REFRESH

Fodbold » 23.01.2022 » Alle

ENGLAND: Premier League

15:00Arsenal - Burnley -:-
15:00Crystal Palace - Liverpool -:-
15:00Leicester - Brighton -:-
17:30Chelsea - Tottenham -:-

FRANKRIG: Ligue 1

13:00Metz - Nice -:-
15:00Angers - Troyes -:-
15:00Bordeaux - Strasbourg -:-
15:00Clermont - Rennes -:-
15:00Nantes - Lorient -:-
17:05Montpellier - Monaco -:-
20:45PSG - Reims -:-

ITALIEN: Serie A

12:30Cagliari - Fiorentina -:-
15:00Napoli - Salernitana -:-
15:00Spezia - Sampdoria -:-
15:00Torino - Sassuolo -:-
18:00Empoli - AS Roma -:-
20:45AC Milan - Juventus -:-

SPANIEN: LaLiga

14:00Granada - Osasuna -:-
16:15Real Madrid - Elche -:-
18:30Real Sociedad - Getafe -:-
18:30Vallecano - Ath. Bilbao -:-
21:00Alaves - Barcelona -:-

TYSKLAND: Bundesliga

15:30RB Leipzig - Wolfsburg -:-
17:30Hertha - Bayern -:-

ALGERIET: Ligue 2

14:00ASM Oran - Saida 0:1

ANGOLA: Girabola

16:00Wiliete - Bravos do Maquis -:-

ARGENTINA: Torneos De Verano

01:00Talleres Cordoba - San Lorenzo -:-

ASIEN: Asiatisk Cup Kvinder

11:00Iran K - Kina K -:-
15:00Chinese Taipei K - Indien K -:-

AUSTRALIEN: A-League Kvinder

06:05Adelaide K - Wellington Phoenix K -:-
06:05Brisbane Roar K - Newcastle K -:-
06:05Canberra K - Melbourne Victory K -:-
06:05Melbourne City K - Sydney K -:-
06:05Perth K - WS Wanderers K -:-

BELGIEN: Jupiler League

13:30St. Liege - Club Brügge -:-
16:00Royale Union SG - Genk -:-
18:30KV Mechelen - Anderlecht -:-
21:00Cercle Brugge - Waregem -:-

BELGIEN: 1B Pro League

16:00Virton - Waasland-Beveren -:-
20:00Mouscron - Lierse K. -:-

BELGIEN: National Division 1

15:00Boom - Francs Borains -:-
15:00Tienen - RFC Liege -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

14:30Couvin-Mariembourg - Givry -:-
14:30Ganshoren - Acren -:-
14:30Hamoir - Rebecquoise -:-
14:30Jette - Meux -:-
14:30Solieres Sport - RAAL La Louviere -:-
14:30Stockay-Warfusee - Warnant -:-
14:30Waremme - Tubize -:-

BELGIEN: Super League Kvinder

18:00Leuven K - Waregem K -:-

BRASILIEN: Campeonato Alagoano

20:00Cruzeiro Arapiraca - CSE -:-

BRASILIEN: Campeonato Baiano

20:00Barcelona - Vitoria -:-
20:00Juazeirense - Jacuipense -:-

BRASILIEN: Campeonato Brasiliense

19:30Capital - Taguatinga Esporte -:-
19:30Luziania - Brasilia -:-
19:30Unai EC - Santa Maria -:-

BRASILIEN: Campeonato Catarinense

23:00Concordia - Brusque -:-
20:00Chapecoense-SC - Barra FC -:-
20:00Hercilio Luz - Gremio Juventus -:-
20:00Marcilio Dias - Avai -:-
23:00Figueirense - Joinville -:-

BRASILIEN: Campeonato Maranhense - Første etape

19:30Sao Jose MA - Moto Club -:-
19:30Tuntum - Cordino EC -:-

BRASILIEN: Campeonato Matogrossense

23:00Gremio Sorriso - Nova Mutum -:-
22:00Dom Bosco - Uniao Rondonopolis -:-
22:00Luverdense - Sport Sinop -:-

BRASILIEN: Campeonato Paranaense

23:00Cascavel - Rio Branco PR -:-
15:00Sao Joseense - Azuriz -:-
20:00Athletico-PR - Parana -:-
20:00Londrina - Maringa FC -:-
23:00Operario - Uniao PR -:-

BRASILIEN: Campeonato Paulista

20:00Novorizontino - Palmeiras -:-

BRASILIEN: Campeonato Pernambucano

20:00Salgueiro - Caruaru -:-
20:00Sport Recife - Sete de Setembro -:-
20:00Vera Cruz - Retro -:-

BRASILIEN: Campeonato Piauiense

13:00Parnahyba - Julho Esporte -:-
21:00Corisabba - Fluminense-PI -:-

BRASILIEN: Campeonato Potiguar - Første etape

20:00ABC - America-RN -:-
20:00ASSU - Potyguar -:-
20:00Globo - Santa Cruz de Natal -:-
21:00Potiguar - CE Forca E Luz -:-

BRASILIEN: Campeonato Sergipano

20:00Atletico Gloriense - Lagarto -:-

BRASILIEN: Campeonato Tocantinense

20:00Nova Conquista - Gurupi -:-

BRASILIEN: Copa do Nordeste

20:00AE Altos - Alagoinhas -:-
22:00Sousa - CSA -:-

BURUNDI: Primus League

14:00Flambeau du Centre - Bujumbura C. -:-
14:00Olympic S. - Bumamuru -:-
14:00TOP Junior - Kayanza -:-
14:00Vital O - Royal de Muramvya -:-

CHILE: Super Cup

23:00Colo Colo - U. Catolica -:-

COLOMBIA: Primera A - Apertura

00:10Once Caldas - U. Magdalena -:-
02:15Junior - Patriotas -:-
22:05Ind. Medellin - Tolima -:-
00:10Jaguares de Cordoba - Dep. Cali -:-

COLOMBIA: Primera B - Apertura

20:00Tigres - Real Cartagena -:-
21:00Valledupar - Real Santander -:-

CONGO: Ligue 1

14:00Otoho d'Oyo - Nathalys -:-
15:00Etoile du Congo - Diables Noirs -:-
15:00Leopard - Patronage Sainte-Anne -:-
16:00JS Talangai - Nico-Nicoye -:-

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Clausura

22:00Ad Aserri - Consultants Desamparados -:-
22:00Carmelita - San Jose FC -:-
22:00CS Uruguay - Limon -:-
22:00Escorpiones - Cofutpa -:-
22:00Liberia - Marineros -:-
22:00Municipal Garabito - Puntarenas FC -:-
22:00Municipal Turrialba - Barrio Mexico -:-
22:00Puerto Golfito FC - Santa Ana -:-

CYPERN: First Division

15:00APOEL - Aris -:-
18:00Doxa - Ol. Nicosia -:-

CYPERN: Division 2

13:30Achyronas Liopetriou - Olympias Lympion -:-
13:30Omonia 29th May - Karmiotissa -:-
13:30Omonia Aradippou - Xylotympou -:-

ENGLAND: Premier League 2

15:00Southampton U23 - Middlesbrough U23 -:-

ENGLAND: Women’s Super League

13:00Manchester Utd K - Tottenham K -:-
13:30Brighton K - Chelsea K -:-
15:00Leicester K - Aston Villa K -:-
15:00Reading K - Birmingham K -:-
16:00West Ham K - Everton K -:-
19:45Manchester City K - Arsenal K -:-

ENGLAND: Women’s Championship

13:00Durham K - Sheffield Utd K -:-
15:00Coventry United K - London City Lionesses K -:-
15:00Crystal Palace K - Liverpool K -:-
15:00Lewes K - Sunderland K -:-
16:00Bristol City K - Charlton K -:-
16:00Watford K - Blackburn K -:-

ESWATINI: Swazi MTN Premier League

11:30Manzini Wanderers - Green Mamba -:-
11:30Tinyosi - Tambuti -:-
14:00Malanti Chiefs - Moneni Pirates -:-
14:00Mbabane Highlanders - Mbabane Swallows -:-
14:00Royal Leopards - Young Buffaloes -:-
14:00Tambankulu - Denver -:-

FINLAND: Suomen Cup Kvinder

13:30HJK U18 K - VJS K -:-

FORENEDE EMIRATER: Division 1

14:05Al Fujairah - Hatta -:-
14:05Al Thaid - Al Arabi -:-
14:05Dibba Al Fujairah - Al Bataeh -:-
14:10Al Hamriyah - Al Rams -:-

FORENEDE EMIRATER: Pro League Cup - 9.-14. pladser

14:15Al Dhafra - Emirates Club -:-
14:15Khorfakkan - Al Urooba -:-
16:45Al Sharjah - Bani Yas -:-

FRANKRIG: Division 1 Kvinder

14:45St Etienne K - Paris SG K -:-

FRANKRIG: Division 2 Kvinder

13:00Vendenheim K - Saint-Maur K -:-
14:30Grenoble K - Yzeure Allier K -:-
14:30La Roche K - Orleans K -:-
14:30Lille K - Lens K -:-
14:30Merignac K - Thonon Evian K -:-
14:30Metz K - Le Havre K -:-
14:30Montauban K - Nimes K -:-
14:30Nantes K - Strasbourg K -:-
14:30Nice K - Marseille K -:-
14:30Rodez K - Albi-Marssac K -:-
14:30Saint-Malo K - Brest K -:-

GAMBIA: GFA League

17:00Marimoo - Hawks -:-
17:00Team Rhino - Gamtel -:-

GHANA: Premier League

16:00Asante Kotoko - Medeama -:-
16:00Bechem United - WAFA -:-
16:00Bibiani Gold Stars - Legon Cities -:-
16:00Eleven Wonders - Tamale -:-
16:00Elmina Sharks - Berekum Chelsea -:-
16:00Great Olympics - King Faisal -:-

GIBRALTAR: National League

16:00Lynx - Mons Calpe -:-
18:30Lions Gibraltar - Glacis United -:-

GRÆKENLAND: Super League

14:00Aris - Lamia FC -:-
16:15Atromitos - AEK -:-
16:15Volos - PAOK -:-
18:30Olympiakos - Giannina -:-

GRÆKENLAND: Super League 2

13:45Asteras Vlachioti - Kallithea -:-
13:45Diagoras - O.F. Ierapetra -:-
13:45Ergotelis - PAE Egaleo -:-
13:45Kalamata FC - Rodos -:-
13:45Karaiskakis - Irodotos -:-
13:45Kavala - Panserraikos -:-
13:45O. Volos - AEL Larissa -:-
13:45PAE Chania - Zakynthos FC -:-
13:45Panathinaikos B - Levadiakos -:-
13:45Pierikos - Apollon Pontou -:-
13:45Thesprotos - Iraklis -:-

GRÆKENLAND: Gamma Ethniki - Gruppe 1

14:00A. Asteras - Chrisoupolis -:-
14:00Apollon Paralimniou - Aris Avatou -:-
14:00Ethnikos Sochos - Alexandroupoli -:-
14:00F.C. Pandramaikos - M. Alexandros Orfaniou -:-
14:00Orfeas Xanthi - Doxa Dramas -:-
14:00Plagia - Thermaikos FC -:-

GRÆKENLAND: Gamma Ethniki - Gruppe 2

14:00Asteras Kalirachis - Giannitsa -:-
14:00Edessaikos - Kozani -:-
14:00Kozani - Iraklis Ampelokipi -:-
14:00Lefkimmi - Poseidonas Michanionas -:-
14:00Makedonikos - M. Alexandros Trikala -:-
14:00Thyella Sarakinoi - Agios Matthaios -:-

GRÆKENLAND: Gamma Ethniki - Gruppe 3

14:00Amvrysseas - Atalanti -:-
14:00AflystDimitra Efxeinoupolis - Aetos Makrychoriou -:-
14:00Ethnikos Neou - Thiseas Agria -:-
14:00Fikis - Elassona -:-
14:00Ipato - Atromitos Palamas -:-
14:00Iraklis Larissa - Nea Artaki -:-

GRÆKENLAND: Gamma Ethniki - Gruppe 4

14:00Acheron Kanalaki - Panegialios -:-
14:00AflystAmvrakikos Loutrou - Diavolitsi -:-
14:00Diagoras Vrachneikon - Aias Gastounis -:-
14:00Ethnikos Skoulikadou - Panagriniakos -:-
14:00Nafpaktiakos A. - Tilikratis L. -:-
14:00PAO Varda - Panachaiki -:-

GRÆKENLAND: Gamma Ethniki - Gruppe 5

14:00Agios Ierotheos - Panarkadikos -:-
14:00Ermionidas-Ermis - Aris Skalas -:-
14:00Ermis Meligous - Santorini -:-
14:00Fostiras - Foinikas N. Epidavrou -:-
14:00Ilioupoli - Mykonos -:-

GRÆKENLAND: Gamma Ethniki - Gruppe 6

14:00E. Piraeus - Panelefsiniakos -:-
14:00Keratsini - Aiolikos -:-
14:00Kyanos A. V. - Aittitos Spata -:-
14:00Proodeftiki - Thyella D. -:-
14:00Pyliou - Aias -:-

GRÆKENLAND: Gamma Ethniki - Gruppe 7

14:00AE Neapolis - Rouf Pao -:-
14:00Agios Nikolaos - Almyros Gaziou -:-
14:00Ierapetra - Atsalenios -:-
14:00Panionios - Giouchtas -:-
14:00Poros - Aris Soudas -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura

01:00Coban Imperial - Comunicaciones -:-
03:00Xelaju - Antigua -:-
19:00Deportivo Achuapa - Santa Lucia -:-
19:00Iztapa - Solola -:-
22:00Nueva Concepcion - Malacateco -:-

HOLLAND: Æresdivisionen

12:15Nijmegen - Feyenoord -:-
14:30Heracles - G.A. Eagles -:-
14:30PSV - Ajax -:-
16:45Sparta Rotterdam - Utrecht -:-
20:00Waalwijk - Sittard -:-

HOLLAND: 1. division

14:30Telstar - Jong Ajax -:-

HOLLAND: Tweede Divisie

14:30UdsatTEC - Jong Sparta Rotterdam -:-

HOLLAND: Derde Divisie

14:00UdsatBlauw Geel - EVV -:-
14:00UdsatDEM - Watergraafsmeer -:-
14:00UdsatHoogland - Oostzaan -:-
14:00UdsatHV & CV Quick - GVV Unitas -:-
14:00UdsatUSV Hercules - Gemert -:-
14:00UdsatWestlandia - HVV Hollandia -:-
14:30UdsatFC Oss - UNA -:-
14:30UdsatGroene Ster - ADO 20 Heemskerk -:-
14:30UdsatHSC '21 - Dongen -:-

HOLLAND: Æresdivisionen Kvinder

12:15Twente K - PSV K -:-

HONG KONG: Premier League

08:00Hong Kong Rangers - Lee Man Warriors -:-
10:30HK U23 - Eastern AA -:-
12:30Hong Kong FC - Resources Capital -:-

INDIEN: ISL

15:00Bengaluru FC - Goa -:-

IRAN: Persian Gulf Pro League

12:30Aluminium Arak - Shahr Khodrou -:-
12:30Naft M.I.S - Peykan -:-
12:30Tractor-Sazi - Gol Gohar -:-
12:30Zob Ahan - Sanat-Naft -:-

IRAN: Division 1

11:30Arman Gohar - Saipa -:-
11:30Esteghlal Khuzestan - Pars Janoobi Jam -:-
11:30Malavan - Machine Sazi -:-
11:30Mes Kerman - Astara -:-
11:30Qashqai Shiraz - Kheybar Khorramabad -:-
11:30Rayka Babol - Khooshe Talaee -:-
11:30Shahin Bushehr - Esteghlal Molasani -:-
11:30Shahrdari Hamedan - Shams Azar Qazvin -:-
11:30Vista Toorbin - Mes Shahr Babak -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

11:00Sakhnin - Ashdod -:-
19:15M. Petach Tikva - H. Beer Sheva -:-

ITALIEN: Serie B

16:15L.R. Vicenza - Cittadella -:-
18:30Lecce - Cremonese -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe A

14:30FeralpiSalo - Lecco -:-
14:30Fiorenzuola - Pro Sesto -:-
14:30Giana Erminio - Trento -:-
14:30Legnago Salus - Virtus Verona -:-
14:30Mantova - AlbinoLeffe -:-
14:30Pergolettese - Sudtirol -:-
14:30Pro Patria - Piacenza -:-
14:30Pro Vercelli - Juventus U23 -:-
14:30Renate - Seregno -:-
14:30Triestina - Padova -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe B

14:30Grosseto - Carrarese -:-
14:30Siena - Imolese -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe C

17:30Avellino - Monopoli -:-
17:30Bari - Catania -:-
17:30Campobasso - Juve Stabia -:-
17:30Foggia - Latina -:-
17:30Monterosi FC - Potenza -:-
17:30Picerno - Turris -:-
17:30Taranto - Paganese -:-
17:30Vibonese - Fidelis Andria -:-
17:30Virtus Francavilla - ACR Messina -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe A

14:30Asti - Fossano -:-
14:30Borgosesia - Lavagnese -:-
14:30Bra - Caronnese -:-
14:30UdsatCaronnese - Ticino -:-
14:30UdsatCasale - Sestri Levante -:-
14:30Chieri - Gozzano -:-
14:30UdsatChieri - HSL Derthona -:-
14:30Citta di Varese - PDHA -:-
14:30UdsatFossano - Citta di Varese -:-
14:30UdsatGozzano - Asti -:-
14:30HSL Derthona - Novara -:-
14:30Imperia - Saluzzo -:-
14:30UdsatLavagnese - Imperia -:-
14:30Ligorna - Casale -:-
14:30UdsatNovara - Borgosesia -:-
14:30UdsatPDHA - Bra -:-
14:30UdsatSaluzzo - Ligorna -:-
14:30Sestri Levante - Vado -:-
14:30Ticino - Sanremese -:-
14:30UdsatVado - Sanremese -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe B

14:30UdsatArconatese - Crema -:-
14:30Arconatese - SG City Nova -:-
14:30UdsatCaravaggio - Breno -:-
14:30Caravaggio - Castellanzese -:-
14:30UdsatCiserano-Bergamo - Ponte San Pietro -:-
14:30Ciserano-Bergamo - USD Casatese -:-
14:30UdsatFolgore Caratese - Legnano -:-
14:30Folgore Caratese - Ponte San Pietro -:-
14:30UdsatFranciacorta - USD Casatese -:-
14:30Franciacorta - Crema -:-
14:30UdsatLeon - Brusaporto -:-
14:30Leon - Olginatese -:-
14:30UdsatReal Calepina - Olginatese -:-
14:30Real Calepina - Legnano -:-
14:30UdsatSona - SG City Nova -:-
14:30Sona - Desenzano Calvina -:-
14:30UdsatVilla Valle - Desenzano Calvina -:-
14:30Villa Valle - Breno -:-
14:30UdsatVis Nova Giussano - Castellanzese -:-
14:30Vis Nova Giussano - Brusaporto -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe C

14:30Adriese - Delta Porto Tolle -:-
14:30UdsatAmbrosiana - Cattolica Calcio -:-
14:30ArzignanoChiampo - Union Clodiense -:-
14:30UdsatCaldiero Terme - Spinea -:-
14:30UdsatCampodarsego - San Martino Speme -:-
14:30UdsatCartigliano - Levico Terme -:-
14:30Cattolica Calcio - Campodarsego -:-
14:30Cjarlins Muzane - Caldiero Terme -:-
14:30UdsatCjarlins Muzane - Adriese -:-
14:30UdsatDelta Porto Tolle - Mestre -:-
14:30UdsatDolomiti Bellunesi - Luparense -:-
14:30Levico Terme - Montebelluna -:-
14:30Luparense - Ambrosiana -:-
14:30Mestre - Dolomiti Bellunesi -:-
14:30UdsatMontebelluna - ArzignanoChiampo -:-
14:30San Martino Speme - Este -:-
14:30Spinea - Cartigliano -:-
14:30UdsatUnion Clodiense - Este -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe D

14:30UdsatAglianese Calcio - Forli -:-
14:30UdsatAlcione Milano - Prato -:-
14:30UdsatAth. Carpi - Sasso Marconi -:-
14:30UdsatCorreggese - Sammaurese -:-
14:30UdsatFanfulla - Tritium -:-
14:30Forli - Correggese -:-
14:30UdsatGhivizzano Borgo - Lentigione -:-
14:30G.S. Bagnolese - Aglianese Calcio -:-
14:30Lentigione - Rimini -:-
14:30UdsatMezzolara - SCD Progresso -:-
14:30Prato - Fanfulla -:-
14:30Ravenna - Ghivizzano Borgo -:-
14:30UdsatReal Forte Querceta - San Donnino -:-
14:30UdsatRimini - G.S. Bagnolese -:-
14:30Sammaurese - Real Forte Querceta -:-
14:30Sasso Marconi - Alcione Milano -:-
14:30SCD Progresso - San Donnino -:-
14:30Seravezza Pozzi - Ath. Carpi -:-
14:30UdsatSeravezza Pozzi - Ravenna -:-
14:30Tritium - Mezzolara -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe E

14:30UdsatAC Arezzo - Unipomezia -:-
14:30ASD Cascina - Poggibonsi -:-
14:30Cannara - San Donato -:-
14:30Flaminia - AC Arezzo -:-
14:30UdsatFoligno - Rieti -:-
14:30UdsatFollonica Gavorrano - Montespaccato -:-
14:30Lornano Badesse - Sangiovannese -:-
14:30Pianese - Pro Livorno -:-
14:30UdsatPianese - ASD Cascina -:-
14:30UdsatPoggibonsi - Scandicci -:-
14:30UdsatPro Livorno - Cannara -:-
14:30Rieti - Montespaccato -:-
14:30UdsatSan Donato - Lornano Badesse -:-
14:30UdsatSangiovannese - Trestina -:-
14:30Scandicci - Tiferno Lerchi -:-
14:30UdsatTiferno Lerchi - Flaminia -:-
14:30Trestina - Follonica Gavorrano -:-
14:30Unipomezia - Foligno -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe F

14:30UdsatAlto Casertano - US Tolentino -:-
14:30UdsatASD Pineto Calcio - Montegiorgio -:-
14:30Castelfidardo - Fiuggi -:-
14:30Castelnuovo Vomano - Vastogirardi -:-
14:30Chieti - Recanatese -:-
14:30Fano - Porto D'Ascoli -:-
14:30UdsatFano - Castelnuovo Vomano -:-
14:30UdsatFiuggi - Chieti -:-
14:30Matese - Trastevere Calcio -:-
14:30UdsatNereto - Matese -:-
14:30UdsatPorto D'Ascoli - Castelfidardo -:-
14:30UdsatRecanatese - Sambenedettese -:-
14:30Sambenedettese - ASD Pineto Calcio -:-
14:30S. N. Notaresco - Alto Casertano -:-
14:30UdsatTrastevere Calcio - S. N. Notaresco -:-
14:30US Tolentino - Montegiorgio -:-
14:30Vastese - Nereto -:-
14:30UdsatVastogirardi - Vastese -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe G

14:30Afragolese - Nuova Florida -:-
14:30Aprilia - Muravera -:-
14:30UdsatArzachena - Insieme Formia -:-
14:30Atletico Uri - Torres -:-
14:30Calcio Giugliano - Cynthialbalonga -:-
14:30UdsatCarbonia - Afragolese -:-
14:30UdsatCassino - Cynthialbalonga -:-
14:30Gladiator - Carbonia -:-
14:30UdsatGladiator - R. Monterotondo -:-
14:30Insieme Formia - Ostia Mare -:-
14:30Lanusei Calcio - Cassino -:-
14:30Latte Dolce - Arzachena -:-
14:30UdsatMuravera - Latte Dolce -:-
14:30UdsatNuova Florida - Atletico Uri -:-
14:30UdsatOstia Mare - Calcio Giugliano -:-
14:30R. Monterotondo - Vis Artena -:-
14:30UdsatTorres - Lanusei Calcio -:-
14:30UdsatVis Artena - Aprilia -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe H

14:30UdsatA.C.D. Nardo - SS Nola 1925 -:-
14:30Altamura - Casarano -:-
14:30UdsatAudace Cerignola - Molfetta Calcio -:-
14:30UdsatBisceglie - Casarano -:-
14:30UdsatBitonto - Brindisi -:-
14:30Brindisi - Virtus Matino -:-
14:30UdsatCasertana - Citta di Fasano -:-
14:30Citta di Fasano - Gravina -:-
14:30Francavilla - Mariglianese -:-
14:30UdsatFrancavilla - Nocerina -:-
14:30UdsatGravina - Altamura -:-
14:30UdsatLavello - San Giorgio -:-
14:30UdsatMariglianese - Rotonda -:-
14:30Molfetta Calcio - A.C.D. Nardo -:-
14:30Nocerina - Bitonto -:-
14:30Rotonda - Lavello -:-
14:30San Giorgio - Casertana -:-
14:30Sorrento - Audace Cerignola -:-
14:30SS Nola 1925 - Bisceglie -:-
14:30UdsatVirtus Matino - Sorrento -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe I

14:30AS Acireale - Cavese -:-
14:30Castrovillari - Biancavilla -:-
14:30UdsatCavese - Trapani -:-
14:30Cittanovese - Paterno -:-
14:30UdsatGelbison Cilento - Giarre -:-
14:30Giarre - Licata -:-
14:30UdsatLamezia Terme - Santa Maria Cilento -:-
14:30UdsatLicata - Biancavilla -:-
14:30UdsatPaterno - Rende -:-
14:30UdsatPortici 1906 - Troina -:-
14:30UdsatReal Aversa - Sancataldese -:-
14:30Rende - Lamezia Terme -:-
14:30UdsatS. Agata - Cittanovese -:-
14:30Sancataldese - Portici 1906 -:-
14:30UdsatSan Luca - Castrovillari -:-
14:30Santa Maria Cilento - Gelbison Cilento -:-
14:30Trapani - Real Aversa -:-
14:30Troina - San Luca -:-

ITALIEN: Primavera 1

10:40UdsatGenoa U19 - AC Milan U19 -:-
12:30UdsatSassuolo U19 - Atalanta U19 -:-
15:00UdsatCagliari U19 - Empoli U19 -:-

ITALIEN: Serie A Kvinder

12:30Napoli K - AS Roma K -:-
14:30AC Milan K - Sampdoria K -:-
14:30Lazio K - Inter K -:-

ITALIEN: Serie B Kvinder

14:30UdsatCesena K - Tavagnacco K -:-
14:30UdsatCittadella K - Como K -:-
14:30UdsatPalermo K - Pink Bari K -:-
14:30UdsatPro Sesto K - Chievo Verona K -:-
14:30UdsatRavenna K - Brescia K -:-
14:30UdsatRoma CF K - Cortefranca K -:-
14:30UdsatTorres K - San Marino Academy K -:-

JAMAICA: Premier League

19:00Cavalier - Waterhouse -:-
21:15Dunbeholden - Montego Bay -:-

KENYA: Premier League

13:00Police FC - Mathare Utd. -:-
13:00Talanta FC - Kakamega Homeboyz -:-
13:00Tusker - Nzoia Sugar -:-

MACAO: Elite League

12:00Chao Pak Kei - Benfica -:-
14:00Cheng Fung - Policia -:-

MALTA: Premier League

14:00Gzira - Valletta -:-
16:00Sirens - Santa Lucia -:-
18:00Floriana - Birkirkara -:-

MALTA: Challenge League

14:00Swieqi - Tarxien -:-
15:00Luqa - Marsa FC -:-
18:00Melita FC - Pembroke -:-
19:00Senglea Athletics - Mgarr -:-

MEXICO: Liga MX - Clausura

00:00Guadalajara - Queretaro -:-
02:00Leon - Pachuca -:-
04:00Club America - Atlas -:-
04:06Monterrey - Cruz Azul -:-
19:00U.N.A.M. - Tigres -:-

MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura

00:00Atl. Morelia - Raya2 -:-

MEXICO: Liga Premier Serie A - Clausura

23:00Correcaminos 2 - Cimarrones de Sonora 2 -:-
00:00Mineros de Fresnillo - Catedraticos Elite -:-
02:00Colima FC - Tecos FC -:-
22:00Lobos ULMX - Yalmakan -:-
23:00La Piedad - Canamy -:-

MEXICO: Liga Premier Serie B - Clausura

22:00Cuautla - Calor De San Pedro -:-

MEXICO: Liga MX U20 - Clausura

16:00U.N.A.M. U20 - Tigres U20 -:-
18:00Santos Laguna U20 - Necaxa U20 -:-

NIGERIA: NPFL

16:00Abia Warriors - Dakkada FC -:-
16:00Akwa United - Sunshine Stars -:-
16:00Enugu - Remo Stars -:-
16:00Gombe - Niger -:-
16:00Kano - MFM FC -:-
16:00Lobi Stars - Enyimba -:-
16:00Nasarawa - Katsina Utd -:-
16:00Rivers United - Heartland -:-
16:00Shooting Stars - Kwara -:-
16:00Wikki Tourist - Plateau -:-

PORTUGAL: Liga Portugal

16:30Guimaraes - Estoril -:-
16:30Maritimo - Belenenses -:-
19:00Gil Vicente - Portimonense -:-
21:30FC Porto - Famalicao -:-

PORTUGAL: Liga Portugal 2

12:00Feirense - Mafra -:-
15:00FC Porto B - Casa Pia -:-
16:30Rio Ave - Farense -:-
19:00Benfica B - Penafiel -:-
20:30Estrela - Trofense -:-

PORTUGAL: Liga 3

12:00Oliveirense - Anadia -:-
13:00Guimaraes B - Sanjoanense -:-
16:00Caldas - Oriental Dragon -:-
16:00CDC Montalegre - Braga B -:-
16:00Lusitania FC - S. Joao Ver -:-

PORTUGAL: Campeonato de Portugal

12:00Maritimo B - Limianos -:-
16:00Alvarenga - Castro Daire -:-
16:00Amarante - Tirsense -:-
16:00Berco - Macedo Cavaleiros -:-
16:00Condeixa - Oleiros -:-
16:00Esperanca de Lagos - Juv. Evora -:-
16:00FC Barreirense - Serpa -:-
16:00Gouveia - Valadares Gaia -:-
16:00Idanhense - Sertanense -:-
16:00Imortal - Pinhalnovense -:-
16:00Leca - Gondomar -:-
16:00Loures - OS Belenenses -:-
16:00Maria de Fonte - Merelinense -:-
16:00Mirandela - Sao Martinho -:-
16:00O Elvas CAD - Sporting Ideal -:-
16:00Olhanense - Louletano -:-
16:00Paredes - Vila Mea -:-
16:00Peniche - SB Castelo Branco -:-
16:00Pero Pinheiro - CD Rabo Peixe -:-
16:00SC Vianense - Camara de Lobos -:-
16:00SC Vila Real - Santa Marta Penaguiao -:-
16:00Sintrense - Coruchense -:-
16:00Sp. Espinho - Salgueiros -:-
16:00Uniao de Coimbra - Ferreira de Aves -:-
16:00Uniao Montemor - Moncarapachense -:-
16:00Vitoria Sernache - Marinhense -:-
17:00Camacha - Vilaverdense -:-
17:00Operario - Sacavenense -:-
17:00SC Praiense - Fontinhas -:-

PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Nedrykningsgruppe

12:00Sporting U23 - Maritimo U23 -:-

QATAR: QSL

14:30Shamal - Umm-Salal -:-
16:40Al-Rayyan - Al Ahli Doha -:-
16:40Qatar SC - Al-Gharafa -:-

RUMÆNIEN: Liga 1

13:30Mioveni - Academica Clinceni -:-
16:00UTA Arad - Gaz Metan -:-
19:00FCSB - CFR Cluj -:-

RWANDA: Premier League

11:30Rayon Sport - Marines -:-
14:00Gasogi United - Etincelles -:-
14:00Mukura Victory Sports - Musanze -:-

SKOTLAND: SWPL 1 Kvinder

14:00Spartans K - Glasgow City K -:-
15:00Hamilton K - Motherwell K -:-
15:00Hearts K - Aberdeen K -:-
15:00Partick Thistle K - Celtic K -:-
15:00Rangers K - Hibernian K -:-

SPANIEN: LaLiga2

14:00Burgos CF - Leganes -:-
16:00Gijon - Amorebieta -:-
18:15Girona - Lugo -:-
18:15Huesca - Ponferradina -:-
21:00Alcorcon - Mirandes -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 1

12:00Calahorra - Badajoz -:-
12:00CF Talavera - Zamora -:-
12:00Internacional de Madrid - La Coruna -:-
17:00Ferrol - UD Logrones -:-
17:00Unionistas - Rayo Majadahonda -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 2

12:00Baleares - Algeciras CF -:-
12:00Betis B - Sevilla B -:-
12:00Villarreal B - Sanluqueno -:-
16:00Linense - Gimnastic -:-
17:00Castellon - CD Linares -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 1

12:00CD Mostoles - Salamanca -:-
12:00Coruxo - Palencia CA -:-
12:00Llanera - Navalcarnero -:-
17:00Compostela - Pontevedra -:-
17:00Gimnastica Segoviana - Union Adarve -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 2

11:30Real Sociedad C - Racing Santander B -:-
16:00Izarra - Gernika -:-
17:00AD San Juan - Cayon -:-
17:00Arenas Club - Pena -:-
17:00Racing Rioja - Naxara -:-
17:00Tropezon - Osasuna B -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 3

12:00Andratx - Tarazona -:-
12:00CE Europa - Teruel -:-
12:00Ejea - Pena Deportiva -:-
12:00Huesca B - Terrassa FC -:-
12:00Ibiza Islas Pitiusas - Formentera -:-
12:00Numancia - Espanyol B -:-
12:00Prat - Lleida -:-
16:30Brea - Cerdanyola -:-
17:00Badalona - Ebro -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 4

12:00Cacereno - Velez -:-
12:00Merida AD - Panaderia -:-
12:00San Roque - Cadiz B -:-
12:00Villanovense - Ceuta -:-
12:30Mensajero - Don Benito -:-
13:00Las Palmas B - Montijo -:-
13:00San Fernando - Tamaraceite -:-
17:00Antequera - CD Coria -:-
17:00Cordoba - Xerez D.F.C. -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 5

11:30CF Intercity - Eldense -:-
12:00Mar Menor - La Nucia -:-
12:00Socuellamos - Levante B -:-
12:00Toledo - Melilla -:-
16:15Pulpileno - Puertollano C.F. -:-
17:00Alzira - Ejido -:-
17:00Marchamalo - Murcia -:-
18:00Mancha - Aguilas FC -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 1

18:00Arnoia - Arzua -:-
18:00Estradense - Alondras -:-
18:00Noia - Sofan -:-
18:00Polvorin - Ourense CF -:-
18:00Racing Club Villalbes - Ponteareas -:-
18:00Rapido de Bouzas - Barco -:-
18:00Silva SD - Somozas -:-
18:00Viveiro - Dep. Fabril -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 2

18:00Basico Urraca - Praviano -:-
18:00Caudal Deportivo - Lenense -:-
18:00CD Colunga - L'Entregu -:-
18:00EI San Martin - Gijon Industrial -:-
18:00Gijon B - Llanes -:-
18:00Langreo B - R. Oviedo B -:-
18:00Lealtad - Mosconia -:-
18:00Luarca - Real Titanico -:-
18:00Roces - Covadonga -:-
18:00Tuilla - SD Navarro CF -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 3

18:00CD Colindres - Barreda Balompie -:-
18:00Noja - Castro -:-
18:00Selaya - Naval Reinosa -:-
18:00Textil Escudo - Guarnizo -:-
18:00Torina - Atletico Albericia -:-
18:00Torrelavega - Escobedo -:-
18:00UD Samano - Siete Villas -:-
18:00Vimenor - UC Cartes -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 4

18:00Amurrio Club - Santuxu -:-
18:00Anaitasuna FT - Durango -:-
18:00Barakaldo - Lagun Onak -:-
18:00CD Vitoria - SD Deusto -:-
18:00Leioa - Beti Gazte -:-
18:00Pasaia - Beasain -:-
18:00San Ignacio - Aurrera Ondarroa -:-
18:00Tolosa FC - Portugalete -:-
18:00Urduliz - Basconia -:-
18:00Uritarra - Alaves B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 5

18:00Asco - Granollers -:-
18:00CE Manresa - Vilassar de Mar -:-
18:00Girona B - UE Sants -:-
18:00Grama - Peralada -:-
18:00Pobla Mafumet - Sant Andreu -:-
18:00San Cristobal CP - L'Hospitalet -:-
18:00UE Figueres - Olot -:-
18:00Vilafranca - Castelldefels -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 6

18:00Atzeneta - Castellon B -:-
18:00Beniganim - Olimpic Xativa -:-
18:00Callosa - Hercules B -:-
18:00Ilicitano - Orihuela -:-
18:00Roda - Acero -:-
18:00Saguntino - Villarreal C -:-
18:00Silla CF - Torrent -:-
18:00Valencia B - Jove -:-
18:00Villajoyosa - Recambios Colon -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 7

18:00CDE Madrid - Galapagar -:-
18:00Complutense - Pozuelo de Alarcon -:-
18:00Getafe B - Tres Cantos -:-
18:00Moratalaz - Paracuellos Antamira -:-
18:00Parla - Alcorcon B -:-
18:00RSD Alcala - AD Torrejon -:-
18:00Trival Valderas - Atl. Madrid B -:-
18:00Ursaria - Las Rozas -:-
18:00Villaverde San Andres - Colonia M. -:-
18:00Villaviciosa - Vallecano B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 8

18:00Almazan - Real Avila -:-
18:00Arandina - Guijuelo -:-
18:00Atl. Tordesillas - Santa Marta Tormes -:-
18:00Bembibre - Atl. Astorga -:-
18:00Colegios Diocesanos - Numancia B -:-
18:00Palencia CF - Mirandes B -:-
18:00Ribert - Leonesa B -:-
18:00Salamanca B - Ciudad Rodrigo CF -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 9

18:00Alhaurin - CD Torreperogil -:-
18:00Atletico de Porcuna - Jaen -:-
18:00CD Alhaurino - El Palo -:-
18:00Huetor Tajar - UD San Pedro -:-
18:00Intergym Melilla - Almeria B -:-
18:00Torre del Mar - Motril -:-
18:00Torremolinos - Malaga B -:-
18:00UD Marbella - Huetor Vega -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 10

18:00Antoniano - Cordoba B -:-
18:00Cabecense - Puente Genil -:-
18:00CD Gerena - Pozoblanco -:-
18:00Ceuta B - CD Utrera -:-
18:00Ciudad de Lucena - Tomares UD -:-
18:00Conil - Cartaya -:-
18:00Rota - Huelva -:-
18:00Sevilla C - Los Barrios -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 11

18:00Binissalem - Collerense -:-
18:00Llosetense - Serverense -:-
18:00Mallorca B - Santanyi -:-
18:00Murense - Mercadal -:-
18:00Platges de Calvia - Manacor -:-
18:00Poblense - Portmany -:-
18:00Rotlet Molinar - Campos -:-
18:00Sant Jordi - Inter Ibiza -:-
18:00Sant Rafel - Felanitx -:-
18:00Soller - Constancia -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 12

18:00Atl. Paso - Las Zocas -:-
18:00CD Marino - Vera -:-
18:00Gran Tarajal - Lanzarote -:-
18:00Las Palmas C - La Cuadra -:-
18:00Santa Ursula - CD Buzanada -:-
18:00Tenerife B - Arucas -:-
18:00Villa Santa Brigida - SD Tenisca -:-
18:00Yaiza - Union Viera -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 13

18:00Bala Azul - Cartagena FC -:-
18:00Bullense - Lorca Deportiva -:-
18:00CAP Ciudad de Murcia - Real Murcia B -:-
18:00Caravaca - EG El Palmar CF -:-
18:00Cartagena B - La Union -:-
18:00Huercal-Overa - UD Los Garres -:-
18:00Mazarron CF - Deportiva Minera -:-
18:00UCAM Murcia B - Archena -:-
18:00Yeclano - Racing Murcia -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 14

18:00Aceuchal - Jerez CF -:-
18:00Azuaga - Badajoz B -:-
18:00CD Calamonte - Extremadura UD B -:-
18:00Llerenense - Olivenza -:-
18:00Moralo - Diocesano -:-
18:00Trujillo - Don Alvaro -:-
18:00UP Plasencia - Arroyo -:-
18:00Villafranca - Miajadas -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 15

18:00Azkoyen - Cirbonero -:-
18:00Beti Onak - Pamplona -:-
18:00CD Corellano - CD Gares -:-
18:00Cortes - Beti Kozkor -:-
18:00Huarte - CD Cantolagua -:-
18:00Murchante - Burlades -:-
18:00Txantrea - Subiza -:-
18:00Valle Egues - Ezcabarte -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 16

18:00Arnedo - Yague -:-
18:00Berceo - Cenicero -:-
18:00Calahorra B - Anguiano -:-
18:00CDFC Calzada - River Ebro -:-
18:00CF Rapid - Casalarreina -:-
18:00Haro Deportivo - Agoncillo -:-
18:00Oyonesa - Vianes -:-
18:00Varea - CD Alfaro -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 17

18:00Belchite 97 - Barbastro -:-
18:00Biescas - Epila -:-
18:00Binefar - Utebo FC -:-
18:00Caspe - Giner Torrero -:-
18:00CF Illueca - Zaragoza B -:-
18:00Cuarte - Borja -:-
18:00Robres - Atletico Monzon -:-
18:00Santa Anastasia - Carinena -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 18

18:00Azuqueca - Hogar Alcarreno -:-
18:00Huracan de Balazote - Villarrobledo -:-
18:00Illescas - Conquense -:-
18:00Miguelturreno - Torrijos -:-
18:00Quintanar - Tarancon -:-
18:00San Clemente - Albacete B -:-
18:00Villacanas - Ciudad Real -:-
18:00Villarrubia - Almansa -:-

SPANIEN: Segunda Division Kvinder

18:00Albacete K - Castellon K -:-
18:00Alhama K - Real Union K -:-
18:00Atl. Madrid B K - SE AEM K -:-
18:00Barcelona B K - Zaragoza CFF K -:-
18:00Betis B K - CD Juan Grande K -:-
18:00Cacereno K - Madrid C. B K -:-
18:00Espanyol K - CA Osasuna K -:-
18:00Femarguin K - Pozoalbense K -:-
18:00Gijon K - Seagull K -:-
18:00Granada K - Santa Teresa K -:-
18:00La Coruna K - CD Parquesol CF K -:-
18:00La Solana K - Cordoba K -:-
18:00Las Planas K - EDF Logrono K -:-
18:00Pradejon K - Athletic Bilbao B K -:-
18:00Racing Santander K - Real Oviedo K -:-
18:00Tenerife B K - Elche CF K -:-

SYDAFRIKA: Diski Challenge

09:00Baroka U23 - Amazulu U23 -:-
09:00Cape Town City U23 - Swallows U23 -:-
11:30Chippa United U23 - Kaizer U23 -:-

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

14:00Polisi Tanzania - Young Africans -:-
17:00Coastal Union - Namungo -:-

THAILAND: Thai League 1

12:00Buriram - Bangkok Utd -:-
12:00Chonburi - Khonkaen Utd. -:-
12:00Nakhon Ratchasima FC - Chiangmai Utd -:-
12:00Port MTI FC - Suphanburi -:-

THAILAND: Thai League 2

12:00Chainat - Customs Utd -:-
12:30Ranong - Rayong FC -:-

TYRKIET: Super Lig

11:30Hatayspor - Rizespor -:-
11:30Kasimpasa - Kayserispor -:-
14:00Altay - Konyaspor -:-
14:00Giresunspor - Alanyaspor -:-
17:00Galatasaray - Trabzonspor -:-

TYRKIET: 1. Lig

11:30Adanaspor - Keciorengucu -:-
11:30Bandirmaspor - Erzurum BB -:-
14:00Boluspor - Tuzlaspor -:-
17:00Eyupspor - Bursaspor -:-

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 1

11:00Batman Petrolspor - Fatsa Belediyespor -:-
11:00Elazigspor - Mamak -:-
11:00Erbaaspor - Arnavutkoy Bl. -:-
11:00Hendek - Bergama Bld. -:-
11:00Kahta - Osmaniyespor -:-
11:00Kutahyaspor - Bursa -:-
11:00Nevsehirspor - Hopaspor -:-
11:00Sancaktepe - Karaman Bld. -:-

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 2

11:00Aksaray Bld. - 52 Orduspor -:-
11:00Beyoglu Yeni Carsi - Yomraspor -:-
11:00Darica Genclerbirligi - Carsambaspor -:-
11:00Hacettepe - Iskenderun -:-
11:00Kestel - Bayrampasa -:-
11:00Kizilcaboluk Spor Kulubu - Elazig Karakocan -:-
11:00Kusadasispor - Altindag Bld. -:-
11:00Siirt Ozel - Igdir FK -:-

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 3

11:00Edirnespor - Ceyhanspor -:-
11:00Erokspor - Fethiyespor -:-
11:00Gumushanespor - Tepecik -:-
11:00Icel - Karsiyaka -:-
11:00Karabukspor - Cankaya FK -:-
11:00Kirikkale Buyuk Anadolu - Belediye Derince -:-
11:00Mardin BB - Agri 1970 -:-
11:00Ofspor - Modafenspor -:-
11:00Orduspor 1967 - Karakopru -:-

TYRKIET: Super Lig Kvinder

10:00Adana Idmanyurd K - Hakkarigucu K -:-
10:00ALG Spor K - Sivasspor K -:-
10:00Altay K - Amed SK K -:-
10:00Belediyesi K - Karadeniz Ereglispor K -:-
10:00Besiktas K - 1207 Antalyaspor K -:-
10:00Fatih Vatanspor K - Kirecburnu K -:-
10:00Hatayspor K - Fenerbahce K -:-
10:00Kayseri K - Dudullu K -:-
10:00Kocaeli Bayan K - Fomget Genclik Ve Spor K -:-
10:00Konak Bld. K - Karagumruk K -:-
10:00Trabzonspor K - Rizespor K -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

13:30Hannover - Dresden -:-
13:30Karlsruhe - Sandhausen -:-
13:30Regensburg - Kiel -:-

TYSKLAND: 3. Liga

13:00Meppen - Zwickau -:-
14:00Duisburg - Saarbrucken -:-
15:00Magdeburg - Havelse -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nordøst

13:00Halberstadt - Chemie Leipzig -:-

TYSKLAND: Regionalliga Vest

14:00RW Essen - Wuppertaler -:-

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

14:00Barmbek-Uhlenhorst - Dassendorf -:-
14:00Niendorfer TSV - HEBC Hamburg -:-
14:00TSV Buchholz 08 - Rugenbergen -:-
15:00Sasel - Meiendorfer SV -:-

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

14:00Eintracht Celle - Hagen/Uthlede -:-

VERDEN: Venskabskampe Klubber

12:00FC Fredericia (Den) - Næsby (Den) -:-
12:00Krasnodar (Rus) - Zilina (Svk) -:-
12:00Silkeborg IF (Den) - Raufoss (Nor) -:-
13:00Hannover II (Ger) - Tundern (Ger) -:-
13:00Leher (Ger) - Drochtersen/Assel (Ger) -:-
13:00Warta (Pol) - Shkendija (Mkd) -:-
13:30Heimstetten (Ger) - Aalen (Ger) -:-
14:00MOL Fehervar (Hun) - Gyirmot (Hun) -:-
14:00Orenburg (Rus) - Ufa (Rus) -:-
14:30Krasnodar (Rus) - Zilina (Svk) -:-
14:30Schaffhausen (Sui) - St. Gallen (Sui) -:-
15:00Ch. Odessa (Ukr) - Prishtina (Kos) -:-
15:00Steele (Ger) - Duisburg (Ger) -:-
15:30Lechia (Pol) - Dinamo Batumi (Geo) -:-
17:00Mariehamn (Fin) - Aland (Fin) -:-

VERDEN: Venskabelige Klubkampe Kvinder

13:00Freiburg K (Ger) - Sand K (Ger) -:-
14:00Delmenhorst K (Ger) - Bremen K (Ger) -:-

WALES: Premier Kvinder

15:00Cardiff Met. K - Cardiff City K -:-

ZAMBIA: Super League

14:00Lusaka Dynamos - Green Eagles -:-
14:00Nkwazi - Konkola -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.