Fodbold » 15.05.2024 » Alle
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
DANMARK: Superliga - Mesterskabet - Slutspil
20:00Brøndby IF - FC Nordsjælland -:-DANMARK: Superliga - Nedrykningsgruppe
18:00Randers FC - Viborg FF -:-18:00Vejle Boldklub - Lyngby -:-
ENGLAND: Premier League
20:45Brighton - Chelsea -:-21:00Manchester Utd - Newcastle -:-
FRANKRIG: Ligue 1
21:00Nice - PSG -:-21:00Reims - Marseille -:-
SPANIEN: LaLiga
19:30Sevilla - Cadiz -:-19:30Vallecano - Granada -:-
22:00Celta Vigo - Ath. Bilbao -:-
22:00Getafe - Atl. Madrid -:-
ANGOLA: Girabola
19:00Petro - Primeiro de Agosto -:-ARGENTINA: Torneo Federal
20:309 de Julio Rafaela - Independiente Chivilcoy -:-20:30Argentino MM - Deportivo Camioneros -:-
20:30Biblioteca Atenas - Huracan Las Heras -:-
20:30Boca Unidos - San Martin Formosa -:-
20:30Central Norte - Sarmiento de La Banda -:-
20:30Cipolletti - Sol de Mayo -:-
20:30Circulo Deportivo - Villa Mitre -:-
20:30Defensores Belgrano VR - Sportivo Belgrano -:-
20:30Def. Pronunciamiento - Gimnasia E.R. -:-
20:30Deportivo Rincon - Germinal -:-
20:30Ferro Gen. Pico - San Martin Mendoza -:-
20:30Gutierrez Mendoza - Juventud U.U. -:-
20:30Olimpo - Kimberley -:-
20:30Sansinena - Santamarina -:-
20:30Sol de America - Juventud Antoniana -:-
20:30Sportivo Estudiantes - Ciudad Bolivar -:-
20:30Sportivo Las Parejas - Douglas Haig -:-
20:30Union Sunchales - Sarmiento Resistencia -:-
ARGENTINA: Copa Argentina
20:00Gimnasia Mendoza - CA Mitre -:-22:15Almirante Brown - San Martin Tucuman -:-
ARGENTINA: Reserve League - Første etape
20:00Barracas Central 2 - Argentinos Jrs 2 -:-20:00Ind. Rivadavia 2 - Deportivo Riestra 2 -:-
20:00Racing Club 2 - Rosario Central 2 -:-
00:00River Plate 2 - Banfield 2 -:-
00:00Talleres Cordoba 2 - Huracan 2 -:-
ARMENIEN: Premier League
17:00Shirak - Ararat -:-ARMENIEN: First League
15:00Alashkert 2 - Lernayin Artsakh -:-15:00Ararat-Armenia 2 - Mika Jerevan -:-
15:00Noah 2 - Onor -:-
16:00Urartu 2 - FC Gandzasar -:-
AUSTRALIEN: Northern NSW State League
11:00Thornton Redbacks - Toronto Awaba Stags -:-12:00Wallsend Red Devils - South Cardiff -:-
AUSTRALIEN & OCEANIEN: OFC Champions League
00:00Auckland City (Nzl) - Hekari United (Pap) -:-03:00Solomon Warriors (Sol) - Rewa (Fij) -:-
BHUTAN: Premier League
12:00Samtse - RTC -:-BOSNIEN-HERCEGOVINA: Prva Liga - RS
17:00Drina Zvornik - Mrkonjic Grad -:-17:00Kozara - Laktasi -:-
17:00Kozarska Dubica - Leotar -:-
17:00Ljubic Prnjavor - Radnik Bijeljina -:-
17:00Modrica - BSK Banja Luka -:-
17:00Nevesinje - Zeljeznicar Banja Luka -:-
17:00Prijedor - Omarska -:-
17:00Romanija Pale - Sutjeska Foca -:-
17:00Slavija - Famos Vojkovici -:-
BRASILIEN: Serie B
00:00Coritiba - Guarani -:-00:00Vila Nova - Novorizontino -:-
02:30Avai - CRB -:-
02:30Botafogo SP - Chapecoense-SC -:-
00:00America MG - Mirassol -:-
00:00Brusque - Operario -:-
00:00Ituano - Sport Recife -:-
BRASILIEN: Mineiro 2
21:00Valeriodoce - Betim -:-00:30Aymores - Tupi-MG -:-
BRASILIEN: Rondoniense - Play Offs
21:00Porto Velho - Vilhena EC -:-BRASILIEN: Roraimense - Anden etape
01:00Progresso - Nautico FC -:-03:00Sao Raimundo RR - GAS -:-
BRASILIEN: Copa Espirito Santo - Første etape
00:00Real Noroeste - Rio Branco ES -:-BRASILIEN: Brasileiro U20
20:00America Mineiro U20 - Santos U20 -:-20:00Fluminense U20 - Cuiaba U20 -:-
20:00UdsatGremio U20 - Corinthians U20 -:-
20:00Palmeiras U20 - RB Bragantino U20 -:-
20:30Goias U20 - Bahia U20 -:-
21:00Sao Paulo U20 - Cruzeiro U20 -:-
BRASILIEN: Acreano U20
00:00Andira U20 - Independencia U20 -:-BRASILIEN: Pernambucano U20 - Første etape
21:00Ipojuca U20 - Atletico Torres U20 -:-BULGARIEN: Third League - Sydøst
17:00Atletik Kuklen - Spartak Plovdiv -:-17:00Botev II - Yambol 1915 -:-
17:00Dimitrovgrad - Levski Karlovo -:-
17:00Karnobat - Asenovets -:-
17:00Lok. Plovdiv II - Sliven -:-
17:00Nesebar - Haskovo -:-
17:00Rodopa Smolyan - Sozopol -:-
17:00Rozova Dolina - Gigant Saedinenie -:-
17:00Sokol Markovo - Beroe II -:-
17:00Zagorets - Sekirovo Rakovski -:-
BULGARIEN: Third League - Sydvest
17:00Balkan Botevgrad - Slavia Sofia 2 -:-BULGARIEN: Bulgarian Cup
18:00Ludogorets - Botev Plovdiv -:-COLOMBIA: Copa Colombia
22:00UdsatBucaramanga - Santa Fe -:-22:00Fortaleza - Pereira -:-
22:00Jaguares de Cordoba - Tigres -:-
22:00Real Cartagena - Envigado -:-
CONGO DR: Ligue 1 - Mesterskabet - Slutspil
15:00Mazembe - Aigles du Congo -:-15:30St Eloi Lupopo - Dauphins Noirs -:-
DOMINIKANSKE REPUBLIK: LDF
00:00Atletico Pantoja - San Cristobal -:-00:00Moca - Atlantico -:-
00:00Universidad O&M - Delfines Del Este -:-
00:00Vega Real - Cibao -:-
ECUADOR: Serie B
02:00Chacaritas - Vargas Torres -:-22:00Nueve de Octubre - Leones del Norte -:-
EGYPTEN: Premier League
15:00El Daklyeh - El Gounah -:-18:00Al Ahly - Arab Contractors -:-
18:00Pharco - Baladiyat El Mahalla -:-
18:00Pyramids - Ceramica Cleopatra -:-
ENGLAND: Women’s Super League
20:15Tottenham K - Chelsea K -:-EUROPA: Premier League International Cup - Play Offs
20:00Crystal Palace U21 - Jong PSV -:-EUROPA: Premier League (Crimea)
16:00Alushta-Crimea - Ocean Kerch -:-16:00Gvardiya - TSK Simferopol -:-
16:00Kyzyltash - GFK Yalta -:-
16:00Sparta-KT - Inkomport -:-
GEORGIEN: Crystalbet Erovnuli Liga
17:00Telavi - Kolkheti 1913 -:-19:00Torpedo Kutaisi - Dinamo Batumi -:-
GEORGIEN: Erovnuli Liga 2
14:30Dusheti - Spaeri -:-14:30FC Gareji Sagarejo - Georgia -:-
14:30Khobi - Shturmi -:-
14:30Rustavi - Bolnisi -:-
17:00Loco. Tbilisi - Din. Tbilisi 2 -:-
GHANA: Premier League
17:00Dreams - Bechem United -:-GRÆKENLAND: Super League - Mesterskabet - Slutspil
17:00Lamia FC - Aris -:-19:00Olympiakos - AEK -:-
19:00PAOK - Panathinaikos -:-
GRÆKENLAND: Super League 2 - Gruppe for Oprykning
15:00AEK B - Niki Volos -:-15:00AEL Larissa - Makedonikos -:-
15:00Kalamata FC - Ionikos -:-
15:00PAE Chania - Ilioupoli -:-
GRÆKENLAND: Super League 2 - Nedrykningsgruppe
15:00Diagoras - PAE Egaleo -:-15:00Kampaniakos - Kozani -:-
15:00Karditsa - Aiolikos -:-
15:00Olympiakos B - Giouchtas -:-
15:00Panathinaikos B - Panachaiki -:-
15:00PAOK B - Iraklis -:-
INDONESIEN: Liga 1 - Play Offs
14:00Madura United - Borneo -:-IRAK: Stars League
17:00Karbala - Al Shorta -:-ISLAND: Icelandic Cup
20:00Akureyri - Vestri -:-ISLAND: Besta deild Kvinder
20:00Throttur K - Vikingur Reykjavik K -:-21:15Fylkir K - Breidablik K -:-
ITALIEN: Coppa Italia
21:00Atalanta - Juventus -:-JAPAN: J1 League
12:00Albirex Niigata - Yokohama M. -:-12:00Hiroshima - Kashima -:-
12:00Kashiwa - Shonan -:-
12:00Kobe - Avispa Fukuoka -:-
12:00Machida - C-Osaka -:-
12:00Nagoya - Tokyo -:-
12:00Sagan Tosu - Kawasaki -:-
12:00Sapporo - Iwata -:-
12:00Verdy - G-Osaka -:-
12:30Urawa - Kyoto -:-
JORDAN: Premier League
17:00Al Ahli - Al Salt -:-17:00Sahab - Al-Faisaly Amman -:-
19:45Maan - Al Wehdat -:-
KENYA: Premier League
14:00Bidco United - Ulinzi Stars -:-14:00Kakamega Homeboyz - Nzoia Sugar -:-
14:00KCB - Gor Mahia -:-
14:00Leopards - Police FC -:-
14:00Muhoroni Youth - Bandari -:-
14:00Muranga - Kariobangi Sharks -:-
14:00Nairobi City - Tusker -:-
14:00Shabana - Talanta FC -:-
14:00Sofapaka - Posta Rangers -:-
KINA: Super League
13:35Shanghai Shenhua - Qingdao Hainiu -:-KINA: FA Cup
08:00Shanghai Changning - Yanbian Longding -:-KIRGISISTAN: Premier Liga
14:00Muras United - Ilbirs -:-14:00Neftchi Kochkor-Ata - Alga -:-
KOSOVO: Kosovar Cup
17:00FC Ballkani - Prishtina -:-KROATIEN: Croatian Cup
19:00Din. Zagreb - Rijeka -:-KUWAIT: Premier League - Mesterskabet - Slutspil
18:10Al Salmiya - Al Kuwait -:-LETLAND: Virsliga
16:30Valmiera - Auda -:-17:30Jelgava - RFS -:-
LIBANON: Premier League - Vindernes slutrunde
15:00Bourj FC - Safa -:-MAROKKO: Coupe du Trone
21:00Khouribga - Mouloudia Oujda -:-MONGOLIET: Premier League
10:15Khangarid - Tuv Azarganuud -:-13:15Bavarians - FC Ulaanbaatar -:-
MYANMAR: MNL League Cup
11:00Ayeyawady - Hantharwady Utd -:-11:00Dagon - Silver Stars -:-
11:00Yadanarbon - Ispe FC -:-
11:30Myawady - Rakhapura United -:-
NIGERIA: NPFL
17:00Abia Warriors - Rivers United -:-NORGE: Division 3 - Gruppe 2
18:00Madla IL - Vidar -:-NORGE: Toppserien Kvinder
18:00Asane K - Kolbotn K -:-18:00Brann K - RØA K -:-
18:00LSK Kvinner K - Stabæk FK K -:-
18:00Lyn K - Arna-Bjørnar K -:-
19:05Vålerenga K - Rosenborg K -:-
OMAN: Professional League
16:00Oman Club - Al Nahda -:-POLEN: III Liga - Gruppe I
16:00Wikielec - Zambrow -:-17:00Grodzisk M. - Concordia Elblag -:-
17:30Legionowo - Belchatow -:-
17:30LKS Lomza - Bron Radom -:-
17:30Pilica Bialobrzegi - Swit -:-
17:30Warta Sieradz - Legia II -:-
18:00Sulejowek - Pelikan -:-
18:00T. Mazowiecki - Jagiellonia II -:-
19:45Skierniewice - Mlawa -:-
POLEN: III Liga - Gruppe II
17:00Elana Torun - Cartusia Kartuzy -:-17:00Kleczew - Swinoujscie -:-
17:00Luzino - Pogon Szczecin II -:-
17:00Notec Czarnkow - Starogard Gdanski -:-
17:00Solec Kujawski - Unia Swarzedz -:-
17:00Sroda - Blekitni Stargard -:-
17:30Gedania Gdansk - Nowe Skalmierzyce -:-
17:30Swit Skolwin - Stolem Gniewino -:-
18:00Vineta W. - Zawisza -:-
POLEN: III Liga - Gruppe III
16:00Rakow II - Polkowice -:-17:00Carina Gubin - Goczalkowice Zdroj -:-
17:00Sleza Wroclaw - Starowice Dolne -:-
17:00Stilon Gorzow - Gornik Z. II -:-
17:00Z. Gora - Gwarek Tarnowskie Gory -:-
17:30Unia Turza Slaska - Kluczbork -:-
18:00Pawlowice - Slask II -:-
POLEN: III Liga - Gruppe IV
16:00Podhale Nowy Targ - KS Wieczysta Krakow -:-17:00Czarni Polaniec - Ostrowiec -:-
17:00Garbarnia - Avia Swidnik -:-
17:00Karpaty Krosno - Biala Podlaska -:-
17:00Siarka Tarnobrzeg - Unia Tarnow -:-
17:00Sokol Sieniawa - Chelmianka Chelm -:-
17:00Star Starachowice - Orleta Radzyn -:-
17:00Swidniczanka Swidnik - Wisloka Debica -:-
17:00Wislanie Jaskowice - Wiazownica -:-
RUMÆNIEN: Romanian Cup - Play Offs
19:30Corvinul Hunedoara - Otelul -:-RUSLAND: FNL 2 - Division A Guld - Forår
15:00Ufa - Murom -:-15:30Chelyabinsk - FK Novosibirsk -:-
17:00Veles Moscow - Rodina Moscow 2 -:-
18:00FK Chayka - M. Lipetsk -:-
18:00R. Volgograd - Krasnodar 2 -:-
RUSLAND: FNL 2 - Division A Sølv - Forår
16:00Ulyanovsk - Kaluga -:-17:00Khimik - Mashuk -:-
17:00Kursk - Miass -:-
17:00Omsk - Tekstilshtik -:-
17:00S. Kostroma - D. Bryansk -:-
RUSLAND: FNL 2 - Division B - Gruppe 1
15:00Astrakhan - Legion Makhachkala -:-16:00Dynamo Makhachkala 2 - Maykop -:-
RUSLAND: Russian Cup - Play Offs
19:45Zenit - CSKA Moskva -:-SAUDI ARABIEN: Division 1
17:55Al Safa - Al Jabalain -:-18:20Al-Qaisumah - Ohod -:-
19:50Al Ain - Al Adalah -:-
SCHWEIZ: Super League - Mesterskabet - Slutspil
20:30Zürich - Servette -:-SCHWEIZ: Super League - Nedrykningsgruppe
20:30Lausanne - Luzern -:-SIERRA LEONE: Premier League
18:30Mighty Blackpool - Bo Rangers -:-SKOTLAND: Premiership - Mesterskabet - Slutspil
20:30Kilmarnock - Celtic -:-20:45St. Mirren - Hearts -:-
SKOTLAND: Premiership - Nedrykningsgruppe
20:45Aberdeen - Livingston -:-20:45Hibernian - Motherwell -:-
20:45St. Johnstone - Ross County -:-
SKOTLAND: SWPL 1 Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
19:10Hearts K - Celtic K -:-20:45Hibernian K - Rangers K -:-
21:00Partick Thistle K - Glasgow City K -:-
SKOTLAND: SWPL 1 Kvinder - Nedrykningsgruppe
20:30Aberdeen K - Dundee Utd K -:-21:00Motherwell K - Hamilton K -:-
SOMALIA: National league
14:30Raadsan - Elman -:-SVERIGE: Allsvenskan
19:00Elfsborg - AIK Stockholm -:-19:00Halmstads BK - BK Häcken -:-
19:00Mjällby AIF - Hammarby -:-
19:00Västerås SK - IFK Värnamo -:-
SYDAMERIKA: Copa Libertadores - Grupperunde
00:00LDU Quito (Ecu) - Junior (Col) -:-00:00Penarol (Uru) - Atletico-MG (Bra) -:-
00:00Talleres Cordoba (Arg) - Cobresal (Chi) -:-
02:30River Plate (Arg) - Libertad (Par) -:-
04:00Millonarios (Col) - Palestino (Chi) -:-
00:00Dep. Tachira (Ven) - Nacional (Uru) -:-
00:00UdsatGremio (Bra) - Estudiantes (Arg) -:-
00:00The Strongest (Bol) - Huachipato (Chi) -:-
SYDAMERIKA: Copa Sudamericana - Grupperunde
00:00Racing Montevideo (Uru) - Nacional Asuncion (Par) -:-02:00Ameliano (Par) - Rayo Zuliano (Ven) -:-
02:00Defensa y Justicia (Arg) - Ind. Medellin (Col) -:-
02:30Corinthians (Bra) - Argentinos Jrs (Arg) -:-
04:00Nacional Potosi (Bol) - Sportivo Trinidense (Par) -:-
00:00Athletico-PR (Bra) - Danubio (Uru) -:-
00:00Belgrano (Arg) - Tomayapo (Bol) -:-
00:00Lanus (Arg) - Metropolitanos (Ven) -:-
SYDKOREA: K League 1
09:30Gwangju - Ulsan HD -:-SYDKOREA: K League 2
09:30Asan - Gimpo FC -:-09:30Bucheon - Ansan Greeners -:-
09:30Jeonnam - Seongnam -:-
12:00Anyang - Gyeongnam -:-
12:00Cheonan City - Seoul E-Land -:-
12:00Cheongju Jikji - Busan -:-
SYDKOREA: WK League Kvinder
07:00Changnyeong K - Suwon FC K -:-07:00Gyeongju K - Seoul K -:-
07:00Incheon Hyundai Steel K - Boeun Sangmu K -:-
07:00Sejong Sportstoto K - Hwacheon K -:-
TADSJIKISTAN: Vysshaya Liga
15:00Regar-TadAZ Tursunzoda - Istiqlol Dushanbe -:-15:00Vakhsh - Ravshan -:-
TJEKKIET: 1. Liga - Mesterskabet - Slutspil
19:30Slavia Prag - Plzen -:-TJEKKIET: Division E
17:00Vsechovice - Strani -:-TJEKKIET: U19 League
13:00Karvina U19 - Ostrava U19 -:-TURKMENISTAN: Yokary Liga
14:00Energetik - Sagadam -:-14:00FC Asgabat - Altyn Asyr -:-
14:00Kopetdag Asgabat - Arkadag -:-
TYSKLAND: Regionalliga Bayern
17:30Furth II - Illertissen -:-TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen
19:00Arminia Hannover - Emden -:-19:30Eintracht Celle - Rotenburger -:-
TYSKLAND: Oberliga Mittelrhein
19:15Schafhausen - Hennef -:-TYSKLAND: Junioren Budesliga Slutspil
16:00Dortmund U19 - Hertha U19 -:-UKRAINE: Ukrainsk Cup
18:00Vorskla - Shakhtar -:-UNGARN: Hungarian Cup
19:30Paks - Ferencvaros -:-USA: USL Championship
01:00North Carolina - Loudoun -:-USA: MLS Next Pro
18:00Columbus Crew 2 - Orlando City B -:-USA: USL League Two
00:00Charlotte Independ. 2 - Charlotte Eagles -:-01:00Boston Bolts - Western Mass Pioneers -:-
01:00Salem City - Tobacco Road -:-
23:00Birmingham 2 - East Atlanta -:-
00:00North Carolina FC U23 - West Virginia -:-
USA: NISA
00:00Savannah Clovers - Georgia Lions -:-VERDEN: Internationale Venskabskampe
14:00Schweiz U18 - Østrig U18 -:-VIETNAM: V.League 2
11:00TTBD Phu Dong - Dong Thap -:-12:00Dong Nai - Hoa Binh -:-
12:00Long An - Binh Phuoc -:-
13:00Ba Ria Vung Tau - Hue -:-
ZAMBIA: Super League
15:00Green Buffaloes - Nkana -:-15:00Green Eagles - Zanaco -:-
15:00Kansanshi - Mutondo Stars -:-
15:00Konkola - Trident -:-
15:00Nkwazi - Mufulira -:-
15:00Power Dynamos - Forest Rangers -:-
15:00Prison Leopards - NAPSA Stars -:-
15:00Zesco Utd - MUZA -:-
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »
m.Flashscore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.