18:00Biesheim - Creteil -:-
18:00Feignies-Aulnoye - Besancon RC -:-
18:00Fleury-Merogis - Macon -:-
18:00Haguenau - FC 93 -:-
18:00St Quentin - Furiani Agliani -:-
18:00Wasquehal - Colmar -:-
FRANKRIG: Division 1 Kvinder - Play Offs
21:00PSG K - Paris FC K -:-FÆRØERNE: 1. Deild
16:15Klaksvik 2 - FC Suduroy -:-17:00Víkingur Gøta 2 - Hoyvik -:-
17:45NSÍ Runavík 2 - B36 Torshavn 2 -:-
GEORGIEN: Crystalbet Erovnuli Liga
19:00Dinamo Batumi - Telavi -:-GEORGIEN: Erovnuli Liga 2
14:30Bolnisi - Dusheti -:-14:30Georgia - Loco. Tbilisi -:-
16:00Din. Tbilisi 2 - Khobi -:-
17:00Spaeri - FC Gareji Sagarejo -:-
18:00Shturmi - Rustavi -:-
GHANA: Division One League
17:00Maana - Northern City -:-17:00Okwawu - Golden Kick -:-
GHANA: Ghanaian Cup
17:00Nsoatreman - Legon Cities -:-GIBRALTAR: National League - Mesterskabet - Slutspil
19:30Manchester 62 - Europa Point -:-GRENADA: Premier Division
22:00UdsatHard Rock - Queens Park Rangers -:-22:00Paradise - Fontenoy -:-
22:00UdsatSAB Spartans - Fontenoy -:-
GRÆKENLAND: Super League - Nedrykningsgruppe
19:00Atromitos - Asteras T. -:-19:00Giannina - Volos -:-
19:00OFI Kreta - Panetolikos -:-
19:00Panserraikos - Kifisia -:-
GRÆKENLAND: Super League 2 - Gruppe for Oprykning
15:00Levadiakos - AEL Larissa -:-GRÆKENLAND: Division A Kvinder
12:45PAOK K - OFI Crete K -:-GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura – Play Offs
23:00Deportivo Mixco - Municipal -:-HOLLAND: Tweede Divisie
14:30GVVV - Spakenburg -:-14:30HFC - Hardenberg -:-
14:30Scheveningen - Jong Almere City -:-
15:00ADO 20 Heemskerk - Kozakken Boys -:-
15:00AFC - ACV Assen -:-
15:00Rijnsburgse Boys - FC Lisse -:-
15:30Jong Sparta Rotterdam - Quick Boys -:-
15:30Katwijk - Excelsior Maassluis -:-
18:00De Treffers - Noordwijk -:-
HOLLAND: Derde Divisie
14:30Eemdijk - DEM -:-14:30Harkemase Boys - Sparta Nijkerk -:-
14:30Hoek - FC Oss -:-
14:30Rijnvogels - Urk -:-
15:00DVS '33 Ermelo - ODIN '59 -:-
15:00IJsselmeervogels - VV DOVO -:-
15:00Kloetinge - SteDoCo -:-
15:30TEC - Barendrecht -:-
15:30USV Hercules - RKAV Volendam -:-
18:00GVV Unitas - Rosmalen -:-
18:00HSC '21 - Genemuiden -:-
18:00UNA - Sportlust -:-
18:30Hoogeveen - Staphorst -:-
HOLLAND: Divisie 1 U21 - Forår
13:30G.A. Eagles U21 - Zwolle U21 -:-14:00Groningen U21 - Nijmegen U21 -:-
14:30Graafschap U21 - Feyenoord U21 -:-
15:00Cambuur U21 - FC Twente/Heracles U21 -:-
HOLLAND: Æresdivisionen Kvinder
16:30Alkmaar K - Heerenveen K -:-16:30Den Haag K - Ajax K -:-
16:30Feyenoord K - Utrecht K -:-
16:30PEC Zwolle K - Sittard K -:-
16:30PSV K - Excelsior K -:-
16:30Twente K - Telstar K -:-
HONDURAS: Liga Nacional - Clausura – Play Offs
23:30Marathon - Genesis -:-HONG KONG: FA Cup
09:00Lee Man Warriors - Sham Shui Po -:-IRAK: Stars League
17:00Al Naft - Erbil -:-17:00Al-Qassim - Al Minaa -:-
17:00Al Quwa Al Jawiya - Al Najaf -:-
17:00Al Shorta - Baghdad -:-
17:00Al Talaba - Al Zawraa -:-
17:00Al Wasat - Al Kahraba -:-
17:00Duhok - Newroz -:-
17:00Naft Al-Basra - Karbala -:-
17:00Naft Missan - Al-Hudod -:-
17:00Zakho - Al Karkh -:-
IRAN: Persian Gulf Pro League
15:45Shams Azar Qazvin - Malavan -:-16:20Mes Rafsanjan - Sepahan -:-
16:50Havadar SC - Persepolis -:-
17:00Aluminium Arak - Sanat-Naft -:-
17:20Tractor-Sazi - Gol Gohar -:-
IRLAND: National League Kvinder
16:00DLR Waves K - Shelbourne K -:-18:00Cork City K - Shamrock Rovers K -:-
18:00Treaty Utd K - Peamount K -:-
20:00Sligo Rovers K - Bohemians WFC K -:-
20:30Athlone WFC K - Wexford K -:-
ISLAND: Besta-deild karla
16:00Akranes - Vestri -:-19:00Valur - Akureyri -:-
ISLAND: Division 2
16:00Fjardabyggd/Leiknir - Olafsvik -:-16:00KFG Gardabaer - Haukar -:-
16:00Volsungur - Selfoss -:-
17:00Throttur Vogar - Hottur / Huginn -:-
18:00Aegir - Fjallabyggd -:-
18:00Kormakur/Hvot - Reynir -:-
ISRAEL: Ligat ha'Al - Mesterskabet - Slutspil
19:30M. Haifa - M. Tel Aviv -:-ISRAEL: Ligat ha'Al - Nedrykningsgruppe
17:00Hapoel Jerusalem - B. Jerusalem -:-17:00H. Tel Aviv - Ashdod -:-
17:00M. Petach Tikva - H. Petah Tikva -:-
17:00Netanya - Hapoel Hadera -:-
ITALIEN: Lega Pro - Oprykning - Play Offs
15:00Atalanta U23 - Legnago Salus -:-15:00Casertana - Audace Cerignola -:-
15:00Perugia - Rimini -:-
15:00Pescara - Juventus U23 -:-
15:00Taranto - Picerno -:-
15:00Triestina - Giana Erminio -:-
ITALIEN: Super Cup (Serie C)
18:00Juve Stabia - Mantova -:-ITALIEN: Primavera 1
11:00Cagliari U19 - Genoa U19 -:-13:00Lazio U19 - Inter U19 -:-
15:00Atalanta U19 - Verona U19 -:-
15:00Sampdoria U19 - Empoli U19 -:-
ITALIEN: Primavera 2
14:30Ascoli U19 - Spezia U19 -:-14:30Benevento U19 - Cosenza U19 -:-
14:30Brescia U19 - Sudtirol U19 -:-
14:30Cremonese U19 - Cittadella U19 -:-
14:30Crotone U19 - Perugia U19 -:-
14:30Entella U19 - Pescara U19 -:-
14:30Padova U19 - Alessandria U19 -:-
14:30Palermo U19 - Monopoli U19 -:-
14:30Parma U19 - Reggiana U19 -:-
14:30Pisa U19 - Napoli U19 -:-
14:30Renate U19 - AlbinoLeffe U19 -:-
14:30Salernitana U19 - Cesena U19 -:-
14:30Ternana U19 - Bari U19 -:-
14:30Udinese U19 - Spal U19 -:-
14:30Venezia U19 - FeralpiSalo U19 -:-
14:30Vicenza U19 - Como U19 -:-
JAPAN: J1 League
07:00Albirex Niigata - Urawa -:-07:00Iwata - Sagan Tosu -:-
07:00Kyoto - Avispa Fukuoka -:-
08:00Kawasaki - Sapporo -:-
08:00Shonan - Machida -:-
09:00C-Osaka - Kobe -:-
09:00Nagoya - G-Osaka -:-
10:00Tokyo - Kashiwa -:-
JAPAN: J2 League
07:00Shimizu - Kagoshima Utd -:-07:00Vegalta Sendai - Kusatsu -:-
JAPAN: WE League Kvinder
07:00Hiroshima K - Omiya Ardija K -:-07:00Saitama K - Beleza K -:-
JAPAN: Nadeshiko League Kvinder
06:00Ehime K - Harima Albion K -:-06:00FC Takatsuki Speranza K - Kunoichi K -:-
06:00Nittaidai K - Shizuoka Bonita K -:-
07:00Orca Kamogawa K - Yokohama FC Seagulls K -:-
KASAKHSTAN: Premier League
14:00Turan - Zhetysu -:-KENYA: Premier League
14:00Bandari - Posta Rangers -:-14:00Bidco United - Kakamega Homeboyz -:-
14:00Gor Mahia - Shabana -:-
14:00Kariobangi Sharks - Sofapaka -:-
14:00Ulinzi Stars - Muhoroni Youth -:-
KENYA: Super League
11:00Nairobi United - Mombasa Stars -:-11:00Naivas FC - Mathare Utd. -:-
12:00Dimba Patriots - Migori -:-
12:00Luanda Villa - Darajani Gogo -:-
12:00Silibwet - Assad -:-
KINA: Super League
13:00Tianjin Jinmen Tiger - Shanghai Shenhua -:-13:35Wuhan Three Towns - Shandong Taishan -:-
14:00Beijing Guoan - Meizhou Hakka -:-
KINA: Jia League
09:00Heilongjiang Ice City - Liaoning Tieren -:-09:30Jiangxi Lushan - Dalian Yingbo -:-
13:30Nanjing City - Chongqing Tonglianglong -:-
13:30Suzhou Dongwu - Guangxi Pingguo Haliao -:-
KINA: Yi League
09:00Dalian Kuncheng - Taian Tiankuang -:-09:30Xian Ronghai - Langfang Glory City -:-
10:00Guangxi Hengchen - Shanghai Port B -:-
11:00Guangdong GZ-Power - Jiangxi Dark Horse -:-
12:00Haikou Mingcheng - Shenzhen Juniors -:-
13:30Rizhao Yuqi - Shaanxi Union -:-
KINA: Super League Kvinder
09:00Beijing Beikong K - Yongchuan Chashan K -:-09:00Guangdong Meizhou K - Wuhan Jiangda K -:-
09:00Zhejiang K - Shandong SL K -:-
KROATIEN: HNL
17:00Varazdin - Rijeka -:-19:30Din. Zagreb - Osijek -:-
KROATIEN: Prva NL
14:50Vukovar 1991 - Dubrava -:-17:30Dugopolje - Cibalia -:-
KROATIEN: Druga NL
17:30Belisce - Bjelovar -:-17:30Marsonia - Hrvace -:-
17:30Radnik Krizevci - Krk -:-
17:30Trnje - Dugo Selo -:-
17:30Zdralovi - Jadran LP -:-
KUWAIT: Premier League - Mesterskabet - Slutspil
16:40Al Arabi - Al Salmiya -:-19:25Al Kuwait - Al Naser -:-
LETLAND: Virsliga
15:00Metta - Jelgava -:-17:00Grobina - Auda -:-
LETLAND: 1. Liga
14:00FK Smiltene - Valmiera 2 -:-14:00Marupe - JFK Ventspils -:-
16:00Ogre United - Tukums 2000 2 -:-
16:00Riga FC 2 - Leevon PPK -:-
LIBANON: Premier League - Vindernes slutrunde
15:00Al Ansar - Safa -:-LITAUEN: A Lyga
14:00Dainava Alytus - Transinvest -:-16:00Suduva - Dziugas Telsiai -:-
18:00Banga - FK Panevezys -:-
LITAUEN: I Lyga
12:00BE1 NFA - Garliava -:-13:00Nevezis Kedainiai - FK Minija -:-
14:00Atmosfera - Kauno Zalgiris 2 -:-
14:00Riteriai - Ekranas -:-
MACAO: Elite League - Mesterskabet - Slutspil
13:00Hang Sai - Cheng Fung -:-15:00Lun Lok - Benfica -:-
MALAWI: Super League
14:30Big Bullets - MAFCO -:-14:30Civo Utd - Bangwe All Stars -:-
14:30Mighty Wanderers - Karonga United -:-
14:30Moyale Barracks - Chitipa United -:-
MALAYSIA: Super League
11:30PDRM FC - Kedah -:-14:15Sri Pahang - Kelantan DNFC -:-
15:00Terengganu - Perak -:-
MAROKKO: Botola 2
18:00Chabab Atlas Khenifra - Marrakech -:-18:00Difaa El Jadidi - Khouribga -:-
18:00Meknes - Fes -:-
18:00Stade Marocain - Dcheira -:-
18:00USM Oujda - Chabab Benguerir -:-
MAROKKO: Coupe du Trone
18:00Agadir - Raja Casablanca -:-21:00Moghreb Tetouan - Maghreb Fez -:-
MAURITIUS: Super League
13:30AS Vacoas - Port Louis -:-MEXICO: Liga MX Kvinder - Clausura – Play Offs
03:00U.N.A.M. K - Monterrey K -:-05:06Juarez K - Tigres K -:-
MOLDOVA: Super Liga - Mesterskabet - Slutspil
15:00Balti - Dacia Buiucani -:-17:00Milsami - Petrocub -:-
19:00Zimbru - S. Tiraspol -:-
MONGOLIET: Premier League
10:15Khovd - Khangarid -:-13:15Khoromkhon - Deren -:-
MOZAMBIQUE: Mocambola
15:00Black Bulls - Ferroviario Beira -:-NIGER: Super Ligue
17:15Espoir - Sahel -:-17:15Nigelec - ASFAN -:-
NIGERIA: NPFL
16:00UdsatDoma United - Lobi Stars -:-17:00UdsatBendel - Katsina Utd -:-
NIGERIA: NNL
16:001472 FC - Dakkada FC -:-16:00Abia Comets - Ekiti United -:-
16:00Coal City - Vandrezzer -:-
16:00Edel - Smart City -:-
16:00Madiba - Beyond Limits FC -:-
16:00Stormers - Rovers FC -:-
NORDMAKEDONIEN: 2. MFL
17:00Arsimi - Osogovo -:-17:00Besa 1976 - Bashkimi -:-
17:00FK Skopje - Belasica -:-
17:00Karaorman - Sasa -:-
17:00Kozuf Gevgelija - Detonit Plackovica -:-
17:00Pelister - Pobeda -:-
17:00Teteks - Ohrid -:-
17:00Vardar Negotino - Novaci -:-
NORGE: Eliteserien
18:00Molde FK - Rosenborg -:-NORGE: OBOS-ligaen
16:00Bryne FK - Mjøndalen -:-16:00Kongsvinger - Raufoss -:-
16:00Lyn - Levanger -:-
16:00Moss - Stabæk -:-
16:00Ranheim - Egersund -:-
16:00Sogndal - Sandnes Ulf -:-
16:00Aalesund - Vålerenga -:-
16:00Åsane - Start -:-
NORGE: Division 2 - Gruppe 1
13:00Sotra - Lysekloster -:-16:00Arendal - Halden -:-
16:00Eik-Tonsberg - FK Jerv -:-
16:00Notodden - Flekkeroy -:-
NORGE: Division 2 - Gruppe 2
13:30Tromsdalen - SK Gjovik-Lyn -:-14:00Ull/Kisa - Follo -:-
15:00Eidsvold - Strindheim -:-
NORGE: Division 3 - Gruppe 1
13:00Forde - Djerv 1919 -:-14:00Askoy - Froya -:-
14:00Bjarg - Sandviken -:-
15:00Haugesund 2 - Loddefjord -:-
16:00Ardal - OS -:-
NORGE: Division 3 - Gruppe 2
14:00Brodd - Vigor -:-14:00Pors - Mandalskameratene -:-
16:00Sola - Fram -:-
NORGE: Division 3 - Gruppe 3
14:00Nordstrand - Assiden -:-15:00Frigg - Ullern -:-
16:00Asker - Oppsal -:-
NORGE: Division 3 - Gruppe 4
14:00Lillestrøm Sportsklubb 2 - Tiller -:-15:00Surnadal - Nardo -:-
15:00Verdal - Melhus -:-
NORGE: Division 3 - Gruppe 5
12:30Kristiansund 2 - Lokomotiv Oslo -:-14:00Bjorkelangen - Hødd 2 -:-
14:00Gjellerasen - Skjetten -:-
15:00Ready - Funnefoss/Vormsund -:-
15:30Spjelkavik - Skedsmo -:-
NORGE: Division 3 - Gruppe 6
12:00Fredrikstad 2 - Skjervoy -:-13:00Ham-Kam 2 - Ulfstind -:-
13:00Innstrandens - Harstad -:-
15:00Elverum - Fyllingsdalen -:-
16:00Floya - Sprint-Jeloy -:-
NORGE: Toppserien Kvinder
14:00Kolbotn K - Lyn K -:-14:00Rosenborg K - Asane K -:-
14:00Stabæk FK K - RØA K -:-
16:45Arna-Bjørnar K - Brann K -:-
NORGE: Division 1 Kvinder
12:30Viking K - Kil/Hemne K -:-PANAMA: LPF - Apertura – Play Offs
22:00Tauro FC - Independiente -:-PARAGUAY: Primera Division - Apertura
00:002 de Mayo - Tacuary -:-02:30Libertad - Sol De America -:-
23:00Sportivo Trinidense - Nacional Asuncion -:-
PARAGUAY: Division Intermedia
23:15Guairena - Martin Ledesma -:-01:30Rubio Nu - Fernando de la Mora -:-
16:00Pastoreo - Encarnacion FC -:-
16:00Recoleta - San Lorenzo -:-
PERU: Liga 1 - Apertura
22:00Sport Boys - Comerciantes Unidos -:-22:30Cusco - Carlos Mannucci -:-
PERU: Liga 2
22:00AD Cantolao - Moquegua -:-22:00Alianza Huanuco - San Marcos -:-
22:00Ayacucho - Deportivo Coopsol -:-
22:00Binacional - Comerciantes -:-
22:00Llacuabamba - Pirata -:-
22:00U. San Martin - Dep. Municipal -:-
PERU: Liga Kvinder
03:30U. de Deportes K - A. Lima K -:-20:00Sporting Cristal K - UNSAAC K -:-
POLEN: Ekstraklasa
15:00Gornik Zabrze - Stal Mielec -:-17:30Jagiellonia - Korona -:-
20:00Rakow - Pogon Szczecin -:-
POLEN: Division 1
15:00Chrobry Glogow - R. Rzeszow -:-17:30Wisla - Lechia -:-
20:00S. Rzeszow - Termalica B-B. -:-
POLEN: Division 2
14:00Chojniczanka - Polonia B. -:-16:00Hutnik Krakow - Lech II -:-
16:00Zaglebie II - Wisla Pulawy -:-
16:15KKS Kalisz - Kotwica Kolobrzeg -:-
17:00Sandecja - Elblag -:-
POLEN: III Liga - Gruppe I
12:00Legia II - Sulejowek -:-15:00Zambrow - Warta Sieradz -:-
16:00Mlawa - Pilica Bialobrzegi -:-
17:00Belchatow - Wikielec -:-
17:00Pelikan - LKS Lomza -:-
17:30Concordia Elblag - Skierniewice -:-
POLEN: III Liga - Gruppe II
12:00Pogon Szczecin II - Notec Czarnkow -:-14:00Nowe Skalmierzyce - Swit Skolwin -:-
14:00Swinoujscie - Solec Kujawski -:-
15:00Blekitni Stargard - Vineta W. -:-
16:00Elana Torun - Unia Swarzedz -:-
16:00Starogard Gdanski - Gedania Gdansk -:-
POLEN: III Liga - Gruppe III
12:00Bytom Odrzanski - Jelenia Gora -:-12:00Gornik Z. II - Z. Gora -:-
12:00Slask II - Kluczbork -:-
13:00Goczalkowice Zdroj - Bielsko-Biala -:-
15:00Polkowice - Pawlowice -:-
15:00Starowice Dolne - Carina Gubin -:-
16:00Warta Gorzow - Stilon Gorzow -:-
17:00Gwarek Tarnowskie Gory - Rakow II -:-
17:00Unia Turza Slaska - Sleza Wroclaw -:-
POLEN: III Liga - Gruppe IV
12:00KS Wieczysta Krakow - Sokol Sieniawa -:-13:00Avia Swidnik - Wislanie Jaskowice -:-
17:00Chelmianka Chelm - Garbarnia -:-
17:00Orleta Radzyn - Czarni Polaniec -:-
17:00Wisloka Debica - Podhale Nowy Targ -:-
19:29Ostrowiec - Siarka Tarnobrzeg -:-
POLEN: Central Youth League
11:30Korona U19 - Warta P. U19 -:-12:00Lech U19 - Widzew Lodz U19 -:-
12:00Polonia W. U19 - Pogon Szczecin U19 -:-
16:00Odra Opole U19 - Sandecja U19 -:-
17:00Cracovia U19 - Gornik Z. U19 -:-
POLEN: Ekstraliga Kvinder
12:00Gdansk K - Katowice K -:-12:00Medyk Konin K - Pogon Szczecin K -:-
12:00UKS SMS Lodz K - Slask K -:-
14:00Tczew K - Leczna K -:-
PORTUGAL: Liga Portugal
16:30Portimonense - Rio Ave -:-16:30Vizela - Estrela -:-
19:00Estoril - Sporting -:-
21:30Guimaraes - Braga -:-
PORTUGAL: Liga Portugal 2
15:00Torreense - Feirense -:-16:30Vilaverdense - Penafiel -:-
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Mesterskabet - Slutspil
12:00Braga U19 - Farense U19 -:-18:00Famalicao U19 - Academico Viseu U19 -:-
18:00Sporting U19 - Guimaraes U19 -:-
21:00Benfica U19 - FC Porto U19 -:-
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Nedrykningsgruppe
12:00Maritimo U19 - Chaves U19 -:-13:00SC Lusitania U19 - Belenenses U19 -:-
15:00Boavista U19 - Lusitania FC U19 -:-
18:00Academica U19 - Setubal U19 -:-
18:00Beira Mar U19 - Torreense U19 -:-
18:00Gil Vicente U19 - Vizela U19 -:-
18:00Rio Ave U19 - Ferreira U19 -:-
18:30Alverca U19 - Estoril U19 -:-
PORTUGAL: Liga BPI Kvinder
15:00Benfica K - Racing Power K -:-15:00Damaiense K - Sporting K -:-
15:00Maritimo K - Valadares Gaia K -:-
15:00Torreense K - Braga K -:-
18:30Famalicao K - Albergaria/Durit K -:-
18:30Ouriense K - Vilaverdense K -:-
RUMÆNIEN: Liga 1 - Mesterskabet - Slutspil
19:00FCSB - CFR Cluj -:-RUMÆNIEN: Liga 2 - Mesterskabet - Slutspil
11:00Csikszereda M. Ciuc - Gloria Buzau -:-11:00Mioveni - Corvinul Hunedoara -:-
11:00Unirea Slobozia - Selimbar -:-
RUMÆNIEN: Liga 2 - Nedrykningsgruppe
10:00Chindia Targoviste - CSM Slatina -:-10:00CSC Dumbravita - Ceahlaul -:-
10:00Metaloglobus Bucharest - FC Arges -:-
10:00Progresul Spartac - Tunari -:-
10:00Steaua Bucuresti - Concordia -:-
10:00Unirea Dej - Alexandria -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie1 - Gruppe for Oprykning
17:00Bucovina Radauti - CSM Bacau -:-17:00FC Bacau - Stiinta Miroslava -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie1 - Nedrykningsgruppe
17:00CSM Vaslui - Aerostar -:-RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie 2 - Gruppe for Oprykning
17:00Metalul Buzau - CSM Focsani -:-17:00Unirea Branistea - Sporting Liesti -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie 2 - Nedrykningsgruppe
17:00CSM Ramnicu Sarat - Hamangia Baia -:-17:00Sutesti - Braila -:-
17:00Viitorul Ianca - Vointa Limpezis -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 3 - Gruppe for Oprykning
17:00Afumati - Calarasi -:-17:00LPS HD Clinceni - Agricola Borcea -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 3 - Nedrykningsgruppe
17:00Progresul Fundulea - Inainte Modelu -:-17:00Recolta Gh. Doja - Axiopolis Cernavoda -:-
17:00Voluntari 2 - Gloria Baneasa -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 4 - Gruppe for Oprykning
17:00CS Din. Bucuresti - Popesti Leordeni -:-17:00Dunarea Giurgiu - CS Blejoi -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 4 - Nedrykningsgruppe
17:00FC Pucioasa - CSO Plopeni -:-17:00Paulesti - Moreni -:-
17:00Tricolorul Breaza - Muscel -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 5 - Nedrykningsgruppe
17:00SR Brasov - Targu Secuiesc -:-17:00Tarlungeni - V. Curita -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 6 - Gruppe for Oprykning
17:00Viitorul Daesti - Vedita Colonesti -:-RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 6 - Nedrykningsgruppe
17:00Calimanesti - Sporting Rosiori -:-17:00Horezu - Unirea Bascov -:-
17:00Petrolul Potcoava - Curtisoara -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 7 - Nedrykningsgruppe
17:00Turceni - Gilortul Tg. Carbunesti -:-RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 8 - Gruppe for Oprykning
17:00Bihor - Politehnica Timisoara -:-RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 8 - Nedrykningsgruppe
17:00Progresul Pecica - Avantul Periam -:-17:00Socodor - Teuz Cermei -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 9 - Gruppe for Oprykning
17:00Gloria 2018 Bistrita - ACS Medias -:-17:00Univ. din Alba Iulia - Unirea Ungheni -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 9 - Nedrykningsgruppe
17:00Industria Galda - Avantul Reghin -:-17:00Unirea Alba-Iulia - Metalurgistul Cugir -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 10 - Gruppe for Oprykning
17:00Sighetu Marmatiei - Santandrei -:-RUSLAND: Premier League
13:00Kazan - FK Rostov -:-15:30Sp. Moskva - Krasnodar -:-
18:00Zenit - CSKA Moskva -:-
20:30Baltika - Dyn. Moskva -:-
RUSLAND: FNL
16:00Arsenal Tula - Neftekhimik -:-RUSLAND: FNL 2 - Division A Guld - Forår
13:00Veles Moscow - Ufa -:-14:00Chelyabinsk - FK Chayka -:-
14:00M. Lipetsk - R. Volgograd -:-
14:00Rodina Moscow 2 - Krasnodar 2 -:-
16:00Murom - FK Novosibirsk -:-
RUSLAND: FNL 2 - Division A Sølv - Forår
13:00Tekstilshtik - Khimik -:-13:00Ulyanovsk - S. Kostroma -:-
14:00Miass - Omsk -:-
15:00D. Bryansk - Kursk -:-
15:00Kaluga - Mashuk -:-
RUSLAND: FNL 2 - Division B - Gruppe 1
15:00Forte Taganrog - Astrakhan -:-15:00Kholding - Kamensk-Shakhtinsky -:-
15:00Nart Cherkessk - Nalchik -:-
15:30Nazran - FC Sevastopol -:-
16:00Dynamo Makhachkala 2 - Rostov 2 -:-
16:00Maykop - Biolog -:-
16:00Rubin Yalta - Dynamo Stavropol -:-
RUSLAND: FNL 2 - Division B - Gruppe 2
14:00Dynamo Petersburg - Sp. Moskva 2 -:-RUSLAND: FNL 2 - Division B - Gruppe 4
12:00Samara 2 - Dynamo Barnaul -:-14:00Lada Togliatti - Akron Togliatti 2 -:-
14:00Nosta - Kazan 2 -:-
14:00Orenburg 2 - Uralets Nizhny Tagil -:-
14:00Pari NN 2 - Amkar -:-
14:00Volna Nizhegorodskaya - Ural 2 -:-
RUSLAND: Supreme Division Kvinder
09:00FK Yenisey K - Zenit K -:-10:30Zvezda K - FK Rostov K -:-
12:00Lok. Moskva K - Chertanovo M. K -:-
13:00Ryazan K - Din. Moskva K -:-
RWANDA: Premier League
15:00Etoile de L'Est - Bugesera -:-15:00Sunrise - Marines -:-
18:00Kiyovu - Rayon Sport -:-
SAN MARINO: Campionato Sammarinese - Play Offs
15:00Tre Penne - Cosmos -:-17:30Murata - La Fiorita -:-
SAUDI ARABIEN: Saudi Professional League
17:00Al-Hilal - Al-Hazem -:-17:00Al-Raed - Al Taee -:-
20:00Al Shabab - Al Ahli SC -:-
SCHWEIZ: Super League - Mesterskabet - Slutspil
20:30Young Boys - Lugano -:-SCHWEIZ: Super League - Nedrykningsgruppe
20:30Lausanne Ouchy - Yverdon -:-SCHWEIZ: Challenge League
18:00Thun - Schaffhausen -:-18:00Xamax - Vaduz -:-
SCHWEIZ: Promotion League
16:00Bruhl SG - Breitenrain -:-16:00FC Bavois - St. Gallen II -:-
16:00FC Bulle - Paradiso -:-
16:00Lugano II - Basel II -:-
17:00Etoile-Carouge - Young Boys II -:-
17:30Kriens - Biel -:-
SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 1
15:00Meyrin - Sion II -:-15:00Portalban - Vevey -:-
17:00FC Echallens - La Chaux-De-Fonds -:-
17:00Grand-Saconnex - Pully -:-
17:00Yverdon II - Sarraz-Ecleplens -:-
17:30Chenois - Monthey -:-
SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 2
17:00Muttenz - Rotkreuz -:-18:00Courtetelle - Solothurn -:-
18:00Emmenbrucke - Bassecourt -:-
18:00Muri - Koniz -:-
SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 3
16:00Eschen - Uzwil -:-16:00Kreuzlingen - Linth -:-
16:00Tuggen - SV Hongg -:-
16:00Wettswil-Bonstetten - Balzers -:-
16:00YF Juventus - Freienbach -:-
17:00Mendrisio - Grasshopper II -:-
17:00Taverne - Kosova -:-
SCHWEIZ: Super League Kvinder - Nedrykning
17:30Thun K - Sion K -:-SCHWEIZ: Super League Kvinder - Placering Play Offs
16:00Luzern K - St. Gallen K -:-16:00Aarau K - Grasshopper K -:-
SCHWEIZ: Super League Kvinder - Play Offs
18:00Basel K - Zürich K -:-18:00Young Boys K - Servette K -:-
SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade
10:00Sindjelic Beograd - Studentski Grad -:-11:00Polet Dorcol - Zemun -:-
11:00Teleoptik - Radnicki Obrenovac -:-
15:00Torlak - Prva Iskra -:-
16:30Buducnost Dobanovci - Jedinstvo Surcin -:-
16:30Rad - BASK -:-
SERBIEN: Srpska Liga - Vojvodina
17:001. Maj Ruma - Naftagas -:-17:00Backa - Kikinda -:-
17:00Becej - Borac Sajkas -:-
17:00Radnicki Zrenjanin - Sloven Ruma -:-
17:00Zeleznicar Indjija - Hajduk 1912 -:-
SERBIEN: Srpska Liga - Øst
17:00Djerdap - Buducnost Popovac -:-17:00Dunav Prahovo - Paracin -:-
17:00Jedinstvo Krusevac - Mesevo -:-
17:00Radnicki Svilajnac - Trayal Krusevac -:-
17:00Sindjelic - Pcinja -:-
SERBIEN: Srpska Liga - Vest
16:30Buducnost Krusik - Omladinac Zablace -:-16:30FAP - Takovo -:-
16:30Josanica - Borac 1926 -:-
16:30Mladi Radnik - Sloga Petrovac -:-
16:30Real Podunavci - Tutin -:-
16:30Sloga Pozega - Mihajlovac -:-
16:30Zlatibor Cajetina - Vrelo Sport -:-
SIERRA LEONE: Premier League
18:15UdsatBhantal - Bo Rangers -:-18:15Bo Rangers - Ports Authority -:-
18:15UdsatEast End Lions - Real Republicans -:-
18:15UdsatFreetown City - Kholifa Stars -:-
18:15UdsatKahunla - Lamboi -:-
18:15Kholifa Stars - Bhantal -:-
18:15Lamboi - SLIFA -:-
18:15UdsatLuawa - Mighty Blackpool -:-
18:15Wilberforce Strikers - Wusum Stars -:-
18:15UdsatWusum Stars - Bai Bureh Warriors -:-
SINGAPORE: Premier League
12:00Young Lions - DPMM -:-SKOTLAND: Premiership - Mesterskabet - Slutspil
13:30Celtic - Rangers -:-16:00Hearts - Dundee FC -:-
16:00St. Mirren - Kilmarnock -:-
SKOTLAND: Premiership - Nedrykningsgruppe
16:00Livingston - St. Johnstone -:-16:00Ross County - Motherwell -:-
SKOTLAND: Championship - Nedrykning
16:00Hamilton - Alloa -:-16:00Inverness - Montrose -:-
SKOTLAND: League One - Nedrykning - Slutspil
16:00Peterhead - Spartans -:-16:00Stirling - Dumbarton -:-
SKOTLAND: League Two - Nedrykning - Slutspil
16:00East Kilbride - Stranraer -:-SLOVAKIET: Nike liga - Mesterskabet - Slutspil
15:30Podbrezova - Slovan Bratislava -:-17:30Ruzomberok - Zilina -:-
SLOVAKIET: Nike liga - Nedrykningsgruppe
18:00Michalovce - Z. Moravce-Vrable -:-18:00Skalica - Kosice -:-
18:00Trencin - Banska Bystrica -:-
SLOVAKIET: 3. Liga - Øst
17:00Lipany - 1.FK Svidnik -:-17:00Lubovna - Kalinovo -:-
17:00Vranov - Slavia TU Kosice -:-
SLOVAKIET: 3. Liga - Vest
17:00Castkovce - AFC Nove Mesto -:-17:00Galanta - MSK Martin -:-
17:00Lehota p. V. - Sala -:-
17:00Malacky - Velke Ludince -:-
17:00Zvolen - Raca -:-
SLOVAKIET: 4. liga - Bratislava
14:00NSK 1922 Bratislava - Inter Bratislava -:-17:00Rohoznik - Domino -:-
17:00Vrakuna Bratislava - Pezinok -:-
SLOVAKIET: 4. liga - Central
17:00SK Javornik Makov - Cadca -:-17:00Slavia Staskov - K. Nove Mesto -:-
SLOVAKIET: 4. liga - Øst
16:30Rudnany - Velky Saris -:-SLOVAKIET: 4. liga - Vest
16:30Hurbanovo - Crystal -:-SLOVAKIET: 1. Liga Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
11:00Ruzomberok K - Trnava K -:-11:00Slovan Bratislava K - B. Bystrica K -:-
SLOVAKIET: 1. Liga Kvinder - Nedrykningsgruppe
15:00Presov K - GFC K -:-16:00Zilina K - Petrzalka K -:-
SLOVENIEN: Prva Liga
15:00Rogaska - Aluminij -:-17:30Domzale - Radomlje -:-
20:15Maribor - O. Ljubljana -:-
SLOVENIEN: 2. SNL
17:30Fuzinar - Tabor Sezana -:-17:30Jadran Dekani - Nafta -:-
17:30NK Bistrica - Grosuplje -:-
SLOVENIEN: 3. SNL - Øst
17:00Drava - Brezice -:-17:00Dravograd - Krsko -:-
17:00Ljutomer - Hajdina -:-
17:00Race - Dobrovce -:-
17:00Zavrc - Smartno -:-
18:00Korotan - Sampion Celje -:-
SLOVENIEN: 3. SNL - Vest
17:30Kocevje - Slovan Ljubljana -:-17:30Ljubljana Svoboda - Brda -:-
17:30NK Adria - Sobec Lesce -:-
17:30Ziri - Izola -:-
SLOVENIEN: 1. SZNL Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
15:00ZNK Ljubljana K - Radomlje K -:-SOMALIA: National league
14:30Kigs - Midnimo -:-SPANIEN: LaLiga2
14:00Racing Santander - Mirandes -:-16:15Ferrol - Alcorcon -:-
16:15Gijon - Andorra -:-
18:30Valladolid - Espanyol -:-
21:00Levante - Eibar -:-
SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 1
16:00Tarazona - Sabadell -:-17:00Lugo - Cornella -:-
18:00Gimnastic - SD Logrones -:-
19:00Celta Vigo B - Rayo Majadahonda -:-
20:00Fuenlabrada - Arenteiro -:-
SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 2
16:00Huelva - Algeciras CF -:-16:00Merida AD - CF Intercity -:-
20:00Cordoba - Sanluqueno -:-
SPANIEN: Segunda RFEF - Promotion Play Offs
18:00Guijuelo - UD Logrones -:-SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 2
16:15Tuilla - Barcia -:-SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 3
17:00UD Samano - Escobedo -:-18:00Atletico Albericia - Torina -:-
18:00Bezana - CD Colindres -:-
18:00Castro - Siete Villas -:-
18:00Guarnizo - Solares -:-
18:00Laredo - Revilla -:-
18:00Naval Reinosa - Atletico Mineros -:-
18:00UC Cartes - Tropezon -:-
18:00Velarde - Vimenor -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 4
18:00CD Vitoria - Pasaia -:-18:00Lagun Onak - Padura -:-
18:00Urduliz - Aurrera Ondarroa -:-
20:30Anorga - Derio -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 5
16:00Rapitenca - FC L'escala -:-17:30Mollerussa - Peralada -:-
18:00Badalona - San Cristobal CP -:-
18:00Castelldefels - Grama -:-
18:00Olot - Montanesa -:-
18:00Prat - Vilafranca -:-
18:00Reus FCR - Girona B -:-
18:00Vilassar de Mar - UE Tona -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 6
12:00Villarreal C - Torrellano -:-16:00Patacona - Burriana -:-
19:15Castellonense - Atzeneta -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 8
15:40Ponferradina B - Almazan -:-16:00Colegios Diocesanos - Leonesa B -:-
17:00La Virgen - Villaralbo -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 9
14:00Torredonjimeno - Atletico Melilla -:-SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 12
17:45La Cuadra - Santa Ursula -:-SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 13
10:00Real Murcia B - Deportiva Minera -:-18:30Balsicas Atletico - Racing Murcia -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 15
16:30Lerines - Beti Onak -:-18:00Beti Kozkor - Alesves -:-
18:00Bidezarra - Subiza -:-
18:00CD Ardoi - Txantrea -:-
18:00CD Cantolagua - Oberena -:-
18:00Cirbonero - Burlades -:-
18:00Cortes - Pamplona -:-
18:00Lagunak - Huarte -:-
18:00Pena - Ezcabarte -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 17
18:00Utrillas - Carinena -:-18:45Atletico Monzon - Binefar -:-
SPANIEN: Liga F Kvinder
12:00Granada K - Betis K -:-18:00Las Planas K - Levante K -:-
21:00Real Madrid K - Atletico Madrid K -:-
SURINAM: SML
01:00SV Transvaal - Robinhood -:-22:30Broki - Inter Moengotapoe -:-
SVERIGE: Allsvenskan
15:00AIK Stockholm - IK Sirius -:-15:00Halmstads BK - Mjällby AIF -:-
17:30GAIS - Västerås SK -:-
SVERIGE: SuperEttan
13:00Trelleborgs FF - Utsikten -:-15:00GIF Sundsvall - Landskrona BoIS -:-
15:00Varbergs BoIS - Örgryte IS -:-
SVERIGE: Division 1 - Nord
16:00Stockholm Internazionale - FBK Karlstad -:-17:00Nordic United - Taby -:-
SVERIGE: Division 1 - Syd
16:00FC Rosengård - Ljungskile -:-SVERIGE: Division 2 - Norrland
12:00Taftea IK - Kiruna -:-13:00IFK Lulea - Gottne -:-
13:00Skelleftea - Froso -:-
14:00Boden - Ytterhogdal -:-
16:00Algarna-Harnosand - Bergnasets -:-
16:00Team TG FF - Lucksta -:-
16:00Umeå - IFK Ostersund -:-
SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland
13:00Stenungsunds - Lidkoping -:-14:00Grebbestad - Vanersborgs FK -:-
SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand
13:00Jarfalla - Farsta -:-13:00Viggbyholms - Skiljebo -:-
SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland
13:00Högaborgs - IFK Berga -:-13:00Lodde - Simrishamn -:-
SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand
13:00BK Ljungsbro - Sylvia -:-13:00Syrianska - Huddinge -:-
16:00Haninge - Enskede -:-
SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland
12:00Hittarp - Savedalen -:-13:00Tord - Bergdalens IK -:-
14:00Astrio - Qviding -:-
SVERIGE: Elitettan Kvinder
14:00Bollstanas K - Malmö FF K -:-15:00Eskilstuna Utd K - Lidkoping K -:-
15:00Jitex K - Örebro K -:-
16:00Gamla Upsala K - Alingsas K -:-
SYDAFRIKA: Premier League
15:00Polokwane City FC - Sekhukhune -:-15:00Swallows - Stellenbosch -:-
17:30Mamelodi - Royal AM -:-
20:00Orlando - Richards Bay -:-
SYDAFRIKA: Diski Challenge
09:30Mamelodi U23 - Swallows U23 -:-10:00Amazulu U23 - Supersport U23 -:-
10:00Cape Town City U23 - Kaizer U23 -:-
10:00Chippa United U23 - TS Galaxy U23 -:-
10:00Polokwane U23 - Orlando U23 -:-
10:00Richards Bay U23 - Cape Town Spurs U23 -:-
10:00Sekhukhune U23 - Royal AM U23 -:-
11:30Stellenbosch U23 - Golden Arrows U23 -:-
SYDKOREA: K League 1
09:30Incheon - Seoul -:-12:00Daegu - Gwangju -:-
12:00Gangwon - Daejeon -:-
SYDKOREA: K League 2
09:30Busan - Asan -:-12:00Ansan Greeners - Seoul E-Land -:-
12:00Suwon Bluewings - Cheonan City -:-
SYDKOREA: K3 League
07:00Chuncheon - Gyeongju KHNP -:-07:00Siheung Citizen - Gangneung -:-
12:00Ulsan Citizen - Changwon City FC -:-
SYRIEN: Syria Cup
15:00Tishreen - Foutoua -:-TADSJIKISTAN: Super Cup
15:00Istiqlol Dushanbe - Ravshan -:-TAIWAN: Mulan Football League Kvinder
09:00Taoyuan Mars K - Hualien K -:-10:00Hang Yuan K - Taipei Bravo K -:-
12:00Taichung Blue K - Kaohsiung K -:-
THAILAND: Thai League 1
13:00Ratchaburi - Muangthong -:-13:30Chiangrai - Nakhon Pathom -:-
15:00Sukhothai - Police Tero -:-
THAILAND: Thai League 2 - Oprykning Play Offs
13:00Chiangmai FC - Nakhon Si -:-TJEKKIET: 1. Liga - Mesterskabet - Slutspil
15:00Ostrava - Mlada Boleslav -:-15:00Plzen - Slovacko -:-
17:30Sparta Prag - Slavia Prag -:-
TJEKKIET: FNL
17:00Kromeriz - Chrudim -:-17:00Lisen - Brno -:-
17:00Pribram - Jihlava -:-
TJEKKIET: CFL - Gruppe A
10:15Vltavin - Karlovy Vary -:-10:30Ceske Budejovice B - FK Robstav -:-
TJEKKIET: CFL - Gruppe B
10:15Jablonec B - Ceska Lipa -:-10:30FK Kolin - Liberec B -:-
15:00Banik Most-Sous - Teplice B -:-
17:00Zivanice - Velvary -:-
18:00Usti n. L. - Zapy -:-
TJEKKIET: MSFL
10:15Trinec - SK Hranice -:-16:30FK Frydek-Mistek - Start Brno -:-
16:30Uhersky Brod - Znojmo -:-
TJEKKIET: Division A
10:15Aritma Prague - Rokycany -:-10:15Cesky Krumlov - Jindrichuv Hradec -:-
10:15Marianske Lazne - Tachov -:-
10:15Petrin Plzen - Horovice -:-
10:15Sokolov - Pribram B -:-
17:00Doubravka - FK Komarov -:-
17:00Katovice - Domazlice B -:-
17:00Klatovy - Sobeslav -:-
TJEKKIET: Division B
10:15Brandys n. Labem - Hrebec -:-10:15Kladno - Ostrov -:-
10:15Neratovice - Cesky Brod -:-
10:15Olympie Brezova - Ujezd Prague -:-
14:00Louny - Steti -:-
17:00Slany - Chomutov -:-
TJEKKIET: Division C
10:15Letohrad - Dobrovice -:-10:30Kosmonosy - Usti nad Orlici -:-
10:30Slavia HK - Chrudim B -:-
10:30Spoje Prague - Benesov -:-
TJEKKIET: Division D
10:15Zdirec n. D. - Breclav -:-14:00Sperice - Havlickuv Brod -:-
16:30Stara Rise - Zdar na Sazavou -:-
TJEKKIET: Division E
16:30Nove Sady - Vsechovice -:-16:30Prerov - Holesov -:-
16:30Skastice - Vsetin -:-
16:30Sternberk - Strani -:-
TJEKKIET: Division F
10:15Vratimov - Sumperk -:-16:30Jesenik - Frenstat p. R. -:-
17:00Vitkovice - Valasske Mezirici -:-
TJEKKIET: Jihocesky KP
13:30Malse Roudne - Trebon -:-14:00Tyn nad Vltavou - Hluboka nad Vltavou -:-
15:00FC Semice - Junior Strakonice -:-
15:00Protivin - TJ Osek -:-
17:00Drazice - Rudolfov -:-
17:00Olesnik - Milevsko -:-
17:00Trhove Sviny - Mirovice -:-
TJEKKIET: Jihomoravsky KP
10:00Rousinov - Lednice -:-10:15Kurim - Ratiskovice -:-
10:30Pohorelice - Moravska Slavia -:-
11:00Svratka Brno - Rajecko -:-
17:00Boskovice - Letovice - Kunstat -:-
17:00Bystrc - Bosonohy -:-
TJEKKIET: Karlovarsky KP
10:15Loko K. Vary - Ostrov B -:-14:00KV Dvory - Kralovske Porici -:-
14:30Marianske Lazne B - Union Nove Sedlo -:-
17:00Citice - Vintirov -:-
17:00Hroznetin - Chodov -:-
17:00Lomnice - Trstenice -:-
TJEKKIET: Kralovehradecky KP
14:00Jicin - Cerveny Kostelec -:-14:30Nachod - Chlumec nad Cidlinou B -:-
17:00Libcany - Police nad Metuji -:-
TJEKKIET: Liberecky KP
10:30Frydlant - Visnova -:-13:30FC Pencin - Zelezny Brod -:-
17:00Chrastava - Skalice u C.Lipy -:-
17:00Novy Bor - Sedmihorky -:-
17:00Straz p. Ralskem - Hradek nad Nisou -:-
TJEKKIET: Moravskoslezsky KP
17:00Dolni Datyne - Petrvald na Morave -:-17:00Haj ve Slezsku - Cesky Tesin -:-
17:00Jakubcovice - Dolni Benesov -:-
17:00Orlova - Hermanice -:-
17:00Stonava - Brusperk -:-
TJEKKIET: Olomoucky KP
13:30Postrelmov - Brodek u Prerova -:-16:30Belotin - Zelatovice -:-
16:30Rapotin - Bohunovice -:-
16:30Urcice - Mohelnice -:-
TJEKKIET: Pardubicky KP
17:00Holice - Prelouc -:-TJEKKIET: Plzensky KP
13:00Sokol Lhota - Myto -:-14:00Kosutka Plzen - Rapid Plzen -:-
17:00Stribro - Kaznejov -:-
18:00Nyrsko - Holysov -:-
18:00Plzen-Cernice - Zruc -:-
TJEKKIET: Prazsky prebor
10:15CAFC - Treboradice -:-10:15Kolovraty - Dukla JM -:-
10:15Podoli Praha - Zlicin -:-
10:30Uhrineves - Branik -:-
14:00Predni Kopanina - Stresovice -:-
17:00Tempo Prague - Dolni Chabry -:-
TJEKKIET: Stredocesky KP
10:30Milin - Sedlcany -:-10:30SK Chlumec - Pruhonice -:-
13:00Povltavska FA B - Dobris -:-
17:00SK Doksy - Poricany -:-
17:00Tuchlovice - Tochovice -:-
17:00Velim - Libis -:-
TJEKKIET: Ustecky KP
10:15Nestemice - Kadan -:-10:30Krupka - Oldrichov -:-
10:30Litomericko - Brna -:-
15:00Usti n. L. B - Vilemov -:-
17:00Modlany - FK Jilove -:-
17:00Probostov - Cernovice -:-
17:00Srbice - Ledvice -:-
TJEKKIET: Vysocina KP
16:30Nove Mesto na Morave B - Kamenice nad Lipou -:-TJEKKIET: Zlinsky KP
16:30Hluk - Stitna nad Vlari -:-16:30Morkovice - Luhacovice -:-
16:30Osvetimany - Francova Lhota -:-
16:30Slusovice - Kvasice -:-
TJEKKIET: U19 League
11:00Frydek-Mistek U19 - Dukla Prag U19 -:-11:00Slavia Prag U19 - Mlada Boleslav U19 -:-
11:00Slovacko U19 - Pardubice U19 -:-
12:00Brno U19 - Liberec U19 -:-
12:00Ostrava U19 - Jihlava U19 -:-
12:30Sparta Prag U19 - Sigma Olomouc U19 -:-
13:30Karvina U19 - Ceske Budejovice U19 -:-
14:00Plzen U19 - Zlin U19 -:-
TJEKKIET: First League Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
14:00Liberec K - Slavia Prag K -:-TJEKKIET: First League Kvinder - Nedrykningsgruppe
13:00Ostrava K - Lok. Brno K -:-14:00Pardubice K - Plzen K -:-
TJEKKIET: 2. Liga Kvinder - Gruppe for Oprykning
11:00Lisen K - FC Praha K -:-13:00Sparta Prag B K - Olomouc K -:-
TJEKKIET: 2. Liga Kvinder - Nedrykningsgruppe
15:30Prague Raptors K - Teplice K -:-TRINIDAD & TOBAGO: TT Premier League
00:00Central FC - Defence Force -:-02:00La Horquetta - Prison Service -:-
TURKMENISTAN: Yokary Liga
14:00Altyn Asyr - Ahal -:-14:00Arkadag - FC Asgabat -:-
14:00Merw - Energetik -:-
14:00Sagadam - Kopetdag Asgabat -:-
TYRKIET: 1. Lig
15:00Adanaspor - Bandirmaspor -:-15:00Boluspor - Corum -:-
15:00Erzurumspor - Eyupspor -:-
15:00Goztepe - Bodrumspor -:-
15:00Kocaelispor - Sakaryaspor -:-
15:00Sanliurfaspor - Manisa FK -:-
15:00Tuzlaspor - Genclerbirligi -:-
TYSKLAND: 2. Bundesliga
13:00Hertha - Kaiserslautern -:-13:00Nürnberg - Elversberg -:-
13:00Schalke - Rostock -:-
20:30Kiel - Düsseldorf -:-
TYSKLAND: 3. Liga
14:00Bielefeld - Hallescher -:-14:00Dortmund II - Ulm -:-
14:00Ingolstadt - VfB Lübeck -:-
14:00Unterhaching - Dresden -:-
14:00Viktoria Koln - Regensburg -:-
16:30Mannheim - Sandhausen -:-
TYSKLAND: Regionalliga Nord
13:00Hannover II - Eimsbutteler -:-16:00Jeddeloh - Spelle-Venhaus -:-
18:00Drochtersen/Assel - Kilia Kiel -:-
TYSKLAND: Regionalliga Vest
14:00Ahlen - Mönchengladbach II -:-14:00Bocholt - Wuppertaler -:-
14:00Duren - Aachen -:-
14:00Dusseldorf II - Rodinghausen -:-
14:00FC Gutersloh - Köln II -:-
14:00Fortuna Koln - Schalke II -:-
TYSKLAND: Regionalliga Sydvest
14:00Eint. Frankfurt II - Stuttgart II -:-14:00Fulda-Lehnerz - Bahlinger -:-
14:00Hoffenheim II - FSV Frankfurt -:-
14:00Kassel - Koblenz -:-
14:00Mainz II - Offenbach -:-
14:00Schott Mainz - Balingen -:-
14:00Steinbach Haiger - Homburg -:-
14:00Stuttgarter Kickers - Freiberg -:-
14:00Aalen - Walldorf -:-
TYSKLAND: Regionalliga Bayern
14:00Ansbach - Schweinfurt -:-14:00Aubstadt - Aschaffenburg -:-
14:00Augsburg II - Bamberg -:-
14:00Furth II - Bayern II -:-
14:00Illertissen - Buchbach -:-
14:00Schalding - Wurzburger Kickers -:-
14:00Vilzing - Turkgucu Munchen -:-
TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord
13:00TB Berlin - Lichtenberg -:-14:00Rostocker FC - RSV Eintracht -:-
TYSKLAND: Oberliga NOFV- Syd
14:00Arnstadt - Ludwigsfelde -:-14:00Bischofswerdaer - Halle -:-
14:00Freital - Motor Marienberg -:-
14:00Halberstadt - Magdeburg II -:-
14:00Plauen - Krieschow -:-
14:00Sandersdorf - Auerbach -:-
TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein
13:30Bordesholm - Preussen Reinfeld -:-13:30SC Weiche-08 II - Lubeck II -:-
15:00Dornbreite Lubeck - Nordmark Satrup -:-
15:00Hohenwestedt - Heider SV -:-
16:00Oldenburger - Eichede -:-
TYSKLAND: Oberliga Hamburg
13:00Duneberg - Niendorfer TSV -:-15:00Sasel - Rugenbergen -:-
15:00TSV Buchholz 08 - Harksheide -:-
TYSKLAND: Oberliga Bremen
15:00Aumund-Vegesack - Union 60 Bremen -:-15:00Blumenthaler - Komet Arsten -:-
15:00BTS Neustadt - Bremen II -:-
15:00Geestemunde - OSC Bremerhaven -:-
15:00Hemelingen - TURA Bremen -:-
15:00Leher - Blockdiek -:-
15:00Oberneuland - Brinkumer -:-
15:00Vatan Bremen - Woltmershausen -:-
TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen
14:00Meppen II - Schoningen -:-15:00Delmenhorst - Arminia Hannover -:-
15:00Ramlingen-Ehlershausen - Lupo-Martini Wolfsburg -:-
16:00Eintracht Celle - BSV Rehden -:-
TYSKLAND: Oberliga Hessen
15:00Alzenau - Giessen -:-15:00Erlensee - Friedberg -:-
15:00Fernwald - Baunatal -:-
15:00TUS Dietkirchen - Viktoria Griesheim -:-
15:00Waldgirmes - Hanau -:-
15:00Weidenhausen - VfB Marburg -:-
17:00Hanauer SC - SV Steinbach -:-
TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
14:00Trier - Pirmasens -:-14:00Worms - Auersmacher -:-
14:30RW Koblenz - Pfeddersheim -:-
15:30Engers - Morlautern -:-
15:30Kaiserslautern II - Diefflen -:-
15:30Karbach - Dudenhofen -:-
15:30Mechtersheim - Gonsenheim -:-
TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord
14:00Gebenbach - Abtswind -:-14:30Regensburg II - Coburg -:-
15:00Wurzburger FV - Bayern Hof -:-
17:30Ammerthal - ATSV -:-
TYSKLAND: Oberliga Bayern Syd
14:001860 München II - Kirchanschoring -:-14:00Dachau - Gundelfingen -:-
14:00Deisenhofen - Sonthofen -:-
14:00Landsberg - Pipinsried -:-
14:00Rain/Lech - Kottern-St. Mang -:-
14:00Schwaben Augsburg - Erlbach -:-
15:30Nordlingen - Ismaning -:-
TYSKLAND: Junior Bundesliga Nord
13:00Dresden U19 - Hertha U19 -:-13:00Hamburger SV U19 - St. Pauli U19 -:-
13:00Jena U19 - Union Berlin U19 -:-
13:00RB Leipzig U19 - Werder Bremen U19 -:-
13:00Rostock U19 - Hannover U19 -:-
13:00VfL Osnabruck U19 - Braunschweig U19 -:-
13:00Wolfsburg U19 - Meppen U19 -:-
TYSKLAND: Junior Bundesliga Syd
11:00Frankfurt U19 - 1860 München U19 -:-11:00Sandhausen U19 - Kaiserslautern U19 -:-
13:00Augsburg U19 - Nürnberg U19 -:-
13:00Furth U19 - Ingolstadt U19 -:-
13:00Stuttgart U19 - Bayern U19 -:-
14:00Heidenheim U19 - Karlsruher U19 -:-
TYSKLAND: Junior Bundesliga Vest
13:00Bielefeld U19 - Alemannia Aachen U19 -:-13:00Duisburg U19 - Köln U19 -:-
13:00Leverkusen U19 - Viktoria Köln U19 -:-
13:00Paderborn U19 - Dortmund U19 -:-
13:00Verl U19 - Bochum U19 -:-
13:00Wuppertaler U19 - B. Mönchengladbach U19 -:-
TYSKLAND: Bundesliga Kvinder
12:00SGS Essen K - Köln K -:-14:00Duisburg K - Leverkusen K -:-
UGANDA: Premier League
15:00Airtel Kitara - Busoga -:-15:00BUL - Gadaffi -:-
15:00Maroons - Bright Stars -:-
15:00UPDF - Villa -:-
15:00Wakiso Giants - Mbarara City -:-
17:00NEC FC - Vipers -:-
UKRAINE: Premier League
12:00Vorskla - Minaj -:-14:30Obolon - Rukh Lviv -:-
17:00Shakhtar - Dynamo Kyiv -:-
UKRAINE: Persha Liga - Gruppe for Oprykning
13:00SC Poltava - Kudrivka-Nyva -:-14:00FSC Mariupol - Karpaty Lviv -:-
UKRAINE: Persha Liga - Nedrykningsgruppe
11:00Khust - FC Chernihiv -:-11:30Metalist Kharkiv - Hirnyk-Sport -:-
12:30Podillya Khmelnytskyi - Dinaz Vyshgorod -:-
UKRAINE: Druha Liga
13:30Nyva Vinnytsya - UCSA -:-16:00Kudrivka - Druzhba Myrivka -:-
16:00Trostyanets - Chaika -:-
UKRAINE: U19 League
11:00Kryvbas 2020 U19 - Zhytomyr U19 -:-13:00Ch. Odesa U19 - Metalist 1925 U19 -:-
13:00Oleksandriya U19 - Dnipro-1 U19 -:-
UKRAINE: Championship Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
15:00Shakhtar K - Zhytlobud-1 K -:-UKRAINE: Championship Kvinder - Nedrykningsgruppe
11:00Dnipro-1 K - EMC Podolie K -:-15:00Panthers FC Uman K - Veres-Rivne K -:-
UNGARN: OTP Bank Liga
15:30MTK Budapest - Puskas Academy -:-17:30Zalaegerszeg - Paks -:-
19:30DVTK - Ferencvaros -:-
UNGARN: Merkantil Bank Liga
17:00Pecsi - Soroksar -:-UNGARN: NB III - Northeast
17:00Debreceni EAC - Debrecen II -:-UNGARN: NB I Kvinder
15:00Győr K - Szekszardi K -:-16:00Astra Hungary K - Puskas Academy K -:-
16:00Fehervar FC K - MTK Hungaria K -:-
16:00Ferencvaros K - Soroksar K -:-
16:00Haladas K - DVTK K -:-
16:00Szent Mihaly K - Budaorsi K -:-
URUGUAY: Primera Division - Apertura
01:00Nacional - Fenix -:-15:00Cerro CA - Danubio -:-
17:30Miramar - River Plate -:-
20:00Racing Montevideo - Maldonado -:-
23:00Penarol - Wanderers -:-
URUGUAY: Segunda Division
00:00Plaza Colonia - Atenas -:-15:00Albion - La Luz -:-
USA: USL Championship
01:00Loudoun - El Paso -:-23:00Detroit - Phoenix Rising -:-
USA: MLS Next Pro
23:00Inter Miami II - Chattanooga -:-02:00Huntsville - Toronto FC II -:-
04:30Portland Timbers 2 - Tacoma Defiance -:-
USA: USL League Two
01:00Louisiana - Blue Goose -:-20:00Philadelphia Lone Star - West Chester Utd -:-
00:00Monterey Bay 2 - Academica SC -:-
00:00San Francisco City - Project 51O -:-
USA: NISA
20:00Georgia Lions - Michigan Stars -:-USA: USL League One Cup
19:00Charlotte Independ. - Forward Madison -:-23:00One Knoxville - Northern Colorado -:-
USA: NWSL Kvinder
02:00Racing Louisville K - Washington K -:-UZBEKISTAN: Super League
16:00Metallurg Bekabad - Qizilqum -:-16:00Olympic - Pakhtakor -:-
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura - Quadrangular
22:00Metropolitanos - La Guaira -:-22:00Universidad Central - Inter de Barinas -:-
VERDEN: Internationale Venskabskampe
12:00Portugal U16 - Schweiz U16 -:-18:00Irland U16 - Østrig U16 -:-
VIETNAM: V.League 2
11:00Dong Thap - Hue -:-12:00Da Nang - Long An -:-
12:00Dong Nai - TTBD Phu Dong -:-
12:00Hoa Binh - Ba Ria Vung Tau -:-
VIETNAM: National League Kvinder
11:00Ho Chi Minh City 2 K - Son La K -:-11:00Thai Nguyen K - Ho Chi Minh K -:-
WALES: Cymru Premier - Conference League - Play Offs
13:20Newtown - Penybont -:-ZIMBABWE: Premier Soccer League
15:00Bulawayo Chiefs - Chicken Inn -:-15:00GreenFuel - ZPC Kariba -:-
15:00Simba Bhora - Ngezi Platinum -:-
15:00Yadah - CAPS Utd -:-
ØSTRIG: Bundesliga - Nedrykningsgruppe
17:00A. Lustenau - BW Linz -:-17:00Austria Wien - Wolfsberger -:-
17:00Tirol - Altach -:-
ØSTRIG: 2. Liga
14:30Floridsdorfer AC - Dornbirn -:-14:30Grazer - Horn -:-
ØSTRIG: Regionalliga Øst
16:00Wiener Viktoria - SV Oberwart -:-ØSTRIG: Regionalliga Central
15:00Ried (Am) - ASK Klagenfurt -:-15:30Wolfsberger (Am) - Vocklamarkt -:-
19:00Bad Gleichenberg - Weindorf St. Anna -:-
ØSTRIG: Regionalliga Vest
14:00Kufstein - Reichenau -:-15:00Wals-Grunau - Dornbirner SV -:-
17:00A. Salzburg - Altach U21 -:-
17:00Hohenems - TSV St. Johann -:-
ØSTRIG: Burgenland
17:00Horitschon - Parndorf -:-17:30USVS Rudersdorf - Halbturn -:-
18:00Kohfidisch - Deutschkreutz -:-
ØSTRIG: Karnten
16:00Treibach - SC Landskron -:-17:00Kottmannsdorf - KAC 1909 -:-
17:00SAK Klagenfurt - Bleiburg -:-
17:30Atus Ferlach - Lendorf -:-
19:30Volkermarkt - ATSV Wolfsberger -:-
ØSTRIG: Niederosterreich
16:30Retz - Warth -:-18:00Rohrbach - Langenrohr -:-
18:00St. Polten (Am) - Schrems -:-
ØSTRIG: Oberosterreich
17:00St. Martin im Muhlreis - Micheldorf -:-ØSTRIG: Salzburg
11:00TSU Bramberg - SAK 1914 -:-11:00UFC Hallein - Golling -:-
17:00Burmoos - Puch -:-
17:00Kuchl - Eugendorf -:-
17:00Seekirchen - Adnet -:-
17:00Strasswalchen - UFC Siezenheim -:-
17:00USK Anif - Union Henndorf -:-
ØSTRIG: Steiermark
17:00Lebring - Weinland Gamlitz -:-ØSTRIG: Vorarlberg
15:30Lauterach - Alberschwende -:-16:00Rotenberg - A. Lustenau (Am) -:-
17:00Hard - Horbranz -:-
17:00Hochst - Nenzing -:-
ØSTRIG: Wien
13:30SV Donau - WAF Brigittenau -:-15:30Simmeringer - A XIII-Auhof Center -:-
16:001980 Wien - Stammersdorf -:-
16:00Stadlau - Wienerberger -:-
ØSTRIG: Bundesliga Kvinder
15:00Altach/Vorderland K - Dornbirn K -:-Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »
m.Flashscore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.