REFRESH

Tennis » I dag » Alle

ATP - SINGLER: Australian Open (Australien), hardcourt

06:30Sinner J. (Ita) - Tsitsipas S. (Gre) -:-
09:30Auger-Aliassime F. (Can) - Medvedev D. (Rus) -:-

WTA - SINGLER: Australian Open (Australien), hardcourt

01:10Collins D. R. (Usa) - Cornet A. (Fra) 2:0
3. sætSwiatek I. (Pol) - Kanepi K. (Est) 1:1 (4:6,7:6,5:2)

ATP - DOUBLER: Australian Open (Australien), hardcourt

02:50Bolelli S./Fognini F. - Ram R./Salisbury J. 0:2
03:15Koolhof W./Skupski N. - Ebden M./Purcell M. 1:2

WTA - DOUBLER: Australian Open (Australien), hardcourt

01:15Kudermetova V./Mertens E. - Flipkens K./Sorribes Tormo S. 2:0
1. sætKrejcikova B./Siniakova K. - Dolehide C./Sanders S. 0:0 (3:1)

MIXED DOUBLER: Australian Open (Australien), hardcourt

06:10Mladenovic K./Dodig I. - Zhang S./Peers J. -:-
11:30Hradecka L./Escobar G. - Fourlis J./Kubler J. -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Columbus (USA), hardcourt (indendørs)

00:25Istomin D. (Uzb) - Fanselow S. (Ger) 2:1
16:00Kozlov S. (Usa) - Stricker D. (Sui) -:-
16:00Kuhn N. (Ger) - Gomez E. (Ecu) -:-
17:30Sock J. (Usa) - Soeda G. (Jpn) -:-
19:00Nishioka Y. (Jpn) - Wolf J. (Usa) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Quimper (Frankrig), hardcourt (indendørs)

12:00Van Rijthoven T. (Ned) - Hoang A. (Fra) -:-
12:30Laaksonen H. (Sui) - Dzumhur D. (Bih) -:-
13:30Lestienne C. (Fra) - Sousa J. (Por) -:-
14:00van Assche L. (Fra) - Kuznetsov An. (Rus) -:-
15:30Novak D. (Aut) - Furness E. (Fra) -:-
18:00Tsonga J-W. (Fra) - Muller A. (Fra) -:-
19:30Pouille L. (Fra) - Barrere G. (Fra) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Santa Cruz (Bolivia), grus

23:40Arias B. (Bol) - Rodriguez C. (Col) 0:2
00:10Verdasco F. (Esp) - Pucinelli de Almeida M. (Bra) 2:0
01:45Dellien H. (Bol) - Rodriguez Taverna S. (Arg) 2:0
17:00Moreno De Alboran N. (Usa) - Mena F. (Arg) -:-
18:00Dellien Velasco M. A. (Bol) - Comesana F. (Arg) -:-
18:00Ugo Carabelli C. (Arg) - Rodriguez C. (Col) -:-
18:30Cerundolo F. (Arg) - Tirante T. A. (Arg) -:-
19:30Lama G. (Chi) - Cachin P. (Arg) -:-
22:00Verdasco F. (Esp) - Ficovich J. P. (Arg) -:-
22:30Alvarez N. (Per) - Kolar Z. (Cze) -:-
00:00Dellien H. (Bol) - Dutra Da Silva D. (Bra) -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Columbus (USA), hardcourt (indendørs)

00:35Rybakov A./Stalder R. - King E./Lawson A. 0:2
01:45Galloway R./Withrow J. - Aragone J./Harrison C. 2:0
17:30Margaroli L./Uchiyama Y. - Quiroz R./Schnur B. -:-
19:00Miller C./Swenson B. - Escobedo E./Rodionov J. -:-
20:30Cerretani J./Gonzales R. - Anthrop J./Bernard A. -:-
20:30Sandgren T./Torpegaard M. - Kamke T./Stricker D. -:-
22:00Fratangelo B./Gomez E. - Kozlov S./Polansky P. -:-
22:00Krueger M./Sock J. - Blumberg W./Schnur M. J. -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Quimper (Frankrig), hardcourt (indendørs)

11:00Furness E./Martineau M. WO - Safwat M./Van Rijthoven T. -:-
11:00Mochizuki S./Moeller M. - Doumbia S./Reboul F. -:-
15:00Jacquet K./Lamasine T. - Forejtek J./Vrbensky M. -:-
16:30Kravchenko G./Moriya H. - Kuznetsov An./Safiullin R. -:-
18:00Cornea V. V./Fallert F. - Moraing M./Novak D. -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Santa Cruz (Bolivia), grus

16:00Dutra Da Silva D./Sakamoto P. - Carou I./Ugo Carabelli C. WO -:-
20:00Descotte M. F./Villanueva G. - Gomez-Herrera C./Mena F. -:-
21:00Galdos S./Merino A. - Comesana F./Diaz Acosta F. -:-
21:30Dellien Velasco M. A./Olivieri G. A. - Mendoza A./Prado A. -:-
23:00Arias B./Zeballos F. - Hidalgo D./Rodriguez C. -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Antalya 3 (Tyrkiet), grus

08:00Akkoyun U. (Tur) - Massara A. (Ita) -:-
08:00Apostol B. I. (Rou) - Hiramatsu S. (Jpn) -:-
08:00Galoppini D. (Ita) - Jurajda A. (Cze) -:-
08:00Jecan M. A. (Rou) - Tashbulatov D. (Kaz) -:-
08:00Lomakin G. (Kaz) - Denolly C. (Fra) -:-
08:00Ovcharenko O. (Ukr) - Llamas Ruiz P. (Esp) -:-
08:00Palosi S. (Rou) - Ozdemir S. M. (Tur) -:-
08:00Picchione A. (Ita) - Winter Lopez B. (Esp) -:-
11:00Popovic S. (Srb) - Madaras N. (Swe) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Cancun 2 (Mexico), hardcourt

16:00Chahoud K. (Swe) - Bergevi F. (Swe) -:-
16:00Huertas Del Pino A. (Per) - Veldheer M. (Ned) -:-
16:00Kissell C. (Usa) - Estevez M. (Arg) -:-
16:00Mayo A. (Usa) - Atmane T. (Fra) -:-
16:00Pannu K. (Nzl) - Markes C. (Usa) -:-
17:30Erhard M. (Fra) - Clark E. (Usa) -:-
17:30Hernandez J. A. (Mex) - Lajal M. (Est) -:-
17:30Roberts J. (Bhs) - Panta J. (Per) -:-
17:30Seelig K. (Usa) - Donarski S. (Can) -:-
19:00Holt B. (Usa) - Bangoura S. (Usa) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Monastir 3 (Tunesien), hardcourt

10:00Battaglino S. (Ita) - Fajta P. (Hun) -:-
10:00Bouquier A. (Fra) - Reymond A. (Fra) -:-
10:00Butulija B. (Srb) - Rehberg M. H. (Ger) -:-
10:00Larwig N. (Ger) - Tajima N. (Jpn) -:-
10:00Lemstra K. (Ger) - Giacalone O. (Ita) -:-
11:30Cosnet C. (Fra) - Deckers A. (Ned) -:-
11:30Mikula M. (Pol) - Iannaccone F. (Ita) -:-
11:30Strombachs R. (Lat) - Ricca G. (Ita) -:-
12:00Habib A. (Gbr) - Lock B. (Zim) -:-
12:30Dougaz A. (Tun) - Breysach M. (Fra) -:-
12:30Zima L. (Ger) - Li H. (Chn) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Cairo (Egypten), grus

10:00Bonadio R. (Ita) - Binda A. (Rus) -:-
10:00Bosio G. (Ita) - Jones M. (Tha) -:-
10:00Bouquet L. (Fra) - Oberleitner N. (Aut) -:-
10:00Gautier A. (Fra) - El Sallaly A. (Egy) -:-
10:00Ho R. (Tpe) - Liu H. (Chn) -:-
10:00Huang T. (Tpe) - Benitez Chavarriaga J. M. (Col) -:-
10:00Michalski D. (Pol) - Krainer L. (Aut) -:-
10:00Pichler D. (Aut) - Zekic M. (Srb) -:-
11:00Aboulkassem M. (Egy) - Uzhylovskyi V. (Ukr) -:-
11:00Dancu V. A. (Rou) - Roca Batalla O. (Esp) -:-
11:00Genov A. (Bul) - Cervantes I. (Esp) -:-
11:00Ivanov S. A. (Bul) - Klok D. (Rus) -:-
11:00Martin Tiffon P. (Esp) - Kalovelonis M. (Gre) -:-
11:00Serafini M. (Ita) - Hsu Yu H. (Tpe) -:-
11:00Skorilas A. (Gre) - Madarasz G. (Hun) -:-
11:00Vincent Ruggeri S. (Ita) - Elsayed A. (Egy) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Loughborough (Storbritannien), hardcourt (indendørs)

13:30Canter A. (Gbr) - Squire H. (Ger) -:-
13:30Patten H. (Gbr) - Escoffier A. (Fra) -:-
15:00Cox D. (Gbr) - Paul J. (Sui) -:-
15:00Jones B. (Gbr) - Whitehouse M. (Gbr) -:-
15:00Matusevich A. (Gbr) - Wendelken H. (Gbr) -:-
15:00McHugh A. (Gbr) - Sigsgaard C. (Den) -:-
15:00Neuchrist M. (Aut) - Johnson L. (Gbr) -:-
16:30Paris J. (Gbr) - Brouwer G. (Ned) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Monastir 4 (Tunesien), hardcourt

10:00Decamps G. (Bra) - Topo M. (Srb) -:-
10:00Echargui M. (Tun) - Valkusz M. (Hun) -:-
10:00Onclin G. (Bel) - Mayot H. (Fra) -:-
10:00Sanchez Jover C. (Esp) - Added D. (Fra) -:-
10:30Collignon R. (Bel) - Neumayer L. (Aut) -:-
10:30Lokoli L. (Fra) - Weis A. (Ita) -:-
10:30Mansouri S. (Tun) - Bertrand R. (Fra) -:-
11:30Misolic F. (Aut) - Habib H. (Leb) -:-
12:00Ionel N. D. (Rou) - Yamasaki J. (Jpn) -:-
12:00Ouakaa A. (Tun) - Saitoh K. (Jpn) -:-
12:00Royer V. (Fra) - Sandkaulen T. (Ger) -:-
12:00Shimabukuro S. (Jpn) - Hemery C. (Fra) -:-
12:30Bax F. (Fra) - Naw H. (Syr) -:-
13:30Mertens Y. (Bel) - Sinclair C. (Aus) -:-
13:30Vacherot V. (Mon) - Droguet T. (Fra) -:-
13:30Vylegzhanin N. (Rus) - Marino P. (Ita) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Weston, FL (USA), grus

15:00Baker B. (Gbr) - Langmo C. (Usa) -:-
15:00Crawford O. (Usa) - Quinn E. (Usa) -:-
15:00Riedi L. (Sui) - Mesquida Berg O. (Esp) -:-
15:00Stakusic M. (Can) - Zheng M. (Usa) -:-
16:30Friberg K. (Swe) - Stodder T. (Ger) -:-
16:30Peliwo F. (Can) - Gomez F. A. (Arg) -:-
16:30Roelofse R. (Rsa) - Scott F. (Usa) -:-
16:30Shang J. (Chn) - Geerts M. (Bel) -:-
18:00Iradukunda G. (Bur) - Kuhar M. (Usa) -:-
18:00Kirchheimer S. (Usa) - Toledo B. P. (Esp) -:-
18:00Rubin N. (Usa) - Rodriguez R. (Ven) -:-
18:00Versier V. (Fra) - Wessels L. (Ger) -:-
19:30Basavareddy N. (Usa) - Sec S. (Usa) -:-
19:30Corwin F. (Usa) - Flores J. (Cos) -:-
19:30Esteve L. E. (Esp) - Ponwith N. (Usa) -:-
19:30Novikov D. (Usa) - Mridha J. (Swe) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Antalya 3 (Tyrkiet), grus

08:00Chlpac A. (Arg) - Caregaro M. (Ita) -:-
08:00Gjinaj V. (Kos) - Karpovich Y. (Rus) -:-
08:00Gunal E. T. (Tur) - Olyanovskaya V. (Rus) -:-
08:00Krznaric N. (Cro) - Vojcinakova I. (Svk) -:-
08:00Potocnik N. (Slo) - Koevermans A. (Ned) -:-
08:00Stamatova J. (Bul) - Demidova D. (Rus) -:-
08:00Visscher S. J. (Ned) - Keller N. (Sui) -:-
08:00Zvonaru I. (Rou) - Yoruk I. (Tur) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Cancun 2 (Mexico), hardcourt

16:00Arangio G. (Ita) - Sysoeva A. (Rus) -:-
17:30Belgraver J. (Fra) - Crump A. (Usa) -:-
19:00Behulova B. (Svk) - Inoue H. (Usa) -:-
19:00Hosonuma C. (Jpn) - Vyrlan E. (Usa) -:-
20:00Hinojosa Gomez J. (Mex) - Bornay J. (Fra) -:-
20:00Imanishi M. (Jpn) - Goel A. (Usa) -:-
20:00Ogata H. (Jpn) - Santos A.F. (Por) -:-
20:30Corley P. C. (Usa) - Radenkovic M. (Swe) -:-
20:30Rabman T. (Usa) - Fernandez B. (Can) -:-
21:00Arakawa N. (Jpn) - Kuzmova K. (Svk) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Cairo (Egypten), hardcourt

12:30Babos T. (Hun) - Janicijevic S. (Fra) -:-
12:30Bejlek S. (Cze) - Jakupovic D. (Slo) -:-
12:30Ezzat Y. (Egy) - Klaffner M. (Aut) -:-
12:30Grammatikopoulou V. (Gre) - Nefedova A. (Usa) -:-
12:30Kardava Z. (Geo) - Soboleva A. (Ukr) -:-
12:30Radisic N. (Slo) - Rocchetti S. (Ita) -:-
12:30Tkacheva M. (Rus) - Shapatava S. (Geo) -:-
12:30Ureke A. (Rus) - Sawayanagi R. (Jpn) -:-
13:30Anshba A. (Rus) - Herrmann S. (Ger) -:-
13:30Cadar E.-T. (Rou) - Alhussein L. (Egy) -:-
13:30Kraus S. (Aut) - Brugnone F. (Fra) -:-
13:30Mikulskyte J. (Ltu) - Malesevic T. (Srb) -:-
13:30Sakellaridi S. (Gre) - Kobayashi H. (Jpn) -:-
13:30Simion O. G. (Rou) - Stevanovic N. (Srb) -:-
13:30Wang Y. (Chn) - Zolotareva A. (Rus) -:-
13:30Wurth T. (Cro) - Jani R-L. (Hun) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Florianopolis 2 (Brasilien), hardcourt

13:00Gatica B. (Chi) - Pedretti G. T. (Bra) -:-
13:00Price G. (Usa) - Alves C. (Bra) -:-
13:00Sanchez A. S. (Mex) - Capurro Taborda M. (Arg) -:-
16:00Ferreira T. M. C. (Bra) - Ng T. (Usa) -:-
18:30Ce G. (Bra) - Milatova S. (Svk) -:-
18:30Mandlik E. (Usa) - Bondarenko M. (Rus) -:-
18:30Sukhotina A. (Rus) - Vedder E. (Ned) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Loughborough (Storbritannien), hardcourt (indendørs)

12:00Helmi O. (Den) - Grey S. B. (Gbr) -:-
12:00Kartal S. (Gbr) - Christie F. (Gbr) -:-
12:00Knutson G. (Cze) - Banks A. (Gbr) -:-
12:00Maloney E. (Gbr) - Appleton E. (Gbr) -:-
12:00Silva E. (Gbr) - Schunk N. M. (Ger) -:-
14:30John-Baptiste L. (Gbr) - Kulikova A. (Fin) -:-
14:30Neilson G. T. (Gbr) - Savinykh V. (Rus) -:-
14:30Xu M. (Gbr) - Wilson E. (Gbr) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Manacor 2 (Spanien), hardcourt

10:30Di Giuseppe M. (Ita) - Rosatello C. (Ita) -:-
10:30Galfi D. (Hun) - Basiletti N. (Ita) -:-
10:30Semenistaja D. (Lat) - Noskova L. (Cze) -:-
10:30Turati A. (Ita) - Gutierrez C. M. (Esp) -:-
12:00Lahey A. (Usa) - Cavalle-Reimers Y. (Esp) -:-
12:00Naito Y. (Jpn) - Zantedeschi A. (Ita) -:-
12:00Paradisi A. (Ita) - You X. (Chn) -:-
12:00Sato H. (Jpn) - Minella M. (Lux) -:-
13:30Benoit M. (Bel) - Bartunkova N. (Cze) -:-
13:30Fita Boluda A. (Esp) - Lemoine Q. (Ned) -:-
15:00Lazaro Garcia A. (Esp) - Gjorcheska L. (Mkd) -:-
15:00Wirges A. (Ger) - Schoofs B. (Ned) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Monastir 4 (Tunesien), hardcourt

09:00Khromacheva I. (Rus) - Mintegi Del Olmo A. (Esp) -:-
09:00Timofeeva M. (Rus) - Milovanovic E. (Srb) -:-
10:00Kilnarova M. (Cze) - Shinikova I. (Bul) -:-
10:00Monnet C. (Fra) - Miyazaki L. (Jpn) -:-
10:00Plaza Araujo L. (Bra) - Tikhonova A. (Rus) -:-
10:30Makarova E. (Rus) - Bechri C. (Tun) -:-
10:30Mrdeza T. (Cro) - Ghioroaie I. G. (Rou) -:-
11:30Dascalu N-C. (Rou) - Talbi S. (Blr) -:-
12:00Bonaventure Y. (Bel) - Hanatani N. (Jpn) -:-
12:30Siskova A. (Cze) - Sebov K. (Can) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W60 Andrezieux-Boutheon (Frankrig), hardcourt (indendørs)

10:00Stefanini L. (Ita) - Wagner S. (Ger) -:-
11:00Ramirez E. (Fra) - Serban R. (Cyp) -:-
11:30Vögele S. (Sui) - Deichmann K. (Lie) -:-
12:30Muntean V. (Fra) - Ganz F. (Sui) -:-
13:00Hesse A. (Fra) - Friedsam A-L. (Ger) -:-
14:00Blinkova A. (Rus) - Aussert C. (Fra) -:-
14:30Arcangioli M. (Fra) - Dodin O. (Fra) -:-
15:30Cengiz B. (Tur) - Andreeva E. (Rus) -:-
16:00Bogdan A. (Rou) - Jeanjean L. (Fra) -:-
19:00Burel C. (Fra) - In-Albon Y. (Sui) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W60 Orlando, FL (USA), hardcourt

16:00Arconada U. M. (Usa) - Vandeweghe C. (Usa) -:-
16:00Bondarenko K. (Ukr) - Osuigwe W. (Usa) -:-
16:00Krueger A. (Usa) - Baptiste H. (Usa) -:-
16:00Vickery S. (Usa) - Liang E. S. (Tpe) -:-
16:00Zarazua R. (Mex) - Burillo Escorihuela I. (Esp) -:-
17:30Burrage J. (Gbr) - Zacarias M. (Mex) -:-
17:30Kalieva E. (Usa) - Parks A. (Usa) -:-
17:30Min G. (Usa) - Hartono A. (Ned) -:-
17:30Montgomery R. (Usa) - Wang Xiy. (Chn) -:-
17:30Papamichail D. (Gre) - Zheng Q. (Chn) -:-
19:00Di Lorenzo F. (Usa) - Nahimana S. (Bur) -:-
19:00Harrison C. (Usa) - Chang S. (Usa) -:-
19:00Kung L. (Sui) - Partaud M. (Fra) -:-
19:00McHale C. (Usa) - Maria T. (Ger) -:-
19:00Yuan Y. (Chn) - Lapko V. (Blr) -:-
20:30Doi M. (Jpn) - Lao D. (Usa) -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Antalya 3 (Tyrkiet), grus

11:00Jecan M. A./Palosi S. - Hong S. C./Nam J. S. -:-
12:00Sari F./Saritas G. - Apostol B. I./Miceli M. -:-
12:00Sultanov K./Tashbulatov D. - Akkoyun U./Altuna T. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Cancun 2 (Mexico), hardcourt

23:00Chahoud K./Ruzgas M. - Benzal Alia I./Kopp S. 1:2
19:00Morris E./Ortega J. V. - Martinez Mora Esdras W./Yeshaya O. -:-
20:30Erhard M./Lajal M. - Bittoun C./Patino L. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Loughborough (Storbritannien), hardcourt (indendørs)

16:30Hands T./Kijametovic A. - Cash J./Gerch L. -:-
18:00Damm M./Den Ouden G. - Beckley A./Weightman O. -:-
18:00Pow L./Searle H. - Binding J./Duncan S. -:-
18:00Escoffier A./Simon T. - Hermans M./Paul J. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Weston, FL (USA), grus

01:30Esteve L. E./Toledo B. P. - Vance J./Vance J. 2:0

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Antalya 3 (Tyrkiet), grus

12:00Masnaia E./Petrova K. - Koevermans A./Sposetti I. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Cancun 2 (Mexico), hardcourt

17:30Barrera A. I./Jones M. - Burobina A./Moneva Y. -:-
19:00Nsimba N. L./Prince S. - Aikawa M./Hindova D. -:-
19:00Csabi P./Vlckova K. - Cirotte A./Sysoeva A. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Florianopolis 2 (Brasilien), hardcourt

16:00Aney J./Gamarra Martins I. - Ng K. Y./Uchijima M. -:-
16:00Lee P.-C./Pulchartova L. - Fossa N./Zeballos N. -:-
18:00Klimovicz J./Pereira De Aguiar G. - Robbe A./Vedder E. -:-
18:00Capurro Taborda M./Riera J. - Hoedt M./Pedretti G. T. -:-
18:00Oliveira M. L./Xavier Laydner C. - Gamiz A./Sewing S. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Loughborough (Storbritannien), hardcourt (indendørs)

14:30Holmes T./Smith H. - Amos A./Wilson E. -:-
15:30Popescu A./Rawson N. - Bolkvadze M./Fett J. -:-
15:30Savinykh V./Silva E. - Malygina E./Ozerova A. -:-
15:30Falkowska W./Zuger J. - Gabric A./Vasilescu A. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Manacor 2 (Spanien), hardcourt

13:30Parres Azcoitia O./Rosca I. L. - Detiuc A./Koval V. -:-
15:00Mihalikova T./Noskova L. - Di Giuseppe M./Gatto-Monticone G. -:-
15:00Bouzas Maneiro J./Romero Gormaz L. - Rosatello C./Zantedeschi A. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W60 Andrezieux-Boutheon (Frankrig), hardcourt (indendørs)

13:00Fruhvirtova L./Sramkova R. - Szostak M./Truong T. L. -:-
14:30Mazzoni E./Mazzoni J. - Droguet A./Rouvroy M. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W60 Orlando, FL (USA), hardcourt

20:30Hsieh Y./Hsu C. - Kulikov A./Valdes R. -:-
21:00Bondarenko K./Maria T. - Krueger A./Montgomery R. -:-
21:00Baptiste H./Osuigwe W. - Brantmeier R./Kalieva E. -:-
22:00Harrison C./Hartono A. - Burrage J./Papamichail D. -:-
22:00Kung L./Parks A. - Arconada U. M./McHale C. -:-
22:00Liang E. S./Yuan Y. - Hart J. M./Mcadoo R. -:-
22:30Chang S./Kiick A. - Rogers A. S./Rosca C. -:-
22:30Nahimana S./Partaud M. - Perrin C./Zacarias M. -:-

DRENGE - SINGLER: Australian Open (Australien), hardcourt

01:05Kuzuhara B. (Usa) - Midon L. (Arg) 2:0
01:05Vallejo D. (Par) - Prizmic D. (Cro) 2:0
01:05Wong C. (Hkg) - Butvilas E. (Ltu) 0:2
01:10Rahman Y. (Usa) - Demin Y. (Rus) 0:2
01:15Colak O. (Usa) - Poljicak M. (Cro) 2:1
02:25Pacheco M. R. (Mex) - Nicod J. (Cze) 2:0
02:35Koshis C. (Cyp) - Feldbausch K. (Sui) 0:2
04:05Jones H. (Aus) - Mensik J. (Cze) 0:2

PIGER - SINGLER: Australian Open (Australien), hardcourt

01:05Zaytseva K. (Rus) TRUKKET SIG - Hovde L. (Usa) 0:1
01:10Salkova D. (Cze) - Laki M. (Gre) 1:2
02:35Lopez Q. (Usa) - Shnaider D. (Rus) 0:2
02:40Khayrutdinova E. (Rus) - Kuhl C. (Ger) 0:2
02:45Marcinko P. (Cro) - Glushkova D. (Bul) 2:0
3. sæt
Tiebreak
Kempenaers-Pocz C. (Aus) - Valentova T. (Cze) 1:1 (7:6,0:6,6:6)
04:05Radivojevic L. (Srb) - Okutoyi A. (Ken) 2:0
06:15Costoulas S. (Bel) - Naef C. (Sui) -:-

DRENGE - DOUBLER: Australian Open (Australien), hardcourt

04:50Ciavarella N./Minighini D. - Kuzuhara B./Wong C. 1:2
04:50Butvilas E./Poljicak M. - Nirundorn T./Weekes J. 0:2
05:00Colak O./Kim A. - Michelsen A./Vallejo D. 0:2
1. sætBoika L./Demin Y. - Debru G./Feldbausch K. 0:0 (3:3)

PIGER - DOUBLER: Australian Open (Australien), hardcourt

1. sætGureva A./Pridankina E. - Marcinko P./Svendsen J. C. 0:0 (4:5)
06:10Cross K./Mboko V. - Khayrutdinova E./Sagandikova A. -:-
06:20Ngounoue C./Shnaider D. - Blokhina A./Hovde L. -:-
07:15Mushika . M./Mushika M. - Kempenaers-Pocz C./Preston T. -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.