REFRESH

Fodbold » I dag » Slutresultater

AFRIKA: CAF Champions League - Kvalifikation

15:00AflystHearts Of Oak (Gha) - Kamsar (Gui) -:-

AFRIKA: CAF Confederation Cup - Kvalifikation

15:00AflystBayelsa (Nga) - Ashanti GB (Gui) -:-

ARGENTINA: Primera Nacional

02:00CA Mitre - Deportivo Maipu 3:1

AUSTRALIEN: Brisbane Premier League

09:00The Gap - Acacia Ridge 0:1
10:00Western Spirit - Bayside 0:2
11:00Univ. of Queensland - St. George Willawong 1:2

BOLIVIA: Division Profesional

01:30Tomayapo - Guabira 1:1

BRASILIEN: Serie B

00:00Coritiba - Vila Nova 1:0
01:30Confianca - Sampaio Correa 2:0
02:30Ponte Preta - Guarani 0:0

BRASILIEN: Campeonato Amapaense - Play Offs

01:00Independente AP - Santos AP 3:4

BURUNDI: Primus League

15:00UdsatAigle Noir - Flambeau du Centre -:-
15:00UdsatDynamik - Musongati -:-
15:00UdsatKayanza - Vital O -:-
15:00UdsatLe Messager Ngozi - TOP Junior -:-

CANADA: U Sports

00:15Mount Allison - Acadia 1:2
02:15Concordia - Laval 0:0
02:15Sherbrooke - Montreal 1:3
04:15UNBC - Trinity Western 1:1
05:00UFV - Victoria 0:1

COLOMBIA: Primera A - Clausura

03:00Ind. Medellin - Once Caldas 3:1

COSTA RICA: Primera División - Apertura

04:00Alajuelense - San Carlos 2:2

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

23:00Marineros - Municipal Garabito 3:3
03:00Cofutpa - Carmelita 0:1

ECUADOR: Liga Pro - Anden etape

02:00Barcelona SC - Dep. Cuenca 3:2

ENGLAND: National Liga

16:00UdsatYeovil - Altrincham -:-

EUROPA: Euro U19 Kvinder - Kvalifikation - Runde 1 - Liga A

11:00Tyskland U19 K - Rusland U19 K 0:0

FIJI: Premier League

03:30UdsatLabasa - Suva -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe D

16:00UdsatNantes II - Andrezieux -:-

INDONESIEN: Liga 1

10:15Bhayangkara Solo - Madura United 1:0
10:15PSIS Semarang - Persiraja Aceh 3:1

ITALIEN: Primavera 1

11:00AC Milan U19 - AS Roma U19 2:2
11:00Verona U19 - Lecce U19 0:2

JAPAN: J1 League

11:00Kashiwa - Hiroshima 0:3
11:00Kobe - Sapporo 1:0

JAPAN: J2 League

11:00Kofu - Omiya Ardija 1:0

JAPAN: J3 League

06:00YSCC - Imabari 0:0
12:00UdsatVanraure - Toyama -:-

JAPAN: WE League Kvinder

10:00Parceiro Nagano K - Beleza K 0:0
11:00Hiroshima K - Mynavi Sendai K 0:2

JAPAN: Nadeshiko League Kvinder

06:00FC Takatsuki Speranza K - Yokohama FC Seagulls K 2:1
06:00Yamato Sylphid K - NGU Nagoya K 1:1

KAZAKHSTAN: Premier League

11:00Zhetysu - FK Akzhayik 2:2

KINA: Jia League

10:30Xinjiang Tianshan - Nantong Zhiyun 0:3

LETLAND: 1. Liga

14:00UdsatDinamo Riga - Albatroz -:-

MALAWI: Super League

14:30UdsatChitipa United - Red Lions -:-
14:30UdsatCivo Utd - Blue Eagles -:-

MEXICO: Liga MX - Apertura

04:00Necaxa - Atlas 0:3

MEXICO: Liga Premier Serie A - Apertura

23:00Inter Playa Del Carmen - Yalmakan 3:0
03:00Alacranes - Cimarrones de Sonora 2 2:1
03:30Coras - Catedraticos Elite 3:2str.

MONGOLIET: Premier League

07:00FC Ulaanbaatar - Khangarid 1:1
10:00Ulaanbaatar City - Khoromkhon 7:4

NORGE: Division 3 - Gruppe 6

15:00UdsatTromsø 2 - Finnsnes -:-

PANAMA: LPF - Clausura

02:00Herrera - Costa del Este 1:1

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

02:15River Plate - Libertad 0:1

PERU: Liga 1 - Clausura

01:00Melgar - Ayacucho 1:1

RUMÆNIEN: Liga 2

10:00Astra - Unirea Dej 0:2
10:00FC Brasov - Calarasi 3:1
10:00FC Buzau - Metaloglobus Bucharest 4:1
10:00FC Hermannstadt - Braila 6:0
10:00Unirea Constanta - Poli Iasi 0:6

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 8

16:00UdsatPoli Timisoara - CSC Dumbravita -:-

RUSLAND: FNL 2 - Gruppe 2

08:00Chita - Krasava 1:2

RUSLAND: FNL 2 - Gruppe 3

09:00SKA Khabarovsk 2 - FK Strogino Moscow 4:1

SLOVAKIET: 2. liga

18:00UdsatSkalica - Petrzalka -:-

SYDAFRIKA: Diski Challenge

10:00Golden Arrows U23 - Kaizer U23 3:1

SYDKOREA: K League 1

07:20Jeonbuk - Suwon 1:0
09:30Gwangju - Jeju 1:1

SYDKOREA: K League 2

06:30Jeonnam - Bucheon 1:2
09:00Gyeongnam - Gimcheon Sangmu 2:3

TJEKKIET: Division 2

10:15Chrudim - Lisen 0:2
10:15Trinec - Jihlava 1:1
10:15Vyskov - Sparta Prag B 2:3

TJEKKIET: CFL - Gruppe A

10:15Pisek - Motorlet Prague 2:0
10:15SK Rakovnik - Karlovy Vary 4:2
10:15Vltavin - Benesov 0:2
10:15Vysehrad - Kraluv Dvur 0:2

TJEKKIET: CFL - Gruppe B

10:15Zbuzany - Mlada Boleslav B 1:1
10:30Prepere - Hradec Kralove B 0:4
11:00Teplice B - Jablonec B 2:2

TJEKKIET: MSFL

10:15FK Frydek-Mistek - Kromeriz 2:4
10:15Otrokovice - Blansko 2:4
10:15Sigma Olomouc B - Velke Mezirici 2:0

TJEKKIET: Division A

10:15Marianske Lazne - Sedlcany 2:2
10:30Ceske Budejovice B - Jindrichuv Hradec 7:0

TJEKKIET: Division B

10:15Aritma Prague - Meteor Prague 5:1
10:15Brandys n. Labem - Ostrov 4:2
10:15Ceska Lipa - Cesky Brod 0:0
10:15Kladno - Banik Most - Sous 4:3
10:15Neratovice - Louny 4:0
10:30Chomutov - Steti 3:1

TJEKKIET: Division C

10:15Libis - Velke Hamry 0:2
10:30Kosmonosy - Poricany 4:1

TJEKKIET: Division D

10:30Breclav - Slavoj Polna 5:0
10:30Havlickuv Brod - Bystrice n. Pern. 0:1

TJEKKIET: Moravskoslezsky KP

10:15Haj ve Slezsku - Krnov 3:4

TJEKKIET: Zlinsky KP

10:15Luhacovice - Nedasov 2:1

TJEKKIET: Jihomoravsky KP

10:15Kurim - Rousinov 2:2
10:30Boskovice - Mutenice 4:2

TJEKKIET: Liberecky KP

10:30Frydlant - Skalice u C.Lipy 1:3

TJEKKIET: Ustecky KP

10:30Horni Jiretin - Srbice 3:0

TJEKKIET: Jihocesky KP

10:00Olesnik - Prachatice 3:0
10:15Protivin - TJ Osek 1:3

TJEKKIET: Prazsky prebor

10:15Kolovraty - Kralovice 1:0
10:15Podoli Praha - Predni Kopanina 3:0
10:15Zizkov B - US Prague 7:3

TJEKKIET: Stredocesky KP

10:15Hrebec - Nespeky 2:5
10:30FK Komarov - Vlasim B 2:1

TJEKKIET: Karlovarsky KP

10:15Loko K. Vary - Nejdek 4:2

TJEKKIET: Olomoucky KP

10:30Mohelnice - Litovel 6:0

TJEKKIET: U19 League

10:30Plzen U19 - Slovacko U19 1:1
11:00Brno U19 - Sigma Olomouc U19 1:1
11:00Meteor Prague U19 - Opava U19 3:2
11:00Slavia Prag U19 - Ceske Budejovice U19 0:1
11:00Sparta Prag U19 - Mlada Boleslav U19 0:0

TYSKLAND: Regionalliga Nord

13:00UdsatHannover II - Bremen II -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nordøst

13:00UdsatChemnitzer - Cottbus -:-
13:00UdsatHertha II - Jena -:-

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

14:00UdsatSpVgg Bayreuth - Unterhaching -:-

TYSKLAND: Junior Bundesliga Nord

11:00Dresden U19 - Hamburger SV U19 1:3

TYSKLAND: Junior Bundesliga Syd

11:00Offenbach U19 - Frankfurt U19 0:3
11:00Ulm U19 - Saarbrucken U19 2:1

TYSKLAND: Junior Bundesliga Vest

11:00Leverkusen U19 - Duisburg U19 2:2

UKRAINE: Persha Liga

16:45UdsatObolon - Kramatorsk -:-

UKRAINE: Youth League

10:00Mariupol U19 - Shakhtar U19 1:4
10:00Zorya U19 - Ch. Odessa U19 2:3
11:00Vorskla U19 - Minaj U19 3:2

UKRAINE: Championship Kvinder

09:00Mariupol K - EMC Podolie K 1:0

URUGUAY: Primera Division - Clausura

01:00Penarol - Fenix 0:0

USA: MLS

01:00Inter Miami - New York Red Bulls 0:4

USA: USL League One

01:00New England II - Richmond Kickers 3:1

VENEZUELA: Primera Division - Første etape

01:00Zamora - Trujillanos 2:1

VERDEN: Venskabskampe Klubber

06:15New Town (Aus) - Kingborough Lions 2 (Aus) 4:2
06:15Taroona (Aus) - Glenorchy Knights 2 (Aus) 3:1
06:15University of Tasmania (Aus) - Hobart United (Aus) 1:2

ZAMBIA: Super League

15:00UdsatKabwe - Zesco Utd -:-
15:00UdsatRed Arrows - Kansanshi -:-
15:00UdsatZanaco - Nkana -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.