REFRESH

Fodbold » I dag » Alle

VERDEN: VM

16:00Australien - Danmark 1:0
16:00Tunesien - Frankrig 1:0
20:00Polen - Argentina 0:2
20:00Saudi Arabien - Mexico 1:2

ARMENIEN: Premier League

14:00Pyunik - Ararat 2:0
16:00Urartu - Ararat-Armenia 0:3

ASERBAJDSJAN: Første Division

10:00Zira 2 - Zaqatala 1:2
11:00Kapaz 2 - Imisli FK 3:0
11:00SumQayit 2 - Qarabag 2 0:2
11:00Turan 2 - Neftci Baku 2 4:1

BELGIEN: Second Amateur Division Gruppe VFV A

20:00Cercle Brugge 2 - Olsa Brakel -:-
20:00Torhout - Oostkamp 1:0

BELGIEN: Belgian Cup Kvinder

20:00GBA Kontich K - Club Brugge K 1:3

BENIN: Ligue 1

16:00ASVO - JS Pobe -:-
16:00Ayema - Avrankou Omnisport -:-
16:00Buffles du Borgou - Pantheres 1:0
16:00Cavaliers - Damissa -:-
16:00Coton FC - ASPAC 3:1
16:00Dadje - Hodio 1:0
16:00Dragons - Ouidah -:-
16:00Espoir - Dynamo Abomey 1:2
16:00JAK - AS Sobemap -:-
16:00Ofmas-Sad - AS Cotonou -:-
16:00Sitatunga - Aziza -:-
16:00Soleil - Bani Ganse -:-
16:00Takunnin - Dynamique Djougou -:-
16:00Tonnerre - FC Loto 0:1

BOLIVIA: Division Profesional - Nedrykningsgruppe

00:00U. Sucre - Libertad Gran Mamore -:-

BOTSWANA: Premier League

15:00Gaborone Utd - Police XI 3:0

BULGARIEN: Third League - Sydøst

13:30Gigant Saedinenie - Dimitrovgrad 3:1
13:30Lok. Plovdiv II - Rozova Dolina 1:0

BULGARIEN: Third League - Nordøst

18:00Chernomorets Balchik - Ustrem Donchevo 1:0

BURKINA FASO: Premier League

16:30Kadiogo - Salitas 1:1

BURUNDI: Primus League

14:00Vital O - Olympic S. 3:0

COLOMBIA: Primera A - Clausura - Quadrangular

00:30America De Cali - Aguilas -:-
00:30Pasto - Ind. Medellin -:-

COLOMBIA: Primera B - Oprykning Play Offs

02:00Quindio - Huila 1:0

CONGO: Ligue 1

14:00CARA Brazzaville - Inter Club 2:1
16:00AS BNG - Otoho d'Oyo 1:2

CONGO DR: Ligue 1

12:30US Panda - Lubumbashi Sport -:-
14:30St Eloi Lupopo - Groupe Bazano 2:0
15:30UdsatCeleste - Maniema -:-

COSTA RICA: Copa Costa Rica

02:00Sporting San Jose - Cartagines 1:1
02:15Saprissa - AD Santos 3:0
18:00Grecia - Alajuelense 2:1

EGYPTEN: Premier League

13:45Haras El Hodood - Pyramids 0:1
13:45National Bank Egypt - Enppi 2:3
18:00Al Ittihad - Ghazl El Mahallah 0:2

EGYPTEN: Division 2 - Gruppe C

13:30Al Magd - El Olympi 1:0
13:30Baladiyat El Mahalla - El Mansoura 0:0
13:30Dekernes - Kafr El Sheikh 1:0
13:30Gomhoriat Shebin - Abu Qir Semad 0:0
13:30Nabarouh - Pioneers 1:0
13:30Proxy - Tanta 0:0
13:30Salloum - Al Hammam 0:0

ELFENBENSKYSTEN: Ligue 1

19:00Stade d Abidjan - SO Armee -:-

ENGLAND: NPL Premier Division

67'Radcliffe - South Shields 0:1

ENGLAND: Southern League South Division

20:45UdsatPoole - Plymouth Parkway -:-

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

67'Folkestone - Bowers & Pitsea 2:1

ENGLAND: EFL Trophy - Play Offs

20:00Everton U21 - Mansfield 2:1

ESWATINI: Swazi MTN Premier League

14:00Manzini Sea Birds - Green Mamba -:-
14:00UdsatNsingizini Hotspurs - Tambuti -:-

ETIOPIEN: Premier League

14:00St. George - Welayta Dicha 3:0
17:00Hadiya Hossana - Bahir Dar Kenema 0:2

EUROPA: Premier League International Cup

20:00Arsenal U21 - Sparta Prag U21 0:1
20:00Brighton U21 - Monaco II 3:0

FRANKRIG: Coupe de France

20:00Jura Sud - Limonest 2:1str.

GRÆKENLAND: Gamma Ethniki - Gruppe 1

14:00Alexandroupoli - A. Asteras 2:2
14:00Apollon Paralimniou - Doxa Dramas 3:0
14:00Byron Kavala - Kampaniakos 0:1
14:00Chrisoupolis - Kavala 0:3
14:00F.C. Pandramaikos - Panthrakikos 4:0
14:00M. Alexandros Orfaniou - Poseidonas Michanionas -:-
14:00Orfeas Xanthi - Thermaikos FC 0:1

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura – Play Offs

18:00Guastatoya - Comunicaciones 0:0
16'Municipal - Malacateco 1:0

GUINEA: Ligue 1

17:00Wakriya - Renaissance 1:0

IRAK: Super League

12:00Al Diwaniya - Erbil 0:1
12:00Al Sinaah - Al Kahraba 0:2
14:30Al Najaf - Al Zawraa 1:0
14:30Zakho - Karbala 0:0
17:00Al Shorta - Al Talaba 2:2

ITALIEN: Serie C - Gruppe A

14:30Pordenone - Pro Patria 2:2
18:00FeralpiSalo - Juventus U23 2:1
18:00Lecco - Renate 1:0
18:00Mantova - AlbinoLeffe 0:1
18:00Pergolettese - Novara 1:0
18:00Piacenza - Triestina 2:0
18:00Virtus Verona - Pro Sesto 0:1
85'Sangiuliano City - Padova 1:0

ITALIEN: Serie C - Gruppe C

14:30Foggia - ACR Messina 1:0
14:30Picerno - Monterosi 1:0
17:30Catanzaro - Calcio Giugliano 3:0
18:00Latina - Monopoli 0:0
18:00Taranto - Crotone 2:2
55'Avellino - Juve Stabia 0:0
56'Potenza - Audace Cerignola 0:0
57'Turris - Fidelis Andria 0:0
60'Virtus Francavilla - Pescara 2:0
56'Viterbese - Gelbison 0:0

ITALIEN: Serie D - Gruppe H

15:30Bitonto - Francavilla 1:0

ITALIEN: Serie D - Gruppe I

14:30Canicatti - Mariglianese 2:1

ITALIEN: Coppa Italia Serie D

14:00Sarrabus Ogliastra - Tivoli Calcio 1:0

JAMAICA: Premier League

57'Mount Pleasant - Tivoli 3:1

KINA: Super League

08:00Shandong Taishan - Cangzhou 2:3
12:00Hebei - Dalian Pro 1:4
12:00Tianjin Jinmen Tiger - Guangzhou City 1:0
12:30Shanghai Port - Henan Songshan Longmen 1:3
12:30Shenzhen - Wuhan FC 1:2
12:30Wuhan Three Towns - Changchun Yatai 2:3
12:30Zhejiang Professional - Beijing Guoan 2:0

KINA: Jia League

07:00Beijing Sport University - Kunshan 0:2
07:00Jiangxi Beidamen - Suzhou Dongwu 1:3

KOSOVO: Superliga

13:00Trepca 89 - FC Ballkani 1:1

LESOTHO: Premier League

14:00Lifofane - Lioli 1:2

LITAUEN: A Lyga - Nedrykningsgruppe

12:00Dziugas Telsiai - Neptunas 1:0

MALI: Premiere Division

17:00USFAS Bamako - Djoliba 1:1

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

16'Sport Sebaco - Jalapa 0:0
00:00Juventus Managua - Ocotal -:-

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

17:00UNAN-Managua U20 - Managua FC U20 1:1
19:00Sport Sebaco U20 - Jalapa U20 0:0
57'Juventus Managua U20 - Ocotal U20 1:1

NIGER: Ligue 1

15:30Urana - Police 2:1
16:00Akokana - Olympic Niamey -:-

OMAN: Professional League

13:40Al-Bashaeer - Sur Club 1:2
14:05Al Nasr - Oman Club 0:0

PERU: Copa Peru - Sidste gruppe

18:30Atl. Bruces - Comerciantes 1:4
56'Defensor La Bocana - Deportivo Garcilaso 0:1

PERU: Liga Kvinder - Nedrykning - Slutspil

17:00Cajamarca K - Sporting Victoria K -:-

PORTUGAL: League Cup

31'Sporting - Farense 2:0

PORTUGAL: Liga Revelacao U23

16:00Leixoes U23 - Vizela U23 2:1

RUMÆNIEN: Liga 1

18:00FC Hermannstadt - CFR Cluj 2:3

RUMÆNIEN: Liga 1 Kvinder

13:00Piros Security K - Ol. Cluj K 0:13

SAN MARINO: Coppa Titano

72'Libertas - La Fiorita 0:1
75'Murata - Folgore 1:1
74'Tre Fiori - Virtus 1:0
20:45Tre Penne - Juvenes/Dogana -:-

SEYCHELLERNE: First Division League

15:00LMS - St Michel Utd 1:7

SKOTLAND: Lowland League

20:45Celtic B - Bo'ness United -:-

SLOVENIEN: Prva Liga

14:00Radomlje - Domzale 0:2
18:00Koper - Mura 0:0

SLOVENIEN: 2. SNL

13:30Krsko - Grosuplje 0:1

SPANIEN: LaLiga2

59'Tenerife - R. Oviedo 0:1

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 5

20:00CD Estepona - Atl. Paso 3:1

SUDAN: Premier League

14:15Al Shorta - Al-Hilal Omdurman 1:2
14:15Rabita Kosti - Wad Nobawi 0:0

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

14:00Coastal Union - Dodoma Jiji 0:1

THAILAND: Thai FA Cup

09:00Surin Sugar - Nakhon Ratchasima FC 0:4
09:00Watbot City - Uthai Thani 0:1
11:00Chainat - Bangkok Utd 1:4
11:00Police Tero - Kabin United 1:0
11:00Sisaket United - Chiangrai City 10:0
11:30Suphanburi - Raj Pracha 3:2
12:00Buriram - Nakhon Pathom 2:0
12:00Nong Bua Pitchaya - Prime Bangkok 2:3str.
12:00Phitsanulok - Amnat Charoen City 7:2
12:00Phrae - Khonkaen FC 3:2
12:30Port MTI FC - Ayutthaya Utd 3:0
12:30Ratchaburi - Chiangrai 1:2e.forl.
13:00Chiangmai Utd - Prachinburi City 4:1
13:00Muangthong - KohKwang 3:0
13:00Pathum United - Lampang 7:1

TJEKKIET: Tipsport liga

10:30Liberec - Bohemians 3:4
13:00Taborsko - Zizkov 1:1
13:00Z. Moravce-Vrable - Skalica 1:0

TURKMENISTAN: Yokary Liga

15:00Ahal - Altyn Asyr -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nord

14:00St. Pauli II - Bremen II 2:1
19:00Lohne - Hamburger SV II 2:3

TYSKLAND: Regionalliga Nordøst

19:00Berliner AK 07 - Lokomotive Leipzig 1:2

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

19:00UdsatKornburg - 1. SC Feucht -:-

UKRAINE: Premier League

13:00Dynamo Kyiv - Metalist Kharkiv 3:0

UKRAINE: Youth League

12:00Shakhtar U19 - Inhulets U19 6:0

UKRAINE: Championship Kvinder

12:00Dynamo Kyiv K - EMC Podolie K 0:0

UNGARN: NB III - Vest

13:00Győr II - III. Keruleti TVE 2:1

UNGARN: NB I Kvinder

13:00MTK Hungaria K - Szekszardi K 4:0

VERDEN: Internationale Venskabskampe

13:00Vietnam - Dortmund 2:1

VERDEN: Venskabskampe Klubber

12:00Hobro IK (Den) - Skive (Den) 1:1
13:00Antalyaspor (Tur) - M. Tel Aviv (Isr) 1:2
13:00Dun. Streda (Svk) - Slovan Bratislava (Svk) 2:4
13:30Basaksehir (Tur) - Hull (Eng) 1:1
18:00Fenerbahce (Tur) - Vallecano (Esp) 3:1
18:00Trinec (Cze) - Frydlant n. O. (Cze) 2:0
20:00Cardiff (Wal) - Aston Villa (Eng) 3:1
20:00Valladolid (Esp) - Getafe (Esp) 1:0
86'Xerez CD (Esp) - Cadiz (Esp) 0:0

VERDEN: Venskabskampe Kvinder

18:30Holland U17 K - Frankrig U17 K 4:5str.

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.