REFRESH

Basketball » I dag » Odds

DANMARK: Basketligaen

14:30BK Amager - Randers -:-
15:00Blue Hawks - Bakken Bears -:-

FRANKRIG: LNB

15:15Lyon-Villeurbanne - JL Bourg -:- [ 1.22 | 4.50 ]
20:00Gravelines-Dunkerque - Dijon -:- [ 2.25 | 1.68 ]
20:00Paris - Ada Blois -:- [ 1.38 | 3.15 ]
20:30Fos-sur-Mer - Nanterre -:- [ 2.80 | 1.45 ]

ITALIEN: Lega A

20:30Treviso - Reggiana -:- [ 1.68 | 2.25 ]

SPANIEN: ACB

18:00Zaragoza - Murcia -:- [ 1.68 | 2.25 ]
20:45Granada - Manresa -:- [ 1.86 | 1.95 ]
20:45Tenerife - Basquet Girona -:- [ 1.25 | 4.20 ]

TYRKIET: Super Ligi

12:00Merkezefendi - Petkim Spor -:-
14:30Pinar Karsiyaka - Manisa -:-
17:00Tofas - Buyukcekmece -:-

VERDEN: World Cup Kvinder - Play Offs

05:00Australien K - Canada K 95:65 [ 1.50 | 2.70 ]
08:00Kina K - USA K -:- [ 26.00 | - ]

AUSTRALIEN: NBL

10:00South East Melbourne - Tasmania JackJumpers -:- [ 1.85 | 1.97 ]
12:00Illawarra Hawks - Sydney Kings -:- [ 2.45 | 1.56 ]

CHILE: Copa Chile

01:30Catolica - Luis Matte Larrain 108:30
23:00Valdivia - Liceo Pablo Neruda -:-
00:00U. De Concepcion - Truenos De Talca -:-
00:30Liceo Curico - Tinguiririca -:-
00:30Tomas Lawrence - Manquehue -:-

COLOMBIA: LBP - Clausura

00:00Bucaros - Corsarios Cartagena 82:71
03:00Caribbean Storm Islands - Tigrillos de Antioqui 90:72

DANMARK: Kvindebasketligaen

17:15BK Amager K - Aabyhøj K -:-

EUROPA: ABA League

16:00Igokea - Mornar Bar -:-
20:00Crvena zvezda - MZT Skopje -:-

EUROPA: BNXT League

20:00BAL Weert - Den Helder -:-
20:30Liege - Okapi Aalst -:-
20:30Spotter Leuven - Spirou Charleroi -:-

EUROPA: Letland-Estisk Liga

14:00Latvijas Universitate - Keila -:-
16:00Pärnu - Viimsi -:-
16:00TAL TECH - Rapla -:-
17:30Prometey - BK Ogre -:-

FILIPPINERNE: Commissioners Cup

10:30Phoenix Fuelmasters - Bay Area Dragons -:-
12:45Converge FiberXers - Magnolia Hotshots -:-

FINLAND: Korisliiga

15:00Kouvot - KTP Basket -:-
16:00Kobrat - Karhu Basket -:-
17:00Honka - Lahti Basketball -:-
18:00Salon Vilpas - BC Nokia -:-

FINLAND: Korisliiga Kvinder

14:00Tapiolan Honka K - Torpan Pojat Helsinki K -:-
14:00Vimpelin Veto K - Espoo Team K -:-
16:00PeKa K - Forssan Alku K -:-
16:00Pyrinto K - Kouvottaret K -:-

FRANKRIG: Espoirs U21

14:00Fos-sur-Mer U21 - Nanterre U21 -:-
16:00Paris U21 - Ada Blois U21 -:-
16:00Strasbourg U21 - Nancy U21 -:-
16:30Gravelines-Dunkerque U21 - Dijon U21 -:-
17:00Pau-Orthez U21 - Limoges U21 -:-

GRÆKENLAND: Super Cup

16:00Panathinaikos - Kolossos Rhodes -:-
20:00Olympiakos - Promitheas -:-

HOLLAND: WBL Kvinder

19:00Den Helder K - Landslake Lions K -:-
19:00Triple Threat K - Martini Sparks K -:-
20:15Binnenland K - Jolly Jumpers K -:-
20:30Lekdetec K - Limburg K -:-

HVIDERUSLAND: Premier League

10:30Grodno - Gomel -:-
14:00Rubon - Impuls -:-
14:30Tsmoki Minsk 2 - Borisfen -:-

HVIDERUSLAND: Premier League Kvinder

12:00BDU-Tsmoki K - Horizont Minsk 2 K -:-
12:00Brest K - Gomel K -:-
13:00Victoria Grodno K - Rguor Minsk K -:-

IRLAND: SuperLeague

17:00Ballincollig - Moycullen -:-
19:30Belfast - DCU Saints -:-
19:30Neptune - UCC Demons -:-
20:00Eanna - Sligo -:-
20:00UCD Marian - Killester -:-
20:30Templeogue - Maree -:-
20:30Tralee Warriors - KCYMS -:-

ITALIEN: Serie A2

18:00Monferrato - Latina -:-
20:00Cividale - Chieti Basket -:-
20:30Urania Milano - Cantu -:-

ITALIEN: Serie A1 Kvinder

14:00San Giovanni K - Libertas Moncalieri K -:-
16:15Ragusa K - Valdarno K -:-
18:30San Martino K - Schio K -:-
20:45Basket Crema K - Virtus Bologna K -:-

JAPAN: B.League

1. periodeShinshu - Alvark 17:12 [ 3.50 | 1.28 ]
1. periodeHokkaido - Akita 12:6 [ 2.30 | 1.55 ]
08:05Chiba - Osaka -:- [ 1.04 | 8.75 ]
08:05Diamond Dolphins - SeaHorses Mikawa -:- [ 1.23 | 3.85 ]
08:05Gunma - Shiga -:- [ 1.47 | 2.55 ]
08:05Ibaraki Robots - Nagoya Fighting Eagles -:- [ 1.47 | 2.55 ]
08:05NeoPhoenix - Brave Thunders -:- [ 8.75 | 1.04 ]
09:05Hiroshima D. - Yokohama -:- [ 1.47 | 2.55 ]
09:05Kyoto - Sendai -:- [ 1.62 | 2.20 ]
10:35Niigata - Shimane -:- [ 10.50 | 1.02 ]
10:35Toyama - Sun Rockers Shibuya -:- [ 4.30 | 1.20 ]
12:05Ryukyu - Utsunomiya Brex -:- [ 1.55 | 2.30 ]

KOSOVO: Superliga

17:00Bashkimi - Rahoveci -:-
19:00UdsatTrepca - Sigal Prishtina -:-

KROATIEN: Premijer liga

15:00Dinamo Zagreb - Alkar -:-
17:00Gorica - Zabok -:-
18:00UdsatCedevita - GKK Sibenka -:-
19:00Skrljevo - Furnir -:-

KROATIEN: Prva Liga

17:00Mladost - Jazine -:-
17:00Omis - Kastela -:-
17:00Osijek - Hermes -:-
18:00Samobor - Kvarner -:-
19:00Stoja - Dubrovnik -:-
19:30KK Zagreb - Sonik Puntamika -:-

KROATIEN: Premijer Liga Kvinder

15:15KAZL Split K - Sibenik K -:-
16:00Plamen Pozega K - Medvescak K -:-
16:00Ragusa Dubrovnik K - FSV Rijeka K -:-
17:30Brod na Savi K - Split K -:-

LITAUEN: LKL

16:00Prienai - Rytas -:-
16:20Jonava - Nevezis -:-

LUXEMBOURG: Total League

20:00Heffingen - Larochette -:-
20:00T71 Dudelange - Walferdange -:-
20:30Contern - Amicale Steesel -:-
20:30Grengewald Hueschtert - Musel Pikes -:-

LUXEMBOURG: Total League Kvinder

18:00Les Sangliers Wooltz K - Walferdange K -:-
18:30Contern K - Amicale Steesel K -:-
18:30Grengewald Hueschtert K - Musel Pikes K -:-

MEXICO: LNBP - Play Offs

03:00Mineros - Fuerza Regia 80:74
03:00Plateros - Dorados 69:100
03:30Libertadores - Abejas 84:82
05:00Soles - Astros 94:83

NORGE: BLNO

16:00Centrum Tigers - Nidaros Jets -:-
17:00Asker - Froya -:-
17:00Gimle - Tromsø -:-

POLEN: Energa Basket Liga

17:30GTK Gliwice - Lublin -:- [ 2.60 | 1.45 ]
19:30Trefl Sopot - Dabrowa Gornicza -:- [ 1.25 | 3.75 ]

POLEN: 1. Liga

15:00Polonia Warszawa - Starogard Gdanski -:-
15:00Poznań - HydroTruck Radom -:-
18:00Alstom Krakow - Kotwica Kolobrzeg -:-
18:00Gornik Walbrzych - Krosno -:-
20:00MKKS Koszalin - Bytom -:-
20:00WKK Wroclaw - Dziki Warszawa -:-

POLEN: Super Cup Kvinder

18:00Arka Gdynia K - Polkowice K -:-

PORTUGAL: LPB

16:00CAB Madeira - Ovarense -:-
16:30CD Povoa - Vitoria -:-
18:00Benfica - Lusitania -:-
18:00UdsatImortal - Sporting CP -:-
19:30Sangalhos - FC Porto -:-
22:00Oliveirense - Esgueira -:-

PORTUGAL: LFB Kvinder

19:30Imortal K - Olivais K -:-
19:45Esgueira K - Quinta Dos Lombos K -:-

RUMÆNIEN: Romanian Cup

17:00Athletic Constanta - SCM Craiova -:-
17:00Petrolul Ploiesti - CSM Oradea -:-
17:00Rapid Bukarest - CSM Focsani -:-
17:30Voluntari - Miercurea Ciuc -:-
18:00CSU Sibiu - CSM Targu Jiu -:-
18:00Dinamo Bucharest - Cluj-Napoca -:-

RUMÆNIEN: Liga National Kvinder - Første etape

13:00Rapid Bucuresti K - CSBT Alexandria K -:-
15:00Cluj Napoca K - Sepsi S. K -:-
17:00Phoenix Constanta K - Targu Secuiesc K -:-

RUSLAND: Cup - Anden etape

10:00Bars Rostov - Magnitogorsk -:-
12:30Cheboksary - Chelyabinsk -:-

RUSLAND: Premier League Kvinder

16:00Samara K - Nika Siktivkar K -:-

SCHWEIZ: SB League

17:00Lugano - SAM Massagno -:-
17:30BBC Monthey - Fribourg Olympic -:-
17:30BC Boncourt - Regio Basel -:-
18:00Lions - Neuchatel -:-

SERBIEN: First League

18:00OKK Novi Pazar - Tamis -:-
18:00Vrsac - Vojvodina Srbijagas -:-
18:00Zlatibor - Kolubara -:-
19:30Sloga - Cacak 94 -:-

SLOVAKIET: Extraliga

16:00BC Komarno - Svit -:-
17:00Inter Bratislava - Spisski Rytieri -:-
18:00BKM Lucenec - Levice -:-

SLOVAKIET: Extraliga Kvinder

17:00Ruzomberok K - Samorin K -:-
17:00UMB Banska Bystrica K - Poprad K -:-
18:00Piestanske Cajky K - Slavia Banska Bystrica K -:-
18:00Young Angels Kosice K - CBK Kosice K -:-

SLOVENIEN: Liga Nova KBM

13:00Krka - Rogaska -:-
18:30LTH Castings - Ilirija -:-
19:00Tajfun Sentjur - Lasko -:-

SLOVENIEN: 1. SKL Kvinder

16:00Jezica K - ZKK Domzale K -:-
19:30Triglav K - Konjice K -:-

STORBRITANNIEN: BBL

20:30Bristol Flyers - Sheffield Sharks -:-

STORBRITANNIEN: WBBL Kvinder

17:15Oaklands Wolves K - Sevenoaks Suns K -:-
20:30Newcastle Eagles K - Nottingham Wildcats K -:-

SVERIGE: Basketligan

16:04Koping Stars - KFUM Fryshuset -:-

SVERIGE: Superettan

13:00Wetterbygden Stars - AIK Basket -:-
14:00RIG Mark - IK Eos -:-
15:30Hogsbo - Ockelbo -:-
16:00Norrort - Team4Q -:-
16:00Sloga Uppsala - Trelleborg -:-
17:00Eskilstuna - Helsingborg -:-
17:00Tureberg - Huddinge -:-

SVERIGE: Basketettan Kvinder

14:00Eskilstuna K - IK Eos Utveckling K -:-
14:00Tureberg K - Fryshuset Basket K -:-
15:30Huddinge K - Malbas Malmö K -:-
16:00Onsala K - KFUM Kalmar K -:-
17:00Brahe K - Norrkoping 2 K -:-
17:00Norrort K - Ostersund 2 K -:-
17:15Blackeberg K - Umeå IK K -:-

SYDAMERIKA: South American League - Indledende

00:00San Martin - Sorocabana 68:69
03:00Titanes de Barranquilla - Punto Rojo 78:52
00:00Punto Rojo - San Martin -:-

SYDKOREA: KBL Cup

2. periodeGoyang - Seoul Thunders 15:15
09:00LG Sakers - Sangmu -:-

TJEKKIET: NBL

17:30Ostrava - Pardubice -:-
17:30USK Prag - Hradec Kralove -:-
18:00Olomoucko - Kolin -:-
18:00Opava - Nymburk -:-
18:30Brno - Slavia Prague -:-

TJEKKIET: ZBL Kvinder

17:00Slavia Prague K - Strakonice U19 K -:-
17:00UdsatZabiny Brno K - Hradec Kralove K -:-

TYRKIET: TKBL Kvinder

12:00Botas 2 K - Karsiyaka K -:-
13:00Emlak Konut Gelisim 2 K - Izmit Belediyespor K -:-
14:30Ferhatoglu K - Fenerbahce 2 K -:-
15:00Elazig K - Turgutlu K -:-

TYSKLAND: BBL

18:00Bayern - Ulm -:- [ 1.13 | 6.25 ]
18:00Hamburg - Syntainics MBC -:- [ 1.08 | 8.50 ]
20:30s.Oliver Wurzburg - Bonn -:- [ 4.20 | 1.25 ]

TYSKLAND: Pro A

18:30Nurnberger - Trier -:-
19:00Bremerhaven - Giessen -:-
19:00Kirchheim - Tubingen -:-
19:00Panthers Schwenningen - Dresden -:-
19:30Artland - Vechta -:-
19:30Leverkusen - PS Karlsruhe -:-

TYSKLAND: Pro B

18:00Ehingen - Coburg -:-
18:00Wolmirstedt - Iserlohn -:-
19:30BIS Baskets Speyer - Lowen -:-
19:30College Karlsruhe - Oberhaching -:-
19:30Herford - Rhondorf -:-
19:30Leitershofen/Stadtbergen - Ludwigsburg 2 -:-
19:30Schwelm - Sandersdorf -:-
20:00Giessen Pointers - Bernau -:-

UNGARN: NB I. A

18:00Budapesti Honved Se - Szombathely -:-
18:00Kaposvari - Szolnoki Olaj -:-
18:00OSE Lions - Kormend -:-
18:00Soproni KC - DEAC -:-

UNGARN: NB I. A Kvinder

15:00Ujbuda BEAC K - PEAC-Pecs K -:-
18:00Cegledi K - MKB Sopron K -:-
18:00TFSE-MTK K - FCSM Csata K -:-
18:00Vasas Csata K - Szekszard K -:-
18:30Miskolc K - PINKK-Pecsi K -:-

VENEZUELA: Superliga

00:00AflystToros de Aragua - Brillantes -:-

VERDEN: Venskabskampe klubber

00:30Riachuelo (Arg) - Santiago del Estero (Arg) 98:76
02:15Penarol (Arg) - Quilmes (Arg) -:-
04:00Los Angeles Clippers (Usa) - Maccabi Raanana (Isr) 121:81
17:30Posusje (Bih) - Mrkonjic Grad (Bih) -:-
19:30Spars Ilidza (Bih) - Promo (Bih) -:-

VERDEN: World Tour Cebu 3x3

09:00Antwerp Giants 3x3 - Cebu 3x3 -:-
09:25Riga 3x3 - Utsunomiya 3x3 -:-
10:00Amsterdam 3x3 - Saitama 3x3 -:-
11:00Antwerp Giants 3x3 - Omaha 3x3 -:-
11:25Riga 3x3 - Sansar 3x3 -:-
12:00Amsterdam 3x3 - Jeddah 3x3 -:-
12:25Ulaanbaatar 3x3 - Lausanne 3x3 -:-
13:00Omaha 3x3 - Cebu 3x3 -:-
13:25Sansar 3x3 - Utsunomiya 3x3 -:-
14:00Jeddah 3x3 - Saitama 3x3 -:-

ØSTRIG: Superliga

17:30Oberwart - BBC Nord -:-

ØSTRIG: Austria Cup

18:00Basket Flames - Worthersee Piraten -:-

ØSTRIG: Superliga Kvinder

16:00Vienna United K - Vienna Timberwolves K -:-
18:00Celovec K - Duches Klosterneuburg K -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live basketball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.