REFRESH

Tennis » I dag » Alle

TEAMS - MÆND: Davis Cup - World Group (Verden) - Play Offs

16:00RTF - Kroatien -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Antalya 3 (Tyrkiet), grus

08:30Barranco C. J. (Esp) - Peniston R. (Gbr) -:-
08:30Borges N. (Por) - Esteve L. E. (Esp) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Antalya 4 (Tyrkiet) - Kvalifikationer, grus

08:30Fomin S. (Uzb) - Fayziev S. (Uzb) -:-
08:30van Assche L. (Fra) - Chepelev A. (Rus) -:-
10:00Erel Y. (Tur) - Cretu C. (Rou) -:-
10:00Ilhan M. (Tur) - Toledo B. P. (Esp) -:-
10:00Wenger D. (Sui) - Manda C. (Rou) -:-
11:30Lomakin G. (Kaz) - Metreveli A. (Geo) -:-
11:30Paul J. (Sui) - Matsui T. (Jpn) -:-
11:30Prihodko O. (Ukr) - Veldheer M. (Ned) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Florianopolis (Brasilien) - Kvalifikationer, grus

13:30Bobrov B. (Rus) - Pereira J. (Bra) -:-
13:30Castelnuovo L. (Sui) - Zeballos F. (Bol) -:-
13:30Lipovsek P. T. (Slo) - Leite W. (Bra) -:-
15:00Cuevas M. (Uru) - Matos R. (Bra) -:-
15:00Gomez A. (Col) - Kano T. (Bra) -:-
15:00Ribeiro E. (Bra) - Marcondes I. (Bra) -:-
16:30Sakamoto P. (Bra) - Loureiro J. V. C. (Bra) -:-
16:30Tosetto V. (Bra) - Barrientos N. (Col) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Forli 2 (Italien), hardcourt (indendørs)

18:00Bachinger M. (Ger) - Cressy M. (Usa) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Forli 3 (Italien) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

10:00Potenza L. (Ita) - Noce G. M. (Ita) -:-
10:00Vavassori M. (Ita) - Maestrelli F. (Ita) -:-
11:30Capecchi D. (Ita) - Virgili A. (Ita) -:-
11:30Matuszewski P. (Pol) - Vilardo F. (Ita) -:-
13:00Caniato C. A. (Ita) - Tsitsipas P. (Gre) -:-
13:00Danilov S. (Rus) - Cornea V. V. (Rou) -:-
14:30Rottoli L. (Ita) - Smith K. (Usa) -:-
16:00Echargui M. (Tun) - Martos Gornes S. (Esp) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Maia (Portugal) - Kvalifikationer, grus (indendørs)

12:00Gomes M. (Por) - Moraing O. (Ger) -:-
12:00Madarasz G. (Hun) - Oetzbach A. (Ger) -:-
13:30Bocchi L. (Ita) - Petiz H. (Por) -:-
13:30Falcao G. (Por) - Dhoe B. (Bel) -:-
15:00Faria J. (Por) - Cabral F. (Por) -:-
15:00Roncalli S. (Ita) - Silva T. (Por) -:-
16:30Coelho F. (Por) - Faria L. (Por) -:-
16:30Damas M. (Esp) - Rocha F. (Por) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Sao Paulo (Brasilien), grus

15:00Darderi L. (Ita) - Ficovich J. P. (Arg) -:-

CHALLENGER KVINDER - SINGLER: Angers (Frankrig) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

09:30Eikeri U. (Nor) - Vismane D. (Lat) -:-
11:00Diatchenko V. (Rus) - Noel C. (Fra) -:-
12:30Vikhlyantseva N. (Rus) - Hsieh Y. (Tpe) -:-
14:00Salden L. (Bel) - Shymanovich I. (Blr) -:-
15:30De Vroome I. (Ned) - Janicijevic S. (Fra) -:-
17:00Shinikova I. (Bul) - Robbe A. (Fra) -:-
18:30Gabueva A. (Rus) - Di Giuseppe M. (Ita) -:-
20:00Jeanjean L. (Fra) - Yuan Y. (Chn) -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Antalya 3 (Tyrkiet), grus

10:00Bonadio R./Fonio G. - Hsu Yu H./Tseng C. H. -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Antalya 34 (Tyrkiet), grus

07:30Fils A. (Fra) - Harris B. (Gbr) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Cairo 18 (Egypten), grus

09:00Gill F. (Gbr) - Vidal Azorin J. F. (Esp) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Cancun 7 (Mexico), hardcourt

16:00Ly Nam H. (Vie) - Bittoun C. (Fra) -:-
16:00Strode I. (Usa) - Statham J. (Nzl) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Heraklion 9 (Grækenland), hardcourt

09:00Broom C. (Gbr) - Seelig K. (Usa) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Monastir 46 (Tunesien), hardcourt

09:30Blanchet U. (Fra) - Parker S. (Gbr) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Santo Domingo (Dominikanske Republik), hardcourt

14:30Wallart E. (Fra) - Panta J. (Per) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Villa Allende (Argentina), grus

23:00Rodriguez Taverna S. (Arg) - Comesana F. (Arg) -:-
22:00Comesana F. (Arg) - Paz J. P. (Arg) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Bengaluru (Indien), hardcourt

06:30Bavisetti S. (Ind) - Yadlapalli P. (Ind) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Cairo 18 (Egypten), grus

09:00Nefedova A. (Usa) - Vicens Mas R. (Esp) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Cancun 6 (Mexico), hardcourt

01:30Hsu C. (Tpe) - Fung S. (Can) -:-
01:30Inoue H. (Usa) - Karatancheva L. (Bul) -:-
01:30Krywoj M. S. (Arg) - Lampl C. (Usa) -:-
01:30Rusova A. (Svk) - Montez P. (Usa) 0:2
16:00Fung S. (Can) - Lampl C. (Usa) -:-
16:00Inoue H. (Usa) - Montez P. (Usa) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Curitiba (Brasilien), grus

14:30Ce G. (Bra) - Pedretti G. T. (Bra) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Heraklion 9 (Grækenland), grus

08:30Khirin N. (Isr) - Zelnickova R. (Svk) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Lousada 2 (Portugal), hardcourt (indendørs)

12:00Moratelli A. (Ita) - Cervino Ruiz C. (Esp) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Monastir 46 (Tunesien), hardcourt

09:30Ghioroaie I. G. (Rou) - Karunaratne A. (Sri) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Santo Domingo (Dominikanske Republik), hardcourt

21:30Ivanova D. (Usa) - Antal A. (Rus) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Jablonec nad Nisou 2 (Tjekkiet), hardcourt (indendørs)

10:00Kulikova A. (Fin) - Grey S. B. (Gbr) -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Antalya 34 (Tyrkiet), grus

07:30Lomakin G./Prihodko O. - Matsui T./Uesugi K. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Cancun 7 (Mexico), hardcourt

00:30Imamura M./Ochi M. - Mendoza A./Nunez D. A. 2:0
00:30Britto L./Zormann Da Silva M. - Blanch D./Mbithi M. 2:0
04:30Kissell C./Sheehy J. - Gregg P./Rodrigues P. G. -:-
05:30Draxl L./Harper C. - Hussey G./Spec M. -:-
18:00Imamura M./Ochi M. - Britto L./Zormann Da Silva M. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Santo Domingo (Dominikanske Republik), hardcourt

21:00Gima S./Zemel Y. - Musialek A./Wallart E. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Villa Allende (Argentina), grus

01:30Farjat T./Lingua Lavallen A. L. - Egea F. E./Hidalgo G. A. 0:2

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Antalya 34 (Tyrkiet), grus

09:30Laskutova K./Toth A. K. - Hoste Ferrer C./Martinez Cirez C. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Cancun 6 (Mexico), hardcourt

18:00Bissett A./Bougrat M. - Hinojosa Gomez J./Navarro M. F. -:-
18:00Hsu C./Tilbuerger J. - Herrero Linana A./Krywoj M. S. -:-
18:00Pitt A./Yamalapalli S. - Akiyama M./Kuramochi M. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Santo Domingo (Dominikanske Republik), hardcourt

21:30Herazo M. F./Perez Garcia M. P. - Echeverria N./Wijesundera R. -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.