REFRESH

Tennis » I dag » Alle

ATP - SINGLER: Nur-Sultan (Kazakhstan) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

07:00AflystGomez-Herrera C. (Esp) - Shevchenko A. (Rus) -:-
1. sætKotov P. (Rus) - Aitkulov A. (Kaz) 0:0 (1:0)
07:15Bondarevskiy Y. (Rus) - Shevchenko A. (Rus) -:-
08:30Goffin D. (Bel) - Yevseyev D. (Kaz) -:-
08:30Medjedovic H. (Srb) - Nardi L. (Ita) -:-
10:00Djere L. (Srb) - Istomin D. (Uzb) -:-
10:00Lomakin G. (Kaz) - Celikbilek A. (Tur) -:-
11:30Galan D. E. (Col) - Nedovyesov A. (Kaz) -:-
11:30Ilkel C. (Tur) - Zhang Z. (Chn) -:-

ATP - SINGLER: Seoul (Sydkorea), hardcourt

1. sætShapovalov D. (Can) - Brooksby J. (Usa) 0:0 (0:1)
08:30Nishioka Y. (Jpn) - Kovacevic A. (Usa) -:-

ATP - SINGLER: Sofia (Bulgarien), hardcourt (indendørs)

15:00Musetti L. (Ita) - Huesler M. (Sui) -:-
17:00Sinner J. (Ita) - Rune H. (Den) -:-

ATP - SINGLER: Tel Aviv (Israel), hardcourt (indendørs)

18:30Djokovic N. (Srb) - Safiullin R. (Rus) -:-
20:00Lestienne C. (Fra) - Cilic M. (Cro) -:-

ATP - SINGLER: Tokyo (Japan) - Kvalifikationer, hardcourt

04:10Imai S. (Jpn) - Purcell M. (Aus) 1:2
04:10Soeda G. (Jpn) - Shimabukuro S. (Jpn) 0:2
05:40Jarry N. (Chi) - Shimizu Y. (Jpn) 0:2
07:00AflystChappell N. (Usa) - Dougaz A. (Tun) -:-
1. sætMoriya H. (Jpn) - Mochizuki Y. (Jpn) 0:0 (0:0)
1. sætYmer E. (Swe) - Tokuda R. (Jpn) 0:0 (0:0)
08:15Takahashi Y. (Jpn) - Dougaz A. (Tun) -:-
08:40Noguchi R. (Jpn) - Ito T. (Jpn) -:-
09:45Tanuma R. (Jpn) - Ramanathan R. (Ind) -:-

WTA - SINGLER: Monastir (Tunesien) - Kvalifikationer, hardcourt

11:00Hatouka Y. (Blr) - Masarova R. (Esp) -:-
11:00Shinikova I. (Bul) - Stefanini L. (Ita) -:-
11:00Watson H. (Gbr) - Lamens S. (Ned) -:-
12:30Ibbou I. (Alg) - Papamichail D. (Gre) -:-
12:30Lechemia E. (Fra) - Abduraimova N. (Uzb) -:-
12:30Mladenovic K. (Fra) - Lohoff J. (Ger) -:-
14:00Ben Hassen F. (Tun) - Kuzmova V. (Svk) -:-
14:00Konjuh A. (Cro) - Nugroho P. M. (Ina) -:-
14:00Tjandramulia O. (Aus) - Bassols M. (Esp) -:-

WTA - SINGLER: Ostrava (Tjekkiet) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

10:00Garcia-Perez G. (Esp) - Snigur D. (Ukr) -:-
10:00Tomljanovic A. (Aus) - Ignatik A. (Rou) -:-
11:30Parks A. (Usa) - Selekhmeteva O. (Rus) -:-
11:30Pera B. (Usa) - Palicova B. (Cze) -:-
13:00Bartunkova N. (Cze) - Noskova L. (Cze) -:-
13:00Kostyuk M. (Ukr) - Zakharova A. (Rus) -:-
14:30Valentova T. (Cze) - Schmiedlova A. K. (Svk) -:-
14:30Wang Xiy. (Chn) - McNally C. (Usa) -:-
16:00Bouchard E. (Can) - Dodin O. (Fra) -:-
16:00Korpatsch T. (Ger) - Lee G. (Rou) -:-
17:30Galfi D. (Hun) - Havlickova L. (Cze) -:-
17:30Ponchet J. (Fra) - Blinkova A. (Rus) -:-

WTA - SINGLER: Parma (Italien), grus

10:30Sakkari M. (Gre) - Kovinic D. (Mne) -:-
12:00Bogdan A. (Rou) - Sherif M. (Egy) -:-

WTA - SINGLER: Tallinn (Estland), hardcourt (indendørs)

12:00Krejcikova B. (Cze) - Bencic B. (Sui) -:-
17:00Kontaveit A. (Est) - Kanepi K. (Est) -:-

ATP - DOUBLER: Nur-Sultan (Kazakhstan) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

13:00Kotov P./Shevchenko A. - Eysseric J./Sitak A. -:-

ATP - DOUBLER: Seoul (Sydkorea), hardcourt

05:00Chung H./Kwon S. - Barrientos N./Reyes-Varela M. A. 0:2

ATP - DOUBLER: Sofia (Bulgarien), hardcourt (indendørs)

13:00Nys H./Zielinski J. - Matos R./Vega Hernandez D. -:-

ATP - DOUBLER: Tokyo (Japan) - Kvalifikationer, hardcourt

10:10Gille S./Vliegen J. - Mochizuki S./Shimabukuro S. -:-
11:10Dougaz A./Ymer E. - Schnur M./Smith J-P. -:-

WTA - DOUBLER: Parma (Italien), grus

10:30Rus A./Zidansek T. - Gamarra Martins I./Parrizas-Diaz N. -:-
12:00Kania-Chodun P./Voracova R. - Detiuc A./Kolodziejova M. -:-

WTA - DOUBLER: Tallinn (Estland), hardcourt (indendørs)

13:30Melichar-Martinez N./Siegemund L. - Kato M./Wang Xin. -:-
18:30Kichenok L./Kichenok N. - Eikeri U./Mihalikova T. -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Buenos Aires 2 (Argentina), grus

00:00Cerundolo J. M. (Arg) - Bagnis F. (Arg) 2:0
17:00Ugo Carabelli C. (Arg) - Popko D. (Kaz) -:-
18:30Navone M. (Arg) - Cerundolo J. M. (Arg) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Lisbon (Portugal), grus

11:00van Assche L. (Fra) - Misolic F. (Aut) -:-
12:30Skatov T. (Kaz) - Cecchinato M. (Ita) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Orleans (Frankrig), hardcourt (indendørs)

15:00Andreev A. (Bul) - Halys Q. (Fra) -:-
16:30Barrere G. (Fra) - Gaston H. (Fra) -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Buenos Aires 2 (Argentina), grus

01:35Tirante T. A./Torres J. B. - Burruchaga R. A./Diaz Acosta F. 1:2
20:00Burruchaga R. A./Diaz Acosta F. - Andreozzi G./Duran G. -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Lisbon (Portugal), grus

14:00Kolar Z./Oliveira G. - Manafov V./Prihodko O. -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Orleans (Frankrig), hardcourt (indendørs)

13:30Mahut N./Roger-Vasselin E. - Johnson L./O'Mara J. -:-
18:00Jebens H./Tsitsipas P. - Geerts M./Mansouri S. -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Albuquerque, NM (USA), hardcourt

01:15Farren C. (Usa) - Dickerson R. (Usa) 2:0
19:30Wallin O. (Swe) - O'Hoisin O. (Irl) -:-
21:00Rajski M. (Pol) - Farren C. (Usa) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Cancun 16 (Mexico), hardcourt

16:00Kuperstein A. (Usa) - Cozbinov A. (Mda) -:-
16:00Tomic B. (Aus) - Andrade A. (Usa) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Forbach (Frankrig), hardcourt (indendørs)

14:00Rehberg M. H. (Ger) - Fassbender B. (Fra) -:-
15:30Knaff A. (Lux) - Gomez F. A. (Arg) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Monastir 38 (Tunesien), hardcourt

10:00Barroso Campos A. (Esp) - Coulibaly E. (Ivo) -:-
10:00Sun F. (Chn) - Dellavedova M. (Aus) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Prostejov (Tjekkiet), grus

11:00Siniakov D. (Cze) - Paulson A. (Cze) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Sabadell (Spanien), grus

11:00Lopez San Martin A. (Esp) - Jorda Sanchis D. (Esp) -:-
11:00Sheyngezikht L. (Bul) - Alcala Gurri M. (Esp) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Sharm ElSheikh 11 (Egypten), hardcourt

10:00Tkemaladze Z. (Geo) - Capecchi D. (Ita) -:-
10:00Whitehouse M. (Gbr) - Serafini M. (Ita) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Falun (Sverige), hardcourt (indendørs)

12:00Friberg K. (Swe) - Zuk K. (Pol) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Ibague (Colombia), grus

01:00Pontoglio D. (Ita) - Lock B. (Zim) -:-
18:00Heide G. (Bra) - Pontoglio D. (Ita) -:-
19:30Lama G. (Chi) - Panta J. (Per) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Kashiwa (Japan), hardcourt

03:00Noguchi R. (Jpn) - Ochi M. (Jpn) 2:0
04:30Kawakami R. (Jpn) - Tanuma R. (Jpn) 2:0

ITF MÆND - SINGLER: M25 Santa Margherita di Pula 8 (Italien), grus

14:00Ejupovic E. (Ger) - Droguet T. (Fra) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Tay Ninh (Vietnam), hardcourt

05:00Ly Nam H. (Vie) - Bun K. (Cam) -:-
05:00Wong C. (Hkg) - Hsu Yu H. (Tpe) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Cancun 16 (Mexico), hardcourt

16:00Dagan Fruchtman M. (Isr) - Hinojosa Gomez J. (Mex) -:-
16:00Quevedo K. (Usa) - Proctor L. (Usa) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Eldorado, Misiones (Argentina), grus

11:00Di Genova C. (Arg) - Moyano L. (Arg) -:-
11:00Giovannini L. (Arg) - Mutilba V. (Arg) -:-
11:00Gulin G. (Bra) - Sierra S. (Arg) -:-
11:00Lene E. (Fra) - Konishi J. (Bra) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Guayaquil 2 (Ecuador), grus

18:00Herazo M. F. (Col) - Andrade S. T. I. (Ecu) -:-
18:00Perez Garcia M. P. (Col) - Sewing S. (Usa) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Monastir 32 (Tunesien), hardcourt

10:00Dong N. (Chn) - Yao X. (Chn) -:-
10:00Ukolova A. (Rus) - Wei S. (Chn) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Sharm ElSheikh 11 (Egypten), hardcourt

10:00Conway J. (Gbr) - Falei A. (Blr) -:-
10:00Ezzat Y. (Egy) - Shauha D. (Blr) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Austin, TX (USA), hardcourt

17:00Ngounoue C. (Usa) - Naito Y. (Jpn) -:-
17:00Stearns P. (Usa) - Khirin N. (Isr) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Lisbon (Portugal), hardcourt

11:00Zuger J. (Sui) - Carreras A. (Gbr) -:-
12:30Meyer Auf Der Heide L. (Ger) - Monnet C. (Fra) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Nanao (Japan), hardcourt

03:00Saigo R. (Jpn) - Kaji H. (Jpn) 1:2
04:30Hosogi S. (Jpn) - Kobori M. (Jpn) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Otocec 2 (Slovenien), grus

10:00Gerlach K. (Ger) - Potocnik N. (Slo) -:-
10:00Korneeva A. (Rus) - Bulgaru M. (Rou) -:-
10:00Salkova D. (Cze) - Khromacheva I. (Rus) -:-
10:00Shymanovich I. (Blr) - Laskevich E. (Blr) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Santa Margherita di Pula 8 (Italien), grus

10:00Semenistaja D. (Lat) - Akugue Noha N. (Ger) -:-
14:00In-Albon Y. (Sui) - Vicens Mas R. (Esp) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W60 San Sebastian (Spanien), grus

11:00Grabher J. (Aut) - Serban R. (Cyp) -:-
12:30Bolsova Zadoinov A. (Esp) - Vedder E. (Ned) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W60 Templeton, CA (USA), hardcourt

00:05Kawa K. (Pol) - Montgomery R. (Usa) 0:2
20:00Brengle M. (Usa) - Chang S. (Usa) -:-
21:30Montgomery R. (Usa) - Bondarenko K. (Ukr) -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Albuquerque, NM (USA), hardcourt

01:20Boyd K. L./Wood W. - Maggs A./Pucalka J. 1:2
18:00Azoides D./Ribero F. - Maggs A./Pucalka J. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Cancun 16 (Mexico), hardcourt

19:00Bhangdia J./Stewart H. - Andrade A./Banthia S. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Monastir 38 (Tunesien), hardcourt

13:00Barroso Campos A./Schell N. - Huang T./Jans J. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Prostejov (Tjekkiet), grus

12:30Jurajda A./Siniakov D. - Jenicek J./Paty D. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Sharm ElSheikh 11 (Egypten), hardcourt

11:30Liaonenka A./Zgirovsky A. - Pokorny L./Purtseladze S. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Ibague (Colombia), grus

00:30Franco T./March A. C. - Heide G./Loureiro J. V. C. -:-
00:30Mendoza A./Panta J. - Huertas Del Pino A./Huertas Del Pino C. -:-
21:30Heide G./Loureiro J. V. C. - Huertas Del Pino A./Huertas Del Pino C. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Kashiwa (Japan), hardcourt

06:00Matsui T./Uesugi K. - Tajima N./Watanabe S. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Santa Margherita di Pula 8 (Italien), grus

14:00Libietis M./Stodder T. - Ovcharenko O./Picchione A. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Tay Ninh (Vietnam), hardcourt

08:00Alcantara F. C./Isaro P. - Hsu Yu H./Trongcharoenchaikul W. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Cancun 16 (Mexico), hardcourt

19:00Hinojosa Gomez J./Quevedo K. - Kwong L./Ulyashchenko A. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Eldorado, Misiones (Argentina), grus

12:30Konishi J./Lene E. - Luini S./Mutilba V. -:-
12:30Bueno H./Rodrigues d. L. S. - Astete F./Burstein M. V. -:-
12:30Blatter L./Rossini T. - Gomez Pezuela Cano M./Moyano L. -:-
12:30Capurro Taborda M./Vangelova A. - Estevez J./Larraya G. S. A. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Guayaquil 2 (Ecuador), grus

21:00Perez Garcia M. P./Sewing S. - Ccuno R./Herazo M. F. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Monastir 32 (Tunesien), hardcourt

13:00Dong N./Luikham J. - Amos A./Koller A. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Sharm ElSheikh 11 (Egypten), hardcourt

10:00Abbagnato A./Stagno B. - Fedorova A./Pridankina E. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Austin, TX (USA), hardcourt

18:30Kubka M./Lahey A. - Bolton E./Loeb J. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Lisbon (Portugal), hardcourt

12:30Jorge F./Jorge M. - Burillo Escorihuela I./Lazaro Garcia A. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Nanao (Japan), hardcourt

06:00Kozaki F./Yamazaki I. - Ito A./Okuwaki R. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Otocec 2 (Slovenien), grus

15:00Gerlach K./Perrin C. - Aney J./Siskova A. -:-
15:00Rosca C./Strakhova V. - Khromacheva I./Shymanovich I. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Santa Margherita di Pula 8 (Italien), grus

14:00Anshba A./Simion O. - Moratelli A./Pigato L. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W60 San Sebastian (Spanien), grus

16:00Fita Boluda A./Maristany G. - Bolsova Zadoinov A./Zavatska K. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W60 Templeton, CA (USA), hardcourt

03:10Bondarenko K./Kuwata H. - Hibino N./Santamaria S. 0:2
23:00Chang S./Kawa K. - Hartono A./Sharma A. -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.