REFRESH

Tennis » I dag » Alle

ATP - SINGLER: Antwerp (Belgien), hardcourt (indendørs)

16:30Sinner J. (Ita) - Schwartzman D. (Arg) -:-

ATP - SINGLER: Moskva (Rusland), hardcourt (indendørs)

15:00Cilic M. (Cro) - Karatsev A. (Rus) -:-

ATP - SINGLER: St. Petersborg (Rusland) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

10:00Coria F. (Arg) - Albot R. (Mda) -:-
10:00Kecmanovic M. (Srb) - Karlovskiy E. (Rus) -:-
11:30Dzumhur D. (Bih) - Gerasimov E. (Blr) -:-
11:30Safiullin R. (Rus) - Nishioka Y. (Jpn) -:-
13:00Donskoy E. (Rus) - Ymer M. (Swe) -:-
13:00Van De Zandschulp B. (Ned) - Polmans M. (Aus) -:-
14:30Bonzi B. (Fra) - Popko D. (Kaz) -:-
14:30Simon G. (Fra) - Ruusuvuori E. (Fin) -:-

ATP - SINGLER: Wien (Østrig) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

13:00Koepfer D. (Ger) - Mager G. (Ita) -:-
13:00Tiafoe F. (Usa) - Miedler L. (Aut) -:-
14:30Anderson K. (Rsa) - Carballes Baena R. (Esp) -:-
14:30Gombos N. (Svk) - Popyrin Al. (Aus) -:-

WTA - SINGLER: Cluj-Napoca 2 (Rumænien) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

09:00AflystFriedsam A-L. (Ger) - Popa Teiusanu V. I. G. (Rou) -:-
09:00AflystPrisacariu A. (Rou) - Mendez S. (Aus) -:-
10:00Pattinama Kerkhove L. (Ned) - Mendez S. (Aus) -:-
10:00Popa Teiusanu V. I. G. (Rou) - Ignatik A. (Rou) -:-
11:30Gasanova A. (Rus) - Szabo B. (Rou) -:-
11:30Krunic A. (Srb) - Miyazaki L. (Jpn) -:-
13:00Bondar A. (Hun) - Fett J. (Cro) -:-
13:00Tsurenko L. (Ukr) - Rosca A. (Rou) -:-

WTA - SINGLER: Courmayeur (Italien) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

11:30Moore T. (Gbr) - Wagner S. (Ger) -:-
11:30Raina A. (Ind) - Di Giuseppe M. (Ita) -:-
13:00Bucsa C. (Esp) - Rossi F. (Ita) -:-
13:00Gatto-Monticone G. (Ita) - Kalashnikova O. (Geo) -:-
14:30Zheng Q. (Chn) - Radwanska U. (Pol) -:-
16:00Bolsova Zadoinov A. (Esp) - Di Sarra F. (Ita) -:-

WTA - SINGLER: Moskva (Rusland), hardcourt (indendørs)

11:00Alexandrova E. (Rus) - Kontaveit A. (Est) -:-

WTA - SINGLER: Tenerife (Spanien), hardcourt

17:00Osorio Serrano M. C. (Col) - Li A. (Usa) -:-

ATP - DOUBLER: Antwerp (Belgien), hardcourt (indendørs)

14:00Koolhof W./Rojer J-J. - Mahut N./Martin F. -:-

ATP - DOUBLER: Moskva (Rusland), hardcourt (indendørs)

13:00Brkic T./Cacic N. - Heliovaara H./Middelkoop M. -:-

ATP - DOUBLER: Wien (Østrig) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

16:00Erler A./Miedler L. - Gille S./Koepfer D. -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Bogota (Colombia), grus

18:00Melzer G. (Aut) - Mena F. (Arg) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Brest (Frankrig) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

10:30Martineau M. (Fra) - De Schepper K. (Fra) -:-
10:30Vatutin A. (Rus) - Nejedly P. (Cze) -:-
12:00Legout T. (Fra) - Doumbia S. (Fra) -:-
12:00Royer V. (Fra) - Shevchenko A. (Rus) -:-
13:30Ajdukovic D. (Cro) - Dussin L. (Fra) -:-
13:30Johnson L. (Gbr) - Piros Z. (Hun) -:-
15:00Dougaz A. (Tun) - Reboul F. (Fra) -:-
15:00Nedovyesov A. (Kaz) - Madaras N. (Swe) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Buenos Aires (Argentina), grus

23:50Baez S. (Arg) - Cerundolo J. M. (Arg) 2:0
18:00Monteiro T. (Bra) - Baez S. (Arg) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Ismaning (Tyskland) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

11:00Florig P. (Ger) - Moriya H. (Jpn) -:-
11:00Jianu F. C. (Rou) - Furness E. (Fra) -:-
12:30Bachinger M. (Ger) - Weindl M. (Ger) -:-
12:30Ramanathan R. (Ind) - Forejtek J. (Cze) -:-
14:00Basic M. (Bih) - Zverev M. (Ger) -:-
14:00Lenz J. (Ger) - Blancaneaux G. (Fra) -:-
15:30Haerteis J. (Ger) - Lamasine T. (Fra) -:-
15:30Kuhn N. (Esp) - Virtanen O. (Fin) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Las Vegas (USA) - Kvalifikationer, hardcourt

19:00Chappell N. (Usa) - Smith R. (Usa) -:-
19:00Garner Z. (Usa) - Mochizuki S. (Jpn) -:-
19:00Young D. (Usa) - King D. (Bar) -:-
20:30Aragone J. (Usa) - Redlicki Mi. (Usa) -:-
20:30Jaziri M. (Tun) - Kelly D. (Aus) -:-
20:30Song E. (Usa) - McHugh A. (Gbr) -:-
22:00King E. (Usa) - Mukund S. K. (Ind) -:-
22:00Wu Tung-Lin (Tpe) - Perez A. (Usa) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Lima 2 (Peru) - Kvalifikationer, grus

18:00Castelnuovo L. (Sui) - Lazarov A. (Bul) -:-
18:00Catarina L. (Mon) - Ballotta G. (Per) -:-
19:30Galarneau A. (Can) - Buse I. (Per) -:-
19:30Romboli F. (Bra) - Thirouin J. (Fra) -:-
21:00Bueno G. (Per) - Villanueva G. (Arg) -:-
21:00Casanova H. (Arg) - Stevens B. (Ned) -:-
21:00Rodriguez C. (Col) - Martinez L. D. (Ven) -:-
22:30Pospisil J. (Cze) - Hidalgo D. (Ecu) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Losinj (Kroatien), grus

11:00Cecchinato M. (Ita) - Taberner C. (Esp) -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Bogota (Colombia), grus

16:30AfbrudtJarry N./Quiroz R. - Barrientos N./Gomez A. 0:0

ITF MÆND - SINGLER: M15 Antalya 28 (Tyrkiet), grus

09:00Ionel N. D. (Rou) - Michalski D. (Pol) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Cancun 5 (Mexico), hardcourt

17:00Descotte M. F. (Arg) - Lilov V. (Usa) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Doha 3 (Qatar), hardcourt

15:30Cash J. (Gbr) - Li H. (Chn) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Girona (Spanien), grus

11:00Toledo B. P. (Esp) - Weis A. (Ita) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Monastir 40 (Tunesien), hardcourt

10:30Bouzige M. (Aus) - Vacherot V. (Mon) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Sharm El Sheikh 13 (Egypten), hardcourt

10:00Habib H. (Leb) - Krainer L. (Aut) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Vero Beach, FL (USA), grus

19:00Rodriguez R. (Ven) - Shang J. (Chn) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Hamburg (Tyskland), hardcourt (indendørs)

12:00Squire H. (Ger) - Paul J. (Sui) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Nur-Sultan 2 (Kazakhstan), hardcourt (indendørs)

10:00Kuznetsov An. (Rus) - Peliwo F. (Can) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Quinta Do Lago (Portugal), hardcourt

12:00Nakagawa N. (Jpn) - Cazaux A. (Fra) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Rio do Sul (Brasilien), grus

15:00Boscardin Dias P. (Bra) - Heide G. (Bra) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Toulouse (Frankrig), hardcourt (indendørs)

15:00van Assche L. (Fra) - De Loore J. (Bel) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Antalya 28 (Tyrkiet), grus

09:00Toth A. K. (Hun) - Kartal S. (Gbr) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Monastir 42 (Tunesien), hardcourt

10:30Luikham J. (Ind) - Kumkhum L. (Tha) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Sharm El Sheikh 13 (Egypten), hardcourt

10:00Bai Z. (Chn) - Li Z. (Chn) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Hamburg 2 (Tyskland), hardcourt (indendørs)

12:00Ruzic A. (Cro) - Babos T. (Hun) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Karaganda (Kazakhstan), hardcourt (indendørs)

11:00Kazionova E. (Rus) - Hatouka Y. (Blr) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Netanya (Israel), hardcourt

09:30Mutavdzic M. (Gbr) - Paquet C. (Fra) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Rio do Sul (Brasilien), grus

17:00Udvardy P. (Hun) - Seguel D. (Chi) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W80 Macon, GA (USA)

19:00Brengle M. (Usa) - Diyas Z. (Kaz) -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Cancun 5 (Mexico), hardcourt

01:30Bertran P./Panta J. - Mbithi M./Peck J. 0:2

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Vero Beach, FL (USA), grus

23:40Ingildsen J./Vale D. - Draxl L./Shelton B. 2:0

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Rio do Sul (Brasilien), grus

23:30Boscardin Dias P./Heide G. - Dutra Da Silva D./Marcondes I. 0:2

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Hamburg 2 (Tyskland), hardcourt (indendørs)

15:00Bartone K./In-Albon Y. - Gadecki O./Nahimana S. 2:0

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Karaganda (Kazakhstan), hardcourt (indendørs)

11:00Kubka M./Kulambayeva Z. - Curovic T./Malygina E. -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.