REFRESH

Basketball » I dag » Alle

DANMARK: Basketligaen

15:00Horsens IC - Blue Hawks 95:92

FRANKRIG: LNB

17:00Le Mans - Lyon-Villeurbanne 80:81

ITALIEN: Lega A

12:00Pesaro - Milano 85:82e.ekstraper.
12:00Sassari - Trento 88:80
18:00Basket Napoli - Fortitudo Bologna 86:89
PauseBrescia - Brindisi 43:36
1. periodeTrieste - Reggiana 10:11

SPANIEN: ACB

12:30Breogan - Joventut 87:90
12:30UdsatValencia - Barcelona -:-
13:00UdsatTenerife - Real Betis -:-
17:00Manresa - Gran Canaria 91:72
17:00Real Madrid - Zaragoza 94:69
17:30MoraBanc Andorra - Baskonia 78:79

TYRKIET: Super Ligi

11:00Turk Telekom - Afyon Belediye 135:85
13:30Gaziantep - Yalovaspor 81:54
16:00Petkim Spor - Fenerbahce 95:90e.ekstraper.
18:15Anadolu Efes - Besiktas 87:72

USA: NBA

00:30Milwaukee Bucks - Toronto Raptors 96:103
01:00Washington Wizards - Portland Trail Blazers 110:115
01:30Atlanta Hawks - New York Knicks 108:117
01:30Brooklyn Nets - New Orleans Pelicans 120:105
02:00Miami Heat - Philadelphia 76ers 98:109
02:00Oklahoma City Thunder - Cleveland Cavaliers 102:107
02:30Boston Celtics - Chicago Bulls 114:112
02:30San Antonio Spurs - Los Angeles Clippers 101:94
03:00Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 133:96
03:30Dallas Mavericks - Orlando Magic 108:92
4. periodeDetroit Pistons - Phoenix Suns 82:103
00:00Sacramento Kings - Houston Rockets -:-

ARGENTINA: Liga A

01:00Gimnasia - Penarol 87:100
01:30Riachuelo - Obras 67:76
00:00Boca Juniors - San Martin -:-

AUSTRALIEN: NBL

03:00Illawarra Hawks - Melbourne United 84:88
05:00Sydney Kings - NZ Breakers 75:82

AUSTRALIEN: WNBL Kvinder

08:00UdsatPerth Lynx K - Townsville K -:-

BELGIEN: Top Division Kvinder

13:45Kortrijk K - Braine K 45:78

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH

17:00Bratunac - Zrinjski Mostar 91:74
19:00Leotar Trebinje - Radnik Bijeljina 92:64

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH Kvinder

17:00Lavovi K - Banovici K 65:72
20:00UdsatIgman K - Mladi Krajisnik K -:-

BRASILIEN: Super 8

00:00Minas - Unifacisa 88:84
16:00Franca - Caxias do Sul 87:91e.ekstraper.
00:00Sao Paulo - Bauru -:-

BULGARIEN: NBL

17:00Beroe - Cherno More 99:64

CANADA: U Sports

23:00UdsatCarleton - Toronto -:-
23:00AflystLaurentian - York -:-
23:00UdsatNipissing - Queens -:-
23:00UdsatUniversity of Ottawa - Ryerson -:-
00:00UdsatGuelph - Algoma -:-
00:30AflystMemorial - Acadia -:-
01:00AflystDalhousie - StFX -:-
01:00AflystUPEI - Saint Marys -:-
02:00UdsatBishop's - Concordia -:-
02:00Brandon - Regina 88:96e.ekstraper.
02:00UdsatBrock - Waterloo -:-
02:00UdsatLaval - McGill -:-
02:00Trinity Western - Thompson Rivers 94:78
02:00AflystWest. Ontario Univ. - Laurier -:-
02:00UdsatWindsor - McMaster -:-
03:00Calgary - Mount Royal 99:90
03:00MacEwan - Alberta 69:96
19:30AflystMemorial - Acadia -:-
23:00UBC Okanagan - Victoria -:-
00:00UNBC - UBC -:-

CHILE: LNB

23:00Catolica - Puente Alto 74:87
23:00Valdivia - U. De Concepcion 74:76
01:00Ancud - CD Puerto Varas 83:64
01:00UdsatDeportes Castro - Las Animas -:-
01:00Tinguiririca - Leones Quilpue 66:85
22:00Puerto Montt - U. De Concepcion -:-
23:00Valdivia - Espanol de Talca -:-
00:00Tinguiririca - Puente Alto -:-

DANMARK: Denmark Cup Kvinder

18:30Sisu K - BK Amager K 79:77

EUROPA: Letland-Estisk Liga

14:30UdsatTallinna Kalev - Rapla -:-
16:00UdsatBK Ogre - Latvijas Universitate -:-

EUROPA: WBBL Kvinder

13:00Daugavpils K - BJBS Riga K 65:43
17:00RSU Merks 2 K - Ogres Kolibri K 84:44

FILIPPINERNE: Governors Cup

09:00UdsatTNT KaTropa - Terrafirma Dyip -:-
11:30UdsatGinebra Kings - San Miguel Beermen -:-

FINLAND: I Divisioona A

14:15UdsatMunk. Kisapojat - HBA-Marsky Helsinki -:-
17:00Oulu - Helsingin NMKY 95:66

FRANKRIG: LFB Kvinder

15:30Landerneau Bretagne K - Lyon K 62:95
15:30Landes K - Tarbes GB K 66:64
15:30UdsatLa Roche K - Bourges K -:-
17:00ESB Villeneuve K - Charnay Bourgogne Sud K 72:62
17:00Flammes Carolo K - Lattes Montpellier K 92:81

GRÆKENLAND: Basket League

16:00Iraklis - Promitheas 82:95
4. periodePeristeri - AEK Athens 101:81

GRÆKENLAND: A1 Kvinder

13:30UdsatPanathinaikos K - Eleftheria K -:-
15:45UdsatDafni K - Lefkadas K -:-

HOLLAND: DBL Cup

14:00Zwolle - Groningen 73:85
16:00Leeuwarden - Feyenoord 89:65
3. periodeHague - Leiden 36:54

HVIDERUSLAND: Premier League Kvinder

11:00Olimpia Grodno K - Tsmoki Minsk K 56:60
12:00Horizont Minsk 2 K - Horizont Minsk K 42:88
13:00BDU-Tsmoki K - Gomel K 55:75
14:00Victoria Grodno K - Brest K 77:62

INDONESIEN: IBL

07:00Satya Wacana - Hangtuah 68:75
09:00Indonesia Patriots - Bali United 55:62
11:00Bumi Borneo - Pelita Jaya 62:81
13:00Satria Muda - NSH Jakarta 90:46

IRAN: Super League - Anden etape

11:30Mahram Tehran - Khuzestan 84:59
14:00Mes Kerman - Avije Sanat Parsa 81:86

ISRAEL: Israel Cup

PauseHapoel Holon - H. Haifa 27:41

ITALIEN: Serie A2

18:00Assigeco Piacenza - Bakery Piacenza 89:71
18:00Chieti Basket - Fabriano 90:84
18:00Eurobasket Roma - Stella Azzurra 85:73
18:00Mantova - Pistoia 66:85
18:00Monferrato - Basket Torino 76:72
18:00Orzinuovi - Udine 65:83
18:00Pallacanestro Nardo - San Severo 89:77
18:00UdsatRavenna - Forli -:-
18:00Trapani - Capo d'Orlando 83:78
18:00Treviglio - Cantu 82:75
18:00UdsatUrania Milano - Biella -:-
18:00Verona - Ferrara 78:73

ITALIEN: Serie A1 Kvinder

15:15Costa Masnaga K - Ragusa K 62:80
18:00UdsatCampobasso K - Virtus Bologna K -:-
18:00Libertas Moncalieri K - Lucca K 58:77
18:00UdsatSan Martino K - Venezia K -:-

ITALIEN: Serie A2 Kvinder - Nord

18:00UdsatBrixia K - Carugate K -:-
18:00UdsatVicenza K - Scrivia K -:-

ITALIEN: Serie A2 Kvinder - Syd

18:00Firenze K - Vigarano K 68:60
18:00Patti K - Battipaglia K 69:62
18:00Spezia K - Civitanova Marche K 66:49

JAPAN: W League Women

05:00Aranmare Akita K - Haneda Vickies K 61:71
05:00Hitachi Cougars K - Toyota Antelopes K 67:87
05:00Niigata K - Chanson V-Magic K 58:89
05:30UdsatYamanashi Queenbees K - Aisin Wings K -:-
06:00UdsatFujitsu K - Denso Iris K -:-
07:30UdsatMitsubishi Koalas K - Eneos Sunflowers K -:-

KINA: CBA

04:00Nanjing Tongxi - Shenzhen 102:122
04:00Shandong - Zhejiang Chouzhou 94:100
08:00Qingdao - Ningbo Rockets 119:78
08:30Shanxi Zhongyu - Beijing 90:115
12:35Xinjiang - Sichuan 97:102
13:00Jilin - Tianjin 99:101

KOSOVO: Superliga

17:00Sigal Prishtina - Peja 93:101
19:00Trepca - Prizreni 80:94

KROATIEN: Premijer liga

16:00Gorica - Zabok 79:77
18:00UdsatCibona - Skrljevo -:-

KROATIEN: Prva Liga

14:00UdsatDinamo Zagreb - Hermes -:-
17:00Medvescak - Dubrovnik 60:109

LITAUEN: King Mindaugas Cup - Play Offs

15:00Juventus - Siauliai 86:92
17:00Jonava - Zalgiris Kaunas 75:86

LUXEMBOURG: Total League

17:00Heffingen - Esch 82:63
17:00Racing Luxembourg - Amicale Steesel 75:85
17:15Ettelbruck - Musel Pikes 77:68
17:30Larochette - T71 Dudelange 85:66
17:30Walferdange - Contern 107:70
18:00UdsatBertrange - Hesperange -:-

LUXEMBOURG: Total League Kvinder

15:00Esch K - Amicale Steesel K 98:95e.ekstraper.
15:15Ettelbruck K - Dudelange K 62:106
16:00Bertrange K - Contern K 67:78
16:00Les Sangliers Wooltz K - Walferdange K 71:80
16:30Musel Pikes K - Grengewald Hueschtert K 79:57

MONTENEGRO: Prva A Liga

18:00UdsatMilenijum - Ibar Rozaje -:-

NORGE: BLNO

14:00Tromsø - Fyllingen 74:73
16:00Kongsberg Miners - Gimle 86:77e.ekstraper.
17:00UdsatAmmerud - Nidaros Jets -:-
17:00Froya - Bærum 87:75

NORGE: Kvinneligaen

15:00Bergen K - Midtbyen K 53:63
15:00Hoybraten K - Bærum K 72:89

POLEN: Energa Basket Liga

15:45UdsatBydgoszcz - Anwil Wloclawek -:-
17:35Ostrow Wielkopolski - Czarni Slupsk 82:83
20:00UdsatSpojnia Stargard - Legia -:-

POLEN: 1. Liga

17:00Pelplin - Slask Wroclaw II 73:87

POLEN: Energa Basket Liga Kvinder

17:00UdsatAZS Poznan K - GTK Gdynia K -:-
19:00Polkowice K - Sleza Wroclaw K 85:48

PORTUGAL: LPB

17:00Illiabum - Sporting CP 75:85

PORTUGAL: Proliga

17:00Sampaense - Galomar 64:83

PORTUGAL: LFB Kvinder

12:00UdsatVitoria K - CDEFF K -:-
12:45Guifoes K - Esgueira K 62:86
16:00Galitos K - Uniao Sportiva K 65:71
16:00Quinta Dos Lombos K - CAB Madeira K 75:77
19:00Olivais K - Gdessa Barreiro K 66:82

RUMÆNIEN: Divizia A - Første etape

19:00CSM Ploiesti - CSU Sibiu 89:81

RUSLAND: VTB United League

13:30UdsatParma Perm - Saratov -:-
16:00Unics Kazan - Nizhny Novgorod 85:71

RUSLAND: Premier League Kvinder

09:00UMMC Ekaterinburg K - Dynamo Moskva K 111:56
14:00MBA Moscow K - Novosibirsk K 78:77
15:00Dynamo Kursk K - Enisey Krasnoyarsk K 66:51
15:00Samara K - Spartak Moscow K 59:82
16:30Nika Siktivkar K - Nadezhda K 79:66

SERBIEN: 1. ZLS Kvinder

12:00Proleter Zrenjanin K - Crvena zvezda K 66:92
15:00Art Basket K - Duga K 74:60
19:00Partizan K - Vojvodina K 52:69

SLOVAKIET: Extraliga Kvinder - Vindernes slutrunde

16:00BK SKP 08 Banska Bystrica K - Young Angels Kosice K 63:69

SPANIEN: LEB Oro

12:00Estudiantes - Basquet Girona 88:80
12:15Prat Joventut - Gipuzkoa 70:81
12:30Melilla - Oviedo 79:78
18:00UdsatMallorca Palma - Lleida -:-
4. periodeIraurgi SB - Huesca 66:45

SPANIEN: LEB Plata

13:00Gran Canaria B - Alginet -:-
18:00Benicarlo - Valencia B -:-
18:00Zamora - Carbajosa -:-
19:00Clavijo - Tizona Burgos -:-

SPANIEN: Liga Femenina

12:15Zaragoza K - Cadi La Seu K 71:42
16:00Valencia K - Uni Girona K 55:61

STORBRITANNIEN: BBL

18:00Manchester Giants - Plymouth City Patriots 77:84
18:30Cheshire Phoenix - Glasgow Rocks 107:87

STORBRITANNIEN: WBBL Kvinder

15:45Oaklands Wolves K - Caledonia Pride K 51:67
18:00Leicester Riders K - Cardiff Met Archers K 92:85

SVERIGE: Superettan

14:30UdsatHelsingborg - AIK Basket -:-

SVERIGE: Basketligan Kvinder

15:00Alvik K - Visby K 69:84
16:00Marbo K - Sodertalje K 85:88

SVERIGE: Basketettan Kvinder

12:00IK Eos Utveckling K - Wetterbygden Sparks 2 K 86:77
13:00Lulea Stars K - Umeå IK K 98:64
13:00Norrkoping 2 K - Hammarby K -:-

SYDKOREA: WKBL Kvinder

10:00S-Birds K - KB Stars K 60:76

TAIWAN: SBL - Første etape

08:00Jeoutai - Bank of Taiwan 67:74
10:00Taiwan Beer - Yulon Luxgen Dinos 81:75

TJEKKIET: 1. Liga

16:00SA Brno - Prostejov 98:79
17:00Snakes Ostrava - Svitavy 77:95
18:00Pelhrimov - Slavia Prague 62:118

TJEKKIET: ZBL Kvinder

16:00UdsatZabiny Brno K - Strakonice U19 K -:-

TYRKIET: TBL

12:00Kocaeli - Sigortam.net ITU 59:67

TYRKIET: TB2L - Første etape

13:00Harem Spor - Gaziantep GG 88:80

TYRKIET: KBSL Kvinder

13:00Antalya 07 K - Bursa K 69:77
15:30Izmit Belediyespor K - Ormanspor K 65:86

TYSKLAND: BBL

15:00Bayern - Bonn 100:81
15:00Ulm - Bayreuth 92:81
18:00UdsatBamberg - Crailsheim Merlins -:-
20:30UdsatAlba Berlin - Giessen -:-

TYSKLAND: Pro A

16:30Jena - Itzehoe 101:74
16:30Rostock - Bremerhaven 98:112
17:00UdsatArtland - Tubingen -:-
17:00Kirchheim - PS Karlsruhe 76:74
17:00Panthers Schwenningen - Paderborn 111:104e.ekstraper.
17:00Phoenix Hagen - Ehingen 111:79
17:00Vechta - Trier 67:81

TYSKLAND: Pro B

16:00Lowen - Frankfurt 2 84:76
16:00Munster - RSV Eintracht 83:56
17:00ETV Hamburg - G. Dusseldorf 70:81
17:00UdsatWedel - RheinStars Köln -:-

TYSKLAND: DBBL Kvinder

15:00Saarlouis K - Marburg K 65:71
16:00Gottingen K - Eigner Angels Nordlingen K 87:85e.ekstraper.
16:00Keltern K - Freiburg K 70:83
16:00UdsatOsnabruck K - TK Hannover K -:-

UKRAINE: FBU Superleague

12:00Kharkivski Sokoly - Budivelnik 73:81
13:00BK Zaporozhye - Mykolaiv 73:72
13:00Dnipro - Cherkaski Mavpy 87:66
15:00UdsatPrometey - Kryvbas -:-

UKRAINE: Superleague Kvinder

10:30Odessa K - Dynamo Kyiv K 66:86
11:30Frankivsk Halichina K - Rivne K 66:62
13:00Kyiv Basket K - Budivelnik K 68:85
17:00Prometey K - Berdyansk K 92:50

UNGARN: NB I. A Kvinder

15:15TFSE-MTK K - Miskolc K 64:86
17:00Szekszard K - UNI Gyor K 75:67
18:30Szigetszentmiklos K - PEAC-Pecs K 58:64

USA: NBA G League

01:00Fort Wayne Mad Ants - Westchester 132:104
01:00Greensboro Swarm - Capital City Go-Go 109:116
02:00Sioux Falls Skyforce - Memphis Hustle 105:113
02:30Texas Legends - Santa Cruz Warriors 136:132e.ekstraper.
04:00Agua Caliente Clippers - Rio Grande Valley Vipers 117:115e.ekstraper.
2. periodeRaptors 905 - Lakeland Magic 53:41
21:00Birmingham Squadron - Salt Lake City Stars -:-
21:00Delaware Blue Coats - Grand Rapids Gold -:-
21:00Motor City Cruise - College Park Skyhawks -:-
22:00Sioux Falls Skyforce - Memphis Hustle -:-
00:00Windy City Bulls - Wisconsin Herd -:-

USA: NCAA

23:00Air Force - Nevada 68:75
23:00AflystAR Little Rock - Arkansas State -:-
23:00Baylor - Oklahoma State 54:61
23:00Belmont - Murray State 60:82
23:00Bowling Green - Toledo 78:91
23:00Lipscomb - Bellarmine 71:77
23:00Mcneese State - Houston Baptist 78:75
23:00Miss. Valley St. - Bethune Cookman 60:62
23:00New Orleans - Nicholls State 78:66
23:00North Florida - Jacksonville 51:54
23:00Sacramento State - Portland State 62:67
23:00SE Louisiana - Northwestern St. 79:74
23:00South Alabama - Georgia Southern 73:67
23:00South Dakota Coyotes - Nebraska O. 105:70
23:00Texas State - La Lafayette 72:68
23:00AflystTroy - Georgia State -:-
23:00Valparaiso - Missouri State 57:74
23:30Alabama State - Alabama A&M 59:55
23:30Charleston Southern - Winthrop 65:70
23:30UdsatHampton - Presbyterian -:-
23:30New Mexico - Boise State 63:71
00:00Georgia - Vanderbilt 66:73
00:00Middle Tenn. St. - Florida Intl 50:39
00:00Mississippi St. - Alabama 78:76
00:00UdsatMontana State - Southern Utah -:-
00:00New Mexico State - Abilene Christian 77:63
00:00San Jose State - Colorado State 42:78
00:00Virginia Tech - Notre Dame 79:73
00:00Washington - Stanford 67:64
00:30Arkansas-Pine Bluff - Florida A&M 66:71e.ekstraper.
00:30Clemson - Boston College 68:70
00:30Grambling St. - Southern 83:77
00:30Jackson State - Prairie View A&M 75:64
01:00Eastern Kentucky - Jacksonville St. 65:76
01:00Florida Gulf Coast - Liberty 75:78
01:00High Point - N. Carolina A&T 78:71
01:00Indiana State - Loyola (Ill). 56:64
01:00Long Beach State - CS Northridge 71:55
01:00Marshall - Rice 77:87
01:00Old Dominion - UTEP 70:78e.ekstraper.
01:00Robert Morris - Northern Kentucky 74:64
01:00South Florida - UCF Knights 75:51
01:00Wisc. Green Bay - Illinois (Chi.) 63:80
01:00Youngstown State - Wright State 90:87
01:30UdsatSt. Marys (CA) - Pacific -:-
02:00Arizona - Utah Utes 82:64
02:00Idaho State - Idaho 81:74
02:00North Carolina - Georgia Tech 88:65
02:00Pepperdine - Portland 63:82
02:00Southern Illinois - Northern Iowa 68:69
02:00Tulsa - Houston 64:66
02:00UMKC - Oral Roberts 72:84
02:30Ole Miss - Auburn 71:80
03:00CS Fullerton - UC Santa Barbara 79:73
03:00Grand Canyon - Tarleton 80:59
03:00UdsatNew Mexico - San Diego State -:-
03:00San Diego Toreros - Loyola Marymount 70:65
03:00Utah State - Wyoming 69:71
04:00Arizona State - Colorado 57:75
04:00California Baptist - Utah Valley 75:73
04:00Cal Poly - UC Davis 82:74
04:30UCLA - Oregon State 81:65
05:00San Francisco - Brigham Young 69:71
05:00USC - Oregon 69:79
05:59Hawaii - UC San Diego 79:56
18:00Ohio State - Penn State 61:56
18:00Villanova - Butler 82:42
19:00Boston University - Navy -:-
19:00Iona - Niagara -:-
19:00Maine - Binghamton -:-
19:00Wichita State - Cincinnati -:-
20:00American - Bucknell -:-
20:00Lafayette - Army -:-
20:00Manhattan - Canisius -:-
20:00Marist - Monmouth (N.J.) -:-
20:00Minnesota - Iowa -:-
20:00Quinnipiac - Fairfield -:-
20:00Rider - St. Peters -:-
21:00Southern Miss - Louisiana Tech -:-
22:30St. Johns - Georgetown -:-
00:00UdsatColgate - Holy Cross -:-
00:00Lehigh - Loyola MD -:-

ØSTRIG: Superliga

17:30Swans Gmunden - St. Polten 102:82

ØSTRIG: Zweite Liga

17:00Furstenfeld - Kufstein 84:73
17:00UdsatSteiermark - Jennersdorf -:-

ØSTRIG: Superliga Kvinder

16:30Duches Klosterneuburg K - UBSC-DBBC Graz K 73:38

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live basketball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.