REFRESH

Basketball » I dag » Odds

DANMARK: Basketligaen

PauseBears Academy - København 46:28

FRANKRIG: LNB

17:00Lyon-Villeurbanne - Chalons-Reims -:- [ 1.06 | 10.00 ]
17:00Paris - Le Mans -:- [ 1.95 | 1.86 ]
17:00Pau-Orthez - Monaco -:- [ 2.90 | 1.43 ]

ITALIEN: Lega A

12:00Basket Napoli - Virtus Bologna 92:89 [ 6.75 | 1.11 ]
17:30Trento - Treviso -:- [ 1.68 | 2.25 ]
18:30Trieste - Tortona -:- [ 1.66 | 2.30 ]
20:00Varese - Reggiana -:- [ 1.71 | 2.20 ]
20:45Sassari - Brescia -:- [ 1.33 | 3.40 ]

SPANIEN: ACB

12:30Fuenlabrada - Manresa 90:82 [ 2.00 | 1.83 ]
12:30Real Madrid - Gran Canaria 70:75 [ 1.12 | 6.50 ]
17:00Bilbao - San Pablo Burgos -:- [ 2.15 | 1.74 ]
18:30Unicaja - Barcelona -:- [ 3.30 | 1.35 ]
20:00Murcia - Baskonia -:- [ 1.95 | 1.86 ]

TYRKIET: Super Ligi

12:00Yalovaspor - Besiktas 68:74
2. periodePetkim Spor - Turk Telekom 23:18
17:00Merkezefendi - Afyon Belediye -:-
19:15UdsatDarussafaka - Buyukcekmece -:-

USA: NBA

00:00Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 101:95 [ 3.90 | 1.27 ]
01:00Indiana Pacers - Miami Heat 102:91e.ekstraper. [ 2.35 | 1.64 ]
01:30Toronto Raptors - Dallas Mavericks 95:103 [ 2.60 | 1.55 ]
02:00Chicago Bulls - Detroit Pistons 97:82 [ 1.28 | 3.75 ]
02:00Minnesota Timberwolves - New Orleans Pelicans 96:89 [ 1.33 | 3.40 ]
02:30San Antonio Spurs - Milwaukee Bucks 111:121 [ 3.10 | 1.40 ]
04:00Portland Trail Blazers - Phoenix Suns 134:105 [ 1.66 | 2.30 ]
04:30Los Angeles Clippers - Memphis Grizzlies 114:120 [ 1.58 | 2.50 ]
22:00Brooklyn Nets - Charlotte Hornets -:- [ 1.23 | 4.25 ]

ARGENTINA: Liga Femenina

00:00Berazategui K - Quimsa K 80:53
02:30Union Florida K - Ferro K 53:49
19:00Catamarca K - Berazategui K -:-
21:30Rocamora K - Union Florida K -:-
00:00Quimsa K - Los Indios K -:-

BAHRAIN: Premier League

16:30Al Manama - ISSA Town -:-
18:30Al Najma - Sitra Club -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH Kvinder

17:00Jedinstvo Dzenex K - Banovici K -:-

CHILE: LNB 2

23:30Boston C. C. - Arabe Valparaiso 87:86
00:00Truenos De Talca - Stadio Italiano 69:67
01:00Arturo Prat San Felipe - Liceo Curico 45:60
01:00Tinguiririca - Brisas 82:52
22:00Liceo Curico - Sportiva Italiana -:-
22:00Manquehue - Truenos De Talca -:-
23:30Stadio Italiano - Tinguiririca -:-
00:00Arabe Valparaiso - Arturo Prat San Felipe -:-

COLOMBIA: LBP

23:00Tigrillos de Antioqui - Piratas de Bogota 76:60
03:00Titanes de Barranquilla - Caribbean Storm Islands 61:70
17:00Condores de Cundinamarca - Corsarios Cartagena -:-
22:00Sabios de Manizales - Bucaros -:-

CYPERN: Division A

16:30Achilleas K. - Apollon -:-
18:30Anorthosis - Keravnos S. -:-

EUROPA: ABA League

12:00Mega Basket - FMP 82:89
17:00Mornar Bar - Crvena zvezda -:-
19:00Cedevita Olimpija - Buducnost -:-

EUROPA: Letland-Estisk Liga

16:00BK Liepaja - TAL TECH -:-
16:00Viimsi - VEF Riga -:-

EUROPA: Liga Unike

17:00Prizreni - Kamza Basket -:-
17:00Vllaznia - Golden Eagle Ylli -:-
19:00Teuta Durres - Peja -:-

EUROPA: WBBL Kvinder

11:00UdsatBJBS Riga K - Daugavpils K -:-
13:00Neptunas K - TalTech K 102:64
PauseAistes LSU Kaunas K - Tallinn University K 28:40
16:00UdsatLetland U16 K - Valmiera K -:-
18:00UdsatRSU Merks 2 K - Ogres Kolibri K -:-

FILIPPINERNE: Philippine Cup - Play Offs

10:35Magnolia Hotshots - TNT KaTropa 106:98 [ 2.00 | 1.71 ]

FINLAND: I Divisioona A

PauseKristika Turku - Pyrinto Tampere 2 55:39
16:00Huima - Munk. Kisapojat -:-
16:30Helsingin NMKY - Korikouvot -:-

FRANKRIG: Espoirs U21

PauseLyon-Villeurbanne U21 - Chalons-Reims U21 56:42

GEORGIEN: Superleague

13:00TSU Hyunda - Olimpi Tbilisi 83:76
16:00Cactus Tbilisi - Tskhum-Apkhazeti -:-

GRÆKENLAND: Basket League

16:00Iraklis - Olympiakos -:- [ 26.00 | - ]
16:00Lavrio - Apollon Patron -:- [ 1.28 | 3.75 ]
19:00Peristeri - Panathinaikos -:- [ 6.50 | 1.12 ]

GRÆKENLAND: A1 Kvinder

12:45Dafni K - Giannina K 80:77
4. periodePanathinaikos K - Lefkadas K 53:43

GRÆKENLAND: A2 Women

11:00Anagennisi K - Olympia Larisas K -:-
11:30Melission K - Ippokratis K -:-
12:00Aegeas Chios K - Danaoi Argous K -:-
12:00Agrinio Argonauts K - Pierias K -:-
12:00Amilla 2000 K - Atromitos Piraeus K -:-
12:00Aris Kalamatas K - GAS Evnikos K -:-
12:00Aspis 2001 K - Apollon Kalamarias K -:-
12:00Kronos K - Proteas Voulas K -:-
12:00Panseraikos K - Ment K -:-
12:00Santorini K - Agia Paraskevis K -:-
13:00Panathlitikos K - Aris K -:-
13:00Phoenix Piraeus K - Thiseas Panagioudas K -:-
13:00Pierikos Arhelaos K - Fryganiotis K -:-
13:45Panorama K - Ierissos 99 K -:-
14:00Apollon Ptolemaidas K - Lasani Kozanis K -:-
14:00Iraklis K - Pylaia K -:-
16:30Terpsithea Glyfadas K - Athinaikos K -:-
17:00Amyntas K - EFAO Zografou K -:-

HVIDERUSLAND: Premier League Kvinder

11:30Gomel K - Olimpia Grodno K 45:105
13:00BDU-Tsmoki K - Brest K 80:57
3. periodeHorizont Minsk K - Tsmoki Minsk K 29:21
3. periodeVictoria Grodno K - Horizont Minsk 2 K 50:30

ISLAND: Premier League Kvinder

20:15Fjolnir K - Skallagrimur K -:-
21:15Breidablik K - Njardvik K -:-
21:15Grindavik K - Haukar K -:-
22:15Valur K - Keflavik K -:-

ISRAEL: Super League

17:00Hapoel Eilat - Hapoel Beer Sheva -:- [ 1.41 | 2.70 ]
18:30Hapoel Holon - Gilboa Galil -:- [ 1.23 | 3.85 ]

ISRAEL: WBL Kvinder

18:00Maccabi Ashdod K - Elitzur Ramla K -:-

ITALIEN: Serie A2

12:00Pistoia - Trapani 80:70
16:30Biella - Capo d'Orlando -:-
17:00Eurobasket Roma - Fabriano -:-
17:00Ravenna - Frata Nardo -:-
18:00Assigeco Piacenza - Urania Milano -:-
18:00Baltur Cento - Latina -:-
18:00Basket Torino - Bakery Piacenza -:-
18:00Chieti Basket - Chiusi -:-
18:00Mantova - Orzinuovi -:-
18:00Monferrato - Cantu -:-
18:00San Severo - Stella Azzurra -:-
18:00Scafati - Ferrara -:-
18:00Treviglio - Udine -:-
18:30Verona - Forli -:-

ITALIEN: Serie A1 Kvinder

18:00Broni K - Lucca K -:-
18:00Campobasso K - Sassari K -:-
18:00Empoli K - San Martino K -:-
18:00Faenza K - Schio K -:-
18:00San Giovanni K - Costa Masnaga K -:-
19:00Ragusa K - Venezia K -:-

ITALIEN: Serie A2 Kvinder - Nord

18:00Brixia K - Vicenza K -:-
18:00Torino Teen K - Basket Crema K -:-

ITALIEN: Serie A2 Kvinder - Syd

15:00Capri K - Savona K -:-
18:00Patti K - Matelica K -:-
18:00Umbertide K - Civitanova Marche K -:-

JAPAN: B.League

06:05Toyama - Ryukyu 80:83 [ 4.75 | 1.15 ]
07:05Akita - Gunma 83:100 [ 1.83 | 1.83 ]
07:05Ibaraki Robots - NeoPhoenix 66:83 [ 1.83 | 1.83 ]
07:05Yokohama - Shimane 89:95 [ 2.50 | 1.50 ]
08:05Diamond Dolphins - Shiga 79:110 [ 1.20 | 4.30 ]
08:05Sun Rockers Shibuya - Utsunomiya Brex 74:96 [ 3.30 | 1.31 ]
08:35Hiroshima D. - Kyoto 85:77e.ekstraper. [ 1.20 | 4.30 ]
09:05Brave Thunders - Hokkaido 63:69 [ 1.09 | 6.75 ]
09:05Chiba - Alvark 88:71 [ 1.71 | 2.00 ]
09:05Osaka - Shinshu 79:95 [ 1.62 | 2.20 ]

JAPAN: W League Women

06:00Aranmare Akita K - Aisin Wings K 41:70
06:00Niigata K - Hitachi Cougars K 44:91
06:00Sunshine Rabbits K - Mitsubishi Koalas K 82:72
06:30Yamanashi Queenbees K - Eneos Sunflowers K 65:81
08:00Denso Iris K - Chanson V-Magic K -:-

KAZAKHSTAN: Premier League

05:00SC Qazaqstan - Karaganda 93:69
07:00Bars Petropavlovsk - Shymkent 75:60
09:00Jambyl - Namys Almaty 95:98
11:00Atyrau 2 - Astana 2 89:41
13:00Pavlodar - ChelSU Kostanay 99:78

KINA: CBA

05:00Nanjing Tongxi - Shandong 90:102 [ 12.25 | 1.04 ]
05:00Shenzhen - Fujian 100:93 [ 1.03 | 15.25 ]
09:00Sichuan - Beijing 66:101 [ 11.50 | 1.01 ]
09:30Jilin - Ningbo Rockets 111:86 [ 1.02 | 11.00 ]
3. periodeShanghai - Guangdong 61:63 [ 3.20 | 1.35 ]
PauseZhejiang Guangsha - Guangzhou 48:38 [ 1.10 | 7.25 ]

KROATIEN: Premijer liga

17:00Osijek - Split -:-
18:00Alkar - Furnir -:-

KROATIEN: Prva Liga

17:45Zaprudje - Hermes -:-
18:00Amfora - Dubrovnik -:-

KROATIEN: Premijer Liga Kvinder

15:45Split K - Pula Moviter K -:-
16:00FSV Rijeka K - Plamen Pozega K -:-

LITAUEN: LKL

16:20Lietkabelis - Juventus -:-

LUXEMBOURG: Total League

17:15Ettelbruck - T71 Dudelange -:-
17:30Esch - Musel Pikes -:-
17:30Larochette - Amicale Steesel -:-
17:30Racing Luxembourg - Hesperange -:-
17:30Walferdange - Heffingen -:-
18:00Bertrange - Contern -:-

LUXEMBOURG: Total League Kvinder

15:15Ettelbruck K - Amicale Steesel K -:-
15:30Esch K - Musel Pikes K -:-
15:30Walferdange K - Grengewald Hueschtert K -:-
16:00Bertrange K - Dudelange K -:-
16:00Les Sangliers Wooltz K - Contern K -:-

MONTENEGRO: Prva A Liga

19:00Tivat - Podgorica -:-

NORDMAKEDONIEN: Superleague

18:30Pelister - Kozuv -:-

NORDMAKEDONIEN: Prva Liga Kvinder

12:00MZT Skopje K - Kriva Palanka K 47:62
18:30Rabotnicki K - Basket Kam K -:-

NORGE: BLNO

15:00Bærum - Froya -:-
16:00Tromsø - Gimle -:-
17:00Ammerud - Fyllingen -:-

NORGE: Kvinneligaen

4. periodeTromsø K - Bærum K 45:88
16:00Ullern K - Ulriken K -:-

POLEN: Energa Basket Liga

15:30GTK Gliwice - Lublin -:- [ 1.55 | 2.30 ]
17:30Trefl Sopot - Bydgoszcz -:- [ 1.16 | 4.50 ]
20:10Anwil Wloclawek - Szczecin -:- [ 1.25 | 3.75 ]

POLEN: 1. Liga

17:00Pruszkow - Ksiezak Lowicz -:-
18:00Gornik Walbrzych - Pelplin -:-
19:00Slask Wroclaw II - Dziki Warszawa -:-

POLEN: Energa Basket Liga Kvinder

17:00Arka Gdynia K - Artego Bydgoszcz K -:-
17:00AZS Poznan K - Sleza Wroclaw K -:-
18:00Gorzow K - Lublin K -:-

PORTUGAL: LPB

19:00Vitoria - Ovarense -:-

PORTUGAL: Proliga

16:30Academia do Lumiar - Barreirense -:-
17:30Portimonense - Benfica B -:-

PORTUGAL: LFB Kvinder

12:00Galitos K - AD Vagos K 69:77
16:00Benfica K - CDEFF K -:-
16:00Esgueira K - CAB Madeira K -:-
16:30Vitoria K - Uniao Sportiva K -:-
19:00Olivais K - Guifoes K -:-

RUMÆNIEN: Divizia A - Første etape

17:00Rapid Bukarest - SCM Craiova -:-
19:00CSU Sibiu - Voluntari -:-

RUMÆNIEN: Liga National Kvinder - Første etape

PausePhoenix Constanta K - Municipal Targoviste K 36:35

RUSLAND: VTB United League

13:00Saratov - Unics Kazan 81:76 [ 2.10 | 1.66 ]

RUSLAND: Premier League Kvinder

15:00Dynamo Kursk K - Nadezhda K -:-
15:00MBA Moscow K - Nika Siktivkar K -:-
16:00Rostov K - Enisey Krasnoyarsk K -:-
16:00Samara K - Novosibirsk K -:-
18:00Dynamo Moskva K - Spartak Moscow K -:-

SCHWEIZ: SB League

16:00Sdent BBC Nyon - Regio Basel -:-
16:00Swiss Central Basket - BC Boncourt -:-

SCHWEIZ: SB League Kvinder

16:00Fribourg K - BBC Troistorrents K -:-

SERBIEN: First League

18:00OKK Novi Pazar - KK Dynamic -:-

SERBIEN: 1. ZLS Kvinder

18:00Partizan K - Nis K -:-
18:30Crvena zvezda K - ZKK Kraljevo K -:-

SPANIEN: LEB Oro

12:30Melilla - Iraurgi SB 84:67
17:00Gipuzkoa - Granada -:-
18:30Basquet Girona - Almansa -:-
19:00Estudiantes - Alicante -:-
19:00Huesca - Real Valladolid -:-
20:00Leyma Coruna - Mallorca Palma -:-

SPANIEN: LEB Plata

12:00Cartagena - Menorca -:-
12:00Valencia B - Gran Canaria B -:-
18:30Alginet - Mollet -:-
19:00Carbajosa - Tizona Burgos -:-

SPANIEN: Liga Femenina

18:00Campus Promete K - Valencia K -:-
20:00Ciudad de La Laguna K - Ensino K -:-

STORBRITANNIEN: BBL Cup

17:00Leicester Riders - Plymouth City Patriots -:-
17:00Sheffield Sharks - Glasgow Rocks -:-
18:30Cheshire Phoenix - Newcastle Eagles -:-

STORBRITANNIEN: WBBL Kvinder

PauseBA London Lions K - Gloucester K 54:34
16:00UdsatEssex Rebels K - Caledonia Pride K -:-

SVERIGE: Superettan

16:00Norrort - Trelleborg -:-

SVERIGE: Basketligan Kvinder

16:00Marbo K - Uppsala K -:-
17:00Lund K - Hogsbo K -:-
18:00Sodertalje K - Borås K -:-

SVERIGE: Basketettan Kvinder

13:00Lulea Stars K - Fryshuset Basket K -:-

SYDKOREA: KBL

07:00KoGas - Seoul Thunders 95:86 [ 1.57 | 2.55 ]
11:00KCC Egis - Mobis Phoebus 109:108e.ekstraper. [ 1.38 | 3.15 ]
11:00Seoul Knights - Wonju DB 95:68 [ 1.64 | 2.35 ]

SYDKOREA: WKBL Kvinder

06:45Samsung Blue Minx K - KB Stars K 59:68 [ 3.35 | 1.34 ]

TJEKKIET: 1. Liga

15:00SA Brno - Svitavy -:-
17:00Snakes Ostrava - Opava 2010 -:-
18:00Pelhrimov - Polabi -:-

TJEKKIET: ZBL Kvinder

16:00Chomutov K - Slavia Prague K -:-
17:00Slovanka K - USK Prague K -:-
18:00Ostrava K - Trutnov K -:-

TYRKIET: TBL

4. periodeFinal Spor - Manisa 78:79
1. periodeAkhisar Belediye - Ankara Kolejliler 3:9
16:30Kocaeli - Gemlik -:-

TYRKIET: KBSL Kvinder

13:00Antalya 07 K - Bellona Kayseri K 81:70

TYRKIET: TKBL Kvinder

17:00Karsiyaka K - Cesme K -:-

TYSKLAND: BBL

15:00Alba Berlin - Gottingen -:- [ 1.10 | 7.50 ]
15:00Frankfurt - Bayern -:- [ 8.50 | 1.08 ]
15:00Ludwigsburg - Bonn -:- [ 1.38 | 3.15 ]
18:00Chemnitz - Ulm -:- [ 3.00 | 1.41 ]

TYSKLAND: Pro A

18:00Tubingen - Leverkusen -:-

TYSKLAND: Pro B

16:00Lowen - Bayern 2 -:-
16:00Munster - Sandersdorf -:-
16:00Oberhaching - Giessen 2 -:-
17:00ETV Hamburg - RSV Eintracht -:-
17:00Wedel - G. Dusseldorf -:-

TYSKLAND: DBBL Kvinder

16:00Freiburg K - Keltern K -:-
16:00Gottingen K - GiroLive K -:-
16:00Halle K - Dusseldorf K -:-
16:00Wasserburg K - Eigner Angels Nordlingen K -:-

UKRAINE: FBU Superleague

12:00Kryvbas - Dnipro 82:71
13:00Khimik Yuzhny - Prometey 64:92
15:00Odessa - BK Zaporozhye -:-
16:00Mykolaiv - Kharkivski Sokoly -:-

UKRAINE: Superleague Kvinder

11:00Prometey K - Berdyansk K 82:48
12:30Rivne K - Frankivsk Halichina K 68:78

UNGARN: NB I. A

17:00Alba Fehervar - Szolnoki Olaj -:-
18:00Soproni KC - Pecsi VSK -:-
18:00Zalakeramia - Szombathely -:-
19:00Nyiregyhazi - Kormend -:-

UNGARN: NB I. A Kvinder

15:00PINKK-Pecsi K - Ujbuda BEAC K -:-
15:30UNI Gyor K - Szekszard K -:-
17:30Miskolc K - TFSE-MTK K -:-
18:00Cegledi K - Vasas Csata K -:-
18:00PEAC-Pecs K - Szigetszentmiklos K -:-
18:30FCSM Csata K - MKB Sopron K -:-

ØSTRIG: Austria Cup

16:00Raiders Tirol - Salzburg -:-
17:00Celovec - Vienna Timberwolves -:-
17:00Mattersburg - BBC Nord -:-
17:30Kapfenberg - Vienna -:-
17:30UBSC Graz - Swans Gmunden -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live basketball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.