Basketball » 20.04.2024 » Alle
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
FRANKRIG: LNB
16:00Cholet - Ada Blois -:-18:30Chalon/Saone - Nanterre -:-
18:30Gravelines-Dunkerque - Roanne -:-
18:30Le Mans - Boulogne-Levallois -:-
18:30Limoges - Nancy -:-
21:00Saint Quentin - Dijon -:-
ITALIEN: Lega A
19:00Tortona - Pesaro -:-20:30Cremona - Brescia -:-
SPANIEN: ACB
18:00Breogan - Gran Canaria -:-18:00Manresa - MoraBanc Andorra -:-
20:45Barcelona - Murcia -:-
20:45Palencia - Granada -:-
TYRKIET: Super Ligi
12:00Samsunspor - Bahcesehir Kol. -:-14:30Fenerbahce - Darussafaka -:-
17:00Merkezefendi - Çağdaş Bodrum Spor -:-
USA: NBA - Oprykning Play Offs
03:30New Orleans Pelicans - Sacramento Kings -:-USA: NBA - Play Offs
19:00Cleveland Cavaliers - Orlando Magic -:-21:30Minnesota Timberwolves - Phoenix Suns -:-
23:00New York Knicks - Philadelphia 76ers -:-
AFRIKA: BAL
16:00Bangui - City Oilers -:-19:00Al Ahly - Al Ahly -:-
ALBANIEN: Superliga - Play Offs
18:00Apolonia Fier - Tirana -:-19:00Kamza Basket - Vllaznia -:-
ARGENTINA: Liga A
02:00Penarol - Platense -:-03:00Quimsa - Ferro -:-
16:30Boca Juniors - Union De Santa Fe -:-
AUSTRALIEN: NBL1 East
11:00Central Coast Crusaders - Hills Hornets -:-11:00Illawarra Hawks - Penrith P. -:-
11:00Sutherland - Maitland M. -:-
11:15Newcastle Falcons - Hornsby S. -:-
11:30Albury-Wodonga Bandits - Norths Bears -:-
11:30Canberra - Manly W. -:-
AUSTRALIEN: NBL1 East Kvinder
09:00Central Coast K - Hills Hornets K -:-09:00Illawarra Hawks K - Penrith P. K -:-
09:00Newcastle Falcons K - Hornsby S. K -:-
09:00Sutherland K - Maitland Mustangs K -:-
09:30Albury K - Norths Bears K -:-
09:30Canberra K - Manly W. K -:-
AUSTRALIEN: NBL1 Nord
11:30Rockhampton Rockets - Brisbane Capitals -:-11:30South West Metro Pirates - Gold Coast Rollers -:-
11:30Sunshine Coast Phoenix - Northside Wizards -:-
12:00Southern District - Ipswich Force -:-
12:30Cairns Marlins - North Gold Coast Seahawks -:-
12:30Darwin Salties - Logan Thunder -:-
AUSTRALIEN: NBL1 Nord Kvinder
09:30Rockhampton K - Brisbane Capitals K -:-09:30South West Metro Pirates K - Gold Coast Rollers K -:-
09:30Sunshine Coast Phoenix K - Northside Wizards K -:-
10:00Southern District Spartans K - Ipswich Force K -:-
10:30Cairns K - North Gold Coast Seahawks K -:-
10:30Darwin Salties K - Logan Thunder K -:-
AUSTRALIEN: NBL1 Syd
11:00Geelong - Frankston -:-11:30Ballarat - Ringwood -:-
11:30Nunawading - Hobart Chargers -:-
12:00Dandenong - Knox -:-
12:00Diamond Valley - Sandringham Sabres -:-
12:00Eltham - Kilsyth -:-
12:00Keilor Thunder - Casey Cavaliers -:-
12:30Waverley - Melbourne Tigers -:-
AUSTRALIEN: NBL1 Syd Kvinder
09:00Geelong K - Frankston K -:-09:30Ballarat K - Ringwood K -:-
09:30Nunawading K - Hobart Chargers K -:-
10:00Dandenong Rangers K - Knox K -:-
10:00Diamond Valley K - Sandringham K -:-
10:00Eltham K - Kilsyth K -:-
10:00Keilor Thunder K - Casey Cavaliers K -:-
10:30Waverley K - Melbourne Tigers K -:-
AUSTRALIEN: NBL1 Central
08:15Norwood Flames - Eastern Mavericks -:-12:45Central Districts Lions - Sturt Sabres -:-
12:45North Adelaide Rockets - Forestville Eagles -:-
12:45South Adelaide Panthers - Woodville Warriors -:-
12:45West Adelaide Bearcats - Southern Tigers -:-
AUSTRALIEN: NBL1 Central Kvinder
06:30Norwood Flames K - Eastern Mavericks K -:-11:00Central Districts Lions K - Sturt Sabres K -:-
11:00North Adelaide Rockets K - Forestville Eagles K -:-
11:00South Adelaide Panthers K - Woodville Warriors K -:-
11:00West Adelaide Bearcats K - Southern Tigers K -:-
AUSTRALIEN: NBL1 West
13:00East Perth Eagles - Perry Lakes Hawks -:-13:00Geraldton Buccaneers - Lakeside Lightning -:-
13:00Joondalup Wolves - Mandurah Magic -:-
13:00Perth Redbacks - Kalamunda Eastern Suns -:-
13:00Willetton Tigers - Warwick Senators -:-
14:00Goldfields Giants - South West Slammers -:-
AUSTRALIEN: NBL1 West Kvinder
11:00East Perth Eagles K - Perry Lakes Hawks K -:-11:00Joondalup Wolves K - Mandurah Magic K -:-
11:00Perth Redbacks K - Kalamunda Eastern Suns K -:-
11:00Willetton Tigers K - Warwick Senators K -:-
12:00Goldfields Giants K - South West Slammers K -:-
BELARUS: Premier League - Play Offs
12:00Minsk 2 - Borisfen -:-13:00Rubon - Impuls -:-
14:00Gomel - Grodno -:-
BELARUS: Premier League Kvinder - Play Offs
12:00Horizont Minsk K - Olimpia Grodno K -:-BOLIVIA: Libobasquet
02:00Atletico Nacional - Kinwa -:-BOSNIEN-HERCEGOVINA: Prvenstvo BiH - Vindernes slutrunde
18:00Borac Banja Luka - KK Bosna -:-18:00Mrkonjic Grad - Igokea -:-
18:00Siroki Brijeg - Sloboda -:-
BRASILIEN: NBB - Play Offs
00:00Uniao Corinthians - Minas -:-01:00Sao Paulo - Unifacisa -:-
22:10Pinheiros - Vasco -:-
00:30Botafogo RJ - Flamengo -:-
BRASILIEN: LBF Kvinder
00:00Corinthians K - Ituano K -:-02:00Blumenau K - SESI Araraquara K -:-
00:30Ponta Grossa K - Catanduva K -:-
BULGARIEN: NBL - Vindernes slutrunde
18:00Rilski Sportist - Cherno More -:-CANADA: Super League
23:30Newfoundland Rogues - Sudbury -:-CHILE: LNB
02:15Ancud - Puerto Montt -:-02:15U. De Concepcion - Las Animas -:-
02:30Espanol de Talca - Espanol Osorno -:-
CHILE: LNB 2
02:30Stadio Italiano - Truenos De Talca -:-21:00Arabe Valparaiso - Boston C. C. -:-
EUROPA: BNXT League - Tabernes slutrunde
19:30Den Helder - Spotter Leuven -:-20:00Feyenoord - Belfius Mons -:-
20:30Okapi Aalst - Mechelen -:-
EUROPA: BNXT League - Vindernes slutrunde
20:00BAL Weert - Spirou Charleroi -:-20:00Leiden - Antwerp Giants -:-
EUROPA: Letland-Estisk Liga - Play Offs
18:30BC Kalev/Cramo - Prometey -:-FILIPPINERNE: Philippine Cup
09:00Phoenix Fuelmasters - NLEX Road Warriors -:-12:15Rain Or Shine Paint. - Magnolia Hotshots -:-
FRANKRIG: Pro B
20:00Orleans - Lille -:-FRANKRIG: Espoirs U21
13:00Cholet U21 - Ada Blois U21 -:-13:00Monaco U21 - Le Portel U21 -:-
14:00Chalon/Saone U21 - Nanterre U21 -:-
15:00Limoges U21 - Nancy U21 -:-
15:30Le Mans U21 - Boulogne-Levallois U21 -:-
15:30Lyon-Villeurbanne U21 - Paris U21 -:-
17:00JL Bourg U21 - Strasbourg U21 -:-
17:00Saint Quentin U21 - Dijon U21 -:-
FRANKRIG: Ligue 2 Kvinder - Play Offs
20:00Aulnoye AS K - Toulouse K -:-20:00Montbrison K - Avenir Chartres K -:-
GEORGIEN: Superleague - Play Offs
12:00TSU - Kavkasia -:-17:00Gurjaani Delta - Iverioni -:-
GRÆKENLAND: Basket League - Vindernes slutrunde
16:15Aris - Kolossos Rhodes -:-GRÆKENLAND: Elite League - Oprykning Play Offs
15:00Iraklis - NE Megaridas -:-15:00Koroivos - Milon Aons -:-
GRÆKENLAND: Elite League - Play Out
15:00Psychikou - Esperos -:-INDONESIEN: IBL
09:00Hangtuah - Kesatria Bengawan Solo -:-11:00Dewa United - Rajawali Medan -:-
13:00Satria Muda - Satya Wacana -:-
15:00Prawira Bandung - RANS PIK -:-
ITALIEN: Serie A1 Kvinder
20:30Battipaglia K - Ragusa K -:-20:30Brixia K - San Giovanni K -:-
20:30Sanga Milano K - Schio K -:-
20:30San Martino K - Sassari K -:-
20:30Venezia K - Oxygen Roma K -:-
20:30Virtus Bologna K - Campobasso K -:-
ITALIEN: Serie A2 Kvinder - Gr. B
20:30Abano Terme K - Libertas Udine K -:-20:30Alpo VillaFranca K - Treviso K -:-
20:30Itas Alperia Bolzano K - Rovigo K -:-
20:30Matelica K - Ancona K -:-
20:30Roseto K - Vicenza K -:-
20:30Umbertide K - Trieste K -:-
20:30Vigarano K - Ponzano K -:-
JAPAN: B.League
06:05Yokohama - Nagoya Fighting Eagles -:-07:05Hiroshima D. - Osaka -:-
08:05Diamond Dolphins - Shimane -:-
08:05Gunma - Akita -:-
08:05Ibaraki Robots - Chiba -:-
08:05Kyoto - Saga -:-
08:05Utsunomiya Brex - Alvark -:-
09:05Sendai - Hokkaido -:-
10:05Sun Rockers Shibuya - NeoPhoenix -:-
10:35Toyama - Shinshu -:-
11:05Brave Thunders - SeaHorses Mikawa -:-
11:05Ryukyu - Nagasaki -:-
JAPAN: B2.League
08:00Fukushima - Yamagata Wyverns -:-08:00Koshigaya Alphas - Shiga -:-
09:00Kobe - Kumamoto -:-
10:00Fukuoka - Shizuoka -:-
10:00Iwate - Aomori -:-
10:00Nara - Ehime Orange Vikings -:-
10:40Niigata - Altiri Chiba -:-
KASAKHSTAN: National League - Play Offs
15:00Atyrau - Tobol Kostanay -:-15:00Irbis Almaty - Aktobe -:-
KINA: CBA - Play Offs
13:35Guangdong - Zhejiang Guangsha -:-13:35Liaoning - Shenzhen -:-
KROATIEN: Premijer liga
19:00Alkar - Dinamo Zagreb -:-19:00Skrljevo - Cibona -:-
KROATIEN: Premijer Liga Kvinder
18:00Tresnjevka 2009 K - Ragusa Dubrovnik K -:-20:00Pula Moviter K - Zadar Plus K -:-
LITAUEN: LKL
16:20BC Wolves - Pieno Zvaigzdes -:-LITAUEN: NKL - Play Offs
15:00Kretinga - Jurbarkas -:-LUXEMBOURG: LBBL Kvinder - Nedrykning
18:00Musel Pikes K - Schieren K -:-LUXEMBOURG: LBBL Kvinder - Play Offs
19:00Grengewald Hueschtert K - Dudelange K -:-LUXEMBOURG: LBBL - Nedrykningsgruppe
20:00Musel Pikes - Kordall Steelers -:-LUXEMBOURG: LBBL - Play Offs
19:30Amicale Steesel - Ettelbruck -:-MONTENEGRO: Prva A Liga
14:00Milenijum - Pljevlja -:-18:00UdsatDecic - Primorje -:-
18:00UdsatMilenijum - Kotor -:-
18:00UdsatPljevlja - Studentski Centar -:-
19:00Danilovgrad - Primorje -:-
NEW ZEALAND: NBL
09:30Bay Hawks - Canterbury Rams -:-NORDMAKEDONIEN: Prva Liga - Play Offs
19:00Gostivar - MZT Skopje -:-NORDMAKEDONIEN: Prva Liga Kvinder - Play Offs
11:00MZT Skopje K - Kriva Palanka K -:-18:00Kumanovo-Grizli K - Badel 1862 Skopje K -:-
POLEN: Basket Liga
15:30Dabrowa Gornicza - Gdynia -:-17:30Legia - Anwil Wloclawek -:-
19:30Czarni Slupsk - Dziki Warszawa -:-
20:30Lancut - GTK Gliwice -:-
POLEN: 1. Liga - Play Offs
16:00Gornik Walbrzych - Kotwica Kolobrzeg -:-18:00Bydgoszcz - Poli. Opolska -:-
18:00Krosno - GKS Tychy -:-
20:00Slask Wroclaw II - Starogard Gdanski -:-
PORTUGAL: LPB
16:00FC Porto - Sporting CP -:-16:00Galomar - Vitoria -:-
16:00Imortal - Ovarense -:-
18:00Benfica - CD Povoa -:-
18:00Oliveirense - Portimonense -:-
22:00Esgueira - Lusitania -:-
PORTUGAL: Proliga - Play Offs
19:45Maia - CA Queluz -:-PORTUGAL: LFB Kvinder - Play Offs
12:00Benfica K - Gdessa Barreiro K -:-17:00Uniao Sportiva K - Esgueira K -:-
PUERTO RICO: BSN
02:00San German - Capitanes De Arecibo -:-02:00Vaqueros de Bayamon - Criollos de Caguas -:-
RUMÆNIEN: Divizia A - Play Offs
19:00CSU Sibiu - Voluntari -:-RUMÆNIEN: Divizia A - Play Out
18:00Valcea - CSM Focsani -:-RUSLAND: VTB United League - Kvalifikation – Play Offs
14:00Samara - MBA Moscow -:-RUSLAND: Super League - 9.-12. pladser
13:00University Ugra - Bars Rostov -:-16:00MBA Moscow 2 - Tambov -:-
RUSLAND: Super League - Play Offs
18:00Khimki M. - Zenit Petersburg 2 -:-RUSLAND: Premier League Kvinder - 9.-11. pladser
13:00Novosibirsk K - Dynamo Moskva K -:-SCHWEIZ: SB League - Play Offs
18:00Lions - Fribourg Olympic -:-SERBIEN: Super League - Play Offs
18:00FMP - Vojvodina Novi Sad -:-SERBIEN: 1. ZLS Kvinder - Play Offs
13:00Crvena zvezda K - Partizan K -:-15:00Mega MIS K - ZKK Kraljevo K -:-
SLOVAKIET: Extraliga - Play Offs
18:00Iskra Svit - Spisski Rytieri -:-18:00Prievidza - Inter Bratislava -:-
19:00Levice - BKM Lucenec -:-
SLOVAKIET: Extraliga Kvinder - 5.-8. pladser
17:00UMB Banska Bystrica K - Trencin K -:-18:00CBK Kosice K - Young Angels Kosice K -:-
SLOVAKIET: Extraliga Kvinder - Play Offs
17:00MBK Ruzomberok K - Samorin K -:-18:00Piestanske Cajky K - Slavia Banska Bystrica K -:-
SLOVENIEN: Liga Nova KBM
13:00KK Triglav Kranj - Ilirija -:-19:00Helios Domzale - Rogaska -:-
19:00Podcetrtek - Sencur -:-
19:00Tajfun Sentjur - LTH Castings -:-
SPANIEN: LEB Oro
17:00Estela - Estudiantes -:-19:00Real Valladolid - Tizona Burgos -:-
19:30Hestia Menorca - Fuenlabrada -:-
20:00San Pablo Burgos - Oviedo -:-
SPANIEN: LEB Plata - Nedrykning - Slutspil
18:00Almansa - L'Hospitalet -:-SPANIEN: LEB Plata - Oprykning Play Offs
17:15Basquet L'Horta Godella - Ponferrada -:-17:45Prat Joventut - Algeciras -:-
18:30Zornotza ST - Benicarlo -:-
19:30Albacete - CB Santfeliuenc -:-
20:00Sant Antoni - Enrique Soler -:-
SPANIEN: LEB Plata - Vindernes Play Offs
19:00Zamora - Cartagena -:-SPANIEN: Liga Femenina
19:00Araski K - Jairis K -:-19:00Cadi La Seu K - Valencia K -:-
19:00Celta K - Bembibre K -:-
19:00Ferrol K - Estudiantes K -:-
19:00IDK Gipuzkoa K - Ensino K -:-
19:00Perfumerias Avenida K - Gernika Bizkaia K -:-
19:00Uni Girona K - Gran Canaria K -:-
19:00Zaragoza K - Barcelona CBS K -:-
STORBRITANNIEN: BBL
18:00Manchester Giants - Newcastle Eagles -:-21:00Sheffield Sharks - Plymouth City Patriots -:-
STORBRITANNIEN: WBBL Kvinder
15:00Manchester Giants K - Durham Palatinates K -:-16:15Cardiff Met Archers K - Newcastle Eagles K -:-
19:00Oaklands Wolves K - Essex Rebels K -:-
SVERIGE: Basketligan Kvinder - Play Offs
16:00Norrkoping K - Lulea K -:-SVERIGE: Basketettan Kvinder
12:00Ostersund 2 K - RIG Lulea K -:-14:30IK Eos Utveckling K - Onsala K -:-
15:00Blackeberg K - Lulea 2 K -:-
15:00Eskilstuna K - Fryshuset Basket K -:-
16:00KFUM Kalmar K - Sodertalje 2 K -:-
16:00Malbas Malmö K - Brahe K -:-
SYDKOREA: KBL - Play Offs
07:00Suwon KT - LG Sakers -:-TAIWAN: SBL
11:00Taiwan Beer - Bank of Taiwan -:-13:00Changhua - Yulon Luxgen Dinos -:-
TAIWAN: P. League+
08:30Kaohsiung Steelers - Fubon Braves -:-11:00Hsinchu Jko Lioneers - Taoyuan Pauian Pilots -:-
TAIWAN: T1 League
08:00Taiwan Beer Leopards - Taipei Taishin Mars -:-10:30Tainan TSG GhostHawks - New Taipei CTBC DEA -:-
TAIWAN: WSBL Kvinder
07:00Chunghua Telecom K - Taiyuan K -:-09:00Taipower K - Cathay Life K -:-
TJEKKIET: NBL - Play Offs
17:30Pardubice - Usti n. Labem -:-18:00Brno - Decin -:-
TJEKKIET: ZBL Kvinder - Play Offs
17:00USK Prague K - Zabiny Brno K -:-TYRKIET: TKBL Kvinder - Play Offs
14:00Bodrum K - Bursa Antspor K -:-TYSKLAND: BBL
18:30Hamburg - Ludwigsburg -:-20:00Crailsheim Merlins - Bonn -:-
20:00Oldenburg - Braunschweig -:-
20:00Wurzburg - Rostock -:-
TYSKLAND: Pro A
19:00Bayreuth - Paderborn -:-19:00Bochum - Giessen -:-
19:00Kirchheim - Frankfurt -:-
19:00Phoenix Hagen - Jena -:-
19:30Munster - Koblenz -:-
19:30PS Karlsruhe - Nurnberger -:-
19:30Trier - Vechta 2 -:-
UKRAINE: FBU Superleague - Play Offs
13:00Dnipro - Rivne -:-UNGARN: NB I. A - Play Out
18:00Kaposvari - Kormend -:-18:00OSE Lions - Atomeromu Paks -:-
18:00Szedeak - KTE-Duna -:-
UNGARN: NB I. A Kvinder - 5.-8. pladser
19:00TFSE-MTK K - Vasas Csata K -:-UNGARN: NB I. A Kvinder - Play Offs
17:00DVTK K - MKB Sopron K -:-17:00UNI Gyor K - Szekszard K -:-
URUGUAY: Liga Uruguaya - Vindernes slutrunde
02:00Hebraica y Macabi - Penarol -:-02:15Nacional - Defensor Sporting -:-
ØSTRIG: Superliga - Play Offs
17:30Klosterneuburg - Kapfenberg -:-17:30Wels - UBSC Graz -:-
ØSTRIG: Zweite Liga - Play Offs
18:30Wagram - Mistelbach -:-Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »
m.Flashscore.dk fremviser live basketball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.